Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899352 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2015. u 07:46 - pre 109 meseci
Evo link ka grupi na FB, kao što već napisah, puno korisnih stvari se može naći, jako su ljubazni i odgovaraju na sva pitanja :) U datotekama imate puno knjiga i materijala za učenje:

https://www.facebook.com/group...212072/?notif_t=group_activity

Što se Pimsleur Hungarian tiče, meni je to muž skinuo sa nekog torrenta, znači samo tražite po nazivu (ima 30 audio lekcija, englesko mađarski je u pitanju) a booklet koji prati lekcije može se naći na googlu (Pimsleur Hungarian PDF booklet).
 
Odgovor na temu

suninyu

Član broj: 327112
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2015. u 08:14 - pre 109 meseci
Citat:
Krikica:
Evo da i ja prenesem iskustvo sa zakletve koja je bila 5.5. u Beogradu. Sve je bilo onako kako je već nekoliko puta opisano ovde na forumu. Čekali smo ispred glavne kapije amabasade i u 12h su nas pozvali unutra. U holu su nas prozivali po abecednom redu i pošto sam ja bila pri početku, znam da su ljude pre mene pitali uglavnom kada su rodjeni, nikakvih dodatnih ispitivanja nije bilo. Potpisali smo dva formulara na dva mesta i dobili dva formulara da popunimo ( bilo je vremena pošto je zakletva bila u 13h ia i formulari se mogu popunjavati uz konsultaciju). U 13h smo ušli u salu i svečanost je počela ( govor, himna, zakletva, slikanje). Sada kada ovo pišem, izgleda da mi nije bilo ništa strašno, ali moram priznati da sam tada imala tremu kao nikad u životu, jedva se potpisah :) Ali osećaj kada dobiješ papir je neopisiv :)



Cestitam! :) Da li si videla da li su nekog dodatno propitivali ili toga nije bilo? Ja sam predala pocetkom decembra u Beogradu i uskoro ocekujem odgovor.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2015. u 09:58 - pre 109 meseci
I kako si obaveštena o zakletvi?
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2015. u 15:19 - pre 109 meseci
Citat:
suninyu:
Citat:
Krikica:
Evo da i ja prenesem iskustvo sa zakletve koja je bila 5.5. u Beogradu. Sve je bilo onako kako je već nekoliko puta opisano ovde na forumu. Čekali smo ispred glavne kapije amabasade i u 12h su nas pozvali unutra. U holu su nas prozivali po abecednom redu i pošto sam ja bila pri početku, znam da su ljude pre mene pitali uglavnom kada su rodjeni, nikakvih dodatnih ispitivanja nije bilo. Potpisali smo dva formulara na dva mesta i dobili dva formulara da popunimo ( bilo je vremena pošto je zakletva bila u 13h ia i formulari se mogu popunjavati uz konsultaciju). U 13h smo ušli u salu i svečanost je počela ( govor, himna, zakletva, slikanje). Sada kada ovo pišem, izgleda da mi nije bilo ništa strašno, ali moram priznati da sam tada imala tremu kao nikad u životu, jedva se potpisah :) Ali osećaj kada dobiješ papir je neopisiv :)



Cestitam! :) Da li si videla da li su nekog dodatno propitivali ili toga nije bilo? Ja sam predala pocetkom decembra u Beogradu i uskoro ocekujem odgovor.


Hvala :) Ja nisam videla da su nekoga dodatno propitivali, jedino su uglavnom pitali za datum rodjenja, ja sam bila 6-7 po redu, a bilo nas je cini mi 25. Mene je konkretno maticarka pitala, posto sam sa mamom predala papire, a zna da je mama trenutno u bolnici posto su i nju zvali da dodje na zakletvu, sta je sa mamom i koliko dugo je u bolnici i da joj kazem broj mobilnog posto nisam napisala na zahtevu. Kada sam potpisivala papire, jako su mi se tresle ruke, pa sam rekla izvinite jako sam nervozna ( naravno na madjarskom) i druga maticarka je rekla da slobodno mogu da stavim torbu na sto i pitala da li hocu da mi ona pridrzi papir. Eto, samo toliko.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2015. u 15:20 - pre 109 meseci
Citat:
kamicak:
I kako si obaveštena o zakletvi?


Dobila sam pismo da se javim da se dogovorimo oko zakletve.
 
Odgovor na temu

vladoni
Beograd

Član broj: 328354
Poruke: 11
*.dynamic.vipmobile.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2015. u 22:06 - pre 109 meseci
@Krikica

Sta su te konkretno pitali u tom telefonskom pozivu kad si se javila ambasadi? Ako mozes cisto malo detaljnije da opises to...
hvalaaaa
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2015. u 10:31 - pre 109 meseci
Da li je neko isao na konzularne dane koji su se prosle nedelje odrzali u Novom Sadu?
 
Odgovor na temu

torrente77
Hose Louis Torrente
student

Član broj: 209430
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2015. u 16:46 - pre 109 meseci
gde su sledeci konz.dani?
i kada su?
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.05.2015. u 11:52 - pre 109 meseci
Narode, Gyakori kifejezések vezba na Memrise sajtu, ka kojoj je okačen link pre neki dan je osvežena sa novim izrazima i rečima, a pojedine gramatičke greške su ispravljene. Srećno učenje!
 
Odgovor na temu

gyurica
Gyorgy Nyiszter
Aerodrom
BUD
Budimpesta, Madjarska

Član broj: 329183
Poruke: 4
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2015. u 12:36 - pre 109 meseci
Cao Svima!

