Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900305 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smajli1234

Član broj: 325375
Poruke: 41
..29.95.wireless.dyn.drei.com.



+25 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 10:28 - pre 109 meseci
konstantno ponavljaju ovaj tekst o fiktivnim brakovima.
---Srbi su za organizovanje fiktivnih brakova plaćali od 500 do 2.000 evra. Nakon venčanja i uvođenja dokumenta u matične knjige Mađarske, otputovali bi u neku od zemalja EU, gde su “fiktivne supruge” legalizovale njihov boravak tako što su doputovale da se prijave zajedno.---
ono sto mi nije jasno je gde bre da se prijave zajedno???
ovim tekstovima samo navlace ljude sa umisle da je ovako nesto moguce. ne znam za sve drzave eu, ali verujem da u vecini nisu bas raspolozeni da daju boravisne vize samo zato sto ste ozenili nekog sa madjarskim pasosem, postoji tu jos mnogo uslova.
 
Odgovor na temu

ZoranH
Novi Sad

Član broj: 328995
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 10:31 - pre 109 meseci
Pa drzavljani HU mogu da prijave boravak i rade u EU..al nisam siguran da moze i clan porodice bez drzavljanstva da ima uslove kao drzavljanin EU...neverujem tako da se slazem da je to neka od dezinformacija
 
Odgovor na temu

mislis

Član broj: 292587
Poruke: 38
*.dip0.t-ipconnect.de.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 10:44 - pre 109 meseci
''al nisam siguran da moze i clan porodice bez drzavljanstva da ima uslove kao drzavljanin EU...neverujem''

Evo ja znam 100% da kad si u braku sa gradjaninom EU mozes da zivis i radis u EU (ili da se ogranicim AU, DE, NL), to je ono sto znam iz iskustva, posto neki moji ortaci su tako otisli legalno preko da rade (nije fiktivan, duze su u braku). A vi eto proverite za ostale zemlje (mada sam cuo da moze i u Svajcarskoj, spajanje porodice).
 
Odgovor na temu

ZoranH
Novi Sad

Član broj: 328995
Poruke: 17
109.92.169.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 10:48 - pre 109 meseci
U tom slucaju dobija radnu dozvolu taj clan porodice?
 
Odgovor na temu

mislis

Član broj: 292587
Poruke: 38
*.dip0.t-ipconnect.de.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 10:54 - pre 109 meseci
''U tom slucaju dobija radnu dozvolu taj clan porodice?''
Vidi ne znam bas kako se to pravno zove, posto gradjanima EU osim Hrvatske (ovo vazi za DE) ne treba dozvola boravka i radna dozvola, odmah mogu da rade. A supruznik moze doci na ''spajanje porodice'' i odmah moze da radi (e sad da li je to radna dozvola nemam pojma).
 
Odgovor na temu

ZoranH
Novi Sad

Član broj: 328995
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 11:00 - pre 109 meseci
Pravna forma je manje bitna...Odgovor je bio vrlo konkretan :-)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 14:13 - pre 109 meseci
Ne samo zena i deca, vec mogu i roditelji i babe/dede/unuci EU drzavljanina uz dokaz da su izdrzvani, mogu cak i nevencani supruznici (uz adekvatan dokaz dugotrajnog zajednickog boravka) i od skoro i partneri iz registrovane istopolne zajednice.
Neophodno je da se prijave za rezidentnu karticu u roku od 3 meseca nakon cega drzava domacin ima obavezu da, pod uslovom da podnosioci nisu ozbiljan problem po zdravlje i bezbednost EU (citaj da nemaju HIV i nisu vojnici ISISa) izda privremenu boravisnu dozvolu u roku od 6 meseci, na rok do 5 godina. Ta boravisna dozvola ih izjednacava sa nosiocima loklanog drzavljanstva, po svim pitanjima, ukljucujuci pristup poslovima. nakon 5 godina imaju pravo na trajnu boravisnu.

