Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

1300 pijavica umesto mosta

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 1300 pijavica umesto mosta

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16930 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 14:32 - pre 156 meseci
Ovde se pricaju bajke za malu decu. ;) Beograd je pre WWII, u onoj "truloj" YU, imao 3. mosta. Pancevacki, Most Kralja Aleksandra, Stari zeleznicki, i nemci su napravili Stari Savski most. U posleratnoj YU, onoj "divnoj, neponovljivoj" koja je trajala skoro 50god. je dobio 2. mosta. Gazelu i novi zeleznicki.

Za 50god. most i po, a i dalje ce neko da piskara kako se onda ulagalo u ovo ili ono...gradilo se...

A i ta infrastruktura, cijim parama je gradjena? Neko je sve to platio. Na primer uzeli od PTTa da bi sredili Knez Mihajlovu, uzmi od ovih da bi sredio ono...samodoprinosi...

E sad, od kojih para je gradjena Gazela? Da nije drzava iz budzeta pravila taj most, ili su opljackali penzioni fond!? Nije ni cudo da su penzije minimalne jer fond ne postoji. Ispraznili ga u onoj "divnoj" sfrj, pa danas nema sanse da se obezbedi neki pristojan minimalac za zivot.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 14:33 - pre 156 meseci
Citat:
Beko o političkoj oligarhiji


Pa lepo je sve rekao... samo sto je zaboravio da upravo takva struktura omogucava nekima da jos vishe i brze sticu bogatstvo - naravno ako su spremni da je plate i podmazu - a na stetu svih ostalih (negativna selekcija celog drustva - primer je ova nasha Srbija). Tako da se ja na njegovom mestu i ne bi toliko srdio, (vrlo vrlo) mala je sansa da je neko ovde u ovakvoj zemlji napravio milione i imperiju, a da nije "poslovao" i lizao se za "mesto preko reda" upravo sa takvom oligarhijom... Mora da je skocila cena reketa, ili se blizi promena vlasti pa covek 'vata prve redove za sledeci talas oligarhisanja, doskorasnji drugari postalju ljuti neprijatelji... a kritike lete medj' njima :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 14:36 - pre 156 meseci
Situacija sa Bekom i Miškovićem i ostalim tajkunima:
Obogatili su se u vreme "lova u mutnom" u ratno vreme, u vreme bezakonja. Sad kad imaju kintu i kapital, sad im to breme smeta, a i smeta im što bi i sad neki drugi, "neki novi klinci" da love u mutnom. Sad bi ovi stari tajkuni, da sve bude čisto, bistro i transparetno, kao u Švajcarskoj.

Čuj, sad mu smeta korupcija !? Malo morgen. A nisu mu smetali korumpirani državnici dok ih je on podmićivao ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 14:40 - pre 156 meseci
Ma ja bih bio srecan kad bi to bio slucaj, pa da barem nesto korisno izadje iz cele te price... tj. barem da se resi problem drzavne korupcije. Ali cisto sumnjam da je rec o tome... vishe mi se cini da je ovo otklon ka nekim "novim snagama" i duvanje u njihova jedra... da bi se kasnije nesmetano nastavilo sa istim modus-om operandi.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 14:44 - pre 156 meseci
Citat:

Ovde se pricaju bajke za malu decu. ;) Beograd je pre WWII, u onoj "truloj" YU, imao 3. mosta. Pancevacki, Most Kralja Aleksandra, Stari zeleznicki, i nemci su napravili Stari Savski most. U posleratnoj YU, onoj "divnoj, neponovljivoj" koja je trajala skoro 50god. je dobio 2. mosta. Gazelu i novi zeleznicki.

Za 50god. most i po, a i dalje ce neko da piskara kako se onda ulagalo u ovo ili ono...gradilo se...

Ajde kad si tako obavesten reci molim te decici koliko je bg tada imao stanovnika , automobila , i koliko se uvecao za broj stanovnika zadnjih 20 god.
Tada je Gazela i bila vise nego dovoljna , i projektovana je da izdrzi toliki saobracaj , a i nije samo bg bio centar svega i cele zemlje pa da se samo tamo gradi .
Sada cete i SFRJ da pljujete sto se cela Srbija u zadnjih 20 god. sjatila u bg.
Sjajni ste .


