Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24920 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?12.03.2011. u 23:30 - pre 159 meseci
"...probudio sam se negde u parku, oko sebe sam video samo travu i drvece...
Nisam znao gde sam, glava me uzasno bolela dok sam uzaludno pokusavao da se setim bilo cega. Na kraju odlucih da malo prosetam, nadajuci se da cu u blizini naci neki detalj po kom cu prepoznati gde se nalazim ili se setiti zasto sam tu. Vec sam se umorio od hodanja ali nista... nigde nikoga, samo zelena livada, tek po negde je neki konj mirno pasao travu. Sedoh da se malo odmorim, naslonivsi ledja na stablo jednog velikog drveta, i uzdahnuh gledajuci u konja koji je par metara dalje mirno pasao. Kao da je procitao moje misli, konj podize glavu, pogleda me i ljudskim glasom rece: "Sta te muci, prijatelju"? Ni sam ne znam da li sam tog trenutka bio vise zbunjen ili uplasen, znam samo da mi je za sekundu kroz glavu prosla cela "Alisa u zemlji cuda" i nekoliko decijih filmova Volta Diznija, ali cak ni to nije davalo nikakvog smisla pomenutoj situaciji. Konj je i dalje mirno gledao u mene ocekujuci odgovor, na pitanje sta me muci, ali ja sam u takvoj situaciji zaboravio i ko sam i sta me muci, promucao sam jedinu misao koja je u mom mozgu trenutno postojala: "kako ti znas da govoris"? "Pa sto ne bih znao, svi mi znamo da govorimo..." odgovorio je on, a koliko sam mogao da primetim, moje pitanje ga je prilicno zacudilo. "U moje vreme konji nisu znali da govore", rekavsi ovo "moje vreme" vise onako iz potrebe za mojom kucom, mojim krevetom, mojim kompjuterom, mojim susedima... bilo cim sto je moje i na sta sam navikao! Ipak, te dve reci su za njega izgleda bile dovoljne da shvati neke stvari. "Aaaa, a koje je to tvoje vreme, prijatelju", upita on zamisljeno. "Pa kako koje je, 1997. godina naravno, i ne zovi me prijatelju", odgovorih ja pomalo ljutito, jer mi se cinilo da pita gluposti. "E, moj prijatelju, uzdahnu on... pa sad ti je 3997.... kako li si ti ovde dosao". Sto je vise pricao, neke stvari su mi postajale sve logicnije i stvarnije. Pricao mi je kako su njegovi pretci bili isti takvi kao ja, hodali su na dve noge, koristili kompjutere, programirali... Tehnika je u jednom trenutku bila toliko napredovala da su sve poslove na svetu radili roboti, koji su bili pod kontrolom glavnog kompjutera. Ljudi nisu nista radili, sedeli su ispred svog kompjutera, i kad im se jede cokolada, samo posalju poruku, roboti u fabrici prave, roboti dostavljaci dostavljaju, roboti prave druge robote... Ljudi su medjusobno komunicirali jedino preko kompjutera, vise nije postojala potreba za fizickim kontaktom dvoje ljudi cak ni radi produzenja vrste, roboti su klonirali ljude i drzali brojnost populacije na predvidjenom nivou. Sve je dovedeno do savrsenstva, svet je funkcionisao bez ikakvog uticaja ljudi, a i ljude nije interesovalo da se u bilo sta mesaju, jer su imali veoma lagodan zivot i bas sve sto pozele. Tako se zivelo iz generacije u generaciju, vremenom su se izgubila i secanja na pretke koji su nesto radili. Ali, jednog dana, desila se katastrofa! Glavni kompjuter koji je sinhronizovao rad svih ostalih se pokvario, ostali kompjuteri nisu znali sta da rade, roboti su stali uzaludno cekajuci nove instrukcije. Ljudi su i dalje sedeli ispred kompjutera, besno udarajuci po tastaturi, ali odgovora nije bilo...
Na kraju su neki od njih resili da vide sta to ima napolju, da li tamo ima cokolade, hamburgera, koka-kole... Nigde nista! Samo betonske zgrade i trava. Probali su da li je beton dobar za jelo - ne, bio je suvise tvrd! Probali su travu, ona je vec bila prihvatljiva. Evolucija je relativno brzo ucinila svoje - da bi lakse jeli travu, glava je promenila oblik, poceli su hodati cetvoronoske, da bi se zastitili od zime koza im je obrasla dlakom, za zastitu od insekata izrastao im je rep. Duboko zamisljen zbog sudbine covecanstva utonuo sam u san i cuo pricu samo dotle...
Probudio sam se u svom krevetu osecajuci da u tom trenutku od mene na celom svetu nema srecnije osobe... Istrcao sam napolje, svima koje sam video rekao sam da ih volim, radovao sam se potoku koji zubori, radovao sam se pticama koje pevaju, radovao sam se psima koji u daljini laju, radovao sam se svemu sto je priroda stvorila... Jedino se nikad vise nisam radovao stvarima koje je covek napravio, a narocito kompjuterima..."
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 05:16 - pre 159 meseci
Citat:
^Nedeljko

