Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

40.000 ubistava na televiziji

elitemadzone.org :: MadZone :: 40.000 ubistava na televiziji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21346 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji27.02.2011. u 03:09 - pre 160 meseci
Citat:
Ovo govori da taj folder nije neophodan. Nista ne govori o njegovom (ne)uticaju.
Npr. meni nije neophodno da dobijem na lotou da bih kupio auto. Ali ne znaci da dobitak na lotou ne bi uticao na tu kupovinu :) Jes' totalno nevezani primer, ali ilustruje ono sto hocu da kazem :)

Ok, aj da preformulišem. Da li ti misliš da je mladi junoša dobio na nagradnoj igri folder "klanje" i onda počeo da se interesuje za klanje ili se zainteresovao za klanje pa napravio takav folder i u njega strpao materijal koji ima veze sa tim ?

Moja poenta je da nasilje kao takvo nije posledica filmova i video igara iz prostog razloga što ga je bilo i ranije, pre nego što su filmovi i igre uopšte postojali. Samim tim što nasilje postoji, ono se može videti svuda oko nas... na ulici, u vestima, u porodici... nisu potrebni ni filmovi, ni video igre za to... to je REALNOST.

E sad, samo može biti pitanje, da li nasilni filmovi, igre i knjige utiču i koliko na povećanje nasilja. Pa, verovatno da utiču donekle, ali isto tako utiču i u suprotnom smeru. Recimo, kad me neko iznervira, pa mi se javi agresija, pogledam lepo neki film Stivena Sigala ili pustim GTA izmasakriram par ljudi motornom testerom i deo te agresije ode niz vodu. Dakle, sve te nasilne stvarčice mogu biti i korisne. Možda neko baš zahvaljujući tome što može da puca i prebija ljude u virtuelnom svetu, ne ide to isto da radi u realnosti. Samo je pitanje da li je veći procenat onih koji odgledaju nasilan film, pa odu nekome da izlome glavu ili onih koji se posle takvog filma osećaju smirenije ili pak nemaju nikakvu reakciju na to. E sad, kakvi su ti procenti na globalnom nivou, ne znam, verovatno bi se dalo istražiti, ali mogu recimo da dam neki presek kako to izgleda u nekom mom okruženju (ljudi koje poznajem). Većina tih ljudi spada u zdrave i normalne individue koje kada gledaju film znaju da idu da gledaju nešto virtuelno. Ti ljudi gledaju film zbog priče, eksplozija, specijalnih efekata, lomljave, destrukcije... i to ih jednostavno opušta. Nikome od njih ne pada napamet da izađe napolje i ponovi to što su videli u filmu. Jedan manji deo njih se poistoveti sa nekim junakom iz filma, pa onda narednih par dana imitira njegovo ponašanje, ali do neke granice... recimo koristi citate i pokrete tog junaka, ali niko još nije uzeo pištolj i nosio ga ispod jakne samo zato što taj junak to radi. Ali ne znam apsolutno nikoga ko je zahvaljujući gledanju nekog filma dobio želju da povredi ili ne daj bože ubije nekoga, a kamoli da tako nešto sprovede u praksi. Pa sad, ne znam, možda to može da se desi sa nekim ko je psihički oboleo, ali taj je onda svakako opasan, bez obzira da li postoje nasilni filmovi ili ne.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji27.02.2011. u 10:06 - pre 160 meseci
Citat:
Marko_L: Da li ti misliš da je mladi junoša dobio na nagradnoj igri folder "klanje" i onda počeo da se interesuje za klanje ili se zainteresovao za klanje pa napravio takav folder i u njega strpao materijal koji ima veze sa tim ?


