Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24907 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?18.03.2011. u 18:41 - pre 159 meseci
^Ivane, slazem se sa tobom ali postoje i druge stvari osim, grubo receno trgovinskog monopola, zbog kojih se negdje i citave regije protive globalizaciji...

Evo ti primjer koji sam vidio u Italiji... hoce ljudi da sacuvaju neku specificnost svojeg podneblja i protive se globalizaciji pa se desava recimo da ne nabavljaju citav niz proizvoda koji su simboli globalnog trzista... recimo bio sam u gradicu u kojem nema koka kole nigdje, ni u prodavnicama ni u kafeu... jednostavno kazu ne nabavljamo je i necemo je nikada nabavljati... onda te upute na odlicne Italijanske vocne sokove koje nude...
Toga ima i u Francuskoj na vise mjesta posebno kada je turisticka ponuda u pitanju... hoce da ponude nesto sto nemozes dobiti svuda u svijetu i tacka po tome su specificni i to treba postovati i njima nije monopol primarni cilj kada se protive globalizaciji vec ocuvanje tradicije, neprihvatanje nametanja najcesce americke potrosacke "hamburger kulture" itd...

Kada se vec pominje Japan i ovo sto se desilo sa cunamijem... mene fascinira njihovo ponasanje i njihova prisebnost i solidarnost. Recimo nema vode, sve je sruseno ali niko ne krade i niko nece da se buni u onom redu za vodu svi su kao bubice... Ja mislim da ce oni sve ono izgraditi za koju godinu da se nece poznavati da se bilo sta desilo.
Zamislite da se onakva katastrofa desi na ovim nasim prostorima pa ovdje bi se ljudi poubijali izmedju sebe prvi dan...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?18.03.2011. u 18:55 - pre 159 meseci
A prica ovih kocnicara uvijek ista od pamtivjeka pa do danas:

Ima tome gdje si naumio da ides/u tome sto si naumio da radis neko zlo koje ce vam/nam svima doci glave ako ne ostane ovako kako je...

To je govorio pecinski vrac pecinskom covjeku kad se ovaj pitao ima li mozda na suncanoj strani brda zrelijih bobica, kako vradzbine uticu na ucinak u lovu, i sta bi bilo kad se neki dan ne bi bacali kamenjem na one iz susjedne pecine....
To su popovi govorili svakom onome ko se zanimao za oblik planete Zemlje, nauku i druge kulture...
A tako govore i danas ovi danasnji zatucavaci.
Iza svega normalnog ima neka zavjera, neki lukavi plan lukavog, ili mozda Rokfelera.
Samo su budalastine i deluzije oduvijek za vas bile nebeske prirode i nesumnjivo ispravne.
Svi cete vi jednog dana u rezervat, da vam se normalan narod smije sa druge strane ograde.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?18.03.2011. u 19:20 - pre 159 meseci
Citat:
Nocni: Evo ti primjer koji sam vidio u Italiji... hoce ljudi da sacuvaju neku specificnost svojeg podneblja i protive se globalizaciji pa se desava recimo da ne nabavljaju citav niz proizvoda koji su simboli globalnog trzista... recimo bio sam u gradicu u kojem nema koka kole nigdje...

To nema nikakve veze za protivljenjem globalizaciji.
Oni jednostavno vuku poslovne poteze za koje smatraju da ce im donijeti vise para, a to je da prodaju ono sto mogu da proizvode, posto koka kolu jel'te ne mogu da proizvode, a svoje sokice mogu. Kad bi na koka koli mogli vise da zarade nego na svojim sokicima mogao bi da je kupis i u poljskom klozetu ako treba.
A narod ne ide tamo ni zbog koka kole, ni zbog tih sokica, pa samo slepaju sokice uz ono primarno zbog cega su turisti dosli.
Tako da se radi o djelovanju iz cisto ekonomskih razloga, a ne o nekakvom "anti-globalizmu".

Sa druge strane, sigurno ne postoji nikakav zakon koji zabranjuje uvoz koka kole, sto bi ovi neo luditi rado sproveli da mogu.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?18.03.2011. u 23:35 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Kad bi na koka koli mogli vise da zarade nego na svojim sokicima mogao bi da je kupis i u poljskom klozetu ako treba.


