Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3906190 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
91-150-99-103.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2014. u 19:40 - pre 124 meseci
Citat:
dejanab92: Danas je jedan moj poznanik predao u Segedinu,madjarski mu je maternji tako da ga nisu uopste puno pitali,bio je gotov za 10 min,on je njih pitao za suprugu da li moze ona predati cim on dobije drzavljanstvo jer su preko 10 godina u braku oni u Segedinu su rekli da on mora biti drzavljanin 10 godina pa da tek onda moze ona predati,a tako mu je i advokatica koja je prevodila papire rekla,ja sam se bas zacudila.

To nije tacno.
Cim on dobije drzavljanstvo moze supruga na osnovu njega.
Ja sam bio u Szentes da probam,nisam prosao,isto tako je sluzbenica me ubedjivala da treba da smo supruga i ja najmanje 5 godina u braku plus da je ona 5 godina dryavljanin,na kraju je otisla kod druge da pita i bilo je sve u redu,jedino moje znanje nije bilo u redu,pa nisam predao.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

marijajb
Marija Jocic
domacica
kuca

Član broj: 321462
Poruke: 2
*.kliknet.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2014. u 21:16 - pre 124 meseci
pozdrav svima imam jedno pitanjce citala sam na forumu da je neko spominjao zakletvu u tompi 12.12.2013. ja sam tad vracena zbog neznanja jezika nisam dobila odbijenicu ali imam pravo da ponovo pokusam pa sad pripremam papire da predam posto mi stare nisu vratili.pitanje da li se neko zalio zbog provere sa slikama i kakav je odgovor dobio?
 
Odgovor na temu

Zorbel
Novi Sad

Član broj: 321294
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2014. u 21:45 - pre 124 meseci
O kakvim se slikama radilo? Nešto konkretno ili?
Sami određujemo svoju sudbinu!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 07:25 - pre 124 meseci
Mojoj supruzi su ovde u NS u kancelariji CMH rekli da je za tu varijantu preko braka uslov da budete 5 godina u braku i imate dvoje dece ili 10 godina u braku i jedno dete ili bez dece, ako je to ispunjeno nema dodatnih uslova u vidu "staža" od 5-10 godina sa državljanstvom i sl.
 
Odgovor na temu

marijajb
Marija Jocic
domacica
kuca

Član broj: 321462
Poruke: 2
*.clients-46-40-29.kliknet.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 08:29 - pre 124 meseci
silke su razliite ja sam videla par jedna je u prirodi nesto kao nacionalni par sa jezerom planinom konobom ljudi i zivotinje ,jedna sa gradskim trgom takodje dosta ljudi i svi su u nekim aktivnostima ,a treca koju sam videla ja sa zeleznickom stanicom.traze da znas recenicom da opises sta vidis na slici dovoljna je jedna aktivnost na primer covek ceka voz i dok ceka cita novine ili deca trce oko fontane i igraju se i jedu sladoled ili covek peca na jezeru ili pas cuva krave ovce i konje na livadi tako nasto ali da je recenica potpuno,moj problem je bio sto sam samo znala pojmove ali ne i da sestavim recenicu
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 10:57 - pre 124 meseci
Ja sam malopre zvao Morahalom,predstavio se i rekao zasto zovem i dobio informaciju da samo budem strpljiv i da je sve u redu,ali da ima jako puno predmeta koji su im stigli iz Budimpeste,pitala je kad sam predao i kad sam ja rekao pre 8 meseci ona je rekla,da nesto nije u redu dosad bi vec dobio odbijenicu i da mi je predmet sigurno tu,ali da su toliko zatrpani da bih joj jako puno trebalo da ga sad trazi.Guzve su strahovite i samo da budem strpljiv,sve u svemu nikakvu informaciju oko zakletve nisam dobio,jel nisam ni uspeo da je pitam.Stvarno ne razumem,toliko su zatrpani,a nisu pravili zakletvu jos od decembra,dokle vise...
 