Zapravo, mislim da se te stvari medjusobno nadovezuju.
Medjutim, nisam za neke ne znam kakve zabrane vec se slazem sa onim sto je Dimkovic rekao - roditelji ce i dalje morati da se bave roditeljstvom. Ako ti dete vaspitava TV (ili kompjuter ili sta god), to nece izaci na dobro, kako god okrenes.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji27.02.2011. u 12:50 - pre 160 meseci
Naravno, ali će se daleko veći procenat "neizlaženja na dobro" desiti u društvima u kojima je nasilje normalna pojava, ili "zabava".
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji27.02.2011. u 22:32 - pre 160 meseci
Slučajno sam danas bio u društvu roditelja, koji su sami započeli (bez mog uticaja i učestvovanja, samo sam slušao) raspravu o tome kako "Ultra" program navodi decu na agresivnost, i svi su se složili da im deca postaju daleko agresivnija nakon gledanja "Ultra" crtanih filmova tokom dana. Pomenuli su i Ben Tena kao crtani posle koga se deca tuku. Zaključili su kako Ultra treba potpuno izbrisati sa liste kanala na televizoru.

Ja sam inače već pre više meseci naveo istog tog Ben Tena zbog koga mi je dete ukralo nešto u prodavnici. I naravno da sam Ultra odavno izbrisao sa TV-a. I tada sam isto slušao kako o deci treba da brinu roditelji i da je sasvim u redu što se to đubre od kojekakvih agresivnih sadržaja pušta na TV-u.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji27.02.2011. u 22:36 - pre 160 meseci
kad sam bio klinac, ćale me vodio na filmove Brusa Lija.
ne mogu da sakrijem da sam posle svakog imao želju da nekome polomim glavu ali eto nisam.
vaspitanje je prevagnulo nad sadržajem.

roditelji su krivi - "moderno se živi, nema se vremena."
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 07:22 - pre 160 meseci
Citat:
Zapravo, mislim da se te stvari medjusobno nadovezuju.

Pa ne znam kako te stvari funkcionišu kod drugih, ali meni se nikada nije desilo da mi se na računaru nađe neki folder koji nisam ja napravio (ako izuzmemo foldere koje pravi sam sistem ili instalirani softver), pa da se ja sad nešto zainteresujem za tu tematiku, već se u 100% slučajeva zainteresujem za neku tematiku i onda napravim folder i trpam u njega materijal vezan za istu. Pre će biti da neko može da se zainteresuje za neku tematiku pretražujući internet, čitajući knjige, itd., nego preko foldera koji mu se eto slučajno našao na računaru, ali to je već druga priča.

No kakva će tematika privući nekog pojedinca, ponajviše zavisi od njegovog odgoja. Ja sam mali milion puta na netu, iako sam tražio nešto skroz deseto, naletao na kojekakve stvari... klanje, fašističku i neonacističku propagandu, mamce za učlanjenje u neku sektu i još milion gluposti, ali samo moje vaspitanje i obrazovanje me je u startu odvratilo od takvog materijala. I to je po meni jedini ispravan, ali i jedini efikasan način, dakle vaspitanje od strane roditelja. Ako roditelj omane u svom poslu, džaba ti zabrana bilo čega. Možeš ti zabraniti i filmove i knjige i muziku, pa čak i internet (i to se radi u nekim zemljama), hej pa na kraju krajeva možeš zabraniti i prodaju računara i televizora, mini linije ili bilo čega što je sposobno da prikaže sliku, video, zvuk ili pisanu reč, ali će mladi junoša koji nije pravilno vaspitan, kad tad doći u susret sa nasiljem, dal negde na ulici, dal kod drugara koji je nekako uspeo da dođe do zabranjenog materijala, dal u školi ili bilo gde drugde.
Citat:
Ja sam inače već pre više meseci naveo istog tog Ben Tena zbog koga mi je dete ukralo nešto u prodavnici. I naravno da sam Ultra odavno izbrisao sa TV-a. I tada sam isto slušao kako o deci treba da brinu roditelji i da je sasvim u redu što se to đubre od kojekakvih agresivnih sadržaja pušta na TV-u.

