Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbi u redu za bajat hleb

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbi u redu za bajat hleb

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32958 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 18:32 - pre 159 meseci
Citat:
gigamg1:neka nam samo stvore uslove da mozemo da zivimo od svog rada

Evo sad ce Japanci - obecali su, cim poprave ono sto im je cunami stamburao, odma doci ovdje da vam podignu fabrike i iskrce njive pa da vi mozete da radite i zivite od svog rada. I jos su rekli - nemojte vi slucajno dotad nista da radite da se ne umorite, pa samo jos vise izgladnite.
Strpite se jos malo, sad ce oni...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 18:36 - pre 159 meseci
Citat:
dekster2
Ja ne znam zbog čega si toliko u strastven modu kada pričaš o toj uniji.Kao detetu ka da mašeš čokoladnom bananicom za koju zna da je lepa.
Nama unija treba da bi davala pare za opustošenu zemlju u kojoj se 2000 sve rapadalo.Za uzvrat dobijaju se pare i uzima je poznata ekipa patriota
koje su oni odredili.Štima dok se uništava sve od reda.Zar bi u evropi ostao ministar poljoprivrede bez sankcija da uništi stočni fond.Koji su to zakoni
koje imaju,a bol. ih .upe kada se to radi u Srbiji.Ta Vojvodina i Srbija su hranile 20 miliona ljudi i sada kao da je neki vakum usisao to plodno zemljište.
Koji je kvalitet povrća koji jedeš u nemačkoj.Osta će ti isti i posle dve nedelje u frižideru da ga ne pipneš.Zašto ti stranci iz unije kada dođu ovde pominju
tu hranu kao da nema ničega drugog.Ipak je ovo velika BAŠTA za njih koja može da hrani tu ekipu iz eu,a oni će nama instant hranu u celofanu koja će narasti
u mikrotalasnoj.
Gde je ona stara priče kada su Japanci hteli da im damo deo zemlje da hrane celu evropu.Najgore je što će te guzic. da nas isele odavde jer im priroda isuviše
oduzima finansija,mislim na osiguravajuća društva koja puca lovu na svaku polavu koja odnese na stotinu kuća i automobila.
Negde sam napisao.Uzmi neku org u Japanu sa programom,MI NISMO PATRIOTE,i ne busamo se u grudi da smo Srbi,hoćemo da debelo profitiramo a vama će biti
standard za neki normalni život.Normalni podrazumevam da neidem sa poslom kući da bi se branio i preživeo od mase onih koji misle da imam više ili sam jedan od
onih koji su se nakrali.Ja jesam u sistemu ali bih voleo nešto drugo da radim i budem svoj jer ta unija na čelu sa g.Šutkom nas je dovela da će mo za običnu udarnu iglu
zavisiti od te unije jer mi nećemo imati ništa svoje.


Vidi, dekster2...

Da ne filozofiramo mi puno, Nema nista strastveno u mom "modu" - samo sam se osvrnuo na puste snove da Srbija moze da postavlja uslove EU oko toga na koji nacin ce biti integrisana u EU trziste. Ne znam sta o tome ima da se prica - ako neko poredi Srbiju i Svajcarsku ili Norvesku i pokusava da na neki nacin izvuce paralele, taj je ocigledno pod dejstvom nekih teskih droga.

Ne treba Srbiji EU zbog nekakvih para iz EU, vec zbog jedinstvenog trzista i mogucnosti za izvoz bez carina te integracije u jedinstven sistem zakona i propisa koji olaksavaju trgovinu.

Mozda to te seljake sto ce navodno "da hrane EU" ne zanima to (mada, trebalo bi - posto carine na tvoju robu generalno nisu dobra stvar ;-), ali zanima i te kako bilo koga ko zeli da otvori bilo kakav veci proizvodni biznis. Razlog je vrlo prost i logican - ne isplati se investirati u zemlju koja je u nekom sukobu sa EU, kada imas Bugarsku, Rumuniju, Madjarsku koje su clanice EU i isto imaju jeftinu radnu snagu.

