Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

40.000 ubistava na televiziji

elitemadzone.org :: MadZone :: 40.000 ubistava na televiziji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21348 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 13:55 - pre 160 meseci
Citat:
pisac: Progres i napredak uglavnom nisu zasluga takvih, nego onih koji se pozivaju na moral i koji imaju drugačije prioritete u životu od toga da budu alfa. Drugim rečima, da su uvek opstajali samo "najjači", ljudi (najjači) bi i dalje živeli u pećini ili nečemu tome sličnome.

Pod najaci se misli najpametniji, najdrskiji, najprevejaniji, najlukaviji...

Ne mozes vezivati najace i pecinu, najaca je Amerika pa nevido da je pecinska drzava.

Nisi valjda pomislio na najce sa toljagstinom u ruci...tome se nisam nadao...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7176 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 14:19 - pre 160 meseci
Citat:
pisac
pisac: Jel može neko da mi objasni čemu u stvari služi ogoljeno nasilje i devijantno ponašanje u crtanim filmovima? Konkretno molim.


Sluzi zabavi - ljudima je zabavno da to gledaju, i proizvodjaci TV programa to i dostavljaju. Odin je vec pomenuo razloge.

I niko normalan nema problem sa tim - ekstremni "moralisti" obicno imaju nesto drugo sto prikrivaju svojim ekstremnim moralnim nacelima. Gle cuda, ovaj svet je upravo najvise napredovao u momentima kada su okovi kojekakvih moralnih ekstremista pucali po savovima - Humanizam i renesansa, industrijska revolucija i doba velikih otkrica - sve sami periodi kada su ljudi pokazali srednji prst ekstremnim moralizatorima i njihovim stegama i okovima.

Nece ceo svet uci u cenzuru srednjevekovnog tipa zato sto neki roditelji zele da se promeni ceo svet zbog njihovih malih princeva i princeza. Prosto je neverovatno sta ti ljudi zahtevaju od celog sveta samo zato sto zele da outsource-uju vaspitavanje svoje dece na sve ostale.

Mozete pisati milijarde peticija, pozivati se na cenzure, traziti nove zakone... nema od toga nista.

I dobro je da je tako.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 16:47 - pre 160 meseci
Citat:
Odin D.: Zadovoljavanju nekih od covjekovih ugradjenih bazicnih poriva i instikata, formiranih tokom evolucije.


Naravno, upravo zato služi, i upravo zato mora biti sprečeno.

Jel imamo zakone? Zašto ih imamo? Možeš li to da mi objasniš?

Ljudi nisu životinje, bar sami ti ljudi tako tvrde (ja sam neutralan), i zato su i doneli neka pravila i zakone koji se poštuju upravo da bi držali svoje instinkte pod kontrolom. Zar nije sasvim prirodno da ubiješ budalu kada ti izleti kroz crveno svetlo i preseče put? Jeste, sasvim je prirodno, on ti je ugrozio život, adrenalin ti se nagomilao, i dotični treba da nestane sa lica zemlje da to ne bi napravio opet. Zar nije sasvim prirodno kada vidiš utegnutu žensku od 18 godina u miniću, da je siluješ tu na licu mesta? Zar to nije ugrađeni bazični poriv i instinkt? Pa zašto je to zabranjeno?

Tvoji argumenti (i od ovih ostalih koji se slažu sa tobom) su apsolutno tragikomični. Ljudi imaju životinjske instinkte i treba ih zadovoljavati, hraniti i razvijati kako bi i dalje ostali životinje, jer je to prirodno i evolutivno? Pa to je za smejanje do suza.

Ono što ja pričam biće shvaćeno u dogledno vreme. Da li će to biti za 5 godina ili za 50, ne znam, ali će na kraju biti upravo tako kako kažem (sviđalo se to Dimkoviću ili ne): svaka civilizovana zemlja će u potpunosti zabraniti nasilje na medijima (i ne samo nasilje već i kriminal), jer je to nasilje bitan uzrok porasta nasilja u društvu. Ne može se hraniti i razvijati nagon i instinkt kod kuće koji istovremeno treba obuzdavati i suzbijati u društvu.