Apsolutno je tako. Dete koje je vaspitano da ne krade, neće ukrasti ništa u prodavnici, ma koliko puta gledao film u kome se nešto krade, već će na takve scene gledati kao na nešto što nije u redu i što ne treba da se radi. Ja sam recimo kao klinac odgledao jako puno filmova (moji su držali video klub, pa sam imao prilike da gledam gotovo sve što izađe na tržište), a između ostalog i mnogo onih u kojima je tematika neka pljačka ili kriminalna radnja (gotovo 99% akcionih filmova kojih je najviše i bilo), pa je moja reakcija na to bila "nadam se da će ih policajci uhvatiti". Zašto ? Pa zato što sam tako vaspitan. Kad god smo išli kod nekoga u goste, i ako samo pokušam da uzmem neku igračku ili figuricu da se igram, dobijem po prstima uz kritiku da ne smem to da diram dok ne pitam. Ako pokušam da odem, a da ne vratim to što sam uzeo na mesto, opet dobijem po prstima. Ako u prodavnici pokušam nešto da uzmem samostalno, lepo mi uskrate to, pa sam tako naučio da sledeći put pitam da li možemo da kupimo to i to. Samim tim, naučio sam da nije sve na ovom svetu meni na izvolte i da ne mogu da se poslužim čime god hoću bez plaćanja, s tim što se pod "plaćanjem" u mlađem dobu obično smatra pitanje "da li mogu da dobijem to i to", a kasnije se koristi novac. Bitno je da se nauči princip.

A stranputicom (obijanje trafika, narkomanija, nasilje i slično) su krenuli oni koje su roditelji od starta zapustili i to je tačno moglo da se vidi, recimo u mom bližem okruženju. Dešavalo se da dođe tako neki divljak i ukrade nam loptu dok se igramo. Mi to prijavimo našim roditeljima koji odu da traže loptu, a roditelji od tog što je ukrao se samo nasmeše, potapšu svog junošu po leđima i kao "Ma, dečija posla, igraju se deca", umesto da mu zalepe takvu šamarčinu da se okrene 5 puta oko svoje ose. Ili tako neko nekom razbije glavu motkom, opet su njegovi roditelji u fazonu "A dešava se u igri, nije on to namerno". E takvi čije su nasilničke i kleptomanske porive roditelji pravdali, a neretko i ignorisali, umesto da ih suzbijaju... u najvećem broju slučajeva su postali nasilnici i sitni kriminalci u tinejdžerskom dobu. A ovi što su dobijali packe od roditelja za svaku glupost koju naprave su i dan danas normalni ljudi.

To ne mora biti pravilo, ali u više od 90% slučajeva je tako. To je aksiom. Znači, ako roditelji vaspitaju svoje dete kako treba, to dete neće početi da pljačka ili ubija, samo zato što je to videlo na filmu. Ako su roditelji omanuli, onda ne vredi zabrana filmova, jer se nasilje i pljačke mogu videti na mnogo drugih mesta, na ulici, u vestima, u novinama... a ne treba čak ni ništa od toga. Takvo dete koje nije vaspitano kako treba će videti nešto što želi, pa će to jednostavno uzeti (ukrasti) nemajući svest o tome da radi nešto loše. Ne treba mu film da mu da tu ideju.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 08:43 - pre 160 meseci
Marko, slazem se ja sa tim sto ti kazes. Ono moje o nadovezivanju je da onaj ko ima sklonosti i ima taj folder (kad smo vec kod tog primera) onda ima pozitivnu povratnu spregu, tj. tada dolazi do tog uzajamnog podsticanja izmedju njega i materijala.

