Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902178 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konkvistador
konvistador
nezaposlen
...
Srbija Beograd

Član broj: 331592
Poruke: 11
46.240.227.*



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2016. u 12:37 - pre 99 meseci
Pozdrav drugari, evo konacno se zavrsila moja avantura. 1.oktobra 2014 krenuo sa ucenjem jezika. Intervju 12. maja 2015, u Boegradu-predao dokumenta. 15. decembra 2015. dobio pismo o odobrenom zahtevu za drzavljanstvo. 28 januara polozio zakletvu u Beogradu i juce 26. februara 2016. podigao pasos u Budimpesti (procedura za 24h- 53000 forinti). Znaci cirka 9.5 meseci od intervjua pasos je u rukama. Procedura vadjenja pasosa identicna kao sto je korisnik Giliszta objavio na strani 584 (hvala Giliszta). Nekome izdaju pasos odmah tog dana kada je predao zahtev, u mom slucaju morao sam prenociti u Budimpseti i sutra oko 11h sam preuzeo pasos. Kranje ljubazni sluzbenici i ko je u prilici preporucujem predaju tamo. Da napomenem da sam krajem 2013 dobio odbijenicu nakon 6 meseci cekanja (intervju imao u Madjarskoj). Zainatio sam se i zagrejao stolicu i isplatilo se.
Pozdrav i hvala na korisnim informacijama svima i srecno! Samo strpljenja i vere, ne odustajte!:)
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2016. u 15:15 - pre 99 meseci
Citat:
renataiolja:
Citat:
Hana021:
Pozdrav svima,

moj suprug treba da počne sa učenjem mađarskog jezika u Novom Sadu, znanje mu je trenutno oskudno... kao mali je išao u mađarsko zabavište i živeo je u mađarskom okruženju, ali to je bilo zaista davno.
Zanima nas da li neko ima da preporuči dobrog predavača sa iskustvom u Novom Sadu koji će da ga spremi za intervju? Naravno, podrazumevam da se uči jezik generalno, ne samo za intervju, pri tom mislim da može da mu pomogne oko popunjavanja formulara, da ga spremi što pre da može da pozove i zakaže predaju dokumentacije.
Po nekim testovima koje je radio, mogao bi da krene na A2.

Bili bi zahvalni za preporuku u inbox.

Hvala!


Pozdrav Hana,

Što se tiče učenja mađarskog jezika, svaka preporuka za Aleksandra iz Novog Sada, odličan nastavnik, pored dobrog pristupa ima veliko iskustvo i raspolaže svim potrebnim informacijama.

Jezike sam učila od svoje sedme, osme godine, kroz školu i na časovima kod profesora jezika ali ovo iskustvo je prevazišlo sve što sam do sada imala prilike da radim. Izuzetno dobro poznaje i mađarski i srpski a što je jako važno vrlo kvalitetno i brzo prenosi to znanje na učenika. Meni je njegov metod rada otkrio jedan potpuno nov način učenja jezika koji ću moći da primenim na bilo koji jezik, ne samo na mađarski. Na početku da kažem nešto u šta niko neće verovati dok ne počne da uči – mađarski je lak jezik! Da, lak, sa jasnim pravilima, jednostavnom gramatikom i simetričnim rečima, bez posebnih pravila u komponovanju rečenica. Osim toga vrlo je lep i melodičan ukoliko imate nekog da vam to približi.

Što se samog rada tiče sjajno je što je uvek tačan, skoncentrisan i što mogu da postavljam pitanja i van časova. Sam udzbenik po kojem se radi je vrhunski napisan a ujedno je i radna sveska sa mnogo vežbi. Važne stvari se ponavljaju mnogo puta što omogućava da se upamte bez mnogo napora. Jako je dobro i što postoji kvalitetan audio materijal.
I što je najvažnije čitav postupak od aplikacije do pasoša poznaje do najsitnijih detalja. Svima koji reše da uče uz njega mogu da garantujem vrlo kvalitetan rad i prijatno druženje.