Dok se to ne resi, fabrike koje valjaju veliku kolicinu robe u EU ce biti u Bugarskoj, Turskoj, Rumuniji, Madjarskoj - a ne u Srbiji.

Vrlo prosto - nema tu nikakve strasti, na kraju krajeva mene licno bas briga da li ce se to menjati ili ne, ali nekog ko zivi u Srbiji i zeli da zivi ekonomski siguran i dostojanstven zivot bi to i te kako trebalo da zanima.

Citat:

Ta Vojvodina i Srbija su hranile 20 miliona ljudi i sada kao da je neki vakum usisao to plodno zemljište.
Koji je kvalitet povrća koji jedeš u nemačkoj.Osta će ti isti i posle dve nedelje u frižideru da ga ne pipneš.Zašto ti stranci iz unije kada dođu ovde pominju


PA super bre... uz najbolje povrce i voce u celoj Evropi i mogucnoscu hranjenja "cele Evrope", onda nema nikakve frke... ako je Norveska uspela da ih uceni sa naftom, i mi mozemo sa krastavcem jbg...

Mislim, samo napred... ako mislis da to tako moze da ide, hej... bolje za sve ako to stvarno uspe :-)

Ali nesto mi se cini... da je to ipak malo komican argument, posto EU ima sitne proizvodjace poput Spanije, Francuske - pa i Turske sa kojom imaju free-trade dil... ako smatras da te zemlje pojma nemaju da valjaju povrce, ne znam... raspitaj se malo bolje ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 18:37 - pre 159 meseci
http://vukajlija.com/drzava-duradi-nesto

Nece puno toga uraditi dok ne bude pritiskana od vecine ili glasnije manjine da to uradi.
A izaci svakih 10 godina i srusiti nekog sa vlasti, pa cekati sledecu dekadu sledeci nesto duradi i nije pritisak koji ce doneti rezultat.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 18:49 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666http://vukajlija.com/drzava-duradi-nesto

Nece puno toga uraditi dok ne bude pritiskana od vecine ili glasnije manjine da to uradi.
A izaci svakih 10 godina i srusiti nekog sa vlasti, pa cekati sledecu dekadu sledeci nesto duradi i nije pritisak koji ce doneti rezultat.


Kako pritiskana?
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 18:50 - pre 159 meseci
@odin
Kako izvrces reci....
Nije poenta da nam neko drugi pomaze vec mi sami sebi! Sami sebi kao drzava, kao zemlja.
Mi smo birali te politicare i postavili ih na sadasnja mesta, valjda je red da i oni opravdaju to poverenje i ucine nesto za svoju drzavu osim obezbedjivanja unuka i blize rodbine sto finansijski sto zaposlenjem. Te silne malverzacije i prevare i potkradanja moraju stati.
Hocu da kazem da bi mogli da izjednace pravila i zakone za sve pa da mozemo necemu da se nadamo od nas samih. Da mozemo da radimo, da nam rad bude korektno placen a verujem da bi nam bilo bolje jer i psa kad pomazis on se umiri.
Hajde da krenemo sami sebi da pomazemo, ne mozemo ocekivati nista od stranaca i evrope vec moramo sami da mrdnemo dupetom da bi nam bilo bolje.
Ne govorim da bi drzava trebalo nesto da nam pruza nego samo da radi svoj posao korektno i nepristrasno. Znaci ni manje a ni vise od onoga sto joj je posao.
A kada bi krenuli tom idejom da se vode, veruj mi, mi obicni gradjani ne bi imali razloga da se bunimo i dizemo bune i ustanke

Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 18:51 - pre 159 meseci
Jos nesto...

