Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)

elitemadzone.org :: MadZone :: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58396 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 09:43 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  Ja kad bih...glupost, glupost...

Ahahaha, jeste, napunio si Novo groblje. Kad god svratim, na novim spomenicima pise, "Ovo je Onogstosepodstaredanelozinabelognindzu delo"!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 09:45 - pre 159 meseci
BDP informacija naravno ne moze reci puno toga o subjektivnom kvalitetu zivota.

Pretpostavljam da je subjektivni kvalitet zivota bio veci, mozda i mnogo veci, nego u Bugarskoj, npr - ali postoji granica koliko subjektivni kvalitet zivota moze da odudara od objektivnog ako je mesecni PPP po glavi stanovnika, recimo, $400.

Poenta tih cifri nije da nesto specijalno kaze o SFRJ, vec samo da ukaze da SFRJ nije bila nekakav ekonomski el-dorado.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 09:46 - pre 159 meseci
Niko to ne tvrdi, nego da je celokupna atmosfera bila drugacija, prvenstveno zato sto su nacionalisti bili spreceni da laju i da sire dezinformacije o tome kako je za to sto ovde ne valja kriv neko drugi.
Citat:
vilil1: O tome sto je gangster napravio stabilnu drzavu, dovoljno govore ratovi na ovim prostorima.
A koji su to ratovi? Jel oni sto ih je 1989 na Gazimestanu najavio decko sa suncem u kosi govoreci o bitkama koje za sada nisu oruzane, mada ni takve nisu iskljucene? Lole jedne nacionalisticke, mislite da se niko ne seca kako je sve pocelo ;-)
Citat:
vilil1: Ahahaha, jeste, napunio si Novo groblje. Kad god svratim, na novim spomenicima pise, "Ovo je Onogstosepodstaredanelozinabelognindzu delo"!!!
Nije tacno, ja sam human, ne bi punio groblja nego bi mi nacionalisti rmbali u gulazima da obnove ekonomiju koju su upropastili pa sad placu i svaljuju krivicu na one koji su pravili. As ti gospe, a zasto su oni pravili? Ta da nisu pravili, ne bi imalo sta ni da se ruši! Je li tako, tako je.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 09:50 - pre 159 meseci
Citat:
dejanet: Onaj gore grafik(treba ga ponavljati na svakoj stranici) je bdp zemalja istocnog bloka, mi smo tamo i ako smo tada bili u nato paktu, troskarili smo 100 milijardi americke pomoci i bili nesto bolji od Albanije i Rumunije, ostali su nas sisali.. sto se izivljavanja tice, trosilo se ne zaradjeno, sto je i razlog sadasnje kuknjave za proslim vremenima.. a sta ce buduci klinci i klinceze neka im je Bog u pomoci..


A sta sad se trosi zaradjeno ? :) > 60% radnog stanovnistva je na drzavnoj sisi uzimaju se krediti od MMF-a ....
Za 20 god. cete tek videti da je sfrj malo dete za ove danasnje skakavce a onda ce opet da im Tito bude kriv :)
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 09:55 - pre 159 meseci
Ne samo to, nego se posle zavrsetka hladnog rata ce na principu trosenja nezaradjenog bazira nacin zivota i privredni rast u svim zemljama. Samo tamo nacionalisti ne laju zato sto su im stavljene brnjice pa ne mogu da huskaju recimo Francuze protiv zlih Nemaca i slicno, nego su cak ovi vekovni neprijatelji seli pa napisali zajednicku istoriju iz koje je izbaceno huskanje i kevtanje nacionalista. Za razliku od nekih.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 09:57 - pre 159 meseci
Citat:
vilil1


Pa ne znam. Kada se stvara drzava, valjda nema rok trajanja. Mislim, nije to cilj. Stvoriti neku drzavu koja ce biti vremenski ogranicena.

Ovo je u redu, mora se saradjivati sa svima, i susedima i onim drugim. I jesam za to. Da se zna, cist racun duga ljubav.


Sve se radi iz interesa onih koji tu neki interes imaju i koji taj interes mogu da ostvare.
Ocigledno sastav tih ljudi je bio drugaciji 1943. i 1991.