Pa, ljudi će svakako praviti decu.


Taman posla, davno je utvdjeno da će se nabavljati u epruveti, čak će moći da se bira - sin ili ćerka po volji:

In the year 6565
You won't need no husband, won't need no wife
You'll pick your son, pick your daughter too
From the bottom of a long glass tube
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.lj-kabel.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 08:37 - pre 159 meseci
Fora je sto ljudi nikad nece samo sedeti ispred kompjutera i ne-komunicirati sa drugim ljudima, a cak i ako decu budu pravili iz epruveta i onda ce postojati seks. Covek ima potrebu da se vidja sa drugim ljudima, a Skype ili neki uber-fensi hologrami u buducnosti ne mogu da nadomeste potpuni osecaj da je neko sa tobom u istoj sobi. Druga stvar je da postoji neka idealna okolina kome covek tezi - kuca, basta, visoko drvo za hlad, kucni ljubimci. Dok god se sve to ne simulira savrseno u nekom virtualnom svetu, covek ce i dalje zeleti da zivi u stvarnom svetu.
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 09:04 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666: Ne, nece niko biti teran.
Sami ce se prijavljivati.
I jos ce stajati u redu

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/3697940.stm


U početku neće biti teran, ali posle, kad stvore kritičnu masu i kad se ljudi dovoljno u svakodnevnici navikne sigurno da hoće.
Ne mogu odmah sa tim, javiće se otpor.
Ovako, polako, kao u toj vesti, indoktrinacijom omladine
Pa onda na red dolaze, zatvorenici, vojnici, pa će da nude razne pogodnosti i popuste (javni transport npr.) ako imaš čip, pa će firme da zahtevaju od zaposlenih da imaju čip, itd... pa će onda zakonom propisati da svi moraju da nose čip. a ti ako nećeš da ga nosiš, moći ćeš da živiš u kanalizaciji, baš kao ekipa odmetnika u ovom filmu...



Citat:
Unfortunately Simon Phoenix was not coded.

While you were sleeping a code was installed on everyone.

It was a brilliant idea by Dr. Cocteau. An organic microchip......is sewn into the skin.

Sensors all over the city can zero in on anyone at any time.

I can't even conceive of what police officers did before it was developed.

We worked. This fascist crap makes me want to puke.

What do you think you're scratching caveman?

You really think we'd let you go without control?



Ovaj kratki klip je sem primera kako kondicioniranje funkcioniše, jako ilustrativan...

