Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449822 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 10:09 - pre 106 meseci
@pajapop

To je ono sto jedino nije uradjeno. Ne verujem da su karike jer su menjane u kompletu, ako pokaze dobru kompresiju nadam se da su i mazajuce karike dobre. Ako ne pokaze dobru kompresiju onda su otisle i kompresione i mazajuce.

Jer bi trebalo da se trose isto. Barem tako ja razmisljam, znam da ne mora da bude tacno ali se vodim tim pravcem da je sve zamenjeno u kompletu.

Ako pokaze dobro kompresiju onda cu najverovatnije raditi glavu ponovo sa vodjicama i novim gumicama ventila. Tako cu parem biti diguran da je na glavi sve dobro.

Pozdrav.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 10:26 - pre 106 meseci
Citat:
zarkoj:
Prelazimo na glavu motora, da li vredi kupiti garnituru gumica i zameniti sve na licu mesta pa da se vidi stanje ili direktno ici na zamenu vodjica, gumica, ravnanje glave ponovo, zamena dihtunga?


Nesto ti nije dobro odradio ili oko uljnih kanala i recirkulacije (nije dobro ocistio sve) ili vodjice, ali videces sad. Tu nema mudrosti, ocistis sve zivo na motoru kad ga rasturis.

Zato sam ja sredjivao motor malo duze - sa burazarom zajedno, sve lepo proveris natenane a glavu nosis kod majstora za japance (barem sam ja to uradio), takodje sav nadzor radova je vrsio lik koji se pre 20 i nesto godina skolovao na ovim automobilima i motorima i zna ih u mali prst.

Kod 2E motora ne smes nista prepustiti slucaju, a tvoj motor je svejedno od samog pocetka relativno problematican u vise aspekata koliko sam video dosad.

Ono sto mi je taj lik rekao je da mi svejedno motor nece biti 100% idelan, da ce pomalo troskati ulje i slicno jer nismo radili full generalku. Covek mi je lepo rekao da moze da se desi da nekad potrosi ulja malo vise, zadimi, zavisi od rezima voznje. Dosad (kuc kuc kuc) nisam imao tih problema. Da sam uradio punu generalku motor bi onda bio kao iz fabrike. Ali na starom autu to nema potrebe raditi, bitno je da posluzi jos malo uz solidnu pouzdanost i to je to.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 11:47 - pre 106 meseci
Pa pazi ovako,

I malo dete zna kako se karike postavljaju, kompresione, mazajuce i tu nema sta da se izradi. Imas repere kako ih okrenuti postavjanje na 120 stepeni i to je to. Karike su standard klipovi nisu menjani, hilzne nisu obradjivane tako da to ne bi smelo da se dovodi u pitanje.
Sto se tice ciscenja, koliko sam mogao da vidim bilo je sve cisto, ne znam sta tu moze da se zaprlja? Glava je bila rastavljena u komade i sve je bilo ocisceno kako treba. Koliko sam mogao da vidim.
Sve je to mehanika i tu nema sta da zakaze. Ili radi ili ne radi.

Jedino sto nije urajdeno jesu vodjice i nije kontolisano. Zasto? To ostaje pitanje. Ocekujem odgovor majstora pa da vidim sta ce da predlozi. Situacija mora da se resi.

Pozdrav.


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 15:22 - pre 106 meseci
Citat:
zarkoj:
...ako pokaze dobru kompresiju nadam se da su i mazajuce karike dobre. Ako ne pokaze dobru kompresiju onda su otisle i kompresione i mazajuce. Jer bi trebalo da se trose isto. Barem tako ja razmisljam, ...

