Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3917244 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 21:11 - pre 128 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
ne plasim se ja provere koliko jednostavno ne mogu da verujem da cu dobiti madjarsko drzavljanstvo :D

danke deutschland haha


valda: Koszi Magyarorszag ?!
 
Odgovor na temu

Serveto
Becej

Član broj: 102722
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 23:24 - pre 128 meseci
Valjda se Orbanu treba zahvaliti ;)

[Ovu poruku je menjao Serveto dana 19.10.2013. u 02:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 23:28 - pre 128 meseci
köszönom, FIDESZ!
 
Odgovor na temu

Vozd Dakki
Beograd

Član broj: 318460
Poruke: 4
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2013. u 12:35 - pre 128 meseci
Poštovani,

Interesuje me da li neko od vas zna ako su mi pretci rodom iz opštine OTOČAC ili VRHOVINE u HRVATSKOJ da li imam pravo na mašarsko državljanstvo?

Ne mogu nigde na internetu da našem spisak opština ili nešto slično.
Gledao sam kartu Ugarske iz perioda pre 1921 i te dve opštine se nalaze u sastavu (Austro)Ugarske...

Pitam iz prostog razloga štp ne bih voleo da se iscimam oko kopanja papirologije predaka (pošto su mi već iz opštine Otočac rekli da ima nekih neslaganja oko godina rođenja i imena pa prvo ta neslaganja moraju da se isprave da bi dobio valjane papire. ) pa da ispadne da sam džabe vadio papire i gubio vreme a da na kraju ne mogu da apliciram.

Hvala

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Serveto
Becej

Član broj: 102722
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2013. u 14:32 - pre 128 meseci
Ovo su dokumenti koji su potrebni uz podnosenje zahteva za drzavljanstvo:
www.allampolgarsag.gov.hu

Na istom sajtu, na linku ispod, nalaze se cesto postavljena pitanja:
FAQ

U nekim opstinama i gradovima u kojima postoji jaka madjarska zajednica, u prostorijama madjarskog kulturno umetnickog drustva (u Beceju KUD "Petefi Sandor", konkretno), moze se potraziti savet ili pomoc za prikupljanje i popunjavanje obrazaca.

Uslov za dobijanje drzavljanstva su poznavanje jezika i preci koji su rodjeni na madjarskoj teritoriji Austrougarske. Nisam siguran za dokaz o nekaznjavanju.

Potrazite na internetu slike na kojima se vidi madjarska teritorija.
Slika madjarske teritorije

Sve je ovo vec napisano, samo sto je veoma tesko snaci se u ovako velikoj temi.

Za Vozd Dakki:
Na slici se vidi gde je Gospic, pa mozda moze da se vidi i odgovor na Vase pitanje:
Madjarska teritorija
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2013. u 17:50 - pre 128 meseci
Citat:
Vozd Dakki:
Poštovani,

Interesuje me da li neko od vas zna ako su mi pretci rodom iz opštine OTOČAC ili VRHOVINE u HRVATSKOJ da li imam pravo na mašarsko državljanstvo?

Ne mogu nigde na internetu da našem spisak opština ili nešto slično.
Gledao sam kartu Ugarske iz perioda pre 1921 i te dve opštine se nalaze u sastavu (Austro)Ugarske...

Pitam iz prostog razloga štp ne bih voleo da se iscimam oko kopanja papirologije predaka (pošto su mi već iz opštine Otočac rekli da ima nekih neslaganja oko godina rođenja i imena pa prvo ta neslaganja moraju da se isprave da bi dobio valjane papire. ) pa da ispadne da sam džabe vadio papire i gubio vreme a da na kraju ne mogu da apliciram.

Hvala

Pozdrav



Imaš pravo sigurno. Objavljivane su precizne mape Kraljevine Ugarske na ovom forumu ranije.
napustio forume
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2013. u 20:04 - pre 128 meseci
Citat:
Vozd Dakki: Poštovani,

Interesuje me da li neko od vas zna ako su mi pretci rodom iz opštine OTOČAC ili VRHOVINE u HRVATSKOJ da li imam pravo na mašarsko državljanstvo?

Ne mogu nigde na internetu da našem spisak opština ili nešto slično.
Gledao sam kartu Ugarske iz perioda pre 1921 i te dve opštine se nalaze u sastavu (Austro)Ugarske...

Pitam iz prostog razloga štp ne bih voleo da se iscimam oko kopanja papirologije predaka (pošto su mi već iz opštine Otočac rekli da ima nekih neslaganja oko godina rođenja i imena pa prvo ta neslaganja moraju da se isprave da bi dobio valjane papire. ) pa da ispadne da sam džabe vadio papire i gubio vreme a da na kraju ne mogu da apliciram.