Ono sto varira u osnovi je sto u nekim drzavama taj zakon tumace drugacije, narocito deo koji propisuje dokazivanje dovoljno sredstava da se izdrzavana lica izdrzavaju. Shodno tome variraju i uslovi koji moraju da se ispune. U tim oblastima je pozeljno unajmiti advokata da to zavrsi umesto vas.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 14:56 - pre 109 meseci
imigracione sluzbe razvijenih EU zemalja su do te mere upoznate sa svim forama za fiktivan ostanak u zemlji. Oni sve ove fiktivne brakove citaju kao Sveto Pismo i sudskim putem pokrecu postupak razvoda, odnosno deportacije ne-EU drzavljanina, a supruzniku EU drzavljaninu sleduje izvesna kazna zavisna od zakone drzave u kojoj je brak sklopljen. Ako bracni partneri imaju decu ili zive zaista zajedno, to se da lako proveriti i to je OK. Ali ako npr Krusevljanin ozeni Segedinku koju inostranstvo ne zanima, vec je samo uzela pare za to i sa njim odlazi u npr Minhen da ga prijavi tamo, a nakon toga se ona vraca u Segedin i zive razdvojeno. Plus sto su osobe koje se udaju, u ovom slucaju madjarice, obicno neki socijalni slucajevi ili neki 50+ neudate ili udovice, jer normalnu osobu ovakvi rizici ne zanimaju, a koje onda mogu da ucenjuju ovog i da ga naprosto opeljese, odnosno da ovaj pola plate salje samo njoj, jer ovaj ne sme da pisne, a nakon godinu dana razdvojenosti vise nisu sigurni ni kako ovaj drugi izgleda, odnosno na ulici se ne bi poznali. Nemacko imigraciono uvidi da on boravi u Minhenu i u saradnji sa madjarima vide da je ona mesecima u Segedinu i cao. To je skolski primer koji se lako resava. Po meni je ovako nesto u egalu sa prevozom 20kg heroina koji vam stoje u gepeku,a carinik ne moze a da barem gepek ne otvori.

primera radi na YT imate serijal "UK Border Force" koji se bavi razbucavanjem ilegalaca, racijalma po kompanijama i firmama u potrazi za imigrantima, ljudima koji studentsku vizu zloupotrebljavaju da bi radili, ljudima koji dobiju turisticku na 6 meseci a ostanu 6 godina, ljudima koji nelegalno ulaze u Britaniju, tako da u praksi mozete da vidite kako funkcionise imigraciona sluzba jedne zemlje i da ih uopste nije lako farbati.

Moj savet svima koji bi da rade ovako fikt.brak je da pokusaju da nadju pravu zenu/muza i da tako odu. Ovo je gubljenje vremena i novca a i godina zivota.
asdf
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 15:11 - pre 109 meseci
Hehe, da je to tako kao sto ti kazes, evropa ne bi imala problem sa ilegalnom emigracijom TV serija je tesko dokaz bilo cega, ljudi itekako zive u fiktivnim brakovima vec godinama, uzese vec i trajne boravisne, razvedose se i ostase. Drzave se uglavnom ni malo do nikako ne zamlacuju time dok god doticni ne pokusava da se nakaci na drzavniu sisu i dok radi i placa poreze. Uglavnom ih kebaju kad dolaze da bi ziveli od socijale.

