Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3911921 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 09:36 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
japanskaprepelica:
I ja mislim da je vreme da se zakljuca jer eto skoro svi smo i dobili drzalvjanstvo. Ostali smo vecinom mi koji smo dobili i ovi prevaranti koji love neke nove zrtve :D


Ima jos postenih ljudi koji su voljni uciti i koji ce doci na ovaj forum da sazna informacije,ne treba biti sebican i reci ja imam drzavljanstvo ajmo sad sklonit forum i nikome ne pomoci,seti se da je jednom i tebi trebala pomoc. Najpametnije bi bilo samo obrisati ove glupave poruke i ostaviti korisne informacije.



Neposredno pre zakletve sam ovde pistavio jedno jedino pitanje u vezi par stavki nekog formulara koji se popunjava tamo na licu mesta. Nije statistika, nego onaj drugi. I znaš li ko mi je odgovorio? Niko. Ipak, zahvalan sam ovom forumu na važnim informacijama, pa i te formulare ne bih imao u rukama da ih nije jedan forumaš postavio ovde.
napustio forume
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 10:09 - pre 127 meseci
Imam jedno pitanje za sve na forumu.
Kako se tretira EU građanin (u ovom slučaju srpsko-mađarski državljanin) koji boravi nekoliko dana na prostoru EU po pitanju zdravstvene
zaštite? Sa srpskim pasošem se uzima polisa zdravstvenog osiguranja koja iznosi 1 EUR za jedan dan boravka (u zavisnosti od osiguravajuće kuće).
Da li HU državljanin (koji nema prebivalište u Mađarskoj)ima pravo na besplatnu zdravstvenu uslugu ili mu treba takođe polisa?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 10:10 - pre 127 meseci
Jel imaju negde na netu neke relevantne ankete kao kod nas pred izbore kako stoje stranke u Madjarskoj za sada? izbori su ako se ne varam na prolece pa pretpostavljam da ima nekih istrazivanja. Bilo bi dobro da novi drzavljani iskoriste pravo glasa kad vec imaju pravo na to,a siguran sam da se od njih to i ocekuje:)
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 11:00 - pre 127 meseci
[quote]Ogo-Pogo: Imam jedno pitanje za sve na forumu.
Kako se tretira EU građanin (u ovom slučaju srpsko-mađarski državljanin) koji boravi nekoliko dana na prostoru EU po pitanju zdravstvene
zaštite? Sa srpskim pasošem se uzima polisa zdravstvenog osiguranja koja iznosi 1 EUR za jedan dan boravka (u zavisnosti od osiguravajuće kuće).
Da li HU državljanin (koji nema prebivalište u Mađarskoj)ima pravo na besplatnu zdravstvenu uslugu ili mu treba takođe polisa?

Nemate zdravstveno zato sto niste prijavljeni u Madjarskoj i ne placate zdravstveno i socijalno osiguranje Madjarskoj drzavi (sto je i logicno)...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 11:15 - pre 127 meseci
Citat:
delija_sever031:
Jel imaju negde na netu neke relevantne ankete kao kod nas pred izbore kako stoje stranke u Madjarskoj za sada? izbori su ako se ne varam na prolece pa pretpostavljam da ima nekih istrazivanja. Bilo bi dobro da novi drzavljani iskoriste pravo glasa kad vec imaju pravo na to,a siguran sam da se od njih to i ocekuje:)


Nravano da treba da glasamo. Ja sam se upisao u spisak.

Po svim anketama FIDESZ razvaljuje i ja cu da glasam za Orbana.


Covek je majstor zanata i voleo bih da i Srbija ima takvog premijera.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 11:41 - pre 127 meseci
Jel imas link do neke ankete kao sto ih kod nas cesto ima?
 