Ili će svuda biti Sijudad Huarez, ili će svuda biti cenzura nasilja. Treće ne postoji.



[Ovu poruku je menjao pisac dana 28.02.2011. u 18:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 16:52 - pre 160 meseci
Ko ima problem sa nasiljem ne mora da gleda, izbrise TV kanale koji su mu sumljivi ili totalno izbaci televizor iz kuce....ja ga ni negledam a imam dva po kuci cisto iz prestiza.

Koliko vidim problem je sto ljudi imaju previse izbora i to ih keca.
Nekad si mogao da izaberes od farbi za zidove 5-6 nijansi, e sad su zive muke sto ih ima 15.000 i 20 proizvodjaca sa svojih 15 podklasa....pa opet nevalja

Silni su ljudi, i trpaju u sebe i na sebe sve sto vide...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 17:04 - pre 160 meseci
'Ajde nemoj da si smešan sa plitkorazmišljajućim biserima, naročito što je ovde već lepo rečeno zašto to tako ne funkcioniše. To je (besmislen) argument na koji se stalno pozivaju oni kojima nasilje u stvari ne smeta (ni na TV-u ni u životu).

Meni nasilje na TV-u ne smeta. Smetaju mi njegove posledice po društvo.

Kakve veze ima to da li ću ja da obrišem nekoliko nasilnih kanala (što sam i uradio) ili skroz izbacim TV iz kuće, sa time što će komšijino zapušteno dete da nauči da krade i ubija na TV-u? Ili sa time što će moje dete u obdaništu ili školi ili igri da pokupi mnoge fazone iz tih nasilnih emisija od druge dece koja to gledaju?
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 17:22 - pre 160 meseci
Citat:
pisac
Kakve veze ima to da li ću ja da obrišem nekoliko nasilnih kanala (što sam i uradio) ili skroz izbacim TV iz kuće, sa time što će komšijino zapušteno dete da nauči da krade i ubija na TV-u? Ili sa time što će moje dete u obdaništu ili školi ili igri da pokupi mnoge fazone iz tih nasilnih emisija od druge dece koja to gledaju?

Hahaha, pa dobro onda, aplikujes na pogresnom forumu.
Direktno se obrati svetskim produkciskim kucama koje to "nasilje" i serviraju lepo ih zamoli da ne primaju platu od ta posla i neka ti udovolje...

Sta kazes,
smeta ti sto deluje pogubno na drustvo, a ti bi da se po svaku cenu "spasis" drustva i da jedini sa svojom porodicom prezivis...sto bi se reklo "klasican problem ne adaptacije u modrne civilizaciske tokove"

p.s

Dacu ti resenje po tom pitanju:

a)Izolacija

b)Kohabitacija (po ko prezivi nastavice lozu dalje)

c)Obogati se toliko da pokupujes sve "proizvodjace" digitalnog nasilja, raspusti ih i pravi "bambi" program

d)Nastavi da se nerviras po cenu da prsnes, sve njima u strah i inat

Imas golem izbor, pa odluci (znas ono 15.000 nijansi 20 proizvodjaca i 15 podklasa)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 17:26 - pre 160 meseci
Citat:
pisac: Naravno, upravo zato služi, i upravo zato mora biti sprečeno.

Ne mora se nista.
Ko kaze da svijet mora biti bez nasilja?
Ko kaze da svi moraju trcati po livadi za leptiricima?
Ko kaze da svijet mora biti mirniji, bezbedniji i ljepsi?
Odakle tebi uopste te teorije i gdje si to cuo?
To su, more biti, tvoje puste zelje i snovi, a nikakav prirodan poredak stvari.