Apsolutno je nevazno dal je on u Minhenu a ona u Segedinu dok su oboje prijavljeni u Minhenu, sto je neophodan uslov da bi on imao privremeni boravak. Sta vise, ljudi uspesno obaraju svoje poreske obaveze kroz prijavljivanje izdrzavanog nezaposlenog lica. Samim tim uslov i jeste da je osoba neka socijala bez posla i onda je potpuno nevazno gde uvece leze da spava, na papirima je u minhenu a ne postoje granicni prelazi koji bi otkucavali protok. Ljudi takve price zavrsavaju i u Americi a kamoli u Evropi. Previse se gledaju filmovi, evropske sluzbe bezbednosti se sada vise bave rizikom od terorista nego sacicom Srba i njihovim fake zenama madjaricama. Tvoje ocekivanje da ce oni sada da sprovode istrazne radnje, uposljavaju CSI jedinice da preturaju snimke sa javnih kamera da bi izbacili jednog Peru iz EU je malo nerealno. U rangu sa intervenicjom zandarmerije na uklanjanju ulicnih peraca prozora u Beogradu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 16:15 - pre 109 meseci
eeeeee, pa da je i tako kao sto ti pricas, niko ne bi ucio madjarski vec bi svako mogao na tu foru da zavrsi ostanak u nekoj zemlji. Gde si bio pre 3 godine ovo da mi kazes. Svaki fiktivan je u neizvesnosti sve vreme, a moguce je da pojedine zemlje imaju liberalnije stavove o broju imigranata na godisnjem nivou u zemlji, ali postoje takodje neke koje su krcate ko brod i gde vise nema igla gde da padne. Da njih bas tako briga za one koji su u fiktivnom braku, onda bi ta tamo Nemacka, Holandioja Engleska poukidale te sluzbe, jer to tamo nije Srbija sa bezbroj agencija i sluzbi koje samo stranacki kadar zaposljavaju i pod milim Bogom nista zivo ne rade. Veoma je moguce da nije komplikovano kao sto sam ja pisao, ali takodje nije ni ladovina kao kod tebe, jer zasto onda da te gazi voz u makedoniji, da se mesecima smrzavas u Subotici nadomak EU, da se davis u brodolomu nadomak Malte. Amerika je ogromna kolonija, koja je zemlja za naseljavanje, kroz celu svoju istoriju, za razliku od jedne Holandije npr koja je 10x gusce naseljenija i koja mora da vodi racuna o broju novopridoslih.

Istina je negde izmedju stavova nas dvojice
asdf
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 17:16 - pre 109 meseci
Pa nije lako naci ni udavacu... Probali su mnogi. Jedini realan rizik ti je od te same udavace, ona je ta koja moze da ti sje*e pricu ako nista drugo tako sto podnese papire za razvod. Dakle, treba nju i platiti, malo na pocetku, srednje tokom, puno na kraju da ostane zainteresovana da izgura pricu do kraja Mnogi to ne mogu ni da priuste. Mnogi kojima zaista trebaju papiri su ljudi koji vec imaju porodice, retki su raspusteni momci koje je toliko pritisao zivot da jure nelegalne seme za emigraciju. A bas dve zene da vodis, ne ide

Bas zato sto su puni kao brodovi sa imigracijom nemaju oni vremena da se bakcu sa nekim ko ne strci iz gomile i ne pravi nikakve probleme. Niko ne kaze da je sve to legalno, i ako te uhvate izbacice te, ali da je bas zivot u kontinuiranom strahu od naoruzanih sluzbenika, i nije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pekavac
novi sad

Član broj: 327537
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 21:36 - pre 109 meseci
Citat:
CaptainCrash:
Citat:
pekavac:
Dobio sam poziv za zakletvu juče, a predao sam papire početkom oktobra u Rumi. Što zbog činjenice da nisam dovoljno obnavljao jezik od momenta predaje papira, što zbog toga što sam bio uhvaćen u gužvi i nezgodnom trenutku za priču, nisam razumeo u potpunosti ženu koja me je pozvala. Međutim. uspeo sam nekako da izblefiram i završim razgovor tako da ona to ne primeti... Našao sam način da saznam kad i gde mi je zakletva, da ne detaljišem, nije ni bitno za temu...

Elem,

da li može neko da mi opiše postupak polaganja zakletve? Bukvalno od momenta dolaska ispred konzulata do završene priče. Gde su mogućnosti za "padanje", na šta treba da se fokusiram (pošto ću uzeti par intenzivnih časova da se prisetim jezika, naravno)...? Svaki dobronameran savet je dobrodošao, unapred hvala.