Hvala

Pozdrav


99% da imas pravo. Onih 1% je zato sto se ta Lika uvek nekako stidljivo navodi kao deo Kraljevine Madjarske
Citat:
imiltenovic: Pozdrav svima , jedno pitanje da li neko sa ovog foruma moze da mi preporuci coveka ko pruza logisticku pomoc pri odlasku u Madjarsku i predaju dokumenata za drzavljanstvo ? Znaci organizacija putovanja , zakazivanje termina i prisustvo prilikom intervju-a , madjarski divanim slabo , a verujem da ima sanse i za mene :) Pozz svima


budi oprezan jer ce ti se preporuciti njih 300 verovatno. Imaj u vidu broj izradjenih i prevarenih sa ovog foruma
asdf
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2013. u 21:15 - pre 128 meseci
Citat:
Vozd Dakki:
Poštovani,

Interesuje me da li neko od vas zna ako su mi pretci rodom iz opštine OTOČAC ili VRHOVINE u HRVATSKOJ da li imam pravo na mašarsko državljanstvo?

Ne mogu nigde na internetu da našem spisak opština ili nešto slično.
Gledao sam kartu Ugarske iz perioda pre 1921 i te dve opštine se nalaze u sastavu (Austro)Ugarske...

Pitam iz prostog razloga štp ne bih voleo da se iscimam oko kopanja papirologije predaka (pošto su mi već iz opštine Otočac rekli da ima nekih neslaganja oko godina rođenja i imena pa prvo ta neslaganja moraju da se isprave da bi dobio valjane papire. ) pa da ispadne da sam džabe vadio papire i gubio vreme a da na kraju ne mogu da apliciram.

Hvala

Pozdrav


Gratulalok !

http://hu.wikipedia.org/wiki/Otocs%C3%A1n

Otocac upada i to dobro upada u Lika Krbava megye ! Sve sto je severnije od Gospica je OK, a juzno je malo pipavo. Imali smo nedavno Gracac i on je prosao i to je zadnja stanica pretrijanonske Madjarske i bio je cak i sediste okruga (jaras) !

Juzno od Gracaca dakle nista, a gore na sever upada cela Hrvatska sto je ostalo.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2013. u 22:58 - pre 128 meseci
Sigurna sam da je bilo rec o tome,ali bih zamolila da mi neko,ko zna i kome nije tesko odgovori. Vidim da na izvodu od moje majke stoji pogresan datum rodjenja roditelja. Nije toliko ni bitan datum njenog oca,jer se po majcinoj stari,znaci od moje babe trazi drzavljanstvo. Jel to bitno? Pretpostavljam da jeste...i sta da radim ako ne mogu tako da predam.
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 06:29 - pre 128 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Vozd Dakki: Poštovani,

Interesuje me da li neko od vas zna ako su mi pretci rodom iz opštine OTOČAC ili VRHOVINE u HRVATSKOJ da li imam pravo na mašarsko državljanstvo?

Ne mogu nigde na internetu da našem spisak opština ili nešto slično.
Gledao sam kartu Ugarske iz perioda pre 1921 i te dve opštine se nalaze u sastavu (Austro)Ugarske...

Pitam iz prostog razloga štp ne bih voleo da se iscimam oko kopanja papirologije predaka (pošto su mi već iz opštine Otočac rekli da ima nekih neslaganja oko godina rođenja i imena pa prvo ta neslaganja moraju da se isprave da bi dobio valjane papire. ) pa da ispadne da sam džabe vadio papire i gubio vreme a da na kraju ne mogu da apliciram.

Hvala

Pozdrav


99% da imas pravo. Onih 1% je zato sto se ta Lika uvek nekako stidljivo navodi kao deo Kraljevine Madjarske
Citat:
imiltenovic: Pozdrav svima , jedno pitanje da li neko sa ovog foruma moze da mi preporuci coveka ko pruza logisticku pomoc pri odlasku u Madjarsku i predaju dokumenata za drzavljanstvo ? Znaci organizacija putovanja , zakazivanje termina i prisustvo prilikom intervju-a , madjarski divanim slabo , a verujem da ima sanse i za mene :) Pozz svima


budi oprezan jer ce ti se preporuciti njih 300 verovatno. Imaj u vidu broj izradjenih i prevarenih sa ovog foruma



Nije 99% nego 100%.
napustio forume
 
Odgovor na temu

Vozd Dakki
Beograd

Član broj: 318460
Poruke: 4
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 07:47 - pre 128 meseci
Citat:
Dooku: Nije 99% nego 100%.
Citat:
Braksi: Gratulalok !

http://hu.wikipedia.org/wiki/Otocsán

Otocac upada i to dobro upada u Lika Krbava megye ! Sve sto je severnije od Gospica je OK, a juzno je malo pipavo. Imali smo nedavno Gracac i on je prosao i to je zadnja stanica pretrijanonske Madjarske i bio je cak i sediste okruga (jaras) !