I tako.... kad mi omatorimo, doći će neki novi klinci ispranih mozgova koji će se pitati kako li smo uopšte živeli bez tih čipova i kontrole?


poz
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 11:24 - pre 159 meseci
Odlicno, to je dobro. Bolje to nego da biju sodomiste i gomoriste ili da ispravljaju svetske nepravde na skupovima G nesto. Eto pomenuo si Hakslija, sto se mene tice, pored Diaspara, Hakslijevo drustvo iz Vrlog novog sveta je najsavrsenije drustvo koje moze da postoji, za ljudsku vrstu. Svako zna svoje mesto i svi zadovoljni. Pa sta ako je do toga doslo uz malo brainwashing-a? Vecina i tako nije sposobna da sama zakljucuje zato sto im je racionalni um zamagljen emocijama i nikad se ne odmagli.
Citat:
gajo2: Fora je sto ljudi nikad nece samo sedeti ispred kompjutera i ne-komunicirati sa drugim ljudima, a cak i ako decu budu pravili iz epruveta i onda ce postojati seks. Covek ima potrebu da se vidja sa drugim ljudima, a Skype ili neki uber-fensi hologrami u buducnosti ne mogu da nadomeste potpuni osecaj da je neko sa tobom u istoj sobi.
Ali sta ako u buducnosti evolucija prateci uslove okoline, tj razvoj tehnologije, ucini da ti ne zelis da neko bude sa tobom u istoj sobi zato sto imas druge nacine za komunikaciju pomocu kojih ces mozda da nadjes nekoga ko ti je blizi od onih sa kojima bi sedeo u sobi, iako je taj neko negde ko zna gde? Jer mnogo je tesko ako ne i nemoguce da nadjes nekoga sa kim bi stvarno zeleo da budes u istoj sobi, mislim kad prestanes da budes bubuljicar i slicno pa sazris i progledas, i ko nece u jednom trenutku da ti postane teret, ako ti progledas a on ne. Ne mislim ovde samo na supruznike nego na sve, i na prijatelje pa cak i na decu. Tako da se to ne zna, mozda nekad ljudi i prestanu da zele da imaju fizicki kontakt. Eno ga mr Data se stalno cudi kako to ljudi drugacije dozivljavaju nesto ako imaju sa tim necim fizicki kontakt, kad je njemu svejedno. To sa tim kontaktom je u stvari nedostatak vrste ostao iz proslih vremena kad su bile horde i copori koja ce mozda da se ispravi evolucijom, ko zna.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 12:00 - pre 159 meseci
Uloga emocija nije da ti bude lepo ili ruzno, nego da posalju signal o nekoj promeni da razum moze reagovati na nju.
Sama emocija nije sebi svrha, iako je vecinom ljudi tako koriste.
Svha bola nije da te boli, nego da posalje signal mozgu da dirati vrucu ringlu nije dobro.
Svrha straha nije da se bojis, nego da posalje signal mozgu da treba da luci adrenalin i da nervni sistem ubrza srca, da bi dobio vise krvi u misicima i da ti fore da brze zbrises.

Tako da bi izostanak emocija smanjio ili ucinio nemogucim fizicko funkcionisanje organizma.
To sto neko pogresno emocije tumaci i po njima deluje, ne znaci da treba da se ukinu :))
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 12:37 - pre 159 meseci
Eh, ne mislim ja na te emocije koje dolaze kao nadrazaj iz okoline, nego na one iz religijskih knjiga koje se tamo obicno navode ili kao no no ili kao da da. Takve emocije su prilicno stetne za ljude kao vrstu, za neke vise, za neke manje, i to treba da se prevazidje da bi se doslo do unutrasnjeg mira. Ako je i do religija, i napredne religije isto kazu.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 12:53 - pre 159 meseci
Ali hriscanstvo i islam npr se baziraju na veri, a veru ne bih izjednacavao sa emocijama.