Inace, i pored toga, nisam za zabrane kakve se ovde propagiraju jer nema smisla vrsiti globalnu lobotomiju zarad onih kojima je potreba (a kod kojih je pitanje da li ce i uspeti).
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 09:26 - pre 160 meseci
Citat:
Marko_L: Dete koje je vaspitano da ne krade, neće ukrasti ništa u prodavnici, ma koliko puta gledao film u kome se nešto krade, već će na takve scene gledati kao na nešto što nije u redu i što ne treba da se radi.
Ti nemaš decu, jel tako?
Dete prvo ne možeš da vaspitaš da ne krade ako uopšte ne zna šta je krađa. Prvo treba da nauči šta je krađa, a to nauči preko medija (ben-tena) na praktičnom primeru, iako uopšte nije moralo to ni da zna na prvom mestu u tako ranom uzrastu. Onda kada to nauči pre vremena (iako nije moralo) treba da ga vaspitavaš da to nije dobro, i pri tome da nađeš metode sa kojima ćeš uspeti na pravi način da priđeš detetovom načinu razmišljanja, a ne da moral isteriješ silom batinama ili kaznama jer onda možeš dobiti suprotan efekat (koji ću opisati 2 pasusa dole). Problem je što dosta roditelja upravo dobija suprotan efekat jer nisu dorasli dečijoj psihologiji (i to uopšte nije lako).

Da li nama treba jedan bespotreban problem više protiv koga treba roditelji da se bore (i sa kime neki deo neće uspeti da se izbori)? Ja uopšte ne pričam o deci onih koji umeju da ih odgajaju, već o deci onih koji ne umeju ili ne žele da ih odgajaju. Toj deci mediji pune glavu sa nasiljem, i ta deca postaju veliki problem kasnije. Problem sa tom decom je što oni kasnije čine društvo, i što ulaze u interakciju sa ovom vaspitanom decom. Tako da medijsko/društveno nasilje i nevaspitanje, koliko god dobro vaspitavao sopstvenu decu na kraju opet vrši na njih uticaj na razne načine.

A sada o suprotnom efektu: Imali smo u osnovnoj školi jednog druga koji je bio u početku OK ali malo ovako bezobrazniji. Nastavnici su redovno prozivali njegove roditelje, i dečko je redovno dobijao batine. Kako je dobijao više batina, a godine prolazile, tako je postajao sve veći nasilnik. Sada je neki krimos u Nemačkoj. Uopšte je nebitno za celu priču da li su mediji uticali na njega ili ne (tada skoro sigurno nisu), bitno je da roditelji nisu uspeli da se izbore sa njegovom psihologijom zato što to jednostavno ne umeju. Što se tiče takvog inata i suprotnih rezultata od željenih među decom, znam da ja lično isto reagujem a i moje dete, ali srećom i moj ćale je bio mnogo fleksibilniji od dotičnog primera a i ja uspevam da se izborim sa decom pametnijim metodama, pa držim situaciju pod kontrolom.

Da li ovom društvu treba nasilje u medijima samo zato da bi neko zarađivao pare, iako će to sigurno uticati na deo društva da postane nasilan? Znači, sigurno će uticati, to uopšte ne može ni da bude tema rasprave. Uopšte nije bitno da li su "krivi" nesposobni roditelji ili nešto drugo, bitno je samo da će nasilje u medijima povećati nasilje u životu. Da li nam to treba? Iz kog razloga nam to treba? Da pripremimo decu za život (što reče Odin ranije)? Pa to nasilje upravo projektuje život kakav će biti u budućnosti, odnosno nije slika života kakav je sada već kakav će postati upravo zbog lobotomije omladine koja to gleda a nema dovoljno sposobne/željne/odgovorne roditelje da ih zadrže na pravom putu.

