Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sajt ministarstva skup kao novi Audi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sajt ministarstva skup kao novi Audi

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 42782 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi16.02.2011. u 16:57 - pre 159 meseci


dok nadlezni ne skontaju: http://www.ocistimosrbiju.rs/src/error.htm
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi16.02.2011. u 17:05 - pre 159 meseci


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi16.02.2011. u 17:54 - pre 159 meseci




 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi18.02.2011. u 14:47 - pre 159 meseci
.


http://www.joomlamontenegro.co...i/ocistimo-srbiju-nije-hakovan



.
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi18.02.2011. u 14:52 - pre 159 meseci
Ja sumnjicim ovog Pirossi-a, on je dzumla majstor, pa tako je znao def pass za 'joomla' ;)

Pa crni sine sto ne rece i nama ostalima, imali smo i mi sta podeliti a i napisati (tesko bi ocistili mysql bazu :) )...

p.s.

Zez, da neko ne pomisli da Pirossi ima veze sa ovim,
joomla programera ima podosta koji pisu module za isti,
tako da nas junak je samo u mojoj masti :)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi18.02.2011. u 15:39 - pre 159 meseci
Da mi ne zamere IT obrazovani :), ali jedan mali traktat za obican svet :

Sajt koji vidite je besplatno resenje koje spada u CMS (Content management system), i koji
ima 'upravljacku konzolu' i koje je samo jedno od mnogih resenja isto besplatnih - joomla!

Iz te 'konzole' menjate boje, naslove i sve ono sto mogu da vas nauce za nekih max 1h!

Vi ste samo samo admin takvog resenja i nista vise!

Da li takav posao vredi >25.000 eur?

Ozbiljana resenja nisu 'Open Source' da svaki priuceni moze samo posmatrajuci kod nadje 'bug'.

Ne zelim da kudim Open Source, jer ima extra resenja, poput Ubuntu linux-a za manje firme,
ali ne, oni to vama ne govore, nego dovode na TV predtstavnike MS-a, kao da je to jedino resenje,
cisto racunajuci na vasu neobavestenost pa vam onda salju IT inspekciju :)

...

Da ne duzim, ovde je evidentna prevara poreskih obveznika, na racun njihove IT nepismenosti,
da bi neka zgadija strpala pare u dzep!

Tek mogu misliti sta se radi za ostale stvari, kad vidim ono sto mi je ocigledno pred nosom,
i koje ne kosta zutu banku, a na racun 'nepismenosti gradzanstva' placa >25.000 eur!
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi19.02.2011. u 22:18 - pre 159 meseci
Citat:
milance_kg:
Iz te 'konzole' menjate boje, naslove i sve ono sto mogu da vas nauce za nekih max 1h!

teško. osim ako nećeš da napraviš generički sajt sa par tekstova i slika.
bilo kakav napredniji servis neće moći za to vreme.

razvijam sa prijateljem neki portal evo ima tri meseca.
najduže sam radio jedan portal za fakultet koji studenti te grupe predmeta i dan-danas koriste (a redovno se ažurira) za pripremu i polaganje ispita - 6 meseci.
masterujem joomlu više od pet godina još dok je mambo bila i još uvek ne znam strukturu svih rutina/skripti.

možda te angažujem da mi za par sati rešiš sve one muke.
plaćam 15eur po satu.
max 2 sata.

Citat:
milance_kg:
Da li takav posao vredi >25.000 eur?

zavisi koliko mu je upotrebna vrednost.
upotrebna vrednost ovog što kritikujemo je jednaka nuli.

Citat:
milance_kg:
Ozbiljana resenja nisu 'Open Source' da svaki priuceni moze samo posmatrajuci kod nadje 'bug'.

jednostavno nije tačno. skriptni jezici dakle ne valjaju jer svaki priučeni može da analizira napisani kod? haha :D
+ pljunuo si na celu gnu zajednicu.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi20.02.2011. u 08:09 - pre 159 meseci
@Pirossi

Mozda sam bio malo tendeciozan, ali nisam daleko od istine, pa zar ta CMS resenja, malo, malo pa krpe :)
Nisam PHP programer, mada znam nesto taj script jezik, morcas da nadjes nekog uhodanog :)
Bolje da si me pitao da ti napisem http server nego da analiziram kilometre 'sta je pisac hteo reci'... Sala...