Vera je formiranje stava pod uticajem autoriteta, ali ne pod uticajem emocija.
Ljubav prema bliznjem kod hriscana je ispovedanje ili materijalizacija vere tj njena posledica, ali ne i uzrok.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 14:01 - pre 159 meseci
Ma dobro, ne ulazim ja u to oko religija, nego mislim na emocije tipa zavist, bes, mrznja, ljubomora, pohlepa, nerealne ambicije, neosnovani strahovi, raznorazne projekcije tipa ono kad neko misli kako bi sve svoje probleme resio, samo da je bogat, iznenadna zelja da kakvu Lolitu sa ulice he he he, zaljubljenost pa cak u izvesnim slucajevima i ljubav, ovo ono. Vecinu ljudi te stvari upravljaju u zivotu, i onda je sasvim razumljivo zasto su takvi kakvi su. Ja od kad sam pre neku godinu stvarno progledao, smatram da su te emocije stetne i da razumni ljudi koji rade na tome da usavrsavaju sebe treba da nauce kako da takve emocije pobede i prevazidju kad se pojave kod njih. Ako treba i kao Skarlet O'Hara - o tome cu misliti sutra, a to sutra obicno nikad ne dodje. A pojavljivace se one uvek, bez obzira na trening u njihovom prevazilazenju.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 13.03.2011. u 15:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.lj-kabel.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 16:39 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ali sta ako u buducnosti evolucija prateci uslove okoline, tj razvoj tehnologije, ucini da ti ne zelis da neko bude sa tobom u istoj sobi zato sto imas druge nacine za komunikaciju
Koliko ja vidim, danas i retardi dobijaju dugovecan zivot a ponekad radjaju i decu, tako da evolucija je za ljude gotova. Ako neki ljudi pozele da komuniciraju samo preko Skapja, oni ce decu radjati isto/ili manje uspesno kao oni koji zele da vidjaju ljude uzivo. Zbog toga tesko da ce ljudi ikad vise evoluirati, osim ako se ne desi neka kataklizma recimo meteorit udari u Zemlju a mi jos nismo naselili druge planete...
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 17:24 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Odlicno, to je dobro. Bolje to nego da biju sodomiste i gomoriste ili da ispravljaju svetske nepravde na skupovima G nesto. Eto pomenuo si Hakslija, sto se mene tice, pored Diaspara, Hakslijevo drustvo iz Vrlog novog sveta je najsavrsenije drustvo koje moze da postoji, za ljudsku vrstu. Svako zna svoje mesto i svi zadovoljni. Pa sta ako je do toga doslo uz malo brainwashing-a? Vecina i tako nije sposobna da sama zakljucuje zato sto im je racionalni um zamagljen emocijama i nikad se ne odmagli.


Pa šta ako je došlo do malo brainwashing-a? Cilj opravdava sredstva? Pri tome, cilj koji znači uvođenje globalnog totalitarnog režima, a ti si toga savršeno svestan.
I sad su emocije glavni krivac za sva zla? A ne, recimo, oni iz Tavistoka i ostalih instituta za proučavanje ljudskog ponašanja, koji već decenijama u službi svojih nalogodavaca, svetskih moćnika, vrše kretenizaciju masa putem medija, kao i manipulaciju emocijama, često sa ciljem izazivanja ratova i druge bede. Znaš šta, to što ti radiš je klasična zamena teza.
Evo, ima jedan futuristički film (equilibrium) koji priča istu priču... emocije su glavni krivac za sve, hajde da ih ukinemo...pod budnim okom velikog brata naravno...



iz opisa klipa:
Citat:
Film Equilibrium kroz svaku svoju scenu gledalištu približava svu golotinju novodolazećeg totalitarnog društva budućnosti; svet u kome je sve kontrolisano, i gde su, što je najparadoksalnije, ljudska osećanja proglašena za "neprijatelja br.1" ljudske vrste i "glavnog krivca" za sve nesreće i ratove koji su unesrećivali čovečanstvo tokom istorije.
Tako, društvo, u kome su su strogo zabranjena i sankcionisana osećanja ljubavi, nezadovoljstva i mržnje, postaje amorfna masa pojedinaca koji gube kritičku svest i nemaju snage niti osećaju potrebu da se odupru nametnutom "Velikom bratu", koji im se nameće kao Otac koji najbolje zna šta je za njih "dobro". A sve zarad lakše kontrole njihovih ispraznih života i sprečavanja i same pomisli o bilo kakvoj društvenoj pobuni.