Ja ne vidim nijedan jedini razlog da deca gledaju nasilne crtane filmove. Nijedan. a i za ostalo nasilje koje služi da zabavlja odrasle, a utiče na decu koja nisu pod pravilnim nadzorom, isto nemam neko posebno opravdanje. Ukoliko nešto nije moralno prihvatljivo u najvećem delu društva, kako to može da bude prihvatljivo dok služi za "zabavu"? Ko se sa time zabavlja u medijima, na kraju će se "zabavljati" i uživo. I to bukvalno vidimo za ovih nekoliko decenija na živom primeru.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 10:08 - pre 160 meseci
Nasilje je jednom dijelom dio ljudske prirode i ugradjeno u covjeka isto kao sto su mu i bubrezi ugradjeni.
Zivot na ovoj planeti je koncipiran znacajnim djelom na nasilju. Ti danas postojis, a ne neko drugi, zato sto je neki tvoj predak ubio necijeg drugog pretka a ne obratno.
Ljudski rod je opstao pored drugih vrsta zato sto se sluzio i branio nasiljem od onih koji su htjeli da ga pojedu.
Drzave su nastale uglavnom nasilnim metodama otimanjem i branjenjem teritorije i prirodnih resursa od drugih.
Borba (bilo kakve vrste) je evolucioni mehanizam koji je i omogucio evolucioni razvoj i napredak.
"Nasilje" je neodvojivi dio zivota na svim evolucionim nivoima, od amebe pa do covjeka, svidjalo se to tebi ili ne, i ne mogu se milioni godina evolucije i prirodnih principa izbrisati iz ljudskog roda nikakvim "roditeljskim vaspitanjem".
Mozes se ti suzdrzavati od ulicnog nasilja, ali ce te s vremena na vreme potkaciti rat u kome ces sve nadoknaditi.
Tako se stvari odvijaju u ovom zivotu, na ovoj planeti.
Ne mogu se svi problemi rjesiti mirnim putem (osim ako svaki put ne odstupis na svoju stetu - sto se bas i ne moze uvijek smatrati "rjesenjem") zato sto neki problemi i nastaju upravo da bi inicirali nasilje. Odnosno, u funkcionisanju ljudskog roda ima momenata kada je nasilje samo sebi cilj (vidi prvu recenicu u postu).
Sto ga ljudi vise negiraju i sto se vise trude da se prave da ne postoji kao takvo to ce periodi mira biti sve blesaviji, a buduci ratovi sve zvjerskiji i divljackiji.
Sledeci opsti rat koji se desi ce biti nezapamceno zvjerstvo, upravo zbog ovih koji glume cvjecke - jer u njima cuci zajebata zvijer sa kojom nemaju muda da se konfrontiraju pa negiraju njeno postojanje. No, ne moze to tako dovijeka.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 10:25 - pre 160 meseci
Jel ti to pravdaš nasilje?
Te izjave čuvaj kad se jednog dana nadješ pred sudijom nekog suda pa mu izrecituj ta prva dva pasusa. ;)
Ili kad budeš vaspitavao svoje djete.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 10:53 - pre 160 meseci
Ne pravdam ja nista, ja objasnjavam.

Sta imam da pravdam postojanje ratova, sunca ili vazduha. To je tako kako je. Ne treba im necije opravdanje da bi postojali.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 11:07 - pre 160 meseci
Pa da , i cim neko pomisli da moze da se takvo stanje promeni da nasilje ne bude dominantno u ljudskoj civilizaciji tj. drustvu
ti ga proglasis da je opasan po drustvo .

Citat:

Zabrinjavajuce u svemu tome je da jos ima ljudi koji misle da je to moguce. Ti su opasni. Njih treba izolovati. Oni svako malo dobiju poriv da uniste postojeci svijet i naprave novi, bolji...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 11:21 - pre 160 meseci
Pa vidi, ko god je u istoriji smatrao da moze da popravi svijet, i pri tom se toga posla i latio, znamo kako je to izgledalo - bez ijednog izuzetka.
Dakle Hitler, Staljin, Neron i ostalo drustvo, ima ih stotine da ne nabrajam sad dalje.

Navedi mi bar jedan primjer pokusaja tih "popravki" sa suprotnim rezultatima od onog koje je postiglo gore pomenuto drustvance.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 11:24 - pre 160 meseci
Citat:
Odin D.
Navedi mi bar jedan primjer pokusaja tih "popravki" sa suprotnim rezultatima od onog koje je postiglo gore pomenuto drustvance.


Gandi?
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 11:36 - pre 160 meseci
Citat:
Odin D.: Pa vidi, ko god je u istoriji smatrao da moze da popravi svijet, i pri tom se toga posla i latio, znamo kako je to izgledalo - bez ijednog izuzetka.
Dakle Hitler, Staljin, Neron i ostalo drustvo, ima ih stotine da ne nabrajam sad dalje.