A oni koji su se borili da SFRJ u celini predje iz jednog sistema na drugi, nisu se bas nesto proslavili ni u jednoj republici, pa ni u Srbiji.
A nisu bili ni za to da sama Srbija bude nezavisna.
Oni su hteli nesto sto ne mogu, a ono sto moraju, nisu hteli.

E sad moraju ono sto nisu ni zamisljali.

 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:02 - pre 159 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... vec samo da ukaze da SFRJ nije bila nekakav ekonomski el-dorado.

Ma kakav eldorado. Da nije bilo zatvoreno trziste davno bi sve te firme propale. Da nije bilo nasih po belom svetu koji su slali novac, stedeli u nasim bankama po inostranstvu, ni para ne bi bilo, nije bilo izvoza jer se pravila nekvalitetna, nekonkurentna roba.

Dobro bilo je i nekog sitnog izvoza, nesvrstanim prijateljima. Recimo '85. u Tunisu sam se vozio Ikarus autobusima, a i Zastava im je nesto malo prodavala. Uglavnom, gro deviza je u zemlju stizao iz kredita i nasih koji su ziveli u inostanstvu. Bilo je ograniceno iznosenje deviza iz zemlje, i za to sitno sto si mogao da izneses, morao si da imas potvrdu iz banke. Zato si morao u Francuskoj ulici, u menjacnici kod siptara da trgujes devizama. 10% je bila njihova "provizija" :D

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:10 - pre 159 meseci
Ja imam jednu teoriju oko svega toga.

Upravo je odluka da se SFRJ dozvoli da bude nekakav "lider nesvrstanih" - a ta odluka je tu radi pravljenja bafer zone sa gvozdenom zavesom, bila KATASTROFALNA na duzi rok za mnoge u toj SFRJ.

Tacno, na kraci rok je SFRJ stvorlila "niche" i izvozila svoje proizvode bantu-asima sto je omogucilo vrlo zanimljivu zatvorenu ekonomijicu koja nije bila deo Kominform / EEZ blokova - ali je upravo taj koncept mnogima ubacio u glavu ideju da su zaista oni stvorili "nesvrstane" te da mogu tako da nastave koliko hoce.

Kada je sredinom 80-tih poceo proces demontaze komunizma, i zbog komunizma stvorene "bafer zone" - SFRJ ekipa (tj. jedan njen deo, bez Slovenaca naravno koji su ocigledno znali koliko je sati, i sta treba ciniti) je usqrceno mislila da oni tu nesto mogu da uticu i da menjaju. Jasno, mogli su da promene samo onu stvar, posto o bafer zoni nisu nikad odlucivali oni vec prave batice - iste te koje su srusile onaj zid severno od SFRJ :)

Iskreno, mislim da je za SFRJ mozda cak bilo i bolje da bude u Staljinovoj zoni - jeste, bilo bi lose do 80-tih, ali bi znali sta da radimo posle 100% - kao sto je znao svako u Evropi ko je bio pod Kobom.

Ovako, i dan danas imam utisak da su mnogi ljudi u nekom ubedjenju da su zaista u SFRJ sami stvorili "nesvrstane" te da imaju kapaciteta i energije da izigravaju nekakav "treci put". To je nista drugo nego "delusion" sto kazu psihici.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:11 - pre 159 meseci
Citat:


Ma kakav eldorado. Da nije bilo zatvoreno trziste davno bi sve te firme propale. Da nije bilo nasih po belom svetu koji su slali novac, stedeli u nasim bankama po inostranstvu, ni para ne bi bilo, nije bilo izvoza jer se pravila nekvalitetna, nekonkurentna roba.