Odgovor na temu

helibp

Član broj: 268411
Poruke: 29
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 11:42 - pre 127 meseci
Bravo! I treba da se glasa za čoveka jer nam je dao priliku! Naši se baš ne tangiraju toliko......
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 11:48 - pre 127 meseci
Sad idemo off topic ali pitam zato sto je FIDESZ na proslim izborima imao 52% a na anketama koje ja nalazim na netu ih stavljaju na 27% trenutno sto mi nema logike
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 11:51 - pre 127 meseci
Ja sam se registrovao preko sajta koji je ovde vec na forumu pominjan http: // www . valasztas . hu/
Ukoliko se niste registrovali obavezno to odradite. Mene su zvali pre 10tak dana iz SU konzulata
da me podsete da se upisem u biracki spisak. Konverzacija je bila otprilike ovako nekako: Dobar dan,
zovemo iz konzulata da li ste vi taj i taj,
da ja sam, izvolite? pitao me je datum rodjenja i ime majke, verovatno radi identifikacije..
zelimo da vas podsetimo da se upisete u biracki spisak, to mozete uraditi sa bilo
kojim dokumentom, honositasi, lakcim.. ja sam samo potvrdjivao sa jo jo i zahvalio se na pozivu.
Nista specijalno al sve sam normalno razumeo mada brzo prica sluzbenik. Verovatno rutinski odradjuje :)
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 11:53 - pre 127 meseci
Moj momak zna jako puna madjara,koji zive u Madjarskoj jer je i sam duze godina zivio,i svi se zale na Orbana,cak su skoro bili protesti u Pesti zbog njega,on nema sanse da pobedi, i drugarica koja radi ovde u Top Shopu zove madjare i prodaje im stvari kaze da se jako zale,svi govore da nemaju para zbog Orbana jer je milion stvar uveo da se placa,uostalom ima i na netu gde kazu vise puta da Orban nema nikakve sanse za pobedu u da je sam toga svestan. Istina je to da on ima 27 % glasova samo.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 11:59 - pre 127 meseci
A ko im je onda favorit za pobedu,Jobbik? ce se usrece....:)
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 12:07 - pre 127 meseci
Citat:
delija_sever031:
Sad idemo off topic ali pitam zato sto je FIDESZ na proslim izborima imao 52% a na anketama koje ja nalazim na netu ih stavljaju na 27% trenutno sto mi nema logike


Nema logike za nas koji gledamo kroz prizmu mogućnosti koju nam je Fidesz dao, ali kad bi živeo tamo, poznavao situaciju, pratio politiku, možda bi imalo smisla. Ja recimo cenim Orbana iz raznih razloga, ali ne znam da li da glasam, možda je malo neprimereno da ja koji nikad tamo nisam živeo utičem na mađarsku politiku.
napustio forume
 
Odgovor na temu

helibp

Član broj: 268411
Poruke: 29
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 12:29 - pre 127 meseci
Citat:
maaar:
dobio sam ovaj formular sa zakletve. nisam ja isao na zakletvu vec sam ga dobio od nekog drugog.

jel zna neko za cega je ovaj formular!?

nije onaj za statistiku jer se navodi i ime, prezime, datum rodjenja i slicno.

koliko sam razumeo, taj forumlar je popunjen na dan zakletve - pre zakleve.

zacrneo sam delove radi privatnosti osobe kojoj pripada.


Ja ne mogu da otvorim atačment......pa ako može neko da mi ga prosledi....bila bih vrlo zahvalna.....
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 12:45 - pre 127 meseci
Citat:
helibp: Ja ne mogu da otvorim atačment......pa ako može neko da mi ga prosledi....bila bih vrlo zahvalna.....




napustio forume
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 12:51 - pre 127 meseci
Citat:
helibp:
Citat:
maaar:
dobio sam ovaj formular sa zakletve. nisam ja isao na zakletvu vec sam ga dobio od nekog drugog.

jel zna neko za cega je ovaj formular!?

nije onaj za statistiku jer se navodi i ime, prezime, datum rodjenja i slicno.

koliko sam razumeo, taj forumlar je popunjen na dan zakletve - pre zakleve.

zacrneo sam delove radi privatnosti osobe kojoj pripada.


Ja ne mogu da otvorim atačment......pa ako može neko da mi ga prosledi....bila bih vrlo zahvalna.....



Mislim da je problem u Firefoxu, pretpostavljam da i ti to koristiš. Kad sam isto probao u Chrom browseru fajl je moguće otvoriti.
napustio forume
 
Odgovor na temu

helibp

Član broj: 268411
Poruke: 29
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 12:59 - pre 127 meseci
ma nemam pojma....probala da otvorim i u Chromu opet isto error 404....
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 13:18 - pre 127 meseci
Sad neće ni meni u Chromu. Definitivno je onda neki problem sa Elitesecurity.
napustio forume
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 14:13 - pre 127 meseci
27% vam je sa neodlucnim ali kada dodje dan izbora neodlucni ne ulaze u zbir. I kod nas su ovi sto su na vlasti dobili ~15% kad se racunaju svi glasaci. Po tom istrazivanju Ipsosa gde Fidesz dobija 27% - ukupno kad se sabere sve izadje 54%. http://index.hu/belfold/2013/1...os_fidesz_27_mszp_15_jobbik_7/