Care,daj leba ti reci mi da li si znao HUN jezik ili ne,ako si ucio i ako si iz Rume ili okoline reci mi gde u Rumi ima i da li ima kod nekog da se uci HUN jezik,ne ide mi se bas u NS svaki drugi dan i nemam ni vremena,iskreno,svaka pomoc bi dobro dosla.
Znam da je jesenas dolazio konzul u Rumu ili ko vec pa da se direktno slale prijave i podnosile molbe pa me zanima jel to samo tad bilo ili mozes u svakom trenutkiu i dana(sem nedelje i subote_ podneti zahtev i u Rumi?


Najiskrenije ću ti reći... Učio sam jezik malo više od 4 meseca, išao sam kod čoveka na časove jednom nedeljno po 3-4 sata, u poslednjih možda mesec dana dvaput nedeljno, i naravno ponavljao kod kuće to što naučim na času. Fora je u tome što je taj čovek imao prilike da jedno vreme bude član komisije koja ispituje (zna lično konzula i celu tu ekipu), tako da otprilike zna pitanja koja se postavljaju, uključujući i neka "trik pitanja". Njegov metod predavanja se ne zasniva na gramatici i pravom učenju jezika, već na šablonskom štrebanju pitanja i odgovora, odnosno nekih malo dužih "eseja" (malo o Mađarskoj, tvoj radni dan, tvoja biografija, i slično). Činjenica je da je "učenje" jezika po ovom principu teško blefiranje, i da eventualni prolazak zavisi od toga koliko ćeš imati sreće i/ili snalažljivosti u datom momentu. Ja sam recimo probao u Subotici par nedelja pre te Rume, pa okinuo prema rečima konzula Zoltana "zamalo". Jednostavno dovoljno je da čuješ malo drugačije konstrukcije rečenica i neka pitanja koja nisi unapred pripremio, da se potpuno pogubiš. U Rumi sam imao više sreće, i prošao (ispitivao me je glavni konzul, prijatan sedokos čovek srednjih godina, zaboravio sam mu ime). Čak i ako se provučem na zakletvi, neću nikom savetovati da radi ovako, niti ću sebe smatrati za nekog pametnjakovića koji je "prevario sistem". Jednostavno, iskreno sam rekao na koju sam foru išao, pa ko kako odluči. Ovako jeste kraće, ali daleko rizičnije. Neko je u tom fazonu, neko nije... poštujem oba.

Još jednom bih zamolio nekoga dobre volje da mi opiše kompletan postupak polaganja zakletve, od momenta dolaska ispred konzulata do završetka cele priče.
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.surfer.at.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2015. u 23:34 - pre 109 meseci
Moj tata je pre par nedelja polagao zakletvu pa ti mogu reći par stvari. Dođeš u konzulat, pitaš na koji šalter treba da ideš (zavisi od toga na kom je spisku tvoje ime). Na šalteru te upute da zajedno sa ostalima ideš u prostoriju gde se polaže zakletva. Zakletvu izgovarate svi zajedno. Pre toga konzul održi govor o tome šta znači biti državljanin Mađarske i slično. Posle toga se deli šampanjac i konzul se pozdravi sa svakim pojedinačno. Nema nikakvog dodatnog ispitivanja ali tata kaže da je zbog procedure ako nisi siguran u znanje jezika dobro da povedeš neko sigurnijeg sa sobom, dozvoljavaju goste na ceremoniji. Čitava procedura traje dobra dva sata. Mislim da dobiješ neku potvrdu a u sistem kao državljanin ulaziš za par nedelja.

Mene zanima da li je neko predao zahtev za pasoš po ubrzanom postupku i koja je procedura?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2015. u 06:11 - pre 109 meseci
Citat:
pixie: Mene zanima da li je neko predao zahtev za pasoš po ubrzanom postupku i koja je procedura?

pasos po ubrzanom postupku mozes da napravis samo u Budimpesti, tj. mozes da predas bilo gde u Madjarskoj (platis onu uvecanu cifru, ne secam se sad tacno koliko bese doplata), ali da bi ga podigao sutra dan, ides u Budimpestu.
Imas na ovoj temi, ali dosta ranije je neko opisao kompletnu proceduru expresnog pravljenja pasosa u Budimpesti. secam se da je lik pisao kako je isao u BP, predao, prenocio, sutra uzeo pasos i vratio se nazad, pa pokusaj da pronadjes ako te zanima gde/sta/kako.
Najbrze sto moze u ostalim mestima u HU, a da nije Budimpesta je da za 7 dana podignes pasos, a za konzulate/ambasade ne znam.