Citat:

A i ta infrastruktura, cijim parama je gradjena? Neko je sve to platio. Na primer uzeli od PTTa da bi sredili Knez Mihajlovu, uzmi od ovih da bi sredio ono...samodoprinosi...

Pa bolje i od PTT-a , EPS-a i samodoprinosa jer su to zaradili radno-sposobni u celoj zemlji , nego od kredita stranih banaka za koje niste ni svesni kakve vam slede kamate .
Samo se zapitajte za ovaj most preko ade koliko je placen i preplacen a jos radi na njemu strana firma (alpina porr) .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 14:48 - pre 156 meseci
Citat:
Shadowed: Otkud znas sta bi bilo da nije njih bilo? Bilo bi nekih drugih. Mozda boljih, mozda gorih. Ne moz' znati.


Pa nisam ljubitelj nekih imaginarnih stvari i prica sta bi bilo kad bi bilo

Imamo jedne koji su bar nesto napravili i ove druge koji imaju samo master planove
Nije korektno pljuvati po jednima a da nisi pokazao kako bolje treba da se radi

Price kako i sta treba me nikada nisu zanimale - iskljucivo dela

P.S. Citam opet par mojih poruka i ne verujem - sta sam doziveo da branim komunjare... :-)
Bruka na sta me teraju ove lopuze
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.241.*



+228 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 15:18 - pre 156 meseci
Citat:
vilil1: Ovde se pricaju bajke za malu decu. ;) Beograd je pre WWII, u onoj "truloj" YU, imao 3. mosta. Pancevacki, Most Kralja Aleksandra, Stari zeleznicki, i nemci su napravili Stari Savski most. U posleratnoj YU, onoj "divnoj, neponovljivoj" koja je trajala skoro 50god. je dobio 2. mosta. Gazelu i novi zeleznicki.

Za 50god. most i po, a i dalje ce neko da piskara kako se onda ulagalo u ovo ili ono...gradilo se...

A i ta infrastruktura, cijim parama je gradjena? Neko je sve to platio. Na primer uzeli od PTTa da bi sredili Knez Mihajlovu, uzmi od ovih da bi sredio ono...samodoprinosi...

E sad, od kojih para je gradjena Gazela? Da nije drzava iz budzeta pravila taj most, ili su opljackali penzioni fond!? Nije ni cudo da su penzije minimalne jer fond ne postoji. Ispraznili ga u onoj "divnoj" sfrj, pa danas nema sanse da se obezbedi neki pristojan minimalac za zivot.


Most Kralja Aleksandra je porusen u ratu, pa je polse rata, negde '50-tih napravljen je novi most (Brankov most) koji je kasnije prosiren.
Cijim parama je gradjena infrastruktura? Pa drzavnim (narodnim parama). Ako je drzava vlasnik PTT-a i vlasnik neceg drugog, potpuno je nebitno od kojih je para sta uradjeno kad si to pare istog vlasnika.

Penzije nisu male zato sto je ispraznjen penzioni fond (to je prica koju danas prodaje nova vlast), penzije su male jer su male plate (kao primarni razlog) i zbog toga sto mali broj ljudi radi i puni kasu, a posle od tih para treba isplatiti penzije velikom broju ljudi.
Potrazi podatke koliko je bilo zaposlenih do 1991 i kakav je bio odnos zaposleni-nezaposleni, pa to uporedi sa odnosom zaposleni-nezaposleni posle 2000-te.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 15:21 - pre 156 meseci
Citat:
deerbeer: Tada je Gazela i bila vise nego dovoljna , i projektovana je da izdrzi toliki saobracaj ...

Jedino mentalno zaostali ljudi prave most koji je projektovan za trenutni saobracaj, a ne razmisljajuci koliki ce saobracaj biti za 10, 20, 50godina.

Citat:
deerbeer: Sada cete i SFRJ da pljujete sto se cela Srbija u zadnjih 20 god. sjatila u bg.

Pa ne naravno, samo sto se posle WWII cela sfrj sjatila u Beograd. Doduse ne bas svuda, obicno na Dedinje, a kad je tamo ponestalo prostora dobar je bio i Senjak, centar... :D

@konislav

Penzioni fond je ispraznjen da bi se tim novcem napravila Gazela.

