Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445550 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3871
31.223.133.132



+334 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.09.2015. u 17:50 - pre 105 meseci
Zare,
jedino sto mi pada na pamet ( osim falsa) je
da je kod tebe nivo goriva u loncetu previse nizak,
pa se shodno tome morao nastelovati karb.
Ondabi, ako je pretpostavka tacna, bilo logicno dizanje ler gasa na plin.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.09.2015. u 20:08 - pre 105 meseci
Nivo benzina u loncetu ja tacno na prevoju lonceta, tj u nivou difuzora. Tako da bi se moglo reci idealno.
Verovatno je problem u stelovanju smesa....

Falsa nema, kad zatvorim usis motor se gasi, a kad ga malo zatvorim on ne dize obrtaje.

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.09.2015. u 19:42 - pre 104 meseci
Jedno pitanje. Gde se kvar krije, u kom delu menjaca, kada se teze ubacuje u drugu brzinu? Meni se ponekad desava da kada zelim da ubacim u drugu brzinu, kao da negde zapinje. Prvo mi se to desavalo kada skrecem, pa sam mislio da ne usporim dovoljno da bi prebacio, ali to nije slucaj, sada mi se desava i kada krecem, pa treba iz prve u drugu da ubacim. Ubacim ja, nije to nikakav problem, ali za razliku od ostalih brzina, nesto kaci... Sad je vec pocelo da se cuje i krcanje, kao kada ne pritisnem dovoljno kvacilo, a kvacilo uvek pritiskam do kraja, mislim, onda bih valjda imao problem i sa ostalim brzinama a ne samo sa drugom. Ja razumem da je ta brzina ona koja se najvise koristi, bas zbog skretanja, pa me zanima sta je uzrok tome, koliko je zahtevna opravka i tako to. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.09.2015. u 21:34 - pre 104 meseci
Pa...problem je komleksan i zahteva znanje i iskustvo, pa ces zato morati do majstora...Imas dva simptoma: krcanje zupcanika pri promeni odredjene brzine i otezano prebacivanje u svakoj brzini...Prvi simptom se vezuje za istrosenost sinhronog prstena u menjacu, istrosenost konusa sinhrona menjaca, zatim istroseni lezajevi, istrosena opruga kljuca sinhrona, preopterecenje primarnog lezaja pokretnog zupcanika...Drugi simptom, ali uz njega hoce i da se javi i krcanje, vezuje se za zaglavljivanje lamele ili za njeno nedovoljno odvajanje. Razlog tome moze biti napukla korpa kvacila ali i nesto drugo sto nije tako "strasno"...Na primer: nepodesena ili istegljena sajla kvacila ili kvar hidraulicnog cilindra (kod hidraulicnog kvacila)...Ali mogu biti i druge mehanicke stvari: 1. savijena poluga za promenu stepena prenosa 2. nedostatak maziva u prenosnoj osovini 3. nedovoljno ulja u menjacu 4. promena kvaliteta ulja u toku rada motora.5. istrosenost ili veliki zazor viljuske ili poluge za promenu stepena prenosa 6. nepodesenost vodjice sa plocom rucice menjaca...Kao sto vidis...nece biti bas lako "rascivijati" problem...KOliko zakljucujem, nisi se bas "usrecio" sa tom tvojom Tojoticom (a tako si je zeleo..)
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.09.2015. u 22:04 - pre 104 meseci
Ne znam ni sam... Necu ni da hvalim previse, ni da kudim... Auto kao auto je ok, svi majstori hvale rad motora i tako to, ali eto uvek se nesto desi.. .Ja znam kako kazu da od babe ne moze devojka, ali takav sam, ja bih sad voleo da ona radi besprekorno, mislim, neko bi to vozio godinama, bez obzira na lupanja, krcenja, curenja i tako to... Ja volim da bude sve kako treba, ali volja i zelja su jedno, a novcana ulaganja su ta koja diriguju... Kako skupim novac, tako nesto zamenim... Sad sam imao registraciju, pa sam tu pukao dosta para, jer mi se zbog prevoda obrisao bonus na osiguranje, pa sam registraciju platio 16 hiljada, a racunao sam do 14, ali hajde, vazno da je tehnicki prosao bez problema, bez ikakvih nedostataka i odstupanja, a strahovao sam za kocnice. Eto, priznajem, sumnjao sam u svoju Corollu, a ona me nije izneverila.