Navedi mi bar jedan primjer pokusaja tih "popravki" sa suprotnim rezultatima od onog koje je postiglo gore pomenuto drustvance.


Nema sta da ti nabrajam , da ljudi nisu svojim idejama menjali svet danas bi jos ziveli u pecinama i mlatili tojagama svog suseda zbog hrane i teritorije ,ili bi bio rob nekom rimljaninu koji bi te na kraju ubio iz ciste zabave .
Dakle , nekad je nasilje bio jedini nacin resavanja problema , danas to nije za vecinu civilizovanog sveta.
Jedini izuzetak je sto nasilje i dalje dominira zabavom , ali potrebno je jos dosta godina evolucije da to iscezne ,
samo po tebi i slicnima je to izgleda jeres da se neko uopste drzne da pomeri nesto sa mrtve tacke .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 11:38 - pre 160 meseci
Ma kakav Gandi.
Sta je on to promjenio u smislu nasilja ili bilo cega drugog?
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 11:47 - pre 160 meseci
Citat:
Odin D.: Pa vidi, ko god je u istoriji smatrao da moze da popravi svijet, i pri tom se toga posla i latio, znamo kako je to izgledalo - bez ijednog izuzetka.
Dakle Hitler, Staljin, Neron i ostalo drustvo, ima ih stotine da ne nabrajam sad dalje.


Totalno si zamenio teze.

Ovi koje si nabrojao nisu nista popravljali nego su rusili i osvajali, a da ne govorimo da su oni konretno propali zato sto je nekima drugima odgovaralo.

Pogledaj samo ko je profitirao od drugog rata i ko je dobio drzavnost, pa zar ti nije logicno da su ga ti i pokrenuli...
Nevazno to u svakom slucaju, nikada u svetu nece biti bolje zato sto svetom-ljudima vlada od pamtiveka pohlepa koja je milion puta jaca od ljubavi i tolerancije i otuda klanje.

Uostalom svaki rat je pokretan zbog profita a ne nekih tamo narodnih buna (evo sto se sad kod nas ne pokrene neka buna ko 5.oktobra ) a svi se nesto kao zale...Prosto...nikome od spoljnih faktora ne odgovara i nema "izabranika" od naroda koji bi to podrzali.

Bas sada odgovara svetskim mocnicima da na Bliskom istoku bude to sto jeste i spram toga se te stvari desavaju, paz' da nije slucajno spontano u 5 drzava istovremeno...

A sto se tice manifestacije losih vesti na TV-u to se smisljeno radi da bi se ljudi navikli na ubistva i lose stvari kako bi vremenom oguglali i kako bi se na srednje duge staze moglo njima upravljati lakse...isprani letargicni mozgovi kojima su ubistva i razvlacenje creva po Tv-u normalna i uobicajena svakodnevna situacija.

Ha,
poginulo dvoje na Ibarskoj dobro nista novo, sin majku, otac cerku (nesto...) nista novo, gori Australija Srbija Rusija Grcka sta ima dalje, zemljotres porusio pola sveta bah dosadno sta ima jos, Vendi zajahala Ekrema (ma da li je moguce)...zeno daj pivo i sedaj!!!

E to smo mi kao i narod i generalno kao civilizacija...vrece pihtija.

p.s

I tako treba da bude, opstace samo najaci a ne najmoralniji, moral su izmislili slabici da bi lakse mogli da zive sa svojim slabostima.Dok je svetom od pamtiveka zavela lukavost, prevejanost i nasilnistvo...pa sad kako ko voli.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 11:48 - pre 160 meseci
Citat:
deerbeer: Nema sta da ti nabrajam

To i ja kazem. Nema takvih primjera.

Citat:
deerbeer: mlatili tojagama svog suseda zbog hrane i teritorije

To rade i danas, samo raketama i modernijim sredstvima nasilja. Evo nema ni 10-tak godina kako su mene gadjali iz aviona, a malo prije toga minobacacima pa me otjerali iz moje pecine.