Sa porastom stanovnistva i smanjivanjem prirodnih resursa bice sve gore i zajebanije zivjeti na ovoj planeti, zato sto je priroda udesila da sa ogranicenim resursima prezive najsposobniji, sto je evolucioni mehanizam koji obezbedjuje napredak vrste. A sposobnost se moze dokazati jedino u sukobu, i jedino sukob moze donijeti nekom vise resursa koje ce oteti od onog manje sposobnog.

Jedino sto moze izmjeniti takvu buducnost je pronalazenje ko-zna-kakve "svemirske" tehnologije koja ce rjesiti sve probleme za hranom, teritorijom i energijom, medjutim - kako se moze cuti u naucnim krugovima - daleko smo jos od toga.
Prema tome, batali Teletabise i pocni da radis sklekove.
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 17:31 - pre 160 meseci
Citat:
Odin D.

Sa porastom stanovnistva i smanjivanjem prirodnih resursa bice sve gore i zajebanije zivjeti na ovoj planeti, zato sto je priroda udesila da sa ogranicenim resursima prezive najsposobniji, sto je evolucioni mehanizam koji obezbedjuje napredak vrste.


Istina ziva (kad bi se resili cajna, mujaga i indy dzamahirija) ala bi svet prodisao bogte, samo bi tu "dobili" jedno 4 milijarde...manje prdezi i stroke od svakodnevnog brijanja.

Ali posto nista od toga a svi hoce sve, podavicemo se lepo svi u paketu od sopstvenog smrada i neimastine...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 17:41 - pre 160 meseci
Citat:
pisacIli će svuda biti Sijudad Huarez, ili će svuda biti cenzura nasilja. Treće ne postoji.

Trece postoji, i vazi odavno, trenutno, a tako ce biti i u buducnosti. Naravno, s periodicnim promenama (visa ili niza stopa kriminala, zavisno od situacije i teritorije)
Citat:
pisac: Ono što ja pričam biće shvaćeno u dogledno vreme. Da li će to biti za 5 godina ili za 50, ne znam, ali će na kraju biti upravo tako kako kažem...

O Veliki Proroce, smanji dozivljaj...
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 17:46 - pre 160 meseci
More samo nek se ima stogod popit i pojest i sve ce to biti dobro...

Jos ako je u blizini i neka guzata, ja vise ne odgovaram za sebe, ima da napravim opsti "pokolj" krmića i sisića...



edit:typo

[Ovu poruku je menjao PhaseLinear dana 28.02.2011. u 19:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 18:56 - pre 160 meseci
Citat:
pisac
Ili će svuda biti Sijudad Huarez, ili će svuda biti cenzura nasilja. Treće ne postoji.


Trece ne postoji samo u glavama fanatika kakav si ti.

Na planeti zemlji postoji dosta normalnih drustava i drzava, koje nemaju blage veze ni sa Huarezom a ni sa DDR-om. Gle cuda, moguce je imati uredjeno drustvo sa niskom stopom nasilja bez ugrozavanja prava ljudi da gledaju nasilje ako zele na TV-u.

Ludilo nastaje samo kada se bilo kakvi fanatici nesto vise pitaju i kada krenu da "uredjuju" i sprovode svoj fanatizam. Zapravo merilo uspeha nekog drustva je koliko su fanatici marginalizovani - neka moja procena je 10%... kada fanatici spadnu u <10% drustva, imas stabilnu i zdravu sredinu za normalan razvoj i zivot.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 22:21 - pre 160 meseci
Evo malo pravih filmova :)
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji28.02.2011. u 23:36 - pre 160 meseci
Ja bih se ipak drzao klasike

http://www.youtube.com/watch?v=8RbL4PwTDsQ&feature=related
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji01.03.2011. u 01:27 - pre 160 meseci
Aj' da ne budemo sebicni, evo nesto i za @pisca:


A mi ostali po starom
 
Odgovor na temu

BeleVrane

Član broj: 280124
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji01.03.2011. u 07:27 - pre 160 meseci
Udri Brus Li!