Ne. Nije razlog zarada na svojim proizvodima i koka kola je samo primjer kao simbol globalizacije... Ne pomažu ti pare, koka kole tamo nema niti će je biti! Nisi baš pročitao šta sam napisao... njih interesuje tradicija i hoće da imaju neki istorijski šmek koji nema veze sa novim potrošačkim drušvom...
Nama nebi trebao da bude problem to da shvatimo jer imamo bogatu istoriju... amerikancu bi to bio problem da shvati, jer su mu istorija paja patak i miki maus...

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 01:49 - pre 159 meseci
Istorija je stetna, dokazao Nice. Sto ne znaci da neko silom treba da nekoga tera da prodaje koka kolu ako nece, samo su to sa istorijama sve gluposti. Treba da se uci iz istorije, to je tacno, ali na nekim iskustvima od ranije kako da se ne prave iste greske, ali treba i da se stalno gleda napred a nikako nazad. Eto, kakve veze ima istorija sa sokovima? Nikakve.

A sto se americke istorije tice, ne bih se ja bas slozio sa tim pricama o tarabama i Miki Mausima, jer imali su oni itekako zanimljivu istoriju dok nisu su postali to sto su. Da ne idemo dalje, nego samo da se pomene revolucija za oslobodjenje od Engleske / uticaja kralja koja je uticala na citav svet, a i posle u gradjanskom ratu za pobedu progresa nad silama mraka i bezumlja. Tako da nije ta teorija bas...
Citat:
p3j4: No, videću šta ćeš da pričaš kada budu osnivali svetsku vladu i uvodili jedinstvenu svetsku valutu
Odlicno, to tako i treba. Jos da hoce ukinu i lokal politicare, pa da sklone iz vidnog polja ove lokal wannabe age i begove koji nemaju pojma ni o cemu, mislim to na ovim primitivnim teritorijama, negde imaju, da ih ne gledam vise. I jos treba da se napravi jedinstveni svetski dokument, tj kartica sa cipom koja ce da bude i kartica za bilo koju banku, pa se tamo upise koja je banka i sve, i vozacka dozvola, i zdravstvena knjizica i pasos i sve. A onda cu ja teoreticarima paranoje da prodajem plekanu kutijicu da cuvaju tu karticu u njoj da ih ne bi pratili, pa cu da zagazdim. I vuk sit i ovce na broju.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 02:10 - pre 159 meseci
Citat:
Nocni:  njih interesuje tradicija i hoće da imaju neki istorijski šmek koji nema veze sa novim potrošačkim drušvom...

Jok brajko. Da njih interesuje tradicija radi tradicije ne bi se bavili turizmom nego bi orali svoje livade volovima i drvenim ralovima.
Njih interesuje istorijski smek kao mamac za namamljivanja turista, i lagodan zivot od prodaje kafica i ostalih lagodnih ugostiteljskih usluga, a namamljivati turiste istorijskim smekom je daleko pametnije nego koka-kolom, pa zbog toga istorijski smek a ne koka-kola.

Da je njima do istorijskog smeka u vlastitim zivotima ne bi se bavili turizmom, nego onim sto su radili u toj svojoj istoriji, a to sigurno nije bilo preprodavanje domacih sokica stranim turistima.

Citat:
Nocni:Nama nebi trebao da bude problem to da shvatimo jer imamo bogatu istoriju... amerikancu bi to bio problem da shvati, jer su mu istorija paja patak i miki maus...

Ta "nasa" bogata istorija su Kurta i Murta i tako 500 godina.
Ludi Konj i Wayatt Earp su svakako zanimljivije istorijske licnosti.


 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 09:58 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: A prica ovih kocnicara uvijek ista od pamtivjeka pa do danas:

Ima tome gdje si naumio da ides/u tome sto si naumio da radis neko zlo koje ce vam/nam svima doci glave ako ne ostane ovako kako je...