Citat:
deerbeer: ili bi bio rob nekom rimljaninu koji bi te na kraju ubio iz ciste zabave

Jos nije zabiljezeno u istoriji da je neko pao u ropstvo kulturnim razgovorom, niti da se odbranio ili oslobodio ropstva kulturnim razgovorom.
Znaci, nasilje u oba smjera.

Ja razumijem sta vi pricate. Vase prica je istovjetna ovome:
"Svijet bi bio bolji da niko nije gladan, da se niko ne razboljeva, da svako pronadje ljubav svog zivota, da je Zemljina osa uspravljena, da ima vise kopnene mase..."
Pa ne kazem ja da ne bi, kao sto ne kazem ja ni da mozda ne bi bio bolji bez nasilja. Ali to je jednako nerealno i za stvarnost nebitno kao i navedeno utopisticko tvrdjenje.

To je sve "sta bi bilo kad bi bilo...".
Sio mi ga Djura.


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 13:01 - pre 160 meseci
Citat:
PhaseLinear:I tako treba da bude, opstace samo najaci a ne najmoralniji, moral su izmislili slabici da bi lakse mogli da zive sa svojim slabostima.
Progres i napredak uglavnom nisu zasluga takvih, nego onih koji se pozivaju na moral i koji imaju drugačije prioritete u životu od toga da budu alfa. Drugim rečima, da su uvek opstajali samo "najjači", ljudi (najjači) bi i dalje živeli u pećini ili nečemu tome sličnome.

Citat:
Odin D.:Ja razumijem sta vi pricate. Vase prica je istovjetna ovome:
"Svijet bi bio bolji da niko nije gladan, da se niko ne razboljeva, da svako pronadje ljubav svog zivota, da je Zemljina osa uspravljena, da ima vise kopnene mase..."

Ne, za početak krenućemo sa mnogo manjim i mnogo lakše ostvarivim ciljevima: Svakodnevni svet bi bio (će biti) bolji da (kad) takvi kao ti shvate da nasilje u medijima nije (ne treba da bude) nešto normalno a još manje je korisno. To je, za razliku od onih tvojih želja, mnogo lakše ostvarivo..

Jel može neko da mi objasni čemu u stvari služi ogoljeno nasilje i devijantno ponašanje u crtanim filmovima? Konkretno molim.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 13:31 - pre 160 meseci
Citat:
pisac: Jel može neko da mi objasni čemu u stvari služi ogoljeno nasilje i devijantno ponašanje u crtanim filmovima? Konkretno molim.

Zadovoljavanju nekih od covjekovih ugradjenih bazicnih poriva i instikata, formiranih tokom evolucije.
Manje-vise, nista od toga se ne proizvodi svjesno, vec vise kao rezultat onoga sto je djeci zanimljivo. Drugim rjecima, TV-materijal je onakav kakav raja trazi da gleda, a ne obratno, odnosno da se raja prisiljava da gleda nesto sto joj se ne gleda.

Uostalom, ako ti se ne svidjaju Tom i Jerry - ti gledaj Teletabise. Pretpostavljam da je to tvoje vidjenje kako TV-program za djecu treba da izgleda.
Neka hvala.

Najvise ima ratnih, akcionih, epskih i sl. filmova u kojima uvijek dominira neka borba i nasilje, i to su ujedno generalno gledano najuspjesniji filmovi. Ali nije to zbog toga sto neko "iz sjenke" svime time orksetrira, nego sto narod tako oce.
Djevojcice se igraju lutkama, djecaci puskama i macevima - u svim civilizacijama od kad je svijeta i vijeka.
Prosmandrljaj neku ljubavnu pricu u neki epski koljacki film i eto ti mega-hit: sa stare i mlade, za muske i zenske, od 7 do 77... Muski gledaju klanje, a zenske oce 'l se uzeti na kraju...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: 40.000 ubistava na televiziji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21346 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.