Ali slazemo se da ovo resenje koje vidimo nije uopste razvijeno, nikakvi custom moduli, samo install scripta,
pa nisu se portudili ni def pass da izmene... kod nekih CMS treba da se ukloni inastall, ne bi bilo lose i to
da se proveri dal su uradili :)

p.s.

Da ne poverujes, ima ljudi koji cistom analizom koda mogu naci bug ,ili je potencijalan, za kratko vreme ;)
Urodjeno, talentat, iskustvo... 'bem li ga..



[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 20.02.2011. u 09:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 20.02.2011. u 09:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi20.02.2011. u 15:56 - pre 159 meseci
Ja se zaboravio :) ....

http://www.joomlatribune.com/j...how-to-install-joomla-cms.html

Instalcija 'dzumle', zaboravih da je user def. 'admin', a pass se zadaje, u konkretnom slucaju '12345', lele majko :)))))))))))))

Jao komedije...

Da ponovim snimak sto neko ranije okacio...




Znao sam da zivim u komediji, ali ovolikoj...hahahahahaha... idi bre...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi21.02.2011. u 12:26 - pre 159 meseci
Mislim da je uzaludan svaki pokusaj edukacije domace racunarski pismene populacije kako "jedan sajt" kosta 25,000 evra, i kako "besplatan CMS moze za dva sata samo da se namunji i to je to".

Da ne bude zabune, kompletan "projekat" Dulicevog ministarstva je bruka za struku i klasicna "delimo po pola" pljacka, ali van tog domena vidim da se vecina ljudi ovde i dalje ne moze pomiriti sa cinjenicom da projekat na webu moze da kosta vise od 400 evra, i pritom kompletan posao spustaju i dalje na nivo "fasade", odnosno samog dizajna. Niko se nije naucen rodio, ali hajde barem da pokusamo da prihvatimo da u jednom web sajtu ima i vise od instalacije besplatnog CMS-a i malo sarenog dizajna.

Citat:
milance_kg
Ozbiljana resenja nisu 'Open Source' da svaki priuceni moze samo posmatrajuci kod nadje 'bug'.

Neki od najozbiljnijih sajtova danasnjice su pod Drupalom. Ili cak Wordpress-om.

Evo jedne teme za razmisljanje svima prisutnima.

www.mashable.com

Websajt radjen u Wordpress-u. Dizajn - relativno sveden. Nema nikakvih "custom modula" (whatever). Ja sam sasvim siguran da bi svaki dizajner ovde mogao da mi napravi klon Mashable-a za manje od dva dana, i sa sve instalacijom Wordpress-a naplati to par stotina evra.

Ipak, ovaj sajt je u produkciji kostao preko $100,000. Pazite, to cak nisu ni drzavne pare - nego njihove.

U cemu je trik? Mogli su da plate dizajnera da to sklepa za 400, evo ovde vec njih 10 grakce kako bi za te pare napravili spejs satl. Zasto su platili preko sto hiljada dolara za Wordpress sajt?
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi21.02.2011. u 20:04 - pre 159 meseci
Problem kod ovog sajta jeste da sve to zbog cega bi on mogao da kosta poprilicno iz opravdanih razloga je trebalo da bude odavno uradjeno.
A nije.
Cak, ne da nije, nego nije ni pipnut dok neko nije iskopao prevaru.

Moj najveci utisak je kako ovo nestaje polako kao tema i procice kao da nista nije bilo.