Ako neko treba profesor madjarskog jezika, slobodno javi mi.
Ja sam rodjen u Budimpesti i uvek sam u Madjarskoj ziveo. Pre dve godine sam dobio posao na Generalnom Konzulatu Republike Madjarske.gde sam radio par meseci (praksa). I ja sam ispitivao ljude koji su hteli dobiti madjarsko drzavljanstvo.
Dok sam zivio u Subotici, naucio sam sprski, zbog toga pricam sprski...

Ako neko je zainteresovan i hoce uciti madjarski jezik preko interneta (skajp) slobodno javi mi!
Jedan cas traje 60 minuta i kosta 5€

e-mail: [email protected]

Hvala
Nyiszter
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2015. u 15:36 - pre 109 meseci
Kakav je postupak izrade pasoša u BGu? Koliko se dugo čeka termin? Kakve je procedura tamo? Koliko se dugo čeka da pasoš bude gotov? Da li postoje neki problemi od strane službenika? Koja pitanja pitaju prilikom telefonskog zakazivanja termina za izradu? :)
 
Odgovor na temu

gyurica
Gyorgy Nyiszter
Aerodrom
BUD
Budimpesta, Madjarska

Član broj: 329183
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2015. u 06:57 - pre 109 meseci
>
Nyiszter
 
Odgovor na temu

PepeC
Sonja Tintor
Novi Sad

Član broj: 329200
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2015. u 23:09 - pre 109 meseci
Da li kod izrade pasosa za decu moraju oba roditelja da dodju ili je dovoljno isto neko ovlascenje ? Za Suboticu pitam :-)
Sonja Tintor
 
Odgovor na temu

PepeC
Sonja Tintor
Novi Sad

Član broj: 329200
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2015. u 23:11 - pre 109 meseci
Citat:
bilja.mr:
Super si ovo napravio Mihailo, konacno sve informacije na jednom mestu :)
Sto se tice ovlascenja supruznika za decu, potrebno je ici u Gradsku kucu i tamo uzeti ZVANICAN OBRAZAC ( isti onaj kao kad dete putuje preko granice samo sa jednim roditeljem ), koji se popuni onim tekstom sto si stavio, overi se i onda na prevod. Tako su meni rekli i tako sam i uradila. Predala sam u SU, tamo je dovoljno poneti tu saglasnost, a u BG traze da drugi roditelj bude prisutan.


Da li i kod izrade pasosa za decu trebaju oba roditelja da dodju ili moze i neko ovlascenje iz gradske kuce ?
Za Suboticu pitam konkretno? :-)
Sonja Tintor
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2015. u 08:08 - pre 109 meseci
Može ovlašćenje za drugog roditelja. Ukoliko je srpskom, onda ga je, naravno, potrebno i prevesti na mađarski kod ovlašćenog sudskog tumača.
Ovo konkretno važi za bilo gde gde može da se radi pasoš :)
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2015. u 13:44 - pre 109 meseci
Ja sam prošle godine u decembru išla u Suboticu da pokušam da predam, bezuspešno :) Zanima me da li dokumenta (koja su mi vraćena) treba opet da prevodim, čuh kao negde da prevodi važe 6 meseci pa se posle toga mora opet prevoditi?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2015. u 13:50 - pre 109 meseci
Nije tako, dokumenta važe neograničeno, osim izvoda iz knjige venčanih,
koji mora da bude skorašnji (nisam siguran tačno koliko).
Ja sam predao izvod (iz knjige rođenih) koji je bio preveden pre par
godina, bez problema (za sad) :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

gyurica
Gyorgy Nyiszter
Aerodrom
BUD
Budimpesta, Madjarska

Član broj: 329183
Poruke: 4
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2015. u 17:24 - pre 108 meseci
Citat:
KoVacH_:
Ja sam prošle godine u decembru išla u Suboticu da pokušam da predam, bezuspešno :) Zanima me da li dokumenta (koja su mi vraćena) treba opet da prevodim, čuh kao negde da prevodi važe 6 meseci pa se posle toga mora opet prevoditi?






o tome nisam cuo... mislim da mozes koristiti iste papire i posle 6 meseci
Nyiszter
 
Odgovor na temu

bilja.mr

Član broj: 328872
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2015. u 18:52 - pre 108 meseci
Citat:
PepeC:
Citat:
bilja.mr:
Super si ovo napravio Mihailo, konacno sve informacije na jednom mestu :)
Sto se tice ovlascenja supruznika za decu, potrebno je ici u Gradsku kucu i tamo uzeti ZVANICAN OBRAZAC ( isti onaj kao kad dete putuje preko granice samo sa jednim roditeljem ), koji se popuni onim tekstom sto si stavio, overi se i onda na prevod. Tako su meni rekli i tako sam i uradila. Predala sam u SU, tamo je dovoljno poneti tu saglasnost, a u BG traze da drugi roditelj bude prisutan.


Da li i kod izrade pasosa za decu trebaju oba roditelja da dodju ili moze i neko ovlascenje iz gradske kuce ?
Za Suboticu pitam konkretno? :-)



Kod izrade pasosa ne znam sta treba, nisam dotle jos dosla, a vidim i da si vec dobio odgovor :)
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2015. u 19:24 - pre 108 meseci
Pozz svima!
Jel bio neko skoro na predaji u BG-u??
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899352 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.