Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 92826 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko036

Član broj: 240365
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno19.02.2011. u 12:36 - pre 160 meseci
Postovani forumasi,
Molio bih vas za savet...planiram u toku ove godine da uvedem centralno grejanje,povrsina za grejanje je tacno 60 kvadrata,kuca ima izolaciju.Nisam se konsultovao sa majstorom,ali moja pretpostavka je da ce tu biti cetiri radijatora (3.8-4 metra) i eventualno kasnije da se ubaci i bojler.Dvoumim se izmedju peci Termo Vesta i Termo Royal proizvodjaca MBS,cena im je izuzetno konkurentna u odnosu na slicne alfine,a ukoliko zapucam do Smedereva sa nekim progorelim sporetom koji bih dao u zamenu ostvario bih i dodatni popust od 20%,tako da bih za nekih 30K pazario ganc novu etaznu pec(alfe su i preko 50,a polovne 25-40),medjutim,apsolutno ni na jednom forumu se ne moze naci neko iskustvo,pozitivno ili negativni,u vezi sa ovim grejnim telima po pitanju njihove efikasnosti,kvaliteta,potrosnje...apsolutno nista.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno21.02.2011. u 07:55 - pre 160 meseci
To ti niko ne može ni da da na forumu, iz prostog razloga što je MBS relativni skoro, mislim da je prošle godine, proizveo peć za etažno grejanje.

Ja sam u jednom salonu imao prilike da je pogledam, ono šta sam primetio jeste da je rađena po principu ,,reverzibilnog inženjerenga'' prema konkurenciji, tj ABC C2, ,Centrometal i Termomont Šimanovci, e sad je sve dalje u detaljima, koja je debljina čeličnih plača 4 ili 5mm, kako je vareno, količina vode, estetika...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno27.02.2011. u 01:34 - pre 159 meseci
posto nemas veliku kvadraturu neces imati problema sa izborom,moj savet ti je da nestavljas ovakav sporet za etazno grejanje u malu prostoriju,drugo da bi imao kvalitetno grejanje racunaj najmanje 1,5l vode prema duznom metru radijatora normalnih dimenzija.znaci ako imas 4m radijatora plus u bojler to ti je jos 1m,treba ti sporet sa 7,5l vode u kotlu da bi imao ekonomicno i dobro grejanje.obrati paznju pri kupovini na visinu lozista nikako ne uzimaj sporet preko 30cm visine ako ides na obican dimnjak,ako imas veci promer dimnjaka onda moze maxsimalna visina lozista da bude 35cm.ovo ti govorim zbog grejanja grejne ploce i kuvanja.ja se ovim bavim i pravio sam neke sporete za parno grejanje tako da ti ovo govorim iz iskustva.
 