Kada se poslednja anketa prilagodi tako da se gleda kako bi bilo na izborima tj. da se gledaju samo glasovi i da zbir cini 100% - onda je to Fidesz - 49%, MSZP - 20%, Jobbik - 13%, EMP - 9%, DK - 5%, LMP - 3%.
http://www.pesterlloyd.net/html/1344umfragetarkiokt.html

Sve ove ostale male partije vode bivsi premijeri (Djurcanj, Bajnai i sl.) kojima je politika sa nama je bilo bolje, glasajte opet za nas. Kao kod nas sto Tadic planira. E pa sad ne znam koliko je Orban dobar ili los ali je pitanje da li ce bas neko glasati za one koje su vec sklonili s vlasti. Pritom se te male stranke medjusobno ne podnose i ne saradjuju kao npr. Tadic i Kostunica pa je tako besmisleno glasati za njih kada nece formirati vladu.

Ne mislim da je Orban neki genije i najbolje sto se moze desiti ali jeste harizmatican, jeste sredio ekonomiju u smislu da su otplatili MMF dugove, da su konacno usli u zonu privrednog rasta posle toliko godina recesije i da to nije slucajno, to se desilo onda kada su i najavili da ce njihove mere do toga dovesti. A pitanje je koliko se moze uciniti u zemlji u kojoj je SVE rasprodato, gore nego u Srbiji.

Ko hoce da se prijavi neka ide na prvo gore https://kerelem.valasztas.hu/vareg/ pa na sledecem drugo dole
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-222-153-197.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 14:14 - pre 127 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
jedy023:
Citat:
japanskaprepelica: Od kada sam postao drzavljanin, a imao sam proveru i pri predaji i iz peste telefonom... Madjarska mi je postala omiljena zemlja. Vise puta sam posecivao i Segedin a za Novu Godinu idemo na docek u Budimpestu.

Sto se mene tice ako su hteli da ucim madjarski i da mi se madjarska kultura dopadne i da je konzumiram u buducnosti (knjige madjarskih pisaca i sl) .. dakle ako su to hteli kod mene su potpuno uspeli.

A i zasto ne bi?

Madjarska je super. :D

Covek moze da voli dve zene pa moze i dve drzave :D

Od svega sto si do sada napisao jedino ti ovaj post postujem.
Pazi kada budes na doceku u Budimpesti imaju neki fazon lupanja po glavi sa kartonskim tubama(to me je odusevilo)jeste da je to bilo davno docek 2000 i 2001.ali je docek u Vaci meni najlepsi.Kazem ti ovo za tube po glavi jer ja idem sa suprugom buducom i on me stalno malo po malo lupi po glavi,kako nisam znao o cemu se radi doslo mi je u jednom trenutku da se okrenem i da ga raspizdim,
Ali kada sam usao u glavnu ulicu shvatio sam da je to kod njih normalno i da tako treba.
Inace da se ne lazemo jeste Hu lepa drzava i ima sta da se vidi ima bogami i kod nas ali mi to ne cenimo dovoljno.
Ono sto jako zameram svim Madjarima sto samo pricaju Madjarski ,a kad ih pitas na rngleskom gledaju te ko mulci,pocev od omladine do starijih.
Zato oni jako potrnciraju na tom jeziku.\
Inace ja bi svima koji su imali po ovom osnovu da konkurisu za Hu drzavljanstvo dao bez jezika,ali oni bas na tome insistiraju.
Kazu jezik je jedino sto ostaje iza nas,a gde su potomci e to ne znam.


Realno je da ja postujem sta mislim, a to sta ti mislis o tome mene ne zanima. I ti si se napisao ovde budalastina pa ti ja nisam lupao glupave komentare.

Ajde ti molimte posalji mi na pp,koje sam ja to budalastine ovde pisao.
I gde sam ja tebe inace u ovom postu povredio da tako pises o mom komentaru.Hvala
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 16:12 - pre 127 meseci
čemu ovolika frka oko izbora u Mađarskoj kad su rekli da čak i ako bi svi novopeceni državljani izasli (što nema šanse) da to nema šanse da utiče na izborni rezultat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3911921 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.