 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.surfer.at.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2015. u 08:20 - pre 109 meseci
Hvala puno! Našla sam post pa ga kopiram ovde ako još nekome zatreba. Post je od pre dve godine, nadam se da nisu ništa menjali.


Citat:
plandistanac:
Evo mojih starijih postova mozda pomognu nekom,imate sve informacije na forumu sto je potrebno samo citajte od pocetka!!!Pozdrav ljudi.




Evo narode ja bio danas u konzulatu u Beogradu na razgovor.Zakazao sam negde u februaru.
od dokumenata je trebalo izvodi prevedeni overeni(moj,caletov,dedin ili pradedin kako kome samo da je rodjen pre 1921).
Da se popuni ovaj formular HONOSÍTÁSI - VISSZAHONOSÍTÁSI – KÉRELEM
az 1993. évi LV. törvény 4. § (3) bekezdése, illetve 5. §-a alapján i ovaj ADATLAP
a honosított, visszahonosított személyek külföldön történt születésének hazai anyakönyvezéséhez a 125/1993.(IX.22.) Korm.
rendelet 3/A.§-a alapján ko je sam bez zene i dece.Ko ima zenu i decu ovaj ADATLAP
a honosított, visszahonosított személyek külföldön történt házasságának hazai anyakönyvezéséhez a 125/1993.(IX.22.) Korm.
rendelet 3/A.§-a alapján.
Jedna slika i rucno napisana biografija.Razgovor je protekao oko popunjavanja papira i ovako malo ispitivali,malo sam se i uplasio posto nismo znali bas najbolje madjarski,bili smo ja i brat, pomogli su nam malo.
Rekli su nam krajem leta i uzeli dokumenta valjda smo prosli,da nismo vratili bi nam:).Eto posto ste mi dosta pomogli,valjda ce i ovo nekome pomoci:).Pozdrav.


PRAVLJENJE PASOSA U BUDIMPESTI+AVANTURA



Pa da pocnem,uzmete kartu na zeleznickoj ima voz u 22:00 iz Beograda i u 06:00 je u Budimpesti,nema guzve i moze se lepo spavati u njemu klackate se 8 sati.
Kad stignete na zeleznicku promenite pare ali nikako u western union videcete zute i narandzaste znaci pare tu ne menjajte nikako oderu vas za 1 evro trebate dobiti oko 280 forinti a oni daju oko 200 ne znam zasto ali lopovi.
Izadjete na glavni izlaz i desno mozete naci normalnu menjacnicu zamenite pare ima tu blizu i kineski restoran za 750 forinti ima dobra klopa,vratite se ispred zeleznicke i tu ima ima rupa za metro udjete unutra uzmete dnevnu kartu kosta 1550 forinti,
metroom se lako snadjete znaci ja sam prvi put bio u Budimpesti.Znaci udjete u metro ima salter kupite kartu to je stanica keleti palyaudvar idete tim metroom do Deak ter tu izadjete presedate u plavi metro i idete do Arpad hid,i tu ima dobra menjacnica promenite pare spremite 39000 forint za uslugu pasos jedan dan i 14000 forinti za pasos 10 godina.Izadjete tu je blizu Visegradi utca 112 tu se prave pasosi udjete uzmete broj,ni po babi ni po stricevima imate broj pratite kuda oni vas slikaju potpis predate uplatite i kazu da dodjete sutradan posle 09:00 po pasos dobijete papir kojim da podignete pasos tu im je i posta pitajte uplatite to brzo i vratite se jer ce vas prozvati vas broj i sve brzo ide.Odatle odete opet u metro nadjete smestaj nasli smo super hostel nov cisto ima internet dobijete kupon za pice ima bar sve mladi ljudi ima i zurka,stranci prijatni sve extra nalazi se u kiraly utca broj 20 izadjete na Diek ter tu cete naci tu ulicu nije daleko.Budimpesta sija sve okiceno lepo vasari koncerti extra sve sareno.Prespavate odete opem uzmete broj uzmete pasos voz za Beograd ima u 13:00 a ima i uvece pa ko ima snage neka odluci,u Budimpesti je stvarno lepo i ima se sta videti,ako uzimate tu dnevnu kartu znaci iskoristite je maksimalno sve da vidite.Pa pozdrav drugari pasos je u dzepu,trazi se posao ako ima ko jos nek pita nesto dok sam tu:)))))))))))Veliki pozdrav bili ste od pomoci.