Citat:

Dosta Brus li, brate mili imaj dušu ti
ostavi nam bar jednoga za sledeći film
Dosta Brus li, brate mili imaj dušu ti
ostavi nam bar jednoga za sledeći film


[Ovu poruku je menjao BeleVrane dana 01.03.2011. u 08:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji01.03.2011. u 08:09 - pre 160 meseci
Sto bi reko dr. Arslanagic: "U zdravom tijelu - zdrav duh!"
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji01.03.2011. u 11:57 - pre 160 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Na planeti zemlji postoji dosta normalnih drustava i drzava, koje nemaju blage veze ni sa Huarezom a ni sa DDR-om. Gle cuda, moguce je imati uredjeno drustvo sa niskom stopom nasilja bez ugrozavanja prava ljudi da gledaju nasilje ako zele na TV-u.


Tvoj problem je oduvek bio da ne vidiš ni šta je bilo pre tebe, ni šta će biti posle tebe. Kao da je tvojih dvadesetak svesnih godina u stvari cela istorija i sveta iz koje možeš sve da naučiš i doneseš konačan sud.

Takvo društvo koje pominješ ne postoji. Postoji kao trenutno stanje stvari a ne kao stabilno uređenje. Isto kao kad jurcaš pola sata autoputem bez kočnica na kolima (i bez nesreća) i počneš da tvrdiš da u stvari kočnice očigledno i nisu potrebne. To je tih pola sata u kojima ti udobno živiš, i na osnovu kojih donosiš konačan sud.

Na ove ostale komentare drugih "učesnika" neću ni da trošim vreme, previše su besmisleni.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji01.03.2011. u 12:15 - pre 160 meseci
@pisac +1
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

BeleVrane

Član broj: 280124
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji01.03.2011. u 12:42 - pre 160 meseci
Citat:
dava: @pisac +1


Takodje...

Mada mislim da ga citaju mnogi, pa su razvili izrazitu 'ljubav' prema istom...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40.000 ubistava na televiziji01.03.2011. u 12:57 - pre 160 meseci
Citat:
pisac: Postoji kao trenutno stanje stvari a ne kao stabilno uređenje.

Teznja za stabilnim stanjem je obicna budalastina i tvoje mastanje o nekom stabilnom stanju samo pokazuje koliko je veliko tvoje nerazumjevanje ljudske prirode i ljudske civilizacije.
Stalne promjene su ono sto pokrece covjecanstvo od njegovog nastanka i nista drugo.
Naravno, posto je svijet dobrim dijelom materijalan, promjena uvijek podrazumjeva da se prethodno stanje cesto mora unistiti da bi se napravilo novo, zato jer nema dovoljno "materijala" da se pravi novo bez unistavanja i recikliranja starog.
Stabilno stanje zivog organizma kao sto je civilizacija predstavlja degradaciju, propadanje i nazadovanje.
Naravno, da prilikom promjena stradaju pojedinci, ali prirodu bas briga za pojedince i njihove sudbine. Priroda se prilikom dizajna ljudi rukovodila interesima vrste, a necija licna sreca joj je bitna jednako kao i sudbina nekog mrava u ratu mrava izmedju dva suprostavljena mravinjaka.

U tom smislu, ljudska vrsta je prilicno dobro napravljena, jer u svakom pogledu - bitnom za prirodu - napreduje, umnozava se, siri (cak i ka drugim planetama) itd.
A da nije bilo konstantnih sukoba koji su uzrokovali tehnoloski i naucni napredak koji je sa druge strane omogucio izvrgavanje sprdnji kojekakvih moralista, "proroka" i teoreticara savrsenog svijeta, sad bi civilizacija bila negdje na nivou drvenog doba.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: 40.000 ubistava na televiziji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21348 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.