Btw http://www.njuz.net/dulic-za-m...dor-64-racunara-za-15000-evra/
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
86.96.227.*



+702 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi12.04.2011. u 21:02 - pre 157 meseci
Da nije tužno bilo bi smešno, ovakve stvari se naplaćuju kao da ih je radio ozbiljan tim:



[Ovu poruku je menjao Devanagari dana 13.04.2011. u 06:09 GMT+1]
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi12.04.2011. u 22:51 - pre 157 meseci
Ha, ha, ha:

http://www.b92.net/tehnopolis/...11&mm=04&nav_id=505734

Parodija drzave.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi12.04.2011. u 23:25 - pre 157 meseci
Mi smo veca parodija od njih... mi finansiramo tu parodiju i nesposobnost.

S' jedne srane dodje ti da umres od smeha, a s' druge da places... valjda je OK da se smejemo ko ludaci, sve sa suzama :)
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi15.06.2011. u 22:00 - pre 155 meseci
Još jedan preskup i nepotreban sajt

http://www.pistaljka.rs/home/read/116

Citat:
Republički zavod za zdravstveno osiguranje (RZZO) platio je prošle godine neverovatnih 2.596.000 dinara za izradu sajta www.snagapacijentima.rs udruženja građana Inicijativa Snaga pacijentima i izradu sasvim jednostavnog adresara udruženja, koji je nazvan „nacionalni onlajn registar udruženja pacijenata“.


Da ne ulazim u priču koja dalje ide u tekstu kako sajt vredi onoliko ili ovoliko, ali baš mi toplo oko srca kad vidim za šta se sve plaća zdravstvano osiguranje...
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi16.06.2011. u 06:50 - pre 155 meseci
Odgovor na prozivke o ceni sajta...
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi16.06.2011. u 10:03 - pre 155 meseci
Joj, super im je odgovor.

Elem, bio ja malo dokon pa otišao na taj sajt da vidim šta je tu urađeno.

1) Drugi link koji sam kliknuo je Kako se upisati u registar?
na kom nema ni rečenice o tome kako se to zaista radi. Inače sadržaj ove stranice je isti kao i O nama iz glavnog menija, kao i Opšte vesti u levom meniju.

2) U glavnom meniju link Zaštitnik prava pacijenata ne ide nigde.

3) Zakonska regulativa -> Novosti u zakonskoj regulativi - nema nikakvog teksta.

4) Nacionalni online registar udruženja pacijenata -> Događaji - ima jedan događaj, i to testni.

5) Dodatak :Nacionalni online registar udruženja pacijenata -> Aktivnosti udruženja stoje vesti koje nemaju veze se udruženjem a poslednja je od 6.10.2010.

Znači, desetominutnim uvidom sam mogao da zaključim da sajt baš i nije naročito održavan, a koliko je korišten...

Postavlja se pitanje na šta su trošene pare. Kad to kažem, mislim po stavkama:
1) izrada softvera
2) prikupljanje informacija
3) mesečno održavanje
...

To izgleda da nećemo dobiti, pošto kad je ovako đuture (kako stoji u odgovoru) onda i mogu da se vrljaju flostkulama mi ovo, ovo, ovo a ni za šta ne piše koliko je novca/vremena utrošeno za to (ni ugrubo).


I za kraj, ono prebacivanje sa partijama. To ovima iz pištaljka.rs baš i nije bilo potrebno, ali mogu i da vidim neku logiku pošto G17 drži resor zdravstva već 10 godina. Al izgleda da to ovi drugi il nisu svatili il se prave mutavi (biće da je ovo drugo).
 
Odgovor na temu

Anonima
student
Beograd

Član broj: 287044
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yu4you.com


+1 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi27.06.2011. u 14:42 - pre 155 meseci
i sta, na kraju je ispalo da je ok da dulicevo ministarstvo plati dulicevoj firmi za sajt 26.000 evra? jadna smo mi zemlja! jos nam kao objasnjavaju sta je cms, budale! bulje da su kupili audi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi20.07.2011. u 21:38 - pre 154 meseci
http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...ajt-bez-osnovnih-podataka.html
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Sajt ministarstva skup kao novi Audi20.07.2011. u 21:45 - pre 154 meseci
Genijalno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sajt ministarstva skup kao novi Audi

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 42782 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.