To je govorio pecinski vrac pecinskom covjeku kad se ovaj pitao ima li mozda na suncanoj strani brda zrelijih bobica, kako vradzbine uticu na ucinak u lovu, i sta bi bilo kad se neki dan ne bi bacali kamenjem na one iz susjedne pecine....
To su popovi govorili svakom onome ko se zanimao za oblik planete Zemlje, nauku i druge kulture...
A tako govore i danas ovi danasnji zatucavaci.
Iza svega normalnog ima neka zavjera, neki lukavi plan lukavog, ili mozda Rokfelera.
Samo su budalastine i deluzije oduvijek za vas bile nebeske prirode i nesumnjivo ispravne.
Svi cete vi jednog dana u rezervat, da vam se normalan narod smije sa druge strane ograde.


Vidi sad ovog. Prešao mu straw-man u naviku jbt

Hajde ti meni sada bato navedi GDE sam ja rekao da se zalažem za podizanje zidova, kao i GDE sam rekao da sam protiv globalizacije (u širem smislu)?

Ovo ovako uopšte nema smisla učestvovati u diskusiji....


poz
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 10:07 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Odlicno, to tako i treba. Jos da hoce ukinu i lokal politicare, pa da sklone iz vidnog polja ove lokal wannabe age i begove koji nemaju pojma ni o cemu, mislim to na ovim primitivnim teritorijama, negde imaju, da ih ne gledam vise. I jos treba da se napravi jedinstveni svetski dokument, tj kartica sa cipom koja ce da bude i kartica za bilo koju banku, pa se tamo upise koja je banka i sve, i vozacka dozvola, i zdravstvena knjizica i pasos i sve. A onda cu ja teoreticarima paranoje da prodajem plekanu kutijicu da cuvaju tu karticu u njoj da ih ne bi pratili, pa cu da zagazdim. I vuk sit i ovce na broju.


Ako. Nego meni je samo da vidim šta će Dimković da priča tada na forumu. Pošto malo malo pa otvara temu gde je zabrinut za svoju privatnost... a kad mu ugrade čip po sred čela verovatno će da priča kako je to napredak i kako to tako baš i treba
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 10:10 - pre 159 meseci
Dimke će da bude u establišmentu, iznad čipovanih.

Citat:
A onda cu ja teoreticarima paranoje da prodajem plekanu kutijicu da cuvaju tu karticu u njoj da ih ne bi pratili, pa cu da zagazdim.

LOL
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 11:24 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Ako. Nego meni je samo da vidim šta će Dimković da priča tada na forumu. Pošto malo malo pa otvara temu gde je zabrinut za svoju privatnost... a kad mu ugrade čip po sred čela verovatno će da priča kako je to napredak i kako to tako baš i treba :D


Slobodna trgovina koju globalizacija gura nema blage veze sa intruzijama na privatnost - ljudi imaju sasvim dovoljno kapaciteta da takve intruzije sprece i te intruzije vise imaju veze sa "briznima" koji bi da se brinu za druge - od decice protiv silnih pedofila pa na dalje. Vidim da je popularno gurati sve u isti kos i opaliti po jedan pausalni pljuc po svemu tome, ali to ne menja cinjenicu da te stvari nemaju veze jedna sa drugom.

Ne vidim ko ce nekome gurati "cipove" - to su samo paranoicne reakcije ljudi koji se boje buducnosti i zele da svet stane kako se njihove dusice ne bi osecale ugrozenim jer se svet menja.

Zeznuto, momci... svet nije stao ni kada je grupa originalnih ludita krenula u svetu borbu vilama protiv mehanizacije - pa tako nece stati ni sada kada moderna tehnologija omogucava istinsku globalizaciju ekonomije.

Sta da se radi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 11:27 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Hajde ti meni sada bato navedi GDE sam ja rekao da se zalažem za podizanje zidova, kao i GDE sam rekao da sam protiv globalizacije (u širem smislu)?

Ovo ovako uopšte nema smisla učestvovati u diskusiji....
poz

Ajde ti meni navedi gdje sam ja rekao da si TI to rekao.
A pride nam objasni sta ti je to biti protiv globalizacije "u sirem smislu", a onda mozes objasniti i sta je to biti protiv globalizacije "u uzem smislu".
A onda nam objasni sta ti u smislu globalizacije znaci "podizanje", tj. "nepodizanje zidova".
Pa kad nam to razjasnis, mozda ce imati nekog smisla da ucestvujes u diskusiji...
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 12:47 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Ajde ti meni navedi gdje sam ja rekao da si TI to rekao.


