Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aj da napravimo svemirski brod ;)

elitemadzone.org :: MadZone :: Aj da napravimo svemirski brod ;)

[ Pregleda: 2501 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+561 Profil

icon Aj da napravimo svemirski brod ;)06.01.2011. u 00:24 - pre 162 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=z0DIEL_J_Ec

http://www.youtube.com/watch?v=nIzBBL8baWM

http://www.youtube.com/watch?v=hbTwPNkoFrM

Svemirski brod "na delu":

http://www.youtube.com/watch?v=hbTwPNkoFrM ;)

Sta kazete, a? Aj da napravimo.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Aj da napravimo svemirski brod ;)06.01.2011. u 00:31 - pre 162 meseci
Ajde.
Za pocetak mozes da pojasnis o cemu se radi u ovim klipovima.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+561 Profil

icon Re: Aj da napravimo svemirski brod ;)06.01.2011. u 06:50 - pre 162 meseci
Citat:
3way: Ajde.
Za pocetak mozes da pojasnis o cemu se radi u ovim klipovima.


Nemam pojma, ali deluje da moze da se napravi svemirski brod na ovaj nacin, samo nam treba dovoljno smeca da sakupimo i rasprostremo po stolu?

U svakom slucaju vidim da je tema zavrsila na pravom mestu u "Ultra Mad Zone", pa ce mozda neko i moci da objasni, na onom zadnjem snimku se svi odusevljavaju u komentarima jer ona konstrukcija privlaci plamen upaljaca? Tj privlaci jone, cak i odozgo!

Mislim da je na ovom dijagramu pokazano kako ce s.brod da poleti koristeci planetu zamlju kao ogromni kapacitator?

http://www.youtube.com/watch?v=Kd-6pU9WlGo

A dokaz da je ovaj covek u pravu tj. da je ispravno shvatio i proucio naseg Teslu je to sto je u praksi napravio onaj toranj i uspeva da crpi staticki elektricitet iz atmosfer uz pomoc cinele?:

http://www.youtube.com/watch?v=AmcSt5hU4qA

Ocigledno je da je ovom coveku svejedno uz pomoc cega ce raditi (cinele, smece) jer zna sta radi...?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+561 Profil

icon Re: Aj da napravimo svemirski brod ;)12.01.2011. u 21:09 - pre 162 meseci
Znaci necete? Dobro, SAM cu napraviti svemirski brod pa cete posle da zalite sto se niste prikljucili na vreme...;)

Dobro ajd jesam u malo saljivom tonu napisao prvih par postova...ali cudi me da niko ne komentarise, od istog autora imaju objasnjene sve moguce Lorencove i magnetne i sile gravitacije a to je u ovom delu foruma popularno...

Nego, imam pitanje: (Al prvo prica ;) Kontempliram ja tako 1 dan (vatam zjale) i smislim: najergonimicniji oblik za probijanje kroz vazduh ima kapljica vode jer se sam od sebe napravi dok ova pada nizastranu? I kad bi hteli nesto uzbrdo da posaljemo u svemir najbolje bi bilo da ima oblik obrnute kapljice vode? I smislim: pa vec ima: balon ispunjen toplim vazduhom, i tako zadovoljan sobom nastavim da kontempliram kako bi se ispunio balon toplim vazduhom i pustio i ode gore pravo do svemira.
A onda zeznem sam sebe u tom samozadovoljstvu, prelistavao neke stare casopise i procitam da balon ispunjen vazduhom ipak ne moze do svemira zbog neke razlike u pritiscima ili sta vec pa ako bi neko mogao da razjasni?

Zaustavlja se na nekih 30 - 40 km iznad zemlje... Tekst je takodje bio o nekoj Americkoj firmi koja je planirala da postavi bazu na taj nacin (uz pomoc balona) na 40Km iznad zemlje pa odatle da shalje svasta u svemir. Pa me zanima sta bi dobili time i koliko je ostvarljivo? Npr. ako bih nesto hitnuo u svemir sa visine od 40Km kojom brzinom bi trebalo hitnuti? Manjom nego kad se krece sa zemlje? Granica atmosfere je valjda na oko 600Km, ali je vazduh valjda vec prilicno razredjen na 40Km iznad zemlje?

Moderatoru bih skrenuo paznju da mi niko nije odgovorio ovde na prvo postavljeno pitanje niti se prikljucio raspravi pa da razmisli da temu ipak prebaci u forum "Egzaktna i vrlo napredna nauka"?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+561 Profil

icon Re: Aj da napravimo svemirski brod ;)14.02.2011. u 12:19 - pre 161 meseci
Dobro, dobro, necu napraviti svemirski brod. Vec sam ga napravio :)

Cuo sam i ranije da su svemir i ljudska glupost beskonacni s tim sto za ovo prvo nije dokazano, a za ovo drugo kao ni ne mora da se dokazuje, lm. ja bih dodao jos i baksuzluk i dobra i losa sreca su takodje beskonacni tj. sta mi je trebalo da pokrecem ovu temu? Tj. sedimo u kafani pre neki dan, al nismo bili toliko nacvcani, i prvo primeti Peca i kaze: vidi kako cudnu putanju ima onaj avion, onda se pomerimo iz mrtvog ugla i skapiramo da jos jedan avion ima cudnu putanju na osnovu tragova koje je ostavio za sobom, i onda odlucim da uslikam to sto smo videli i tad skapiram da je u pozadini ovih tragova na nebu oblak koji jako lici na obrnuti tanjiric od caja, ovo je fotka:



Artefakti skroz gore su jer sam pokusao da poostrim, pratim sam neki tutorijal na net-u, a i slikano je kroz izlog kafane...
A sta kazete kakav mi je svemirski brod? Leti! Pilici moji - dosli da me pozdrave, cim su culi da pravim svemirski brod! Prepoznali visu - sebi slicnu inteligenciju. (Kako furam kroz sedmi transcedentalni stepen Ultra MadZone? Moj cilj je pak: deveti nivo! :) Naravno jedan blesav ne ide bez drugih, kad sam ovo pokazao Simi uspeo je da odvali: "Ocigledno je da su avioni udarili u zastitno polje svemirskog broda i da su popadali..." Nije bilo dovoljno pa je neko ubrzo okrenuo situaciju: "Obrnuto! Ocigledno smo pucali na njega sa zemlje, na osnovu vertikalnih putanja tragova, ali je on uspeo da skrene projektile..."
Bilo kako bilo evo jos jedna fotka koja je nastala pet minuta kasnije kad sam se setio da bi moj telefon sa 2Mpix kamerom ipak mogao da ima neka podesavanja za slikanje po dnevnom svetlu, tregovi aviona su se vec bili malo razlili, ali svemirski brod je ostao na svom mestu...



Fotke su napravljene 25.I.2011 iz i ispred kafane "Karadjordje" na novom pijacu u Valjevu. Ocevici su Peca i Bora Watchmen (prodaje satove, vidi se njegova tezga u kadru) i Milka vlasnica kafane, koji su sve vreme kukali da zatvorim vrata da ne bih hladio eminentni lokal, i time sprecili napredak nauke...

Ali da cu pokrenuti ovu temu i nekoliko dana kasnije uslikati ovako nesto da mi je neko pricao ne bih verovao... Bas lici na tanjiric? A i onakav zaokret ne moze da napravi ni ruski Suhoj?



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.adsl.beocity.net.



+561 Profil

icon Re: Aj da napravimo svemirski brod ;)02.04.2012. u 11:55 - pre 147 meseci
I... prvi je reagovao...... Red Bull tim:

http://www.redbull.com/cs/Sate...utiful-Balloon-021243180928051

http://www.redbull.com/cs/Sate...-balloon-video-021243180412964

salju balon na granicu stratosfere na oko 40km iznad zemlje. Zahvaljujem se red tim bullu sto redovno prati moju rubriku i sto sam ih potsetio da se i balonom moze u svemir, mozda najbolje da sledeci put privezu neku raketlu za balon pa kad dodju na 40km da aktiviraju raketlu pa kad ista opise nekoliko krugova oko balona da je otpuste direktno u duboki svemir...
Izgleda da namerno pustaju ballon u Rousvelu samo da bi napakosti Rousvelasima koji su tamo videli NLO ;) Kao pustinja je, i ima dosta mesta i inace se salje dosta metereoloskih balona.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Aj da napravimo svemirski brod ;)05.04.2012. u 20:24 - pre 147 meseci
Naceo si temu o kojoj sam ja hteo da pisem. Ali otvoricu posebnu temu za to. Hteo sam da diskutujem sa Vama kako sto jeftinije napraviti sondu koja ce helijumskim balonom da ode do 25+km, napravi fotke celim putem i da se posle vrati neostecena na zemlju. Deca po US i UK to rade iz zezanja. Ovde je to malo veci poduhvat (finansijski najvise)

Da tebi odgovorim na par pitanja:
1) Kapljica kise (vode) koja pada kroz vazduh NIJE najoptimalniji oblik za kretanje kroz vazduh. Najbolji oblik je nesto tipa igle. I ergonomija nema veze sa aerodinamikom :) to je nesto sasvim drugo.
2) Vruc vazduh/Helijum/Vodonik moze da te dovede do odredjene visine ali u odredjenom momentu omotac balona ce ili da pukne zbog razlika u pritisku (unutra imas mnogo veci pritisak nego spolja) ili da njegova tezina bude jednaka sili potiska.
3) Koncept da se nekim jeftinijim nacinom dodje do sto vece visine (avion/balon), a potom aktivira raketa (jer jedino raketa moze da funkcionise van atmosfere) nije nov. A to se radi da bi se smanjili troskovi, jer raketa koja ce da ponese neki tovar (recimo satelit) do orbite, je mnogo manja (jeftinija) ako ne treba da se probija kroz najgusci sloj atmosfere (troposfera + stratosfera)
4) Avioni koje si video imaju takvu putanju zbog toga sto je takav vazdusni koridor, tj, dozvoljena putanja leta. Avioni od aerodroma do aerodroma ne lete po pravoj liniji, nego koridorima. Koridor ti je nesto kao zamisljeni autoput po nebu. Imas zone gde je vojska zabranila nadletanje ili je slab radio prijem ili neki prirodni fenomen (recimo vulkan).
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Aj da napravimo svemirski brod ;)05.04.2012. u 21:49 - pre 147 meseci
Sad me ova karta podsetila: Ima li negde da se pronadje karta civilnih vazduhoplovnih koridora iznad Srbije? Pozeljno u malo vecoj rezoluciji. Trazio sam na Google-u ali nista mi nije ponudio.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Aj da napravimo svemirski brod ;)

[ Pregleda: 2501 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.