Za sve informacije javite mu se na skype: magyar.ora

Tacno, jako kvalitetan predavac (a imala sam prilike da radim sa vise njih) ali i jako skup - mislim da je cas 2000 dinara. U svakom slucaju, ko moze da plati isplati se!
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2016. u 10:29 - pre 99 meseci
Citat:
konkvistador:
Pozdrav drugari, evo konacno se zavrsila moja avantura. 1.oktobra 2014 krenuo sa ucenjem jezika. Intervju 12. maja 2015, u Boegradu-predao dokumenta. 15. decembra 2015. dobio pismo o odobrenom zahtevu za drzavljanstvo. 28 januara polozio zakletvu u Beogradu i juce 26. februara 2016. podigao pasos u Budimpesti (procedura za 24h- 53000 forinti). Znaci cirka 9.5 meseci od intervjua pasos je u rukama. Procedura vadjenja pasosa identicna kao sto je korisnik Giliszta objavio na strani 584 (hvala Giliszta). Nekome izdaju pasos odmah tog dana kada je predao zahtev, u mom slucaju morao sam prenociti u Budimpseti i sutra oko 11h sam preuzeo pasos. Kranje ljubazni sluzbenici i ko je u prilici preporucujem predaju tamo. Da napomenem da sam krajem 2013 dobio odbijenicu nakon 6 meseci cekanja (intervju imao u Madjarskoj). Zainatio sam se i zagrejao stolicu i isplatilo se.
Pozdrav i hvala na korisnim informacijama svima i srecno! Samo strpljenja i vere, ne odustajte!:)


Nema na čemu ;) drago mi je što si uspeo!!
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2016. u 13:48 - pre 99 meseci
jasno da su trenutnu situaciju neki prepoznali kao mogućnost da zarade, ali naplaćivati čas 2000 rsd je apsurd i po meni drskost.
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2016. u 14:12 - pre 99 meseci
Pa sad slusaj, da li je drskost naplacivati svoje znanje i sposobnost da ga drugima preneses, ili manje naplacivati ono sto ne nudis, nisam sigurna. U svakom slucaju meni je puno ali kome nije i moze da plati preporucujem!
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-126.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2016. u 17:09 - pre 99 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
many.peny:
pozz Jedy , pa ti se jos bakces sa madjarima a supruga ti ima pasos na osnovu njenog posla u inostranstvu ti imas apsolutno ista prava kao i ona nemoj gubiti vreme suvise vremena je proslo od predaje u Budimpesti pozzzz

Sve ja to znam,ali..
Supruga radi ovde u skoli kao i ja,i ona nece preko..jedino da joj neko garantuje posao..a toga danas nigde nema.
A ja opt sa jako ovde ne zadovoljan i jos pre 20 godina sam probao u Italiju pa su me deportovali nazad,tako da sam se zainatio da cu sam uzeti taj pasosa..a da vreme leti auuuuu stvarno leti.
hVALA I SRECNO



Srecno Jedy 023, samo hrabro.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

renataiolja
Olivera Renata
skola
NS

Član broj: 174276
Poruke: 2



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2016. u 21:45 - pre 99 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
renataiolja:
Citat:
Hana021:
Pozdrav svima,

moj suprug treba da počne sa učenjem mađarskog jezika u Novom Sadu, znanje mu je trenutno oskudno... kao mali je išao u mađarsko zabavište i živeo je u mađarskom okruženju, ali to je bilo zaista davno.
Zanima nas da li neko ima da preporuči dobrog predavača sa iskustvom u Novom Sadu koji će da ga spremi za intervju? Naravno, podrazumevam da se uči jezik generalno, ne samo za intervju, pri tom mislim da može da mu pomogne oko popunjavanja formulara, da ga spremi što pre da može da pozove i zakaže predaju dokumentacije.
Po nekim testovima koje je radio, mogao bi da krene na A2.

Bili bi zahvalni za preporuku u inbox.

Hvala!


Pozdrav Hana,

Što se tiče učenja mađarskog jezika, svaka preporuka za Aleksandra iz Novog Sada, odličan nastavnik, pored dobrog pristupa ima veliko iskustvo i raspolaže svim potrebnim informacijama.

Jezike sam učila od svoje sedme, osme godine, kroz školu i na časovima kod profesora jezika ali ovo iskustvo je prevazišlo sve što sam do sada imala prilike da radim. Izuzetno dobro poznaje i mađarski i srpski a što je jako važno vrlo kvalitetno i brzo prenosi to znanje na učenika. Meni je njegov metod rada otkrio jedan potpuno nov način učenja jezika koji ću moći da primenim na bilo koji jezik, ne samo na mađarski. Na početku da kažem nešto u šta niko neće verovati dok ne počne da uči – mađarski je lak jezik! Da, lak, sa jasnim pravilima, jednostavnom gramatikom i simetričnim rečima, bez posebnih pravila u komponovanju rečenica. Osim toga vrlo je lep i melodičan ukoliko imate nekog da vam to približi.

