Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6823 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.ptt.rs.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a01.05.2011. u 22:47 - pre 157 meseci
Da li sam dobro cuo ili ne?.Na b92 je nezvanicno objavljeno da je 30% telekoma prodato Austrijancima i da nas ceka promena vlasnistva nad operaterima..

http://www.b92.net/info/vesti/...v_category=9&nav_id=509606

POzz
p.s Vidim da se nesto desava kod njih sto dugo nije, menjaju tarifne profile... steluju ih sto bi se reklo.. uvode i neke nove, a ne znam o cemu se radi..
ovo je mozda jedan od odgovora..
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a01.05.2011. u 22:59 - pre 157 meseci
Vodonoše donose kontra udar.
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=508750.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a01.05.2011. u 23:14 - pre 157 meseci
^^ hahahaha,bas me nasmeja

a ovi ce da presude?!

 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 05:57 - pre 157 meseci
ja sam vec napisao o ovome na jednoj drugoj temi.Ali ako neko nije citao evo linkova.Ako krenu sa paketima slicnim kao u svojoj drzavi i kvalitetom mreze kako mobilne tako i internet(sto mogu da potvrdim jer koristim njihove usluge),onda konacno nesto dobro za korisnike.A to za koliko je prodat.Mislim da je realno,cak i malo precenjeno.
A1 mobilna
Telekom Austrija

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 09:34 - pre 157 meseci
Kakve veze ima kako se oni ponasaju u svojim zemljama? Tamo se ponasaju tako zato sto je trziste regulisano da sprecava monopolizaciju i kartelizaciju, te iste "dobrocudne" firme kad kupe monopoliste u bantu zemljama sateruju lokalna trzista u cosak i muzu do besvesti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 09:48 - pre 157 meseci
Citat:
mmix: Kakve veze ima kako se oni ponasaju u svojim zemljama?


Upravo tako.Da bi i dalje sebe ušuškavali mora se musti na drugoj strani.Pa naši ne misle na nas,a drugi će.Profit je profit
a nasledi će sve loše od ovih naših a nešto malo dati.@ja sam ga tuko,i hoću da mi se vrne moj bokser.To mi je uspomena
na pokojnu Majku.
I da.840 miliona a ostalo još 70%.Pa on ispade da vredi preko 2 milijarde
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.ptt.rs.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 10:10 - pre 157 meseci
Vredi preko dve mlrd-e
1,4 mlrd eur-a su trazili za 51%.. Nezvanicno oni kupuju (illi su kupili) 31% Telekoma, prepustaju Deutche Telekomu Vip, a za uzvrat dobijaju Grcki paket akcija (20%) (Ote je u vlasnistvu Deutsche Telekoma)
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 10:14 - pre 157 meseci
Država ima 80%
Grčki OTE 20% a s obzirom da su Grci u veoma velikim ... ne sumnjam da će da prodaju svoj deo.
Većinski paket od 30% OTE-a ima Dojče telekom.

Eto preteče me čovek :)
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 10:15 - pre 157 meseci
Srbiji je potreban strani kapital i strane investicije.Sa takom logikom koju imate vise bi voleli da vam se vrate neki poput Jezde i Dafine(+).A ne sigurne svetske kompanije.To da su oni neki sad bogovi..nisu.to sto su nasi izleteli pre 2godine sa pricom da od prodaje ovih preduzeca Srbija ima da gradi puteve,nova radna mesta itd.Ljudi lepo sacekali pa pred izbore dali manju ponudu.Znaci nasa drzava nije u mogucnosti da ulaze bez velikog stranog kapitala.
ja stvarno ne kapiram sta bi vi.Da jos 10godina imamo spor internet i deracke pakete od mts.Kao i da svaki mesec izmisljaju neke akcije koje nemaju blage veze sa mozgom.U Srbiji nema mobilnog operatora koji nudi Iphone uz preplatu.To je da se stvarno zapita covek.Ali ne, mi i dalje treba da negujemo i ozivljavamo frankenstajn preduzeca sa xxx zaposlenih.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 13:01 - pre 157 meseci
Citat:
deki77: Srbiji je potreban strani kapital i strane investicije.


Apsolutno, samo sto to ovo nije, previse se udubljujes u vesti. Posoji razlika izmedju prodaje i investicije.

Sta bi ja? vrlo prosto, da se infrastruktura izdvoji od telekoma i da se telekom proda, koliko daju, daju, i da se infrastruktura ponudi SVIMA na koriscenje. Liberalizovano trziste bi privuklo nove igrace i mi bi na kraju profitirali kao korisnici tih usluga. Samo sto u tom scenariju nema ko da dopuni sisu na vreme za izbore.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 13:08 - pre 157 meseci
Bitno je da su oni raspisali tender :D
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 13:12 - pre 157 meseci
Citat:
mmix: Apsolutno, samo sto to ovo nije, previse se udubljujes u vesti. Posoji razlika izmedju prodaje i investicije.