Ono što ja ne mogu da razumem je kako bilo ko pri zdravoj pameti i čistoj svesti, kada postane svestan ovih stvari može to da podržava? U stvari, znam. Ili je:

1. Zaveden
2. Umno poremećen
3. Učesnik tog projekta

U koje ti spadaš?
Ja tebe ne smatram ludim, a ni naivnim. Ti se samo praviš lud Ili možda grešim? U svakom slučaju, koja mogućnost nam jedina preostaje?
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 17:25 - pre 159 meseci
@lesli

to stoji.
Kako i da li se uopste to moze prevazici na nekom totalnom nivou - nemam pojma.

Ja sam samo odregovao na emocije u totalu, jer odsustvo emotivne reakcije bi isto spalo u to gore sto si nabrojao.
A da li svako moze vremenom i kroz generacije nauciti sta koji signal znaci i da ih razumom tumaci - videcemo.

A sto se tice organizovanih religija, ja na njih gledam krajnje konstruktivno.
Postoje ljudi koji imaju potrebu za tim? Ok.
Postoji nesto pozitivno u njima - pomozi bliznjem, pomozi sirotinji i sl? Odlicno.
Lepo oni priloze odredjenu sumu u to ime i time se finansiraju vrtici, javne kuhinje, boravak za stare i slicne stvari.
Drzava ne mora da uzima porez za to od gradjana, a oni koji daju to imaju osecaj da rade dobru stvar.
Win-Win situacija.

Primera ima dosta, samo copy paste.


 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.lj-kabel.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 18:13 - pre 159 meseci
Ako se palite na filmove tipa Equilibrium onda vam preporučujem "THX 1138"
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?13.03.2011. u 23:32 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Evo, ima jedan futuristički film (equilibrium) koji priča istu priču...
Gledao sam i uopste mi nije bilo jasno zasto se onaj buni i sta mu smeta kad je sve ono meni sasvim OK, ako se izbace preterivanja tipa ubijanje kucica i unistavanje umetnickih dela. Sto se mene tice, na te teme se loze bubuljicari svih uzrasta, bez namere da nekoga vredjam. Stvarno razuman covek treba da zna da su te price o slobodi i kontroli jedno veliko nista i da 99% ljudi uopste ne zeli da zna za njih zato sto su obicne budale. Da parafraziram ono o ratu, sloboda je suvise ozbiljna stvar da se ostavi vecini na raspolaganje, hajde neka tako bude.

Znas sa kim se jos slazem? Sa agentom Smitom iz Matriksa i sa Viki iz Ja robot. Pa ti vidi sad kakav sam ja to zlikovac ;)
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?14.03.2011. u 08:39 - pre 159 meseci
Što se tiče emocija, zaboravih da dodam u prošlom postu... ako su ti emocije krive za sve, zašto je onda 99% tvojih poruka gde se obraćaš "drugoj strani" na forumu poprilično emocionalno obojeno? Za očekivati je da ako smatraš kako su emocije zlo, prvo ih iskoreniš kod sebe, ili barem staviš pod kontrolu, zar ne? Ili je to samo priča za mase? To za vas posebne ne važi, jel tako? To je kao ono kad bogataši pričaju o smanjenju CO2 tražeći od ljudi da se odreknu gotovo svega radi uštede, a oni sami žive u vilama od 1000 soba, voze se privatnim avionima i ne pada im na pamet da se bilo čega odriču

Te priče o slobodi i kontroli su suština svega. Sa jedne strane imaš mase, a sa druge vladajuću oligarhiju. Ove koske koje nam podmeću, levi-desni, gejevi-strejteri, plavi-crveni, ovi-oni su sporedne stvari kako bi se ta suština zamaglila. Vladajuća oligarhija sasvim sigurno ima svoju viziju sveta, i kroz ovakve i slične filmove može da se vidi kako bi to po njima izgledalo. Podržavati tiraniju znači svrstati se na stranu tiranina, i nikakve parole o tome kako je "sloboda suviše ozbiljna stvar da se ostavi većini na raspolaganje" to ne mogu maskirati. Maske su spale, i sada barem znamo ko sa koje pozicije ovde nastupa

Kad pominješ filmove, jesi li gledao Metropolis, iz 1927. godine? Kažu kako je to film napravljen od elite za elitu. Futuristički film u kome radnici kao pčele rade u podzemlju pod teškim uslovima i ograničenom slobodom kretanja, dok elita uživa na površini. Šta se promenilo u toj viziji danas? Sve je isto, i to je dovoljna ilustracija koliko je ovaj "projekat tiranije" star.