Citat:
dekster2
Koji je kvalitet povrća koji jedeš u nemačkoj.Osta će ti isti i posle dve nedelje u frižideru da ga ne pipneš.Zašto ti stranci iz unije kada dođu ovde pominju tu hranu kao da nema ničega drugog.Ipak je ovo velika BAŠTA za njih koja može da hrani tu ekipu iz eu,a oni će nama instant hranu u celofanu koja će narasti


Povrce i voce ima... klasu ;-) Koliko para, toliko i muzike.

Ne znam ako mislis da po EU ne mozes da jedes kvalitetno povrce i voce... mozda si gledao na pogresnom mestu.

Nisam bas siguran da su te velike price preterano korisne, jedna, recimo, Spanija (ili Francuska) nije sisala vesla pa da ne zna da proizvodi povrce i voce za svaki dzep. Malo realnog sagledavanja situacije nije na odmet.

Naravno da treba prodavati sve sto valja i sto moze da se proda, ali malo je preterano zanositi se sa tim velikim pricama o ishrani "cele EU". Ono, prvo treba skociti pa reci hop - kako stvari stoje danas, tu bi dosta toga moralo da se promeni na bolje pa da se prica o Srbiji kao nekoj poljoprivrednoj sili na nivou Evrope. Ono, to su realne cinjenice, kolicine izvoza govore onako kako jeste - a ne "sta bi bilo kad bi bilo".

Da ne pricamo o tome da Srbija nema ni najmanju teorijsku sansu da vecinu svoje ekonomije bazira na poljoprivredi (nema to veze sa Srbijom, vec sa faktom da ni jedna moderna drzava na ovom kontinentu ne moze da funkcionise tako - tako funkcionisati mogu samo neke africke bedne drzave) - mozda nekih 20-tak% svoje ekonomije, da, ali onih 80% isto mora da radi nesto drugo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 18:53 - pre 159 meseci
@kelja
Kratkorocno npr da izadje pred platane ako se ne slaze sa secom, dugorocno da pocne da se aktivnije bavi politikom - sto kroz direktno ucesce, sto kroz gradjansku aktivnost.

 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:01 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666: @kelja
Kratkorocno npr da izadje pred platane ako se ne slaze sa secom, dugorocno da pocne da se aktivnije bavi politikom - sto kroz direktno ucesce, sto kroz gradjansku aktivnost.


Ok, ali prvo mora da se pocisti teren. A ovi se nece skloniti sami... Ovog puta treba ozbiljna revolucija, a ne petooktobarska zajebancija.
Edit: Uzgred, tesko da ima evropske (a i svetske) zemlje gde se vise ljudi, ako sudimo po broju ljudi u raznijem partijama i nevladinim vladinim organizacijama, bavi politikom.


[Ovu poruku je menjao kelja dana 01.04.2011. u 20:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:12 - pre 159 meseci
Jaoj tek sad sam video vest da su doneli UREDBU!!!!

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=503440


Znači sad će biti kao kod Slobe, biće jeftin lebac, al' neće ga biti nigde da se kupi.

Dajte mi pušku da se obesim.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:13 - pre 159 meseci
@ivane
Pre svega RESPEKT.
ALI, baš taj paradjz sam u španiji kusao.Nema veze.Samo jedno pitanje.Kako ta unija ne napravi bar neki kompromis i kaže,ok imate povšinu
EVO para samo za pšenicu,kupujemo po toj ceni /IMA ZARADE/ vama toliko da ne bude redova za hleb.Ne ispunite, ćao sa pomoći i prisili te LOPOVE,koji neznaju
kada je dosta.Pazi,na Kalenić pijaci hleba nije bilo ni za novu godinu,kao i za božić u Marketima,a red sam čekao kod privatnika,gde je zbog čekanja bilo
onih koji su se praznili političkim vicevima.10 godina nove ere i opet isto.Pa u tri Lepe.I da, pored hleba svuda je copy.pogledaj sada sajam tehnike.1500 izlagača je bilo
a videćeš sada i da li će biti je pitanje.KANCER.Neznam kavu projekciju imaš situacije ovde,ali daleko je od grada Mercedesa.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
212.178.236.*