Što se samog rada tiče sjajno je što je uvek tačan, skoncentrisan i što mogu da postavljam pitanja i van časova. Sam udzbenik po kojem se radi je vrhunski napisan a ujedno je i radna sveska sa mnogo vežbi. Važne stvari se ponavljaju mnogo puta što omogućava da se upamte bez mnogo napora. Jako je dobro i što postoji kvalitetan audio materijal.
I što je najvažnije čitav postupak od aplikacije do pasoša poznaje do najsitnijih detalja. Svima koji reše da uče uz njega mogu da garantujem vrlo kvalitetan rad i prijatno druženje.

Za sve informacije javite mu se na skype: magyar.ora

Tacno, jako kvalitetan predavac (a imala sam prilike da radim sa vise njih) ali i jako skup - mislim da je cas 2000 dinara. U svakom slucaju, ko moze da plati isplati se!



Sreća pa je ponuda predavača velika i svako može da izabere najbolji odnos cene i kvaliteta. Samim tim što neko govori mađarski ne mora da znači da ume i da predaje. Meni lično rad u grupi nikada nije odgovarao i zbog toga sam odabrala da radim sa Aleksandrom jer svaki čas je prilagođen samo tebi i tvom tempu rada a ujedno je i konsultacija u vezi tvog ličnog predmeta. Što se cene tiče ja sam učila sa njim od početka do kraja, krenula sam skoro od potpune nule a danas imam pasoš u rukama i časove sam plaćala u paketima a ne jedan po jedan.

Možda će nekome ovo da zvuči kao reklama, ali zaista nije, jer se on apsolutno nigde ne reklamira i do njega se dolazi samo po preporuci i časovi se zakazuju dosta unapred. Ja samo želim sa svima da podelim svoje odlično iskustvo jer znam koliko nam je svima ovo značajno.
 
Odgovor na temu

Hana021
Novi Sad, Srbija

Član broj: 332639
Poruke: 7
*.navigator.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.02.2016. u 08:52 - pre 99 meseci
Citat:
renataiolja: Sreća pa je ponuda predavača velika i svako može da izabere najbolji odnos cene i kvaliteta. Samim tim što neko govori mađarski ne mora da znači da ume i da predaje. Meni lično rad u grupi nikada nije odgovarao i zbog toga sam odabrala da radim sa Aleksandrom jer svaki čas je prilagođen samo tebi i tvom tempu rada a ujedno je i konsultacija u vezi tvog ličnog predmeta. Što se cene tiče ja sam učila sa njim od početka do kraja, krenula sam skoro od potpune nule a danas imam pasoš u rukama i časove sam plaćala u paketima a ne jedan po jedan.

Možda će nekome ovo da zvuči kao reklama, ali zaista nije, jer se on apsolutno nigde ne reklamira i do njega se dolazi samo po preporuci i časovi se zakazuju dosta unapred. Ja samo želim sa svima da podelim svoje odlično iskustvo jer znam koliko nam je svima ovo značajno.
Citat:
renataiolja: Sreća pa je ponuda predavača velika i svako može da izabere najbolji odnos cene i kvaliteta. Samim tim što neko govori mađarski ne mora da znači da ume i da predaje. Meni lično rad u grupi nikada nije odgovarao i zbog toga sam odabrala da radim sa Aleksandrom jer svaki čas je prilagođen samo tebi i tvom tempu rada a ujedno je i konsultacija u vezi tvog ličnog predmeta. Što se cene tiče ja sam učila sa njim od početka do kraja, krenula sam skoro od potpune nule a danas imam pasoš u rukama i časove sam plaćala u paketima a ne jedan po jedan.

Možda će nekome ovo da zvuči kao reklama, ali zaista nije, jer se on apsolutno nigde ne reklamira i do njega se dolazi samo po preporuci i časovi se zakazuju dosta unapred. Ja samo želim sa svima da podelim svoje odlično iskustvo jer znam koliko nam je svima ovo značajno.
Citat:
renataiolja: Sreća pa je ponuda predavača velika i svako može da izabere najbolji odnos cene i kvaliteta. Samim tim što neko govori mađarski ne mora da znači da ume i da predaje. Meni lično rad u grupi nikada nije odgovarao i zbog toga sam odabrala da radim sa Aleksandrom jer svaki čas je prilagođen samo tebi i tvom tempu rada a ujedno je i konsultacija u vezi tvog ličnog predmeta. Što se cene tiče ja sam učila sa njim od početka do kraja, krenula sam skoro od potpune nule a danas imam pasoš u rukama i časove sam plaćala u paketima a ne jedan po jedan.