Dobro bilo je i nekog sitnog izvoza, nesvrstanim prijateljima. Recimo '85. u Tunisu sam se vozio Ikarus autobusima, a i Zastava im je nesto malo prodavala. Uglavnom, gro deviza je u zemlju stizao iz kredita i nasih koji su ziveli u inostanstvu. Bilo je ograniceno iznosenje deviza iz zemlje, i za to sitno sto si mogao da izneses, morao si da imas potvrdu iz banke. Zato si morao u Francuskoj ulici, u menjacnici kod siptara da trgujes devizama. 10% je bila njihova "provizija" :D



Ma sve je to super, evo ja cu prvi cu da pljucnem na tita i sfrj ako sad pa cak i za 10 godina dostignemo taj nivo izvoza , bpd-a i standarda
i sve ostalo o cemu pricas ako je to sve bilo na klimavim i nesigurnim i vestackim nogama .
Bitno je da sada krcimo put u EU sa zdravom i mocnom ekonomijom sa izvozom od "neverovatnih" 4 milijarde $

Nego, imam jedan Obodin - Cetinje frizider koji ima 40 god. i jos radi ...
Ako nekog interesuje mogu da mu prodam povoljno ako ne dobije kredit od banke za kupovinu novog ...


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:14 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666
A oni koji su se borili da SFRJ u celini predje iz jednog sistema na drugi, nisu se bas nesto proslavili ni u jednoj republici, pa ni u Srbiji.
A nisu bili ni za to da sama Srbija bude nezavisna.
Oni su hteli nesto sto ne mogu, a ono sto moraju, nisu hteli.

E sad moraju ono sto nisu ni zamisljali.

Istina. Da su ovi nasi komunisticki dripci koji su tada bili na vlasti u svim republikama bili imalo normalni, videli bi sta Gorbacov radi, i sta ce se desiti sa komunizmom. Da su uradili nesto normalno, jugoslavija bi bila prva zemlja istocnog bloka u EU. I nista se od onoga kasnije ne bi desilo.

Jedino Janezima skidam kapu, i hvala im sto su rasturili SK, ostali...sve neki "naslednici" copavog gangstera. Sve neki minijaturni komunisticki diktatori koji su nas i doveli tu gde jesmo.

Na zalost, ni ovi neokomunisti na vlasti nisu bolji, pa ponovo igraju na laznog aduta - Rusiju, te i ne vidim neku perspektivu za nas.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:14 - pre 159 meseci
Nemam nameru niti sposobnost da dokazujem da nije u pravu, a još manje očekujem da bilo ko, na osnovu nekoliko stranica na forumu, promeni svoje mišljenje. Kao što ni antisluhisti ne može niko dokazati da ne peva tačno, jer on nema ispravnu registraciju visine tona. Urođeno i nepopravljivo.

Zato, sva prava!

Koliko su J.B.T. i YU bili cenjeni u celom Svetu, dokazalo se ne samo na sprovodu, nego i uvaženom statusu, koji je svaki građanin imao, zahvaljujući opštem utisku o Državi i politici, koju ta država vodi na međunarodnoj sceni.
Čovek je znao, par exellence, šta, kada i kako treba uraditi/odlučiti/pokrenuti/zaustaviti...

Čovek je tačno znao sa kim ima posla u mnogonacionalnoj državi i kako sa kime treba postupati.
Čovek je tačno znao i gde su opasnosti po zajednicu i reagovao je, svidelo se to nekome ili ne.
Bilo je mnogo protivnika takvog uređenja: neki sklonjeni, neki odrobijali, onemogućeni u antidržavnom delovanju, neki praćeni i nadgledani...
Mnogi od tih su jedva dočekali kraj sahrane http://www.youtube.com/watch?v=WvDEXlFo4no ( čitati i komentare!)
da bi se oslobodili i razmahali svoje idejne i ideološke projekte za sledeću, sretnu generaciju.

I šta su nam lepog, dostojanstvenog i vrednog doneli za našu unutrašnju upotrebu i za ugled u Svetu?!
A deluju slobodno (bez zlog Diktatora, ćopavca...itd.) već 30 godina.

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:22 - pre 159 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Ovako, i dan danas imam utisak da su mnogi ljudi u nekom ubedjenju da su zaista u SFRJ sami stvorili "nesvrstane" te da imaju kapaciteta i energije da izigravaju nekakav "treci put". To je nista drugo nego "delusion" sto kazu psihici.

