Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko izbora antene

[es] :: Wireless :: Pomoc oko izbora antene

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14815 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene23.02.2011. u 23:06 - pre 160 meseci
Pa dobro sad,nismo mislili bukvalno,to jest bar ja nisam.
A tebi je ocigledno bas dosadno i nemas nekih obaveza cim imas vremena da se zezas sa tom kupovinom/preprodajom a sa vrlo malom sansom da ces naci kombinaciju koja radi.
Samo malo ti fali da uspes,OPTICKA VIDLJIVOST!

Ps:odavno to niko nije spomenuo.
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene23.02.2011. u 23:17 - pre 160 meseci
Citat:
tox master: Pa dobro sad,nismo mislili bukvalno,to jest bar ja nisam.
A tebi je ocigledno bas dosadno i nemas nekih obaveza cim imas vremena da se zezas sa tom kupovinom/preprodajom a sa vrlo malom sansom da ces naci kombinaciju koja radi.
Samo malo ti fali da uspes,OPTICKA VIDLJIVOST! :)

Ps:odavno to niko nije spomenuo.



Ahahahha, opticka vidljivost, crkla ona dabogda :D A to za obaveze se varas ne znam kuda udaram, nego prodajem vec moje stvari na limundu, pa mi nije tesko staviti jos jednu ;)

,,vrlo malom sansom da ces naci kombinaciju koja radi.''

Nada umire poslednja ;), nesto cu ja naci da radi, prvo probavam sa ovom, onda ima neki lik u UE prodaje kompletne tanjire, nove, pa onda ako ni to neprodje, hyperlink neki :D
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene24.02.2011. u 09:03 - pre 160 meseci
Nisam siguran ali mislim da sam video na limundu da neki lik nudi opticku vidljivost za malu cenu.
Znaci, sve lepo upakovana, ima i deklaraciju i sve.
Probaj, mozda i nadjes :D
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene24.02.2011. u 21:12 - pre 160 meseci
Citat:
gigamg1: Nisam siguran ali mislim da sam video na limundu da neki lik nudi opticku vidljivost za malu cenu.
Znaci, sve lepo upakovana, ima i deklaraciju i sve.
Probaj, mozda i nadjes :D


Ahahaha, svaka cast za foru :D

A da mozda nemozes da mi das link od aukcije xaxaxaxa ? :D
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 14:30 - pre 160 meseci
Evo i ja da se javim opet :)

Konacno sam uspeo da kupim jednu antenu za male pare posle svih koje su mi izmakle :)

I naravno opet imam problem :(

Dakle rec je o hyperlink anteni sa slike, koju sam dobio skroz ne sastavljenu, pa sam to odradio sam, nadam se da je dobro...
















Problem nastaje :



Sta mi treba sada ja imam trenutno PT Link TLWR543 G koji sam ranije pominjao i imam USB stick koji sam skoro uzeo 422g e sada ja ovo naravno nemogu nikako da zasafim na to, a sta mi treba da kupim i sta treba tu da se odradi, da to povezem i konacno isprobam ?

 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 15:02 - pre 160 meseci
treba ti neki kvalitetan 50ohm kabel koji na jednoj strani ima N muski konektor a sa druge strane Rp-sma zenski. montiras, zasrafis za 543 i vozis
dobra kupovina! malko finom smirglom ocisti nepresvucene delove antene i malko ocisti taj srafic sto drzi taj limcic preko fida do ti je jos na zemlji

[Ovu poruku je menjao gigamg1 dana 09.03.2011. u 17:02 GMT+1]
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 15:28 - pre 160 meseci
Citat:
gigamg1: treba ti neki kvalitetan 50ohm kabel koji na jednoj strani ima N zenski konektor a sa druge strane Rp-sma zenski. montiras, zasrafis za 543 i vozis :D
dobra kupovina! malko finom smirglom ocisti nepresvucene delove antene i malko ocisti taj srafic sto drzi taj limcic preko fida do ti je jos na zemlji


Necu to nista cistiti iz razloga ako meni ne odgovra ide dalje :D

Moram samo to nabaviti da isprobam da li mi odgovara, ako odgovara onda cu sve lepo da namestim...