Juzno od Gracaca dakle nista, a gore na sever upada cela Hrvatska sto je ostalo.
Citat:
milos.hu: budi oprezan jer ce ti se preporuciti njih 300 verovatno. Imaj u vidu broj izradjenih i prevarenih sa ovog foruma
Citat:
Dooku: Imaš pravo sigurno. Objavljivane su precizne mape Kraljevine Ugarske na ovom forumu ranije.



Hvala vam puno na pomoci! Szia!
 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 11:44 - pre 128 meseci
Citat:
Nemanja:
Panadol i Coldrex na forumu ?


To znaci da za forumase nema zime :)
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 11:54 - pre 128 meseci
Citat:
Misi167:
Sigurna sam da je bilo rec o tome,ali bih zamolila da mi neko,ko zna i kome nije tesko odgovori. Vidim da na izvodu od moje majke stoji pogresan datum rodjenja roditelja. Nije toliko ni bitan datum njenog oca,jer se po majcinoj stari,znaci od moje babe trazi drzavljanstvo. Jel to bitno? Pretpostavljam da jeste...i sta da radim ako ne mogu tako da predam.


Možda možeš da predaš ali postoji verovatnoća da se naknadno cimaš...
Sa prvim izvodom ideš u opštinu kod pravnika i on podnosi zahtev za ispravku podataka. Mislim da se ne plaća ništa i traje od 3 - 10 dana.

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 12:11 - pre 128 meseci
Citat:
Dooku: Nije 99% nego 100%.


teljesen egyetértek Veled
asdf
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 12:42 - pre 128 meseci
Citat:
deedee5:
Citat:
Misi167:
Sigurna sam da je bilo rec o tome,ali bih zamolila da mi neko,ko zna i kome nije tesko odgovori. Vidim da na izvodu od moje majke stoji pogresan datum rodjenja roditelja. Nije toliko ni bitan datum njenog oca,jer se po majcinoj stari,znaci od moje babe trazi drzavljanstvo. Jel to bitno? Pretpostavljam da jeste...i sta da radim ako ne mogu tako da predam.


Možda možeš da predaš ali postoji verovatnoća da se naknadno cimaš...
Sa prvim izvodom ideš u opštinu kod pravnika i on podnosi zahtev za ispravku podataka. Mislim da se ne plaća ništa i traje od 3 - 10 dana.


Ok,hvala!
 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 12:47 - pre 128 meseci
Posto jos uvek ne mogu da saljem pp (treba da prodje jos par dana od moje registracije) ovim putem cu odgovoriti na pitanja za Kiskunhalas. Tamo morate zakazati. Koliko ja znam zakazuje se telefonom, a za zakazivanje putem mejla...nisam siguran da li je moguce.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 15:18 - pre 128 meseci
Ajd da ponovim pitanje,jel ima neko da se odazvao pozivu u konzulat u Beogradu ili Subotici radi dodatnog razgovora? Vidim da dosta ljudi dobija pozive ali niko se ne odaziva. Inace do sada su pozivali da se javite u neodredjeno vreme tokom radnog vremena a koliko cujem sad se salju mail pozivi sa tacno zakazanim danom i vremenom kad da dodjete,to je novost
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 15:41 - pre 128 meseci
Verovatno da je u pitanju neka dopuna dokumentacije.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 15:47 - pre 128 meseci
Pa malo mi cudno da je dopuna dokumentacije 3 meseca od predaje a u pozivu pise radi dodatnog razgovora a ne dokumentacije,izgleda da se ljudi plase da pisu javno o tome :)
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2013. u 16:08 - pre 128 meseci
Danas se boje da sve pisu,nece da navode gde su predali,nece da kazu sta su ih pitali u interviju. Eto sad niko nista ne govori za taj dodatni razgovor, dzabe vi krijete,ako u Pesti budete sumnjivi bicete pozvani,to sto se krije ne daje nikakvu sigurnost kao sto mislite.
Evo ja sam juce pricala sa devojkom koja je vodile dve i sestra da predaaju dokumente u Segedin i zapadne ih da idu kod Brke, jedna je prosla tako sto je davala kilometarske odgovora imala je srece sto ju je pitao sta je naucila a inece jedva da zna madjarski a druga nije jer kad je platila da joj popune dokumente nisu dobro popunjeni pa joj rekao da ona sama pred njim popuni jos jednom i naravno nije imala pojma,nije se ni potrudila da procita niti proveri formulare. Jos je ona sjedila sa njima dok su obe imale razgovori,sprijateljila se sa Brkom pa je pustio ali kad god je pitam sta ih je ispitivo ona kao svasta, bas ne razumem ljude koji misli da ce im nesto pomoci sto to kriju kao da je drzavna tajna.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3917244 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.