 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 15:22 - pre 156 meseci
Citat:
Ovde se pricaju bajke za malu decu. ;) Beograd je pre WWII, u onoj "truloj" YU, imao 3. mosta. Pancevacki, Most Kralja Aleksandra, Stari zeleznicki, i nemci su napravili Stari Savski most.

Yep, uz napomenu da je pred II sv. rat Beograd imao oko 300 000 stanovnika.. (cini mi se nedostizni standardi za decu komunizma)

Inace Titina Yuga je imala pik kasnih sedamdesetih kada je plata dostigla nivo kao u Spaniji - fasistickoj diktaturi, pod umirucem Frankom..
.. i opet, naravno mimo proizvodnje i bnp-a, vec cistim zaduzivanjem kod mmf-a, inace, dugom koji je kasnije suverenizovan i mislim bio osnova za raspad zemlje..
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 15:24 - pre 156 meseci
Ama dzabe sve price, mi smo samo zombiji koji odavno ne znaju ni kud su posli ni zasto tamo idu.

Sve je ovo samo stihija ....

p.s

Kako vec neke veterane nije smorila stalo jedna te ista prica kako je bilo.... pa i moja komsinica koja sad ima 7 banke je imala nekada straaaaaasnu sisu i sta sad, ocu li se stalo secati te njene sise (preko slika) jos od pre II rata (fak det agli bich)....

Nego da vidimo sta cemo dalje, mislim apslovirali smo da ovde nema nista (sta ocekujes od pustinje), nego gde dalje odavde a da se ne prica neki retardirani jezik...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 15:24 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: Pa nisam ljubitelj nekih imaginarnih stvari i prica sta bi bilo kad bi bilo

Imamo jedne koji su bar nesto napravili i ove druge koji imaju samo master planove
Nije korektno pljuvati po jednima a da nisi pokazao kako bolje treba da se radi

Price kako i sta treba me nikada nisu zanimale - iskljucivo dela

P.S. Citam opet par mojih poruka i ne verujem - sta sam doziveo da branim komunjare... :-)
Bruka na sta me teraju ove lopuze



Pa da, samo sto ne mozes uporedjivati direktno jer su i mnoge druge stvari bile drugacije.
Otprilike kao da meris da li drvena lopta pada brze od gvozdene i onda jednu meris dok pada u vazduhu a drugu dok pada (tone) u vodi.
Mnogo se toga promenilo, ne samo rezim.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.241.*



+228 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 15:47 - pre 156 meseci
Citat:
vilil1: Pa ne naravno, samo sto se posle WWII cela sfrj sjatila u Beograd. Doduse ne bas svuda, obicno na Dedinje, a kad je tamo ponestalo prostora dobar je bio i Senjak, centar... :D

@konislav

Penzioni fond je ispraznjen da bi se tim novcem napravila Gazela.


Nije tacno da se cela Jugoslavija sjatila u Beograd. To se desavalo u svim velikim gradovima i nije nista novo ili specificno samo za Beograd. Kad smo vec kod toga da pogledamo koliko je stanovnika imala Vojvodina pre Drugog svetskog rata, a koliko ih je doslo posle rata. Pa uzmimo Kragujevac i skoro sve gradove po Srbiji. To je bio proces industrijalizacije i neminovno je bilo dovlaciti ljude sa sela i naseljavati gradove.
Evo podji od sebe i svoje blize i dalje rodbine, koja si ti generacija koja zivi u gradu u kojem zivis. Mozda si ti rodjen tu gde zivis, ali da bi se nazvao starosedeocem trbas biti bar treca generacija koja je tu rodjena.
Takodje pogledaj prvo kod sebe i kod tvojih rodjaka kakvo im je materijalno stanje bilo pre Drugog svetskog rata ( gledano za uslove tada, sta su radili, sta su imali), pa to uporedi sa stanjem u porodici kad se raspala SFRJ. Mozda je kod tebe situacija takva da ste svi vec nekoliko generacija rodjeni u Beogradu i bili bogatiji pre Drugog svetskog rata, u tom slucaju se unapred izvinjavam.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 15:52 - pre 156 meseci
Citat:
@vill1
Jedino mentalno zaostali ljudi prave most koji je projektovan za trenutni saobracaj, a ne razmisljajuci koliki ce saobracaj biti za 10, 20, 50godina.