A gde to da nabavim, malopre sam isao dole u jednu elektro radnju i odneo sam ruter i rekao da mi treba jedan takav konektor a na drugoj strani da je veci, covek je pogledao i rekao auuuu sta je to tako malo, nemam nista tako malo :(

Nemam predstavu koliko li to kosta i gde bih mogao naci ?

Mogu li da uzmem neki kabal posebno, to cu i da nadjem jos a te konektore da kupim (samo ne znam jos gde) pa da mi to zalemi komsija, jel tako ide ?
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 15:41 - pre 160 meseci
to retko ko radi (lemljenje)
imas da kupis gotov kabel samo reci koja varijanta konektora i koja duzina. mislim da ima od 1 pa do 10. lepo u kesici zapakovano fabricki krimpovani :D
kabel moras uzeti kvalitetniji. nemoj da ti uvale rg-6u jer je to vise za satelitske a imaces lepe gubitke (iz licnog iskustva)
uzmi neki cfd200 ili tako nesto


i sto kraci kabel. taman toliko koliko ti treba. nemoj sad kupovati duze onako za svaki slucaj jer sto duzi kabel to veci gubitak signala
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 15:59 - pre 160 meseci
Citat:
gigamg1: to retko ko radi (lemljenje)
imas da kupis gotov kabel samo reci koja varijanta konektora i koja duzina. mislim da ima od 1 pa do 10. lepo u kesici zapakovano fabricki krimpovani :D
kabel moras uzeti kvalitetniji. nemoj da ti uvale rg-6u jer je to vise za satelitske a imaces lepe gubitke (iz licnog iskustva)
uzmi neki cfd200 ili tako nesto


i sto kraci kabel. taman toliko koliko ti treba. nemoj sad kupovati duze onako za svaki slucaj jer sto duzi kabel to veci gubitak signala


A pa znaci to ne moze tako onda....

U onda sam ja naje**o, jos ako kupim taj kabal pa puken pare a ono nevalja, ima da se besim :(

Odoh sada do grada da pozurim da probam da nadjem negde ako je jos sta otvoreno...

Pitacu tacno ovako kako si ti napisao.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 16:04 - pre 160 meseci
ispravio sam poruku malopre
treba ti sa jedne strane n muski konektor a na drugoj strani rpsma zenski :D
mozes ga uvek izlimundovati ako ti dosadi
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 17:52 - pre 160 meseci
Sada sam se vratio i mogu sa stidom da kazem da me je sramota u kakvom gradu zivim !

Znaci ljudi se ibrete kada pomenem tako nesto, gledaju me cudno, bece se, kao da trazim nuklaernu centralu da mi isporuce...

Sreca da ponesoh ovo na telefonu sto sam slikao da vide, pola od njih nebi ni znalo sta trazim, taman se obradovah u jednoj radnji kaze imam i poce da vadi, kad izvadi mi od obicne antene one konektorcice, tako da nema sta nisam obisao i nemam vise gde da idem, i u win win-u sam bio, i jednostavno nema nigde !!!

I sada ja mogu da se slikam sta mi vredi antena kada nemogu da je povezem, mogu bar da je gledam :(

 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 20:19 - pre 160 meseci
mnoge prodavnice salju kurirskim sluzbama tako da mozes da narucis...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 20:45 - pre 160 meseci
Citat:
mantas: mnoge prodavnice salju kurirskim sluzbama tako da mozes da narucis...