MIslim da ne razmisljas dobro...Citiram jednog majstora iz radionice samo za Japance ( u Beogradu) : "... Kompresione karike kod Japanaca skoro da nikad ne crkavaju. Napravili su ih - svaka im cast..." Ali osnovna stvar kod sredjivanja glave i sredjivanja ventila je merenje zazora izmedju stabla ventila i vodjice...Ne postoji opravdani razlog da se to ne proveri...Ja sam milion puta, kao klinac, gledao mog komsiju (mehanicara), na ulici ili dvoristu, rasturi klackalice i opruge ventila, pa ih makar rukom "zaklati", pa po osecaju i sluhu proveri njihov luft...A obaska, sto se to radi po pravilu, merenjem, pomocu sublera ili pomocu komparatera koji se pricvrsti za glavu, prisloni uz stablo, pa se zaklati, i ocitava se vrednost...I onda se po potrebi, vodjice menjaju, obradjuje se glava, obradjuju se sedista ventila, pa se zatim meri visina ventila, kad legne u sediste, i po potrebi umecu se elementi za nivelisanje visine ventila i sl...On ako to nije uradio kako treba, dzaba utroseni delovi...Ali, ajde, valjda je neki "majstor"...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.32.225.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 20:36 - pre 106 meseci
Au drugari, niko ni dobrodoslicu da pozeli, a kamoli odgovor, a meni se vec drugi problemi desavaju... Ccc... :D
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 21:01 - pre 106 meseci
Taman posla da je tako.
Dobro dosao, nego ne zameri vrucine su ;)

Na cepu imas gimicu koja priteze i cuva da benzin ne "ispari" ili da se oseca. Proveri da li ti cep dobro naleze. Kod mene je situacija bila da mi je istrulilo crevo (cev) koje ide u rezervoar.
Pa sam ga zamenio ali kad sam kupio novo nisam dobio sa cepom. Pa moj originalni cep ne dihtuje dobro na sadasnje crevo (cev). Nikakvu razliku nisam osetio sem da po nekad se oseti malo beznin.


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.32.225.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 21:17 - pre 106 meseci
Hvala Zarko na brzom odgovoru, salim se ja malo, nisam ni sumnjao da se necete javiti. ;) Problem je sto se pre sredjivanja karburatora ovo uopste nije desavalo, a majstor nije ni dirao razervoar niti cep. Toga dana sam bio na pumpi, pa sam prvo pomislio da pumpadzija nije dobro zavrnuo cep. Kada sam proverio sve je bilo u redu, cak sam opet odvrtao i zavrtao i pustio da radi u mestu auto i opet proverio i nista... I sada, kada god vozim, pa stanem oseti se benzin kod cepa bas bas dok malo ne ispari, a ponavljam pre servisa je imao vakum i uopste se nije osecalo nista...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 22:43 - pre 106 meseci
Sto se tice "sistanja" i mirisa benzina kod cepa, tu se uvek prvo posumlja na zapusenost oduska rezervoara...Znaci, trebalo bi, skinuti prelivno crevo (sa karburatora ili benzinske pumpe - zavisi od konstrukcije), pa treba imati "dobra pluca" i duboko uduvati vazduh u cev...ako se naidje na jak otpor uduvavanju vezduha, znaci da je odusak zapusen...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.32.225.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 22:59 - pre 106 meseci
Cekajte sad, ljudi. Prvo da vidimo, da li treba da imam vakum u rezervoaru ili ne?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 23:15 - pre 106 meseci
Ne treba da imas nikakav vakuum u rezervoaru...ako ga imas, znaci da ti je zapusen odusak...tad benzinska pumpa usisava gorivo ali i vazduh koji se nalazi u rezervoaru i pravi se podpritisak...on moze da bude i opasan jer moze da izazove deformaciju rezervoara, pa cak i njegovo pucanje ako je od plastike...takodje moze da dodje do nepravilnog rada motora i nedovoljnog snabdevanja gorivom...S druge strane, ako odusak i nije potpuno zapusen, da bi se stvorio pravi vakuum, buckanje goriva i samo gorivo isparava, ali posto je nedovoljno prohodan odusak, benzinska isparenja se nakupljaju u rezervoaru i polako isticu preko cepa, pa postoji povecana koncentracija isparenja oko cepa (dok ne ispare i pritisak se ne smanji)...Znaci, u svakom slucaju, idi kod mehanicara da ti proveri odusak...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.32.225.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 23:23 - pre 106 meseci
Ok, dogovoreno. Zbunilo me je to sto je posle servisa sve pocelo, do tada nista... Rekoh mozda je nesto na karburatoru dirano vezano za to, pa sad nisam znao da li je 'normalno' ono od pre (sa vakumom) ili bez vakuma...
Ma, taj 'problemcic' mi sada pada u neki drugi, drugi plan, s obzirom da mi je u toku danasnje voznje poceo auto da manifestuje simptome komutatora... A to sam se bojao i mnogo pre nego sto sam kupio auto, citajuci na ovim temama da je komutator jedan od glavnih nacina da toyota 'izda' na putu... Ja pomislio nece se to valjda meni desiti, kad eto, ni mesec dana je nemam a kad ono - eto ti baksuza...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 23:38 - pre 106 meseci
A koji su ti to "simptomi komutatora"...Ako ti je simptom cimanje i nepravilan rad, gasenje...to upravo i moze da bude od zapusenog oduska, jer imas nedovoljno snabdevanje gorivom (zbog vakuuma)...Prvo prekontrolisi odusak, pa se posle bavi drugim stvarima (koje sigurno nisu iskljucene, ali ja bih prvo ovo proverio)