+21 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:19 - pre 159 meseci
Prostim rečenicama.... Šta je lebac....

http://www.youtube.com/watch?v=UVFIcHtnzpw
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:21 - pre 159 meseci
Skoro me zamolila komsinka da joj dovucem par stvari iz megamarketa posto idem autom.Izmedju ostalog voca. Ja se potrudio da izaberem najlepse komade iz prodavnice jer znam da ima goste iz engleske. Posle svega rece mi da nisu pipnuli voce jer su mislili da je skart, pogotovo banane i narandze, ostalo im je bilo djenedjene.
Kad gazda Misko moze na brodove da kupi za kikiriki IV klasu voca iz argentine i stavi u sve prodavnice, ostali s njim ne mogu da se takmice.
A oni retki kojima je to voce lose, sigurno mogu da nadju bolje, ali za paprene cene.

Na kraju komsinka i njena deca pojedose sve voce, eto neke koristi ;).
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:35 - pre 159 meseci
@kelja

U kom smislu revolucija?
Revolucija sa kasnijom revolucionarnom pravdom ili revolucija sa kasnijom smenom rezima i novim izborima?

Obe opcije si imao i same po sebi ne znace nista.
Ja vise verujem u evoluciju i razvoj gradjanskih akcija kao sto je ovo ili ovo.
Jos mediji tu fale, ali to je druga prica, ali namestice se i to kako treba verovatno.

Do tad, sesti ispred suda i ne pomeriti se cele godine dok ne pocnu da rade kako treba.
Ako su mogli ovde u Stuttgartu da mi zagorcavaju zivot blokirajuci grad svakog ponedeljka cele godine zbog rusenja us*ane zeleznicke stanice - docice valjda jednom i talas u Srbiju za ozbiljnije stvari.

Ako ne dodje, onda kako Lesli kaze - nije ni trebao da dodje.


Edit:
Sto se tice tvog dodatka o broju NGOa u Srbiji, gresis.
Primer koji dobro znam iz iskustva - grad Stuttgart ima omladinskih civilnih organizacija vise nego cela Srbija.
Ali nigde se ne krivi nesto sto bi trebalo da bude prirodna reakcija gradjanstva na svoju realnost, kao u Srbiji ;)
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.149.*



+47 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:41 - pre 159 meseci
i sta kazes: dodjosi dodjose i sve unistise!

http://www.youtube.com/watch?v=brj2UkUPjCI

sramota... kako se usudjuju da udju u vasu carsiju. pop, crkva, nacija i kosovo. amin!

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:43 - pre 159 meseci
Ma kakve revolucije, ko ce da plati tu revoluciju i zasto ce neko uopste da je placa. Da bude bolje "narodu" ? Nikad u istoriji covecanstva nije bilo takve revolucije pa nece ni sad da bude. Nego lopate u sake.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 19:49 - pre 159 meseci
@Odin D.

Ovo sam napisao na početku rasprave, dok se ti još nisi bio uključio:
Citat:
Lazar-I: Proizvodnja većine poljoprivrednih proizvoda je bila niska u celom svetu, pa su cene visoke. Sledeće godine se mogu očekivati još više cene! Oni kojima to ne odgovara mogu da krenu sami da se bave poljoprivredom!


Pošto sam ponovio sličan stav:

Citat:
Lazar-I: Ne želim nikome da delim hleb, čak podržavam poskupljenje pšenice, mislim da će to dovesti do opamećivanja!


Ti mi odgovaraš:

Citat:
Odin D.: Eto, pa sta upravo rekoh! Ja ga hvalim - a on jos bolji! Ovako brz napredak u opamecivanju odavno nisam vidio!


Zar ne misliš da bi za tvoju misiju "opamećivanja" bilo dobro da pročitaš ono što drugi pišu ili misliš da je dovoljno da ponavljaš lekcije o evoluciji koje si mogao da naučiš u osnovnoj školi?

 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 20:00 - pre 159 meseci
Citat:
Sto se tice tvog dodatka o broju NGOa u Srbiji, gresis.