Sta mi to vredi, kada kako rece gigamg1, moram da se raspitam i kakav je kabal i ovo i ono, i gde naci, pa postarina, ima da me izadje ko svetog petra kajgana, al u svakom slucaju uzeo sam je ispod cene, tako da mogu dobro zaraditi na njoj ako mi neodgorava :D

A dali su mi i predlog da pogledam na buvljaku, sto cu i da uradim, sumnjam da ima uopste i da znaju sta je to, al ajde da probam sutra i to pa sta bude, jes da cu morati da im odstampam sliku da vide, al ako nadjem nemari :D


A dok to neresim, evo jos jedna cudna stvar koju sam narucio ! A neverujem pa da cujem vas ?

http://www.kupindo.com/kupovin.../15dbi-wireless-antena/9344395

To je aukcija, kao navodno antena ima 15 decibela, ili je neki kinez ili lazu, po meni neverujem da je tako...

Kada sam pitao lika ima li kakav papir-dokaz, ili specifikacije koje dokazuju to, rekao je pa valjda dobavljac nelaze majku mu.

A robu nabavlja iz inostranstva negde i nema sada na stanju, rekao mi da ce biti oko 20-og i narucio sam, pa me zanima sta mislite da li ima teoretske sanse da ima 15 decibela ?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 20:59 - pre 160 meseci
Verovatno je laznjak sto se tice pojacanja antene.
A ti izgleda samo redom kupujes sto ti se svidi?!
Eh,da si malo blize da ti uvaljam gomilu neke wireless opreme (montaza besplatna) :)
Jesi li uopste video za koji opseg je ova antena ili mislis da to nije bitno?
Tebi treba antena koja radi na 2.4ghz.
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 21:28 - pre 160 meseci
Citat:
tox master: Verovatno je laznjak sto se tice pojacanja antene.
A ti izgleda samo redom kupujes sto ti se svidi?!
Eh,da si malo blize da ti uvaljam gomilu neke wireless opreme (montaza besplatna) :)
Jesi li uopste video za koji opseg je ova antena ili mislis da to nije bitno?
Tebi treba antena koja radi na 2.4ghz.


Tako sam i mislio, ali 850 nemari :)

Pa pazi, volim da imam dobru i kvalitetnu stvar, a moja misao se krece nekako u smeru bolje polovan original nego nov kinez ili ti kopija...

Pa da gledam to naravno, tamo pise konkretno 1710~2170 MHz , tako da neverujem da je to problem, ja mislim da moze da radi, sad ako nije tako, opet ce se preprodati :D

I o ovoj razmisljam ozbiljno samo kada bi spustio cenu :)

http://www.limundo.com/kupovin...-ANT2412D-Kabl-H155-7m/2409122

A narucio sam bio i jagi jednu pre 3 dana, to jest pobedio na aukciji, a lik morao da mi otkaze da mi posalje, kao navodno ne moze da stigne od obaveza da posalje, mada mislim da laze da je prodao za vece pare al nema veze oprosteno mu je i data pozitivna ;)

Sta imas od opreme, kakvih zanimljivih omni antena ?

I jos jedno pitanje kada si tu :D

Rece mi neki drugar koji se bavi sa elektronikom, da mogu da probam da napravim, dakle negarantuje da ce da radi, omni antenu, odem na otpad i da trazim vojnu stap antenu i da od nje probam da napravim omni, moze li to da uspe buduci da su te vojne stap antene velike dosta ?
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 22:28 - pre 160 meseci
ne znam hoce li ti raditi na toj frenkvenciji. znam da wireless radi na 2.4 2.5 ali uglavnom na 2.4
evo ti jedan link ako vec imas zivaca da pravis antenice a i jos da malko proucis wireless kao pojam
ima dosta korisnih uputstava za samogradnju raznih antena http://wireless.uzice.net/linkovi.php

u sabcu imas proizvodjaca anteni pa verovatno ima i te kablove (sigurno)
nazovi ih posto, koliko vidim, ne radi im web shop http://www.reinkjet.co.rs/
a imas i proizvodjaca iz cantavira http://www.pannonwireless.com/
isporucuju na kucnu adresu obe firme ali moras znati da kablovi za wifi (50ohm) i nisu tako jeftini pa sam ti zbog toga izmedju ostalog rekao da pazis koja ti duzina treba.
bacanje para+gubitak signala
Snadji se malo! Sta mislis kako je meni sto ne zivim u gradu. Svaki put treba dobro se raspitati i spremiti lovu i onda kupovati
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 22:51 - pre 160 meseci
Citat:
gigamg1: ne znam hoce li ti raditi na toj frenkvenciji. znam da wireless radi na 2.4 2.5 ali uglavnom na 2.4
evo ti jedan link ako vec imas zivaca da pravis antenice a i jos da malko proucis wireless kao pojam
ima dosta korisnih uputstava za samogradnju raznih antena http://wireless.uzice.net/linkovi.php