Naravno da nisam mislio sam da popravljam menjac, pitao sam za komplikovanost, jer mi auto treba, pa da znam da se organizujem kada i koliko ce biti kod majstora... Jedino sto mogu jeste da proverim nivo tecnosti u menjacu, ako uspem da se zavucem, bez kanala... Za sve ostalo, majstor ce da proverava... Nadam se samo da nije to sve strasno skupo, inace ce morati da se naceka...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.09.2015. u 08:57 - pre 104 meseci

Vidis...tu moze da bude "krupnica", a vrlo lako moze da bude i "sitnica"...Medjutim, sitnica moze da se prikaze kao krupnica, pa OOOPP!, tebe po dzepu...Zato, ako mozes da sve vreeme budes kod majstora, dok on to popravlja...Ja sumljam da su mene majstori tako zavrnuli pre 6-7 godina...U toku voznje po gradu, na njenih (Mazdinih) 280000km, odjednom tesko saltovanje...tesko ubacivanje u brzine....A napolju, novembar mesec, neka susnezica, vetar duva ladno do boga...a meni auto treba "do boga"...Ima hidraulicno kvacilo, ma ne mogu nista sam da uradim, a i gde bih...Nego do majstora u kraju. To je i prodavnica delova za japance i servis...Odgegam se ja nekako do njih, pogledase...kvacilo...ostavi auto, dodji sutra po podne...E sutra, odem po auto, pokazuju mi sta su zamenili (seo set), i rekose da sam imao reparirani Daikin...Meni se malo "upali sijalica", mislim...cekaj kako reparirano kvacilo, kad ovo treba da bude original...nemoguce da na novo vozilo Japanci stavljaju reparirane delove...Al` cutim ja..Ebi ga trebaju mi...DRugo, bacim pogled u motorni prostor, a ono sve na svom mestu..utegnuto...svaki kablic u svom zljebu, sve cisto...ma ko da nista nije ni radjeno...nigde otisak prsta,a kamoli nesto drugo...U voznji, utisak isti...nista bolje ne vuce...Tako da ja sumljam da su oni meni samo zameni cilindar kvacila,a naplatili sve ostalo sto je znatno skuplje...Ali, ostaje mi samo sumlja...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.09.2015. u 09:40 - pre 104 meseci
Ah ti majstori... Znam sve, imao sam takvih slucajeva, valjda misle, mlad sam ja, pa nemam pojma... Kod mnogih sam bio, i svi su se tako odnosili, jedino ovaj cikica kod koga sada teram auto, on je onako stara skola, i pre svega posten. Kad sam onomad imao problema sa strujom, bio sam kod dva majstora, svi vicu, najbolje da zamenis i ruku i kapu i kablove i svecice i onda si miran, a naravno pozeljno je i komutator i bobinu... :) Mislim, takav majstor mogu i ja da budem, pa da sve stavljam novo, a da ne znam gde je konkretno kvar... Auto sam ostavio kod ovog cikice, i on je ceo dan prebacivao deo po deo sa svoga auto, posto isto ima corollu, da bi utvrdio koji je deo otisao... Tako je i nasao kvar, a kvar je bio ono na sta smo najmanje sumnjali, zazor svecica... Nije hteo ni da mi naplati za tu glupost... A eto, moglo me je izaci ohoho novaca, a ovako nista kupio nisam, a auto radi... Tako da, i za ovo cu se konsultovati da vidim sta on kaze, posto se covek bas razume, poznaje toyotu u detelja, pa mozda je nesto i kod sebe radio na menjacu takvog tipa... A svakako da cu biti kod njega, to sam bar naucio za ovo kratko vreme: kad je kod majstora, nikada se ne odvajati od kola... :D
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.09.2015. u 13:18 - pre 104 meseci
Citao sam nesto po drugim forumima, kazu ljudi da su problem tezeg ubacivanja u drugu ili trecu brzinu pri vecim obrtajima kod toyota resavali jednostavno zamenom ulja u menjacu, kao nema dovoljno podmazivanja sinhrona i celog sklopa... Da li je moguce da to moze biti uzrok i resenje problema koji ja imam. Mislim, svakako ne verujem da je ulje ikad menjano, pa mu nista nece skoditi ako zamenim, zar ne - a mozda i pomogne?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.09.2015. u 17:27 - pre 104 meseci
Pa ne mora da se odmah menja celo ulje, mada, preporuka svakako stoji, ali prvo i osnovno je da se proveri nivo ulja u menjacu...Ako je nivo ulja manji od 10mm od cepa za nalivanje, ili ako postoji mera na cepu ili pinjonu (zavisi gde se doliva ulja), a nivo ulja je znatno manji od oznake minimuma, onda ga prvo treba doliti do oznake maksimuma, pa proveriti da li to resava problem...Ako to resi problem, moze tako ostati, a moze se i promeniti celokupno ulje u sistemu (kao cast za jeftinu popravku)... Samo, treba znati i dolivati ulje...u toku dolivanja (ne zatvarati cep) vec treba pustiti motor da radi, da se zupcanici okrecu, da bi se ulje ravnomerno razlilo i da bi se eliminisao vazduh...Nakon procene da je to OK, onda zatvoriti otvor za nalivanje...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.09.2015. u 20:05 - pre 104 meseci
Nema kod njega nikakav merac ili tome slicno, nego se odvrne sraf, pa prst metodom se proveri. Ako je nivo ulja u donjoj granici navoja, onda je to to, ako nije, treba doliti dok ne pocuri na taj otvor. Mislim kada bi taj sraf bio odvrnut, a motor upaljen, da bi doslo do izbacivanja ulja, pa onda nikad ne bih mogao nasuti koliko je potrebno... Nisam danas stigao, ali cu sutra svakako morati bar to da proverim, ali cu svejedno kontaktirati majstora, pa cisto da vidim njegovo misljenje.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.09.2015. u 21:55 - pre 104 meseci
Citat:
silbasan:... a motor upaljen, da bi doslo do izbacivanja ulja, pa onda nikad ne bih mogao nasuti koliko je potrebno... .