 
Odgovor na temu

smajli1234

Član broj: 325375
Poruke: 41
..29.40.wireless.dyn.drei.com.



+25 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2015. u 10:33 - pre 109 meseci
dzaba sklopiti fiktivni brak sa nekim ko nema posao u eu. gledaju se primanja da bi doslo do spajanja porodice. zato i rekoh da je tekst besmislen i ponavljaju ga ko zna koliko puta.
 
Odgovor na temu

Nemanja 3

Član broj: 329014
Poruke: 1
*.108.45.249.hallsys.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2015. u 17:57 - pre 109 meseci
Da li je neko skoro bio u Subotici da predaje papire? Da li uzimaju svima papire kao na konzularnom danu ili su stroziji?
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2015. u 20:02 - pre 109 meseci
Preuzeto sa drugog foruma tj FB grupe.


INFO! Danas je bila zakletva u Subotici. U 9h je trebalo da se pojavi kandidat. Redovno se javio da je dosao na zakletvu, potom su ga uputili u jedan od dva reda, koji vodi do sluzbenice. Bilo je oko 30-40 kandidata za zakletvu. Dobili su svi 2 formulara, koje mogu, a ne moraju ispuniti. Sluzbenice su upisivali kandidate, pitali odakle su dosli, s kim su dosli, kako su putovali itd. I nakon toga je sledilo podpisivanje, i receno im je da ce zakletva biti u 10h. SVI KANDIDATI SA SRPSKIM PREZIMENOM I IMENOM SU ZADRZANI SA STRANE, RADI RAZGOVORA SA KONZULOM, BEZ OBZIRA NA ZNANJE JEZIKA! Razgovor sa konzulom je trajao 5-10min, a pitanja su bila kao i na intervjuu. Nekolicina njih je doslo do zakletve, vecini je receno da ce zadrzati drzavljanstvo, da se jave augusta da dodju na razgovor sa istim konzulom, i da ako tada zadovolje kriterijum, moci ce da preuzmu svoja drzavljanstva! Na zalost, nismo prisustvovali svecanosti!