u sabcu imas proizvodjaca anteni pa verovatno ima i te kablove (sigurno)
nazovi ih posto, koliko vidim, ne radi im web shop http://www.reinkjet.co.rs/
a imas i proizvodjaca iz cantavira http://www.pannonwireless.com/
isporucuju na kucnu adresu obe firme ali moras znati da kablovi za wifi (50ohm) i nisu tako jeftini pa sam ti zbog toga izmedju ostalog rekao da pazis koja ti duzina treba.
bacanje para+gubitak signala
Snadji se malo! Sta mislis kako je meni sto ne zivim u gradu. Svaki put treba dobro se raspitati i spremiti lovu i onda kupovati


E hvala.
Znaci ja bi trebao uzeti ovo http://www.pannonwireless.com/43-rp-sma i jedan od ova 2 http://www.pannonwireless.com/n/69-n-male-crimp-for-h-1000.html ili http://www.pannonwireless.com/n/54-n-male-crimp-for-h-155.html ....

Znaci koliko vidim ove cene sa porezom izadje za oba oko 400 din, sto nije mnogo, to narucujem sutra odmah ako nenadjem na buvljaku, a onda se to treba nekako spojiti sa kablom jel tako, a ti si mi u jednom od predhodnih postova rekao ,,to retko ko radi (lemljenje)'' ?

Sto se tice antena, to nebih ja pravio nego taj drugar i probali bi, a nije skupa investicija, buduci da je ta sipka od aluminujuma, ne moze mnogo da izadje, pa ako radi dobro dosla :D

Neznam kako je tebi, al veruj mi da je ovde isto ko u nekom selu, pre kada sam isao antenu da trazim nisam nista uspeo da nadjem ovde, verovao ili ne, jedino su u win win-u rekli da ce biti za 2 nedelje al ne ta sto meni treba nego neka druga, bruka :(
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene09.03.2011. u 23:10 - pre 160 meseci
Ova tema se razvukla previse bez ikakvog korisnog znacenja i vise lici na buvljak nego na forum a sve je receno u prvih par postova.
Pre nego sto se upustis u kupovinu sipke prouci malo sta je uopste antena,kako radi,sta je frekvencija,talasna duzina itd,pa ces mozda videti da antena nije samo komad cevi vec postoje neka pravila u izradi antene.
A ako mislis da ce ona antena za drugi opseg da radi kako treba onda ne treba da komplikujes,uzmi lepo riblju kost za tv za neke male pare i cepaj ako mislis da moze i da su svi ludi sto daju puno vece pare za odgovarajuce antene.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene11.03.2011. u 19:18 - pre 159 meseci
Jesi li najzad kupio tu opticku vidljivost?
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora antene11.03.2011. u 20:11 - pre 159 meseci
Citat:
sax6: Sada sam se vratio i mogu sa stidom da kazem da me je sramota u kakvom gradu zivim !


Nemoj kriviti grad za svoje probleme. Ne znaš šta ti treba a krivi ti trgovi što to nemaju? A inače, da si pitao bio bi poštećen vremena za traženje. Takav kabal retko kome treba a kome treba on ga obično kupuje u kompletu s aostalom opremom. Normlano je da ga nećeš naći u lokalnoj trgovini elektro opreme ili an buvljaku. Taj kabal ne spada u robu koju oni prodaju a i da spada, opet ga ne bi imali jer se to tako retko kupuje da bi im samo bezveze stajalo na lageru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko izbora antene

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14815 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.