A, ok, ali zato smo sa partijama jaki.

Citat:
Ja vise verujem u evoluciju i razvoj gradjanskih akcija kao sto je ovo ili ovo.
Jos mediji tu fale, ali to je druga prica, ali namestice se i to kako treba verovatno.


Pa ne znam bas... Ti si video kako je Dulic ''kaznjen'', a za njegove svinjarije smo saznali zahvaljujuci radu ovakvih ljudi... Nemaju ovde udruzenja gradjana, pa cak ni kontrolni nezavisni organi, osnovani od strane vlade (joj, cinizma! ) nikakvu realnu moc...

Pa, evo, pogledaj samo ovu tragikomediju:

http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=31&nav_id=503047

Gradjanska inicijativa moze da prodje u gradjanskom drustvu i pravnoj drzavi. Mi to nemamo, vi imate. U tome je razlika.

Citat:
Lesli Eldridz: Ma kakve revolucije, ko ce da plati tu revoluciju i zasto ce neko uopste da je placa. Da bude bolje "narodu" ? Nikad u istoriji covecanstva nije bilo takve revolucije pa nece ni sad da bude. Nego lopate u sake.


Ne znam, Lesli, neko kome bi uredjena i pravna drzava bio cilj, a prezivljavanje naroda kolateralna korist? Nema takvih ovde, u pravu si, a videcemo da l' ih ima napolju...
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 20:01 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666: Btw posto je 'lebac?
Pre uredbe, mislim.
Ako neko zna cenu par sorti, ne bi bilo lose.

Sad se vratih iz Univera, najjeftinija vekna je od 250g i zove se Zur Vekna(sa Z kao Zeljko), standardne vekne 45-55, a ima ih i do 167 dinara. A mini-pekara je zakon, potvrdjujem, devojka se sad umasterisala pa ima kombinacije brasna i kvasca razlicitih proizvodjaca, nikad lepsi lebac nisam jeo.

Citat:
milivoje t
Kad gazda Misko moze na brodove da kupi za kikiriki IV klasu voca iz argentine i stavi u sve prodavnice, ostali s njim ne mogu da se takmice.

Mogu, ovamo uvoze iz Kine, a badem iz USA :p


 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 20:14 - pre 159 meseci
Omladinac jos je nateraj da rucno zamesi testo, mozda lebac ne bude neki, ali ta rabota ima dobar potencijal ;).

Pekare se inace satiru od para od sitnih peciva, nekada su zarade na lepcu bile na nuli, ali se zato rasturalo na pecivima zbog velikog prometa ljudi...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbi u redu za bajat hleb01.04.2011. u 20:19 - pre 159 meseci
@kelja
pa zato kazem evolucija, to je proces.
On nigde nije donet, nego se razvijao.

Ni u Srbiji nije filantropija i gradjanski angazman nepoznata stvar. Imala je neki tracak zakasnelog prosvetiteljstva, nesto znacajniji zamah pre WW2, a vidim i da oni delovi Srbije desno orijentisani prihvataju takav nacin delovanja.
Mozda se nekom ne svidja sta zastupaju Dveri, ali oni su tehnicki jedna dobro organizovana grupa ljudi.

I mislim da ce to i ici dalje, jer npr pre 15 godina si mogao da sanjas da udjes u neku opstinu i trazis budzet na uvid, dok sam ja (doduse ne kao pojedinac) imao prilike pre nekoliko godina da to dobijem nekoliko puta uz negodovanje glavesina, ali uz pomoc dobre vile koju finansira zli zapad.


Mislis da se negde takvo drustvo spustilo sa neba?


@arsen
pa gde je onda ta usteda za pucanstvo kad je limitirana cena skoro ista kao i trenutna?
Ili meni nesto promice?
Je l' to za sve vrste leba limit ili i za one bogatije, sto prdis posle dobro od njih?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbi u redu za bajat hleb

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32958 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.