Odgovor na temu

Marko036

Član broj: 240365
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno27.02.2011. u 21:17 - pre 159 meseci
Hvala vam,zaista,svaki savet je dobrodosao.E,bio mi danas majstor da snimi situaciju i napravi predracun.Njegov se nije slozio sa mojim predracunom tek za nekih o,3kw( http://www.kspromet.hr/izracun.asp?P=1 ).Ispada da ce mi je snaga radijatora biti 7.6kw(1.6,1.2,0.4 i susac),d.soba i kuhinja su defakt jedna prostorija od 30m2.Takodje je vrteo glavom na 4l u ovim mbs-ovim,kaze da ce biti oko 25l vode u sistemu,i kaze da je svaki drugi sistem koji uradi sa alfom 90 iako je on licno ne smatra ekonomicnom,bar ne sto se grejanja tice.Onda smo krenuli u razmatranje sta bi moglo da bude resenje.Plamen 850 koji nas sada greje sluzi samo za grejanje,ne kuvamo i ne pecemo na njemu,njegova prerada bi bila verovatno neisplativa,prihvatio je moj predlog da bi dobro resenje mogli da budu termomontovi temy plus 12kw ili temy s 15kw,njih bi mogao da uzmem u Rodi na pika karticu,12 rata bez kamate,medjutim plasi me malo ta kolicina vode u njima,ovaj prvi ima 31l a drugi cak 45!,a i kakvi li su potrosaci?
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno27.02.2011. u 22:37 - pre 159 meseci
ja sam pravio sporete za etazno grejanje moji su imali 19l vode ali je iskoriscenje toplote veoma vece od ovih sto su ssada na trzistu.od ovog leta pocinjem sa malo vecom proizvodnjom i izlaskom na trziste sa malo vecom kolicinom sporeta.sporet koji sam ja pravio sa 19 l vode gura 9 do 10 duznih metara radijatora,i moze da postigne temperaturu do 80c,moze i vise ali nismo hteli da preterujemo.nemoj uzimati sporet bas sa mnogo vode za mali broj radijatora jer ces imati problem prilikom pecenja,cak mozda i prilikom kuvanja kada trebas malo jace loziti postizace veliku temperaturu i ometace rad rerne ili gornje grejne ploce za kuvanje.i kod ovih sporeta koje sam pravio gazda je iskljucio 2m radijatora i prilikom zagrevanja rerne od jedno 15min 20min voda u sistemu je dostigla 80c.morao je zbog toga da ubaci umetak za smanjenje lozista da bi mogao normalno da pece.moras naci majstora koji ima iskustva sa ovim sporetima jer kod njih je veoma bitno i postavljanje mreze da se ne pretera sa prevelikim cevima koje naknadno opterecuju sporet.otprilike na celokuoni iznos vode u sistemu,kod tebe je to 25l,treba ti trecina u kotlicu sporeta,znaci od 8 do 10l vode.puno pozdrava
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno27.02.2011. u 22:42 - pre 159 meseci
jos nesto nemoj slucajno da si kupio ove sporete sa ovolikom vodom,to je totalna greska.covece sta ce ti toliko vode pa moj kotao koji sam pravio ima76l vode i grejem kucu od 160m2 - 16m radijatora.a sto se tice prepravke sve se da prepraviti,stata sto nisi blize da ti prepravim sporet i da ti svi zavide na grejanju.
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno27.02.2011. u 23:14 - pre 159 meseci
evo pregledao sam malo sajtove sa sporetima,prema meni tebi bi najvise odgovarao termo magnum.prema podacima i karakteristikama i njegovim merama nesvidja mise samo sto je loziste siroko 23cm,trebalo bi najvise da bude 21cm.ovako 2cm izgleda zanemarljivo ali kad se sporet napravi velika je razlika.nesvidja mi se i to sto je rerna toliko duboka jer ce traziti malo vise da se lozi do njene radne temperature sto moze da dovede do postizanje velike temperature vode u sistemu.pregledao sam i alfine modele ali nisam mogao da nadjem model sa vodom u kotlicu i dimenzije lozista koje bi tebi odgovaralo.moj predlog bi bio za sada termo magnum.
 
Odgovor na temu

Marko036

Član broj: 240365
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno28.02.2011. u 22:28 - pre 159 meseci
Kako se ovde kace slike,faq mi je totalno konfuzan...Sporet mi je odmah do zida koji naznacava zid izmedju d.sobe i kuhinje,a izmedju sporeta i elemenata kuhinje sam napravio zidic od rigipsa da bude barijera da ne bi kuhinjski elementi propadali od temperature,super je,stiti kuhinju a i cistije je.To "leziste" za sporet je siroko 103 cm,a magnum je sirok 107 cm,te nista od njega.Opet me nisi razumeo,na ovom sporetu za sedam godina ni kafa nije skuvana a kamoli nesto przeno ili peceno,jednostavno na njega se grejemo i to je to,a i nije Zajecar na kraj sveta,eto sledeci vikend idemo u Bor u neku prosidbu U kom smislu je losa ta velika kolicina vode u kotlu?Sem sto bi se po prvom lozenju verovatno malo vise cekalo da dotera do inicijalnih 40C i da pumpa potera to u sistem.Zar to ne znaci veliko iskoriscenje i stabilan rad kotla?Posto koliko sam kao laik skapirao ti temy plus i temy s u stvari i jesu malo lepse upakovani dvopromajni kotlovi,a ne sporeti,tako mi bar izgleda njihov poprecni presek koji je indentican preseku nekih njihovih znatno jacih kotlova.
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 03:28 - pre 159 meseci
moras prvo da se odlucis sta zelis,ako zelis da imas sporet da bi na njega kuvao,pekao i ujedno se grejao onda je kolicina vode u kotlicu sporeta veoma bitna.ako mislis da ti sporet sluzi samo za grejanje onda ti on i netreba,bolje ti je onda da kupis kotao odgovarajuce jacine koja tebi odgovara,imas u prodaji male kotlove koji su predvidjeni za lozenje u kuci i koji imaju mnogo vece iskoriscenje toplote od sporeta.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 07:38 - pre 159 meseci
Evo mog ličnog iskustva u vezi kuvanja i pečenja na etažnom šporetu

