Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 185025 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.02.2011. u 12:46 - pre 161 meseci
Citat:
Horvat: 2. je australija,koliko se secam, no nije bitno, medju prvih 10 su
to je JAKO PAMETAN potez i rusije i ukrajine (i indija je zabranila izvoz)


Nasu su skoro sve izvezli, nema do maja, eventualno jun da pokrije domace potrebe :)

Ko je radio otkup, to necu da ulazim, ali za dzaba su je uzeli po 10-11 din., a sad prodaju po 30,
i to pravdaju skokom cene na svetskom trzistu, kao kad bi saudijcu digao cenu benzina pod istim izgovorom :)
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.02.2011. u 12:58 - pre 161 meseci
..Takodje (info),kod nas je zasejano 50% od povrsina iz 1990.te, a najmanje od 45.-te na ovamo...

U stvari mi delimo zlu sudbinu zemalja koje nisu EU ili US, a opet nisu BRIK, u prvom slucaju ne mozemo da nastampamo/maznemo koju milijardicu evra, a u drugom slucaju smo van svih tokova outsource-inga i nismo podizvodjaci..
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.02.2011. u 13:04 - pre 161 meseci
Kad bi mene pitali, a ne pitaju :) , sve ove izvoznike bi obavezao da daju jos po 10 din. ovima od kojih su otkupili (neki vid 'subvencije'),
taman sad za prolecnju setvu kukuruza bi imalo sredstava, pa bi manjak u strnom zitu nadomestio rodom kukuruza...
Koji moze da se trampi za psenicu ili sta vec...

Kazem, kad bi mene pitali :)
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 09:10 - pre 161 meseci
Citat:
Pukovnik se ne sali:

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-12502657

Mislim da nemaju nikakve sanse.


Ups,povlacim prognozu,izgleda da pukovnik ima problema:

http://www.danas.rs/danasrs/iz...c_i_meci.83.html?news_id=30773


Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 09:22 - pre 161 meseci
Bice interesantnije hoce li se kod Moamera stati, kao i ko ce uzjasiti posle ove zamenjene ekipe na severu Afrike.
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 09:42 - pre 161 meseci
Pa,ako je verovati ovome:
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...e-prijatelje-na-Bliskom-istoku
svaka prognoza bi mogla da prodje kao moja. Neizvesno.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 19:10 - pre 161 meseci
Jbt....ovo je sad stvarno ludnica

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...i-slave-oslobodjenje-Bengazija
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-78-64.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 19:15 - pre 161 meseci
pa od svih ovih ucesnika, libija i jeste najzajeb, cudilo me je i kako je brzo se rasirilo na libiju, mislio sam da ce ona biti zadnja na spisku i da ce imati pomoc suseda u svaljivanju gadafija
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 19:22 - pre 161 meseci
Meni sve ovo bi imalo smisla tek ako padne neki ozbiljniji igrac, zato sam i kontao da je Libija sledeca.

Interesuje me jedino koliko je stanje na terenu stvarno pod kontrolom, da ne bude posle ovaj rad na obalama Sarm el Seika

Mozda je put ka Iranu, posto se i Izrael ucutao sa kritikama.
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 19:32 - pre 161 meseci
Iran i jeste odavno krajnji cilj. Mislim da Libija nije bila planirana,ako se pogleda koliko se pukovnik slizao sa zapadom,pogotovu EU. Strasno je mnogo tamo investicija poteklih iz evropskih zemalja u zadnje vreme,a i nas Sutanovac se ponadao poslu veka. Bice krahova po Evropi zbog ovoga,mnoge kompanije su zakljucile dobre poslove sa pukovnikom. Italijanske narocito,Berluskoni je namestio dobre poslove italijanskim firmama. Jbt,malo je falilo da ja sad budem tamo,sreca otkazano

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Mefisto_soad
Tel Aviv

Član broj: 73254
Poruke: 358



+404 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 19:34 - pre 161 meseci
Au brate pa ovo je uzasno :(.

More than 600 reported dead as violent unrest sweeps Libya

http://www.haaretz.com/news/in...t-unrest-sweeps-libya-1.344829

Poz.

 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 19:43 - pre 161 meseci
@Mefisto

Prvo da se slegne prasina, pa onda da se prebroje mrtvi. In war, truth is the first casualty.
 
0

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 19:47 - pre 161 meseci
Citat:
Mefisto_soad: Au brate pa ovo je uzasno :(.

More than 600 reported dead as violent unrest sweeps Libya


U Libiji je sigurno veoma loše u ovom trenutku. Ali ako si ti odrastao u Srbiji, znaš kako mediji izveštavaju (100.000 mrtvih Albanaca na stadionu u Prištini). A od svih ti još našao da se o stanju u Libiji informišeš od izraelskih medija.
Gadafi sad ima samo dve opcije: da poptuno uguši pobunu i da određuje pravila igre posle toga, ili da izgubi, a onda će mu se na dušu staviti svi nastradali, uključujući i njegove simpatizere koje će prodemokratski demonstranti pobiti tokom i nakon revolucije (prve žrtve prostesta bila su dva policajca i navodno direktor bolnice u Bengaziju).
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.02.2011. u 19:54 - pre 161 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Iran i jeste odavno krajnji cilj. Mislim da Libija nije bila planirana,ako se pogleda koliko se pukovnik slizao sa zapadom,pogotovu EU. Strasno je mnogo tamo investicija poteklih iz evropskih zemalja u zadnje vreme,a i nas Sutanovac se ponadao poslu veka. Bice krahova po Evropi zbog ovoga,mnoge kompanije su zakljucile dobre poslove sa pukovnikom. Italijanske narocito,Berluskoni je namestio dobre poslove italijanskim firmama. Jbt,malo je falilo da ja sad budem tamo,sreca otkazano :)


Mozes to gledati i ovako - osiguravanje tih istih poslova.
Pre par meseci je neki libijski zvanicnik pozvao sve predstavnike americkih kompanija u Libiji uz pretnju prestanka daljeg busenja nafte zbog nekih izjava Stejt Departmenta.
Imali su oni lepu saradnju sa svima, jer nafta bez trzista kojem se prodaje ne znaci nista, ali daleko da su bili pouzdani.