Ehhh...sad se setih...da bi proverio ili iskljucio "simptom komutatora"...skini cep sa rezervoara, i provozaj tako malo auto. Ako se ti simptomi izgube, onda ti je samo do oduska. Ako se nastave...imas vise problema
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.32.225.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.07.2015. u 23:46 - pre 106 meseci
Danas vozim auto i kada je postigao radnu temperaturu, osetim ja nesto tu nije ok... Kada dodajem gas, on nekako cima, pa kad probije 'knedlu' onda je ok sve dok opet ne treba da prebacim u veci prenos... vozim ja tako, i kada sam iz 5. brzine vracao u 4. on odjednom kao da ukoci u mestu, ja se presekao, sreca nije bilo auta iza mene, brzo ja vratim u ler i ponovo ubacim u 4. (rekoh da nisam slucajno u 2. al to nema sanse jer ne bih ni mogao) i sve bude ok... kada sam skretao, prebacim u 2. brzinu i on tako u malim obrtajima samo se odjednom ugasi... srecom, upali mi odmah, ali sam bas bas morao da legnem na gas da se opet ne bi ugasio... posle jedno 15-tak kilometara normalne voznje, da skrenem kod mene u ulicu i on se opet ugasi i opet ga upalim, ali onda druga i JAK gas... stanem ispred kuce, ugasim ga, sacekam malo, upali sve normalno i provozam se i ne bude nikakvih problema, ni u skretanjima ni u malim obrtajima... a to mi se pre nikada nesto nije desavalo, cak i da mi je odusak zapusen, pre toga nije bilo... a da napomenem, sad nemam vakum u rezervoaru...


mislim, nema ga od servisiranja karburatora...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.07.2015. u 05:24 - pre 106 meseci

Pre jednog dana si nahvalio auto...samo tako, a gle sad, koliko problema...Ako ti se ovo desava tek kad postignes radnu temepraturu, onda ti je najverovatnije benzinska pumpa pred izdisajem...Mora zamena...pored nje, proveri i filter goriva...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.07.2015. u 06:49 - pre 106 meseci
Ma to nije neki veliki problem.

Treba proveriti sva creva da li su cela, i da li su vracena na mesto gde treba da budu, pocevsi od rezervoara pa do karburatora.

Gde se najvise oseca tu treba traziti problem.

Sto se tice voznje:

Servis karburatora bez zamene filtera za gorivo slaba vajda. To je ono kod nas sto me nervira i vecinu posla na autu sam radim.

Mozda samo treba da se presteluje karburator. Pumpa ili radi ili ne. Mehanicka je.

Proveri da li se oseca benzin u ulju, dize nivo ulja (znak da je pukla membrana na pumpi)
Proveri da li je pumpa spolja suva, da ne baca nigde gorivo, ulje (znak da je pukla membrana na pumpi)