Nisi mi rekao? Znači tvoje uključivanje u temu je bilo čisto neobavezno sviranje qrtzu? E, ako je tako, onda je u redu.

Ali čudno, mora da sam stekao pogrešan utisak, jer mi se čini da si se OVDE obraćao meni, i to na način kao da se ja zalažem za plemenska uređenja i ostale gluposti koje si naveo, stavljajući mi tom prilikom reči u usta.

Citat:
Ivan Dimkovic: Zeznuto, momci... svet nije stao ni kada je grupa originalnih ludita krenula u svetu borbu vilama protiv mehanizacije - pa tako nece stati ni sada kada moderna tehnologija omogucava istinsku globalizaciju ekonomije.


Odakle ti da sam ja protiv razvoja tehnologije? Tehnologija je super stvar, i ona je tu da olakša život. Da ne mislim tako, i da sam neo ludit kako pokušavaš da mi prišiješ, bio bih već u nekoj šumi ili najbližoj pećini, a ne tipkao ovde po tastaturi
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 13:35 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Nisi mi rekao? Znači tvoje uključivanje u temu je bilo čisto neobavezno sviranje qrtzu? E, ako je tako, onda je u redu.

Kao sto i sam kazes, nisam ti govorio nego neobavezno svirao.
Tako da je sve u redu.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 14:27 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Ako. Nego meni je samo da vidim šta će Dimković da priča tada na forumu. Pošto malo malo pa otvara temu gde je zabrinut za svoju privatnost... a kad mu ugrade čip po sred čela verovatno će da priča kako je to napredak i kako to tako baš i treba :D
A koji su to oni sto ce da mu ugrade cip? Jel isti oni koji se mole ovome i onome, kako si pisao u nekom drugom postu izunad, mrzi me da trazim. Nije lepo da se krije uzrok te galame o cipovima, jer na kraju od sve brige za slobodu ostade samo cip. Dok to o moljenju nisi napisao tvoja kritika procesa u savremenom drustvu je bila bas onako OK, ali od tada meni deluje malo neozbiljno.

BTW "oni" ce da ostave izbor, ko nece cip na celo ugradice mu ga na drugo mesto, a zna se i gde ;) I sta fali cipu, eno Erik Kartmen bas zbog cipa pobedio mrtvog Sadama Huseina
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 14:32 - pre 159 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne vidim ko ce nekome gurati "cipove"

I nece. Ljudi ce ih traziti sami. Isto kao i Facebook :)
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 14:53 - pre 159 meseci
@Lesli,

Uopšte nije bitno kome se klanjaju, već je bitno nešto drugo. Ako danas policija prati i popisuje aktiviste u bazu, sutra, kada ti sve bude na čipu, i kada ti ceo život bude zavisio od njega, ko može da garantuje da se tim aktivistima čip misteriozno neće trajno "pokvariti"? Kritika, organizovanje, aktivizam i protesti ljudi su sastavni deo civilizacije i uslov za napredovanje. Zašto obeležavamo 1. Maj, 8. Mart i još neke datume? Freedom is not 4 free U uslovima kada život zavisi od čipa, većina ljudi će iz straha pre da gleda svoj interes i sasvim sigurno pogne glavu gledajući svoja posla. To onda sigurno NE vodi napretku društva, i to u smislu slobode i prava ljudi. To je suština moje priče. Možda ja grešim, ali dobro...vreme će pokazati
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?19.03.2011. u 15:00 - pre 159 meseci
Bitni su motivi kriticara. Ako neko kritikuje bilo sta vodjen nekim iracionalnim motivima i nekim pricama o nekakvom klanjanju onda ta kritika nije ozbiljna. Sto se tice te slobode, rekli smo da je to nemoguce, takva im priroda, a sto se tice prava, imaju oni u civilizaciji i sad veca prava nego sto zasluzuju. Znaci, problem ne postoji, nego ga izmisljaju oni koji hoce da budu kalifi umesto kalifa. To jest bili su kalifi 5 milenijuma pa im se ne svidja da izgube pozicije. E pa mozda je njihovo proslo i price su im se izlizale, jesu li mislili o tome?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta ce biti kad se dobar deo poslova zameni robotima?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24907 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.