Možda će nekome ovo da zvuči kao reklama, ali zaista nije, jer se on apsolutno nigde ne reklamira i do njega se dolazi samo po preporuci i časovi se zakazuju dosta unapred. Ja samo želim sa svima da podelim svoje odlično iskustvo jer znam koliko nam je svima ovo značajno.


Hvala vam svima!
Mišljenja sam da vredi platiti više (u slučaju da si u mogućnosti), radi bržeg i kvalitetnijeg učenja. Vreme nam je dosta važno u ovom trenutku, tako da svakako ćemo kontaktirati preporučenog profesora, pa ćemo videti da li smo u mogućnosti da se uklopimo sa njim.

Još jednom HVALA! :)
 
Odgovor na temu

Ned92
Subotica

Član broj: 314489
Poruke: 14



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.02.2016. u 12:23 - pre 99 meseci
Danas je bila zakletva u Su, i položio sam je. :)
Procedura ulaska, popunjavanja dokumenata i ostalo je ista kao što je Tina1123 opisala na 622 strani, samo što nas je ovaj put bilo troje za proveru. Prva žena nije prošla, kad je izašao rekao je da ne zna ni šta znače reči zakletve, i da ne može da je pusti. Mene je svašta pitao, šta radim, šta sam završio, zašto tražim državljanstvo, ko u porodici priča mađarski, ko mi je bio predak. Onda je pitao o omiljenoj knjizi, filmu. Kad sam hteo moju omiljenu knjigu ili film da prepričam nije hteo da čuje o radnji filma, već ko su glumci koji glume, ko je režiser, pa je pitao da prepričam neke druge filmove, npr. Ramba ili Titanika. Pošto se nisam setio radnje Ramba, nešto sam ispričao o Titaniku. Znači ne treba učiti pričati o konkretnim filmovima, jer to ne pali, jer će on odmah preći na neki drugi. A ova dva je verovatno spomenuo jer su poznata i najverovatnije svi znaju o čemu se tu radi. Pitao je šta se nalazi iza mene na zidu. Kako bi nekome ispričao nešto ukratko o Mađarskoj. Pitao me je šta neke reči iz zakletve znače. Šta znači reč özvegy, a ja treba da kažem na srpkom šta znači. Pitao me je i kako bih rekao na mađarskom treba poštovati mađarsku zakletvu, i ako odem da vadim pasoš, šta je tamo bitno, šta znači új lenyomat.
Konzul je po meni bio sasvim korektan, nije hteo detaljno prepričan film, ili knjigu, i sva ostala pitanja koja je postavio je da vidi kako se snalazim sa jezikom i da li ga razumem.
Posle je rekao da vidi da razumem, i da zadovoljavam prag znanja za prolaz, ali da nastavim da učim, jer na granici oduzimaju državljanstva i da se treba pripaziti.
Ostatak je isti, himna, zakletva, dodela državljanstva, szozat i na kraju šampanjac i slikanje.

Hvala puno svima na forumu, komentari su mi puno pomogli, i hvala Mihailu na sajtu za mađarsko državljanstvo. (Ista 2 dokumenta su se popunjavala koja su postavljena na sajtu).

[Ovu poruku je menjao Ned92 dana 29.02.2016. u 14:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.02.2016. u 14:28 - pre 99 meseci
To vec prevazilazi granicu korektnog i predstavlja malo izivljavanje, ali nema veze, sve cestitke naravno svaka cast!
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.02.2016. u 14:48 - pre 99 meseci
Slazem se! Narocito ono: özvegy!!!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.25



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.02.2016. u 19:25 - pre 99 meseci
Pozdrav svima!

Evo odgovora svima koje zanima predaja u Madjarskoj.

Upravo sam se vratio iz Segedina.

Postoji vise mesta gde mozete predati papire za pasos, pogledajte ovde -

http://kormanyablak.hu/hu/kormanyablakok/csongrad/szegedi/75

Bio sam prvo u Rókusi körút 42-64 (to je Kormanyablak u zgradi Tesca).

Savetujem svima koji zele da predaju u Segedinu da idu tamo, jer nema guzve, sve se zavrsava za cas (uzmes papir iz automata posto pritisnes gde pise Utlevel), sacekas malo, predas papire, slikaju te, das otiske oba kaziprsta, dobijes uplatnicu, odes u postu koja je u istoj zgradi Tesca, 200m dalje niz hodnik, uplatis, vratis se, predas uplatnicu i to je to.

Nazalost ja sam imao problem jer sam predavao i za cerkicu i sada to mogu sa sigurnoscu da potvrdim, za decu je potreban dvojezicni izvod iz MKR. Ako imate nas izvod, morate ga prevesti samo na jednom mestu (firma se zove Offi.hu, adresa je Joszef Attila sugarut 12). Cena prevoda je oko 15-16.000 ft. Prevod se po toj ceni ceka 2 nedelje.