http://www.elitemadzone.org/t368048-0#2711537

Pozz
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 13:04 - pre 159 meseci
e rale rale dobri su ovi iz abc,fali im samo malo vise da se pozabave na istrazivanjima kako bi doveli ovakve sporete da budu ekonomicniji i funkcionalniji.nervira me samo to sto svi proizvodjaci i dalje pustaju u prodaju neke proisvode koji imaju dosta mana pa ljudi imaju problema i moraju da se muce i sami da eksperimentisu.ako imas neku mail adresu od ovih iz abc da im ponudim saradnju i neke ideje molio bih te da mi napisrs ako nije problem.pozrav
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 14:55 - pre 159 meseci
Meni je ABC C2 ok za moje neke potrebe, e sad baš me zanima od etažnih na tržištu, koji bi po tebi bili ekonomičniji i bolji, meni je majstor koji je radio recimo navijao za Alfu 20, po njemu kaže da je najviše njih uradio i da se najbolje pokazala, ali meni je nekako estetski bila loša i unutra recimo kad sam je gledao vidi se nekakv šamot koji je kao prilepljen vanredno, loša završna obrada!
 
Odgovor na temu

Marko036

Član broj: 240365
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 15:31 - pre 159 meseci
Sale,koliko bi kostala prepravka ovog plamena 850,da li si imao iskustva sa njim?Majstor kada je dolazio rece da bi moralo loziste malo da mu se spusti,kod njega je komplet sve uradjeno od gusa,nema samota kao kod alfe koji bi se izvadio pa na njegovo mesto ubacio kotlic,vec su stranice lozista od nekih gusanih ploca.Ovaj temy plus 12 kw po prospektu bi bio knap za sada,4 kw odaje a 8 gura u sistem grejanja,31 litar u kotlu.Ali je 53000 bogami povelika investicija,i da li bi on u slucaju prosirenja mogao da izgura jos 1-2 radijatora?
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 15:39 - pre 159 meseci
gledao sam sta si radio sa tvojim abc sporetom sa onim samotnim ciglama,ti si tako u mnogome smanjio iskoriscenje sporeta jer su ti tu zidovi sa vodom,ali ocigledno imas manje grejnih tela nego sto je predvidjeno prospektom pa tebi tako zavrsava posao,stim da je to napravljeno kako treba imao bi znatno smanjenu potrosnju.do sada na trzistu se ovi sporeti razlikuju uglavnom po velicini lozista.svi koji zele jaci sporet oni povecavaju loziste sto je velika greska,trebali bi da se pozabave malo drugim mogucnostima.svi sporeti koji imaju velicinu lozista do nekih normalnih dimenzija su relativno dobri,e sad koliko mogu da guraju radijatora to je pitanje.uglavnom je to malo.sporete koje sam pravio su bili sa dimenzijama lozista 21x40x35cm testirao sam sporet na 10m radijatora i zagrevao je vodu do kljucanja,sto xnaci da je mogao jos neki radijator da se prikaci. da li bi neki od ovih sa ovolikim lozistem, sto se nalaze na trzistu mogli da greju toliko-cisto sumnjam.nemam sada ttoliko vremena ali ako budem imao snimacu sporet koji sam pravio musterijama u toku rada pa cu pustiti ovde da se uverite.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 19:00 - pre 159 meseci
Rekoh da se uzdrzim i ne upadam u ovu temu,ali ne mogu.Ja sa ABC-om se grejem drugu sezonu i verujem da ga je pravio bio ko bolje bi funkcionisao.