A mozda je neko snimio da su ti ljudi potroseni i da ih lako moze zameniti neko ko bi manje imao razumevanja za potrebe Evrope i SAD, pa se ovo radi preventivno.

A mozda i nista od toga.

@marko
Izrael ima najmanje koristi od smene svih ovih likova, posebno u Egiptu, pa bih pre njima verovao nego libijskim, aldzazirinim ili americkim izvorima.
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.02.2011. u 00:02 - pre 161 meseci
Jeli neko prati ovo?
Al džazira je prodemostrantski nastrojena ali opet izgleda da je ovde totalno ludilo sa avijacijom, oglasima za strane plaćenike po okolnim zemljama, prebezima avijacije i ko zna čime sve ne.
Sreća da se Gadafi odrekao WMD inače mislim da bi se mrtvi merili u hiljadama.

Ja i dalje ne mogu da verujem da će uspeti (a sva je prilika da hoće) da smene pukovnika. Ako ostane na vlasti biće to najveći comeback u istoriji čovečanstva. Inače očekuje se uskoro obraćanje gadafijevo obraćanje naciji. history in the making

e da link: http://blogs.aljazeera.net/middle-east/2011/02/17/live-blog-libya
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.02.2011. u 00:33 - pre 161 meseci
Ja i dalje ne mogu da verujem da iz zemlje u kojoj je otežan telefonski saobraćaj, a internet saobraćaj skoro u prekidu uspe da stigne toliko tweet-ova, i toliko upload-a "amaterskih" video snimaka na YouTube.
Ali u celoj ovoj priči jedna stvar je ključna:
1:40 Libya's deputy ambassador Dabbashi to UN: "No fly zone should be called over Libya"
Ukoliko vidite da se no fly zone sve više i više pominje, računajte na to da pukovnik uspeva da stvari uhvati nazad pod svoje. Ukoliko se uvede no fly zone, 100% sledi američka intervencija da pomogne prodemokratskim demonstrantima.

 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.02.2011. u 00:46 - pre 161 meseci
Ej i meni je lud taj facebook/tweeter/youtube background cele price.
Je l' moguce da toliko koriste to kao resurs - te ovaj bivsi guglov tehnicar u Egiptu superstar, te Libyan Youth Movement bla bla bla i da oni imaju neku znacajnu ulogu ili je to vise neka nategnuta prica za nas koji smo van dogadjaja?

Btw
Citat:
Omar is a Libyan activist exiled in London. He is the coordinator of Libyan Youth Movement an organisation composed of Libyan nationals living both inside and outside of the country. They organise anti-Gaddafi demonstrations through social networks.

http://observers.france24.com/...Benghazi-Libyan-youth-movement
;)

http://www.facebook.com/pages/...Youth-Movement/133738650025293

FacebookOtpor.
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.02.2011. u 01:00 - pre 161 meseci
Saznosmo da Tripoliju pada kiša i da neki mladići protestuju tu ispred :-/
definitavan kraj, odoh da spavam.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.02.2011. u 01:52 - pre 161 meseci
Debil koji masovno ubija demonstrante ne moze (jos dugo) da ostane na vlasti... Cak mislim da nece biti potrebe za nekom intervencijom US, njegovi ce se okrenuti protiv (sto zbog tih akcija, sto zbog prilike da se na vreme "operu" i zapocnu novu karijeru)

Nisam ovako nesto ocekivao od Gaddafi-ja, nekako je delovao razumnije/racionalnije...
 
0

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.02.2011. u 03:06 - pre 161 meseci
Cim je uspesno vladao 40 godina, njegove vestine i inteligencija nisu upitne. Ali rezim koji zavisi od jednog coveka, a ne sistema, puca kada pukne i taj covek. A to je neizbezna stvar, ako ni zbog cega drugo, zbog biologije. Ko sada vuce poteze u ime vlasti tesko je reci... a jos teze u ime naroda.

U pregovorima za posao u Libiji koji sam pomenuo, ucestvovali su nasi ljudi koji su radili tamo za vreme SFRJ. Svi su imali zajednicki utisak da je Gadafi izgubio kontrolu i da je tako nesto bilo nemoguce pre dvadesetak godina. Tu se misli na mesetarenje i ugradjivanje raznih struktura...

A konkretni projekat je bio infrastrukturni, kalibra kakav nestankom SFRJ u Srbiji mozemo da sanjamo samo, a od kojeg bi cistu korist imali mladi Libijci.

Da se nije prosula krv, prilicno sam siguran da je mogao da se izvuce...

Bice interesantno videti kako ce proci privatizacija drzavnih giganata kada se promeni vlast u Libiji...
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 185025 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.