Odgovor na temu

cacaduco
Cacadu sound
Beograd

Član broj: 318082
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 11:38 - pre 124 meseci
Morohalom tj.maticarka g-dja Marija organizuje zakletve po mojim saznanjima otprilike na 3 meseca.
Obicaj je da vas obaveste za datum zakletve 2-3 nedelje unapred (mail-om,postom ili telefonom),sto bi znacilo da uskoro krecu obavestenja za zakletvu u Morohalom-u.
U svakom slucaju vam zelim srecu i da strpljivo sacekate poziv jer od nerviranja nemate nikakve koristi.
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 12:05 - pre 124 meseci
Sjajna informacija svakako, hvala!

Ostaje nam da budemo strpljivi
 
Odgovor na temu

yiya

Član broj: 315425
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 12:20 - pre 124 meseci
hvala za informacije

i ja cekam Morahalom tacno 7 meseci
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.29.164.47.threembb.co.uk.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 12:47 - pre 124 meseci
I ja isto Morahalom, sledece nedelje ce biti punih 9 meseci
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.customer.telenor.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 15:20 - pre 124 meseci
Citat:
cacaduco:
Morohalom tj.maticarka g-dja Marija organizuje zakletve po mojim saznanjima otprilike na 3 meseca.
Obicaj je da vas obaveste za datum zakletve 2-3 nedelje unapred (mail-om,postom ili telefonom),sto bi znacilo da uskoro krecu obavestenja za zakletvu u Morohalom-u.
U svakom slucaju vam zelim srecu i da strpljivo sacekate poziv jer od nerviranja nemate nikakve koristi.

Hvala na infu,mada pred kraj prosle godine su povezali tri zakletve za redom,oktobar,novembar decembar,tako da ti saznanja bas i nisu nesto pouzdana,ali opet hvala :)
 
Odgovor na temu

Zorbel
Novi Sad

Član broj: 321294
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 16:43 - pre 124 meseci
Citat:
marijajb:
silke su razliite ja sam videla par jedna je u prirodi nesto kao nacionalni par sa jezerom planinom konobom ljudi i zivotinje ,jedna sa gradskim trgom takodje dosta ljudi i svi su u nekim aktivnostima ,a treca koju sam videla ja sa zeleznickom stanicom.traze da znas recenicom da opises sta vidis na slici dovoljna je jedna aktivnost na primer covek ceka voz i dok ceka cita novine ili deca trce oko fontane i igraju se i jedu sladoled ili covek peca na jezeru ili pas cuva krave ovce i konje na livadi tako nasto ali da je recenica potpuno,moj problem je bio sto sam samo znala pojmove ali ne i da sestavim recenicu

Na mnogo mesta sam pročitao, a i čuo u društvu da su učestale ove slikovnice za opisivanje.

Ukoliko neko ima ovakve slike neka mi pošalje pa ću na osnovu njih napraviti neke opise, postaviti pitanje šta ko radi i sl, i dati odgovor na ista. Verujem da će mnogima pomoći, a i meni takođe da vežbam jer uskoro idem na zakletvu.
Sami određujemo svoju sudbinu!
 
Odgovor na temu

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 20:28 - pre 124 meseci

Jucerasnja TV Mreza:

http://www.mreza.rs/tv-network.html
 
Odgovor na temu

Nostradamus22

Član broj: 321347
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 21:40 - pre 124 meseci
Citat:
valjan:
Mojoj supruzi su ovde u NS u kancelariji CMH rekli da je za tu varijantu preko braka uslov da budete 5 godina u braku i imate dvoje dece ili 10 godina u braku i jedno dete ili bez dece, ako je to ispunjeno nema dodatnih uslova u vidu "staža" od 5-10 godina sa državljanstvom i sl.

Jel imas mozda informacija za njihovu decu ?
Moja majka i otac su u braku vise od 10 godina i jel bi ja mogo dobiti drzavljanstvo na osnovu toga ? bez ikakih provera ?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 21:59 - pre 124 meseci
Citat:
Nostradamus22: Jel imas mozda informacija za njihovu decu ?
Moja majka i otac su u braku vise od 10 godina i jel bi ja mogo dobiti drzavljanstvo na osnovu toga ? bez ikakih provera ?