Ja imam oko 11 metara radijatora i dva bojlera 50 i 80L,sa njime nikako ne uspevam podignuti temperaturu u sistemu vise od 60c,mada mi je i to dovoljno jer mi je trenutno u kuci 24c ali me nervira kad odem kod komsije i vidim na Alfu 20 temp od 65c a kaze mi sad ako hoces da je nalozim ode u 80c ja cu samo sanjati o tome i kajati se u pogresnom izboru.
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 19:58 - pre 159 meseci
nisam imao da se sretnem na delu sa tamy plus sporetom,ali toliko vode u njemu i samo 8kw davanja u sistemu to nije dobro.za ovaj sporet sto ti trenutno imas i sto kazes da ima gusanih delova u njemu,oni bitrebalo da se vade.nisam se susreo sa tim sporetom jer ih ovde kod nas u zajecaru nema po prodajnim mestima.znaci morao bih da ga vidim snimim gde i koliko vode moze da stane.sto se tice lozista mozda za tvojih 60m2 koliko si rekao da imas da grejes,nece trebati da se smanjuje.pogledacu ovde kod mene u gradu da li ima negde taj model pa cu ti reci sta bi moglo da se uradi od njega.
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 20:12 - pre 159 meseci
nasao sam ovaj model sto si rekao plamen 850. dobro je sto mu je izlaz za odvod dima odozgo. ako ti nije tesko napisi mi mere sporeta a ja cu videti sta moze da se uradi. mere lozista mi daj bez gusanih delova,meri kao da ih nema,znaci meri od pocetka spoljnog lima sve do pocetka rerne. daj mi dimenzije rerne,i dimenzije oko rerne gde prolaze dimni gasovi oko nje.dimenzije vratanca za lozenje.kada mi budes dao ove mere izracunacu ti koliko bi prepravkom mogao da greje i koliko bi vode bilo u njemu.pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko036

Član broj: 240365
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno01.03.2011. u 21:55 - pre 159 meseci
Ok,potrudicu se ujutru pre lozenja da sve detaljno slikam(skontao sam kako se kace slike )spolja,unutra,da podignem plotnu,da bi mogao da steknes realnu predstavu o cemu se radi,i naravno premericu sve ovo sto si mi rekao
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 09:31 - pre 159 meseci
daj mi i meru koliko ima od spoljnog lima do pocetka vratanca za lozenje,i koliko ima od rerne do vratanca za lozenje,znaci mere sa leve i desne strane vratanca za lozenje
 
Odgovor na temu

Marko036

Član broj: 240365
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 10:22 - pre 159 meseci
Ovako,sirina sporeta 79,dubina 52.Dubina lozista 47,sirina lozista(od lima sa desne do pocetka rerne)32.Rerna 40x31x44.Levo pored rerne prostor 7,5.Otvor za lozenje 16,5x14.Visina lozista do plotne 24,5,do vrha rerne 17.Izmedju resetke i pepeljare prostor 9.Ispod lozista je klapna za dotok vazduha pod resetku koja se otvara pritiskom ovog srafa na vratima kada se vrata zatvore pa se dotok regulise rezom na vratima,a kada se otvore klapna pada i vazduh ide kroz otvor za lozene i na taj nacin ne pusi.Na ledjima spreta celom sirinom pa na dole sve do fioke za drva gusana ploca.Zbunilo me sada kada sam slikao nisam uspeo da vidim ali ni da napipam prolaz kojim gasovi prolaze dole pored pepeljare ispod rerne,a ova gusana u lozistu sa leve je kao sto se vidi na slici je vrhom naslonjena na rernu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 92826 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.