I ovo o nesvrstanima je deo propagande kojom su nas trovali. Pokret nesvrstanih je osnovan na inicijativu Nehrua i Nasera. Kakav crni Dontito. To sto je on dobio dozvolu da se slika sa njima i da prica da je osnivac, nas narod je debelo platio. Pa izgradili smo Egiptu Asuansku branu kad im je bilo najteze. Em smo ucestvovali u finansiranju, em smo im radili za dzabe. Svo to njegovo trpanje smo mi platili i preplatili.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:27 - pre 159 meseci
A koji ste to vi? Je li, kako ide krljonostalgija? A predratno-gradjanska-klasa-unistena nostalgija i prenesena-industrija-iz-srbije-u-Hrvatsku nostalgija? Moze li se?
Citat:
Ivan Dimkovic:Ovako, i dan danas imam utisak da su mnogi ljudi u nekom ubedjenju da su zaista u SFRJ sami stvorili "nesvrstane" te da imaju kapaciteta i energije da izigravaju nekakav "treci put". To je nista drugo nego "delusion" sto kazu psihici.
Jeste, ali ja koliko vidim, to nije slucaj sa "jugonostalgicarima" nego sa ovim nacionalistima. To oni drve o trecim putevima, Rusijama i lokalimperijalizmu, krvi i tlu. Takvi su oni.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:29 - pre 159 meseci
Nemam pojma koliko je zaduzenost reper za utvrdjivanje uspesne privrede.
Ceo sistem pociva na zaduzivanju, koje samo po sebi ne znaci nista, nego tek kad se vide rezultati zaduzivanja.
Ne znam ni jednu drzavu da nije zaduzena, ali znam da ima razlike koja zemlja za sta koristi novac.

Ono sto je problem za ex Yu je to sto ona vise nije imala okvir za svoje postojanje - ni politicki, ni ekonomski.
Da je bilo drugacije, da postoji jos uvek SSSR i ima mesta za plansku privredu, verovatno bi ta zemlja i dalje funkcionisala sa sve obimnijim zaduzivanjem.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:29 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666: A oni koji su se borili da SFRJ u celini predje iz jednog sistema na drugi, nisu se bas nesto proslavili ni u jednoj republici, pa ni u Srbiji.
A nisu bili ni za to da sama Srbija bude nezavisna.
Oni su hteli nesto sto ne mogu, a ono sto moraju, nisu hteli.

E sad moraju ono sto nisu ni zamisljali.


Al' si poetski raspoložen nešto, a?

Ja bio ponosni član od samog osnivanja dotičnog saveza, dok god je imalo smisla. Kad sam video da budale na svim frontovima nezadrživo pobeđuju, odustao sam. Na kraju sam shvatio da je TITO bio car, maestro, i da bolje od toga ne može na ovim prostorima.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:33 - pre 159 meseci
^^
Pa inspirativna tema, jbg.
Kad mogu deseterci nad takvim narodom da se ispevaju, mogu i haiku postovi, bez problema ;)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:33 - pre 159 meseci
Citat:
vilil1: I ovo o nesvrstanima je deo propagande kojom su nas trovali. Pokret nesvrstanih je osnovan na inicijativu Nehrua i Nasera...
JBG moguce, ali je Tile i tu uimeo da se nametne kao glavni. To je zato sto nije bio kilavi Radovan kao neki nego drzavnik i vizionar. E sad sto posle neki nisu znali ili nisu hteli da slede tu viziju (da je nacionalizam najveci neprijatelj ovih prostora) nije kriv on. Tako ti je to. Zahebana je ta pravda.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:34 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: A koji ste to vi?

Svi koji smo bili zaposleni u onoj truloj drzavi koju su vodili truli ljudi na celu sa copavcem.

Edit
Nije se on nametnuo, nego je platio. Nasim parama, nasim radom.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:42 - pre 159 meseci
A bre, sta da vam kazem. Tuzite ga kako vas je upropastio, a bez njega bi vi bre doktor nauke bili. Pa bi onda pisali starije i lepse memorandume.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)05.04.2011. u 10:46 - pre 159 meseci
Haha, jock bwe. To je davno proslo vreme. Nego ti i ostali koji zalite za tim vremenima...vodovod, kanalizacija, zalba...:D

Ili eto, koristite neki forum da lecite svoje frustracije, i da serendate kako se nekad "lepo" zivelo...

Sta da ti kazem, cao nema vise. Copavi rikno, vi placite i dalje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58396 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.