Ako ti nije nista od ovog gore pumpa je ispravna. Mozda sam nesto zaboravio, neka me neko ispravi
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.32.225.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.07.2015. u 09:09 - pre 106 meseci
Da se ne razumemo pogresno, hvalim ja i dalje auto, samo nisam bas ocekivao da ce me sve odjednom sacekati, nego postepeno, al sta je tu je. :) Filteri svi zamenjeni, ulje takodje, svecice nove, i to je sve ok. Auto nastelovan i radi samo tako. Nigde ne curi nista, mislim da samo jedan semering malo piska, ali nista strasno. Curilo mi ulje na ventil dekli, pa sam i to sredio zamenom dihtunga. Auto lepo radi, vuce i ravnomeran je u leru, nemam problema sa paljenjem, saugom i tome slicno. Al eto, juce se ovo desilo. Kazem, po komentarima ranijim i nekim iskustvima, simptomi su isti kao da je komutator, al ja bas jako ne bih zeleo da sad kupujem i komutator (pa ni bobinu).
E da, jedno pitanje, ako to moze da ima veze sa ovim. Kada sam uzeo auto, stalno mi je svetlela kontrolna lampica za dinamu, ali je ona redovno punila akumulator, pa kao svi vicu, nije to nista onda, mozda je do same sijalice bla, bla... Kada je majstor radio karburator, kaze ima problema sa strujom, naime, elektronski saug ne dobija dovoljno struje sa alternatora, tako nesto. Izvuce on meni novu zicu i struju sa nekog drugog mesta, sredi el saug i da vidis cuda, vise ni sijalica za dinamu ne sija. Rece mi da bi trebalo da remontujem alternator, pa se ja sad pitam, da li je on izvlacenjem nove zice to samo premostio i zauvek resio problem, ili je to bilo samo privremeno do remonta, pa se sad to nesto izdesavalo pa prouzrokovalo jucerasnji dogadjaj?
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.07.2015. u 11:29 - pre 106 meseci
Cim svetli sijalica nesto nije u redu. Signal. To sto je on odradio ne znam sta moze da bude. Ali je ucinio da sad vise signala nemas.

Ako alternator nije ok kako moze da puni akumulator?
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.32.225.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.07.2015. u 11:45 - pre 106 meseci
Proveravano i mereno... i u leru i pri gasu i sve je sa akumulator u redu bilo i dok je sijalo... bude nekad i dva-tri dana da auto stoji, i uvek upali iz prve... Sada lampica vise ne sija, mislim sija kada se da kontakt i pali auto, a onda se normalno ugasi kao i sve ostalo... Kazem, ne znam da li je on novom zicom izvucenom sa drugog mesta samo privremeno resio problem do remontovanja alternatora, ali znam da je rekao da samo elektronski saug nije dobijao dovoljno struje... za punjenje nije komentarisao, odnosno, potvrdjeno je da puni... e sad, sta sve jos alternator radi pored punjenja, ja stvarno ne znam... Mislim, remontovacu ja alternator svakako, cim malo ugrabim para, ali eto, uvek pare trebaju za nesto 'prece', naravno, mislim za auto...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.07.2015. u 11:51 - pre 106 meseci
Sto se tice sistanja ovog, meni od pocetka (od 1990. kad je bio nov) nekad sisti nekad ne kad otvaram poklopac rezervoara. Secam se da je sistao i kad je bio glanc nov. Ne obracam paznju na to, niti utice bilo sta na rad motora - bilo bi cudno i da utice. Sistem vakuuma i benzinske pumpe mora da omoguci pravilan dotok goriva do karburatora. Nepravilan rad ima veze sa sistemom struje ili benzinskom pumpom/karburatorom. U retkim slucajevima to je los rad ventila na motoru (naprsao ili izgoreo ventil).

Mislim da lampica za alternator ne svetli samo kad je crko alternator vec i kad je napon los.

Simptomi komutatora koje slibasan opisuje nisu takvi. Gasi se kad je auto vruc i ne moze da upali. Ili samo stane. Trece opcije nema. Bobina samo crkne i auto stane. Ali moze biti do kablova ili svecica. razvodne ruke naprimer ili do vakuuma (ako je karburator ok i pumpa za gorivo).

Jedan vakuum koji spadne ili se zapusi moze da napravi jako los rad motora.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.07.2015. u 11:53 - pre 106 meseci
Znaci lampica je u funkciji? Nije totalno iskljucena i ostala je u funkciji signalne lampice.

Znaci da si imao problem, kao sto si rekao, sa dobijanjem struje do karburatora. Hm..... zasto? Mozda imas neki spoj, pa vuce na masu ali bi onda moralo da prazni akumulator. Ili ti je mis gricnuo zicu :)

Mislim da je time trajno resio problem ali da li je to dobro ne mogu da ti kazem. Javice se jos neko da prodiskutuje taj potez majstora.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449822 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.