Ne brini o tome...Prvo sipas dok ulje ne procuri na otvoru, zatim ga na kratko upalis, da se ulje lepo razlilje izmedju zupcanika i da bi se vazduh koji je medju zupcanicima istisnuo...Sve to traje kratko...I do 1cm ispod nivoa otvora je sasvim OK....Veruj...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.09.2015. u 22:04 - pre 104 meseci
Sve verujem... :) Prvo da ja proverim, ako uopste fali, onda cemo videti koje ulje i dalji postupak dolivanja... ;)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.09.2015. u 08:27 - pre 104 meseci
Juce voznja autoputem 160kmh po GPS-u i naravno jos ima snage bez mucenja. Nisam dosao ni do 80% pritiska na pedalu, poterao sam ga pedal to the metal na kratko (cajger oko 180, nisam gledao tad GPS). Nisam ga bas puno ganjao 160kmh - retko kad vozim preko 120-130kmh, ali dugo nije vozen ni po gradu (sve nesto kratko po par km) a ni na autoputu, pa sam morao malo da ga "produvam" par kilometara na mestu gotovo bez saobracaja. Bez pogovora drzi tu brzinu, motor samo prede.

Sve stabilno i utegnuto zasad, mada mislim da je pocela biksna opet da mi se cuje na velike izbocine, posle vise od 5 godina od zamene.

@silbasan - ja kad sam zamenio ulje u menjacu nakon nekih 13-14 godina od kupovine auta, nisam primetio nikakvu razliku. Ulje mi je bilo otprilike pri minimalnoj vrednosti, tu oko te donje granice navoja mozda malkice ispod.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.09.2015. u 17:49 - pre 104 meseci
Bio sam sa majstorom, izgleda da ne odvaja kvacilo bas koliko treba, a on covek probao i ono nista se ne cuje. Izgleda je problem do mene, to jest, do mog pritiskanja kvacila, moguce da je sinhron istrosen, pa za drugu brzinu mora bas da se nagazi, ili tako nekako koliko sam ja shvatio. Imao sam problem i sa patosnicom, klizi pa se podvuce ispod i kad pritisnem, ono se cini da je do kraja, a nije. Sve u svemu, nista se ne dira, mozda, ali MOZDA promenim ulje i to je sve. Ostalo, jednostavno moram da upoznam i da se naviknem, a patosnica leti napolje, sad cu da forsiram nazuvke, kao Stevo Zigon u svom mezimcu.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2015. u 12:36 - pre 104 meseci
Da ne bi letela patosnica, a idu ledeni, ksini i snezni dani, zasto ne bi podesio visinu papucice, tj visinu papucice pri odvajanju kvacila.
Jako je jednostavno i lagano, stelujes visinu pomocu srafa. Nista nije tesko, jeste malo nepristupacno jer je iza pedale ali tu stelujes dubinu koliko ce klip da udje i koliko da izadje.