Da prenesem svoje iskustvo sa današnje zakletve u Subotici.
Pojavite se tamo na vreme, kada su rekli. Prilikom ulaska u zgradu prvo idete stola desno da se prijavite, a zatim vam kažu u koji red da stanete. Nakon 15-20 minuta čeknja u redu, došao do sam do službenice, predstavio se, predao pasoš. I onda mi je nešto rekla/pitala i uopšte nisam razumeo šta. Rekla mi je da sačekam sa strane i da moram razgovarati sa konzulom. Dolazi konzul i odlazimo u 'sobu' (više je reč o hodniku) pored. Pitao me je sva tipska pitanja koja smo već ovde više puta spominjali. Razgovor sa konzulom je trajao oko 15 minuta, i izgledao je kao intervju prilikom apliciranja. Pitanja su bila tipa: zašto želite državljanjstvo, čime se bavite, kada ste poslednji put bili u Mađarskoj, šta znate o Mađarskoj, znate šta je zakletva i šta njome obećavate, sa kojim državama se graniči Mađarska, omiljena knjiga i prepričajte je. (i još mnoga slična pitanja, da vide da li umete da komunicirate na osnovnom nivou). Na kraju mi je rekao da moram
još da vežbam, ali da mogu danas dobiti državljanstvo. Posle toga sam se vratio kod službenice i potpisao neka dva papira. Nakon toga nas odvode u donji nivo gde se nalazi svečana sala. Tu su govorili o značaju povratka državljanstvu, našim pravima i obavezima, pasošu i slično. Zatim sledi himna, pa zakletva, dodela državljanstava i ponovo himna. Na kraju je konzul šampanjcem nazdravio sa svima i ko je hteo moga je da se slika.
Inače, bilo je još ljudi koji su išli na dodatni razgovor sa konzulom i koji se kasnije nisu pojavili na ceremoniji. To verovatno znači da ih nije pustio. Mog druga, koji je imao zakletvu pre mesec dana, isto nisu pustili. Imao je razgovor sa konzulom i konzul mu je rekao da mora još da vežba, i da se javi u roku od 6 meseci kako bi organizovali novu zakletvu. E da, i prilikom razgovora sa konzulom u 'sobi' pitao me je kako znam mađarski, rekao sam da sam završio A1, i da sada učim A2. On mi je rekao da to nije dovoljno da je neophodno B1. (znam da će sada ljudi da mi repliciraju sa zakonom i delovima zakona koji kaže da je neophodan samo osnovni konverzacioni nivo, ali ja vam kažem šta mi je konzul rekao).

EVO DETALJA SA DANASNJE ZAKLETVE U SUBOTICI, NA KOM JE JOS JEDAN UCENIK POSTAO MADJARSKI DRZAVLJANIN emotikon smile
Sve ide kao što si i rekla. Prijavim se prvo tamo desno, onda mi oni kažu u koji red. U redu sam čekao nekih 20 minuta i onda sam ja došao do službenice. Dobar dan, ja sam taj i taj... to smo prošli. I onda mi je nešto rekla, što uopšte nisam razumeo. I rekla mi da stanem sa stranem da moramo sa konzulom razgovarati. Došao je konzul i otišli smo u neku sobu pored. Tu me je ispitivao kao da je intervju prilikom predaje papira. Sve me je pitao. Zašto želim državljanstvo, čime mi se bave roditelji. Šta znam o Mađarskoj. Koliko učim mađarski. Sa kim pričam mađarski. Koja mi je omiljena knjiga? Da je u deset rečenica prepričam. Sa kojim državama se graniči Mađarska. Da li znam šta znači zakletva i šta ja njome obećavam. Rekao sam da još učim mađarski i da sam trenutno na A2 nivou, na šta je on rekao da to nije dovoljno da treba B1. Razgovor sa njim je trajao oko 20 minuta. Onda mi je rekao da moramo još da vežbam, ali da će me pustiti danas na zakletvu. Vratio sam se kod one službenice, potpisao dva lista i onda su nas odveli u podrum. Cela svečanost je trajala baš dugo. Prvo priča, pa himna, zakletva, dodela državljanstva i ponovo himna. A onda šampanjac. Kasnije je bilo slikanje, ali mi se sve skupa već odužilo i autobusi kojima sam mislio da ću se vratiti već su otišli, tako da se nisam slikao.
Eto, mislim da sam ti sve rekao. Bilo je još ljudi koji su imali razgovore sa konzulom i neke od njih nisam kasnije video prilikom dodele državljanstva
 
Odgovor na temu

suninyu

Član broj: 327112
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.05.2015. u 06:53 - pre 109 meseci
Citat:
Giliszta: Preuzeto sa drugog foruma tj FB grupe.





Molim te napisi naziv te FB grupe.

 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-90-190.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2015. u 12:34 - pre 109 meseci
Evo drustvo, kao sto sam i obecao, napravio sam sajt sa informacijama koje mogu mnogo pomoci u procesu sticanja madjarskog drzavljanstva, narocito novim kandidatima.

Potrudio sam se koliko sam mogao, sva pomoc, kritike, informacije su dobro dosle, javite mi se i uredjivacemo ga zajedno! :)

http://madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/

-Mihailo :)

www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900305 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.