Evo jednog odličnog članka i analize ovog filma koji ga povezuje sa današnjom industrijom zabave. Očigledno su ideje iz Metropolisa još uvek aktuelne. Surprise, surprise!
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?14.03.2011. u 11:44 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Sa jedne strane imaš mase, a sa druge vladajuću oligarhiju.

A sta ti mislis, sta bi se desilo kad bi nekim cudom neko tu tvoju trenutnu "vladajucu oligarhiju" nekim cudom najednom volsebno uklonio?
(Hint: sjasi Kurta da uzjase Murta)
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?14.03.2011. u 12:14 - pre 159 meseci
Jesi li pročitao temu od početka? Da li mislimo na istu oligarhiju?

Ja celo vreme pišem o "globalistima", kao transnacionalnoj oligarhiji, koja postoji dugo dugo vremena, i koja vuče sve konce, a ona je iznad nacionalnih (pijunskih) oligarhija. Ti si mislio na... koje ?
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?14.03.2011. u 13:38 - pre 159 meseci
Ne znam sta ce biti kada roboti dodju ali znam da vec ni sada nije dobro kada su radna mesta u pitanju, ali su upravo zbog njih cene robe najnize u istoriji.
Opao je i kvalitet, ali to je i normalno spram mas proizvodnje.

Ne moze i jedno i drugo.

Vise radnih mesta vise manufakture i vece cene, manja kupovnina.
Manje radnih mesta manje manufakture i nize cene, vise kupovine.

U sustini ne valja nikako, i spram toga predlazem bojkot kupovine svega sem leba i vode, pa nek crknu dusmani


p.s

U protest tome mozemo da se branimo na ovakav nacin http://www.elitemadzone.org/t76852-105#2831847[/img]

Mozda bi tako ostvarili kolektivni rebalans i povratili Zemlji "staru" rotaciju posle udara u Japanu (rekose da je van putanje 10cm)...

Otprilike to je ono na sta mi mozemo da uticemo, i tako je mozda i najbolje....


[Ovu poruku je menjao triac dana 14.03.2011. u 14:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?15.03.2011. u 18:23 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Što se tiče emocija, zaboravih da dodam u prošlom postu... ako su ti emocije krive za sve, zašto je onda 99% tvojih poruka gde se obraćaš "drugoj strani" na forumu poprilično emocionalno obojeno?
Eh sad. Pa sam kazes, kad se obracas nekoj "strani", onako uopsteno, onda treba da jos se obracas na njoj blizak nacin ako hoces da navedes vodu na svoju vodenicu, zar ne, he he he. To su spin doktori smislili jos milenijumima ranije, sta ce ti za to instituti za ispitivanje ponasanja iz 20 veka.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?15.03.2011. u 20:03 - pre 159 meseci
Pa onda, ako ti i jos neki kazete da je nesto tiranija, ne mora da znaci da jeste. Tiranija bi u principu bila vladavina neke manjine nad vecinom, pri cemu se vecini ta vladavina uopste ne svidja. Ja koliko vidim, stotine miliona tamo gde je stabilno se ne bune nego im lepo, a milijarde tamo gde je delimicno stabilno ili nestabilno se ubise od zelje da i kod njih postane isto kao ovamo gde je stabilno. Znaci da taj model nije tiranija nego je bas dobar. Pa sta ako se prilikom oblikovanja drustva ne uvazavaju bas sve autenticne zelje nekog tamo Pere, Mike ili Dzoa koji je resio da nicim izazvan ucestvuje u "demokratiji" , ako pomenuti takve zelje uopste ima? To nije vazno, nego je vazna stabilnost.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24920 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.