Nemoj patosnice, trebace ti ;)
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2015. u 19:26 - pre 104 meseci
Ma salim se, naravno, mislim za patosnice. Ali, tu su i nazuvke za svaki slucaj, vec ima zezanje na moj racun da sam kao Zigon. Sve zvuke i promene primecujem, sve bih da radi i sve da bude kako treba. Imam ja hiljade tih nekih pitanja, al kad majstoru spomenem, on se samo nasmeje... Tipa, zasto mi ne svetle leva vrata, ni vozaceva ni zadnja kada su otvorena, zasto ne radi ona zujalica kada su upaljena svetla, zasto sirena nece da svira kada se smota volan i tako dalje, i tako dalje...
A za stelovanje, gledao sam nesto, znam da ima dva podesavanja, za onaj prazan hod pedale i drugi za dubinu, e sad ako ja tu nesto mogu sam, rado bih cackao. Samo da moje sledece pitanje ne bude: e kako se ugradjuje kvacilo, meni otpalo...
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2015. u 19:46 - pre 104 meseci
Citat:
silbasan: Sve zvuke i promene primecujem, sve bih da radi i sve da bude kako treba. Imam ja hiljade tih nekih pitanja, al kad majstoru spomenem, on se samo nasmeje...


Tako i treba, samo da se čuje šum vetra i malo motor.
Ne svetli lampica za vrata jer su prekidači matori, istrošeni i prljavi. Pomeri gumu sa prekidača, ključ 10 (čini mi se) i skini prekidač koji ne radi. Ako prskanje WD40 ne pomogne da se razradi moraćeš da ga otvoriš.
Plastični i metalni deo su spojeni, polomiš to malo plastike koje ih spaja i spremiš silikon, super lepak ili pištolj za plastiku. Očisti sve lepo, može i šmirgla malo da radi, i sve će biti super.
Zujalica je povezana sa vratima preko istog prekidača, čim to središ radiće i zujalica. Osim ako je crkla, naravno.

Sirena... Istrošena ti je iglica koja pravi kontakt. Rasturi plastiku oko ručica migavca i brisača, pa će ti biti jasno o čemu pričam.
Fix može biti jednostavan poput dodavanja parčeta deblje žice, lepljenja/lemljena parčeta metala sličnog oblika... Go nuts!

Srećno igranje!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2015. u 19:48 - pre 104 meseci
Citat:
silbasan: ... Tipa, zasto mi ne svetle leva vrata, ni vozaceva ni zadnja kada su otvorena, zasto ne radi ona zujalica kada su upaljena svetla, zasto sirena nece da svira kada se smota volan i tako dalje, i tako dalje...


Znaci, sto se tice osvetjenja vrata i zujalice, treba da se pogleda pre svega prekidac na srednjem stubu...on prekida masu...prekidac se skine, ociste kontakti i mesto gde se zasrafljuje na stubu da ima dobru masu...Zatim, sijalice uvek mogu da pregore (mada je to malo verovatno), kontakti njihovih fasunga, osigurac...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2015. u 19:53 - pre 104 meseci
To Laci legendo, to se trazi... Na zalost, prekidace sam vec rastavljao hiljadu puta, prskao, cistio, razradjivao, pretresao zice... Sve je u redu, a ne svetli, ni svetlo, niti onaj indikator otvorenih vrata... Pomislih, zujalica je crkla, pa da zbog toga ima prekid... Ali, ne znam ni kako bih to nekako mogao da prespojim, da zaobidjem zujalicu... Ja sam za sirenu rastavljao samo onaj taster na volanu, kada stoji u pravcu, svira samo tako (mozda malo i preglasno, ali boze moj), a eto nisam rastavljao stub volana, znaci i tamo ima kontakata... E to cu sutra da cackam...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2015. u 20:01 - pre 104 meseci
Da li je tacna moja tvrdnja: kada sam rasturio prekidace, ostane mi izvadjena zica... E sad, da li to znaci da ta zica sada nema masu i da tada sijalica treba da se pali, kada bih tom zicom dodirnuo karoseriju, dobija masu i sijalica se gasi, zar ne? E meni se to ne desava, znaci zicu sam cak bio i iskopcao unutar stuba, tu ima kao mali dzek koji dalje vodi ka prekidacu, trazio sam celom duzinom zice da li je negde ostecena pa da dobija masu, ali nema nista... I da li su zadnja leva vrata i prednja vozaceva nekako povezane, pa kad ne radi na jednima, ne radi ni na drugima ili je nesto drugacije, jer mi zica od prekidaca zadnjih vrata ide negde ispod zadnjeg sedista i mislim da ide na desnu stranu vozila negde, a zica od vozacevih vrata do zujalice valjda...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445550 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.