Kakav si ti Nostradamus kada to ne možeš da predvidiš?
Kada ti budu roditelji predavali za državljanstvo odmah ponesu papire i za tebe, moraš biti mladji od 14 godina...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

husar
janos nadj
coca cola
coca cola
ujvidek

Član broj: 321492
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 44
Sajt: b92.net


+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 22:11 - pre 124 meseci
Prijatelj (inace Madjar) i ja (inace Hrvat) smo bili u Madjarskoj pre nekoliko nedelja i pokusali da predamo papire.

Pokusali smo u Segedinu i Maku, nije bilo nikakve sanse da prodjemo. Ucimo madjarski vec neko vreme i nije bas da ne znamo nista, recimo neki A2 nivo, ali to ni izbliza nije bilo dovoljno. Jednostavno su nas sasekli, koristili su mnogo kompleksnije reci, nego u svakodnevnom govoru, recenicne konstrukcije su bile prilagodjene visokom nivou poznavanja jezika, mumlali su prilicno, a brzo pricali da imam utisak kako bi i oni kojima je madjarski maternji imali problem.

Jos nesto, mene su u Maku ispitivali dugo - bukvalno mi deluje kao da su trazili nesto sto ne znam da bi me vratili. Postavljeno mi je 5 pitanja od dana u nedelji, do detaljnih opisa hobija, da bi sve bilo prosto neverovatno kada mi je postavljeno pitanje koje knjige volim da citam, koji su mi omiljeni pisci i da obrazlozim?!?

I nakon svega toga, receno mi je da je jedna godina ucenja suvise malo vremena, da ucim jos najmanje godinu dana, pa da probam ponovo.

Meni deluje, kao da su od nove godine zauzeli stav da moras znati madjarski na nivou b2 ili c1, najmanje, kako bi mogao da se nadas prolazu. U svakom slucaju, provera, ukoliko su papiri primljeni u Madjarskoj - ne gine.

Ne znam da li je ovo zbog izbora, jer su i Orbana prozivali iz opozicije kako deli drzavljanstva zbog glasova i onima koji ne znaju jezik i da li ce ovo potrajati, ali ako ostane ovako - na drzavljanstvo ce moci da racunaju samo oni koji madjarski govore tecno.

Voleo bih da sa nama na ovom forumu podele iskustva ljudi koji su uspeli od nove godine da prodju (i gde) a da ne govore madjarski veoma dobro.

Szia!
hajra
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2014. u 23:55 - pre 124 meseci
Posto imam dvojno drzavljanstvo, da li neko zna ako idem u shopping u madjarsku da li imam pravo na povrat AFE ( pdv-a ), ukoliko robu iznosim iz madjarske sa srpskim pasosem?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2014. u 07:22 - pre 124 meseci
Citat:
Nostradamus22:
Jel imas mozda informacija za njihovu decu ?
Moja majka i otac su u braku vise od 10 godina i jel bi ja mogo dobiti drzavljanstvo na osnovu toga ? bez ikakih provera ?


Nemam pojma, ali znam da će moja deca morati ponovo na proveru kad napune 18, tako da mi se čini da ti provera ne gine...
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2014. u 09:10 - pre 124 meseci
Citat:
Miki_1988:
Ljudi, pomogajte... Znaci, imam zakazan termin 17 og. Ali to je neradan dan, zvao sam ambasadu nekoliko puta i niko se ne javlja.... sta da radim?? pomozite mi molim vas. KAKO DA SAZNAM DA LI JE TADA RADNI DAN AMBASADE?



Kako je bilo u ambasadi, oooooooo Miki, ljudino!
asdf
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2014. u 09:37 - pre 124 meseci
Citat:
Laki024:
Posto imam dvojno drzavljanstvo, da li neko zna ako idem u shopping u madjarsku da li imam pravo na povrat AFE ( pdv-a ), ukoliko robu iznosim iz madjarske sa srpskim pasosem?


Dok god se ne prijavis u Segedinu, mozes da povracujes PDV. Bitna je adresa zbog poreza a ne nacionalnost. Nema veze koji pasos koristis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3906190 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.