Za sebe sam predao, rekose mi da ce pasos biti gotov za mesec dana. 10god – 14.000ft.

Niko me nije pitao za licnu kartu, ja nisam trazio, jer mi nije neophodna, a i nisam hteo da jos vise iznerviram zenu koja je radila, jer sam je 4 puta pitao da li mogu da li je sigurna da ne mogu da predam papire za cerku bez prevedenog izvoda :)

Onda sam otisao u Rákóczi tér 1, da ponovo pitam za cerku, da li moze bez prevoda. To je glavno mesto gde se moze predati (i gde se podizu pasosi kad budu gotovi). Tamo je haos. Ceo sprat je u salterima gde mozete predati papire, isto se uzimaju papirici i ceka red. I tamo su mi potvrdili da je za nasu decu neophodan preveden izvod iz MKR.

Eto toliko o danasnjoj ekskurziji.

Pozdrav! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2016. u 11:22 - pre 99 meseci
Hvala Mihailo!! da li je bilo nekih neformalnih podpitanja od strane službenica, pitam zbog jezika i koliko košta izrada dečijih pasoša i da li supruga mora da bude prisutna prilikom predaje papira za pasoš za dete?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
212.200.247.167



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2016. u 11:40 - pre 99 meseci
Nije pitala ništa nevezano za pasoš.

Mada, pošto sam je treći ili četvrti put pitao da li je sigurna da ne mogu da predam za dete bez izvoda (jer sam prethodno dobio zvaničan mejl da može), malo se iznervirala i rekla - i vi ne govorite naročito dobro mađarski, posle čega nisam više ništa pitao :)

Žena mora da potpiše da se slaže tamo ili moraš da nosiš neku izjavu propisanu od vas dvoje i dva svedoka... tako da bolje da ide.

Koliko znam, košta 2500ft. Nisam platio jer nisam imao preveden izvod.

www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2016. u 11:49 - pre 99 meseci
Da li si ostavio dečiji izvod na prevod?
Ja ću sl.nedelje se zaputiti tamo pa ću za sebe da predam a za dete ću ostaviti da prevedu pa kad budem išao po svoj pasoš predamo i za dete, pa onda opet po 3.put po detetov pasoš.......................
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.130



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2016. u 11:53 - pre 99 meseci
Jesam.

Identična situacija :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2016. u 15:40 - pre 99 meseci
ovo je proverena zakletva
Az eskü szövege

Én ................. esküszöm, hogy Magyarországot hazámnak tekintem.
Ja (prezime,ime) zaklinjem se da ću Mađarsku smatrati svojom domovinom.

Magyarországnak hű állampolgára leszek, az Alaptörvényt és a jogszabályokat tiszteletben tartom és megtartom.
Da ću biti odan državljanin Mađarske, poštovaću i pridržavaću se Ustava i Zakona.

Hazámat erőmhöz mérten megvédem, képességeimnek megfelelően szólgálom.
Shodno svojim mogućnostima braniću i služiću svoju domovinu.

Isten engem úgy segéljen.
Tako mi Bog pomogao.

https://www.youtube.com/watch?v=563kEmpjgOc - ovde od 21 minuta mozete poslusati izgovor...
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2016. u 06:57 - pre 99 meseci
Citat:
Mihailoo:
Jesam.

Identična situacija :)


Mihailo samo još jedno pitanje, da li si ti već doneo preveden izvod za dete od naših tumača u segedin službenicama ili si samo priupitao za info da li može....?!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.161



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2016. u 07:05 - pre 99 meseci
Nisam probao sa nasim izvodom, niti sam pitao sluzbenicu da li moze nas prevod.

Nekoliko razlicitih prevodilaca iz Madjarske su mi rekli da zvanicne institucije prihvataju samo Offi-jeve prevode.

Juce sam cuo od drugara 'da su rekli njegovoj profesorki' da moze i sa nasim prevodom.

Kad on bude probao, znacemo.

Meni se cerkin izvod vec prevodi u Offi-ju.
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2016. u 08:00 - pre 99 meseci
zato sam te i pitao jer sam dobio info od prijateljice koja je juče bila u segedinu po pasoše i pitala je direktno tamo da li može i od naših tumača prevod izvoda što su joj i potvrdili, bitno je kažu da je dvojezičan... ja ću sl.ned.otići sa prevodom od naših tumača pa ću da probam...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902178 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.