Sta bi ja? vrlo prosto, da se infrastruktura izdvoji od telekoma i da se telekom proda, koliko daju, daju, i da se infrastruktura ponudi SVIMA na koriscenje. Liberalizovano trziste bi privuklo nove igrace i mi bi na kraju profitirali kao korisnici tih usluga. Samo sto u tom scenariju nema ko da dopuni sisu na vreme za izbore.

Jel ti misliš da ljudi u Srbiji mogu to da skapiraju?
Da kapiraju, ne bi imali političku scenu koju imamo i ne bi nam se dešavalo to što nam se dešava.
U zemlji u kojoj je najeći kulturni domet novokomponovana narodna muzika a znamenite ličnosti Ceca ili ona silikonka, priče o telekomu su naivne!
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 13:21 - pre 157 meseci
da da.. sve je to do kupusa na terasi :)
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 13:24 - pre 157 meseci
Mislim da epicentar početka razmišljanja o ovoj temi je rekao @mmix .
Prodaje se i transparentno se prate investicije.A kod nas za popločavanje prilaza jedne opštine kada se izračunala kvadratura ispade da je komad
pločice 200€.Ovde se prodaje da bi se veštački provlačila kartica kroz automat.Doći će i kraj prodajama,pa će se iz sefa vaditi burek,rakija i pištolj bez municije.
Sada ovaj prezentira regione da bi mu EU dala lovu iz fonda za pomoć,pa lična korist.Ministarka za telekomunikaciju kaže nisam upoznata ali valjda jeste.BRE Milutinac,stvarno bruka,840miliona.


•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 13:24 - pre 157 meseci
Evo i demanta

http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...odaji-30-odsto-akcija-Telekoma
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 13:27 - pre 157 meseci
Kave oni pilot informacije daju,cccc.Ne ee ipak mislim da je strah od tužbe vodonoša.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 13:43 - pre 157 meseci
Citat:
mmix: Evo i demanta

Vrlo vazno.
Sutra ce opet objaviti da je ipak prodato i nikom nista.

Ko' sto su onomad trubili da niko nema pojma o prodaji telekoma, te da tako nesto nikad nikom nije palo na pamet niti se o tome razgovaralo, te da to moze biti samo plod halucinacije nekog zlonamjernog nikogovica i tako dalje u tom stilu.
A onda poslje par dana raspisali tender...
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 15:13 - pre 157 meseci
Citat:
Da jos 10godina imamo spor internet i deracke pakete od mts.Kao i da svaki mesec izmisljaju neke akcije koje nemaju blage veze sa mozgom.


A zašto se mi svi palimo da će neko da dođe ovde da nam ponudi nešto bolje?

Neka mi neko navede samo jednu firmu koja je došla u Srbiju sa razlogom "da bi Srbima bilo bolje"
Oni su ovde samo zbog para koje mogu da nam uzmu i jeftine radne snage a ne zbog patriotizma.

Ili jedno jednostavnije pitanje, zašto bi Austrijanci ili ko god već kupi spustio cene i ponudio bolje uslove za bilo koju uslugu, kad može da naplaćuje koliko mu je god volja, pogotovu što će kupovinom Telekoma dobiti monopol i svu postojeću telefonsku infrastrukturu potrebnu za taj isti adsl i ostalo pa može da diktira cene i korisnicima i zakupcima vodova.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 16:38 - pre 157 meseci
Cilj svake normalne kompanije - kojom ne rukovode ludjaci - je ostvarivanje profita.

Zasto bi neko prodavao nekom telefon, internet i tv. za 20 evra mjesecno ako moze isto toliko da naplati samo za telefon.
E sad, zasto to moze tako, pitanje je kojim treba da se pozabave Srbalji, a ne neke tamo kompanije.

Ako neko ne moze u 21 vijeku da dobije fiksni telefon na teritoriji Beograda, mislim da je krajnje licemerno da stanovnici doticne drzave raspravljaju o namjerama i "moralu" nekih stranih kompanija...
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a02.05.2011. u 17:17 - pre 157 meseci
Samo što po bizarnoj logici ljudi koji se protive privatizaciji, to može se rešava tako što se dekretom kaže da ne može. Da li prodaja, da li se ograniči cena nečega, da li količina koja mesečno sledi jednom čoveku, itd. itd. I koliko god to puta propalo u poslednjih sedamdeset godina, oni će i svaki sledeći put ponovo propagirati državnu kontrolu…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Prodato 30% Telekoma Srbija za 840 mil eur-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6823 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.