Nije tacno . Bio je sigurno projektovan za narednih 10-15 god od kada je zavrsen , ali nije fora u tome nego sto nijedan novi posle nije sagradjen.
Pogledaj koliko se povecao broj automobila u zadnjih 20 god. i bice ti jasno .
Ili je izgleda sve s'anje sto nije projektovano za narednih 200 god. Genijalno.
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 17:36 - pre 156 meseci

"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 18:01 - pre 156 meseci
@deerbeer

Znaci pre rata, Beograd je imao 300.000. stanovnika, zanemarljivi broj raznih prevoznih sredstava, i imao je 2. saobracajno pesacka mosta. 1981. po popisu je imao 1.087.000. stanovnika, znaci 3. puta vise!!!

XYZ vise prevoznih sredstava, a komunjare su napravile samo 1. (JEDAN) saobracajni most - Gazelu. Da ne pominjemo te pametnjakovice koji su izgradili auto-put skoro kroz centar grada!


Koliko se to ljudi doselilo u BG za poslednjih 20. godina?

Popis iz '91 - 1.552.151

Popis iz '02 - 1.576.124


I za kraj, koliko po tebi traju mostovi. 10. - 15. godina? Znaci Stari most, Pancevacki, vec odavno ne postoje, nestali su...;) Da ne pominjemo mostove po svetu stare nekoliko stotina godina, i jos su u upotrebi.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 18:51 - pre 156 meseci
Citat:

Koliko se to ljudi doselilo u BG za poslednjih 20. godina?

Pa ne znam odakle ti ove brojke , saberi sve ratove i izbeglice koje su naselile bg i okolinu .
Bg od te '82 sa svojom okolinom(predrgradjima) ima sada sigurno skoro 3 puta vise.
Plus sto je trend dolaska u bg iz unutrasnjosti srbije koja nazalost propada svakim danom sve vise i vise
jer je citava ekonija i industrija po manjim gradovima odavno propala .


Citat:

I za kraj, koliko po tebi traju mostovi. 10. - 15. godina? Znaci Stari most, Pancevacki, vec odavno ne postoje, nestali su...;) Da ne pominjemo mostove po svetu stare nekoliko stotina godina, i jos su u upotrebi.

Vidi ovako , most moze da traje koliko hoces to nema veze sa ovim o cemu ja pricam .
Svaki most se projektuje na neko opterecenje na dnevnom nivou zbog konstrukcije i bezbednosti .
Tada je gazela bila projektovana na 40K vozila dnevno , a polovinom 60-tih toliko je bilo vozila u celoj srbiji :)

Ta cifra je odavno premasena i cini mi se da je sad oko 150k vozila , ali kazem ti nije poenta u tome ,
nego smo docekali da se most skoro srusi jer ovi nisu ni stigli da ga obnove , a kamoli da sagrade novi .





Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 19:10 - pre 156 meseci
Citat:
deerbeer: Pa ne znam odakle ti ove brojke , saberi sve ratove i izbeglice koje su naselile bg i okolinu .

Ovo je po popisu. Nemamo mi tu sta da sabiramo i oduzimamo, da pretpostavljamo...

Gazela je zavrsena '70. Pravljena je u sklopu auto puta kroz grad, i nije zamisljena kao gradski most, nego kao deo tog cuvenog koridora. Ponavljam, samo lud covek projektuje nesto ne gledajuci u buducnost. Kad vec nisu imali nameru da prave obilaznicu, trebali su praviti nove gradske mostove, a nisu ni jedan.



Citat:
deerbeer
...nego smo docekali da se most skoro srusi jer ovi nisu ni stigli da ga obnove , a kamoli da sagrade novi .

Komunjare su imali 20. godina, do '90te, da odrzavaju most. Nista nisu radili, nisu ga ni pipnuli. Fakat. Od sledecih 20. godina odbij ratove, sankcije...pa vidi ko je odgovorniji za propast tog mosta.
Plus, ovi bar i prave taj most na Adi za 10. godina svoje vladavine, a komunjare za pola veka samo tu Gazelu, i sad je to kao neki uspeh. Do mojega.

Ovim nikako na aboliram ove neokomuniste na vlasti, samo kazem da ni ta sfrj nije bila nikakva. U stvari za nekoga i jeste. :D
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 19:30 - pre 156 meseci
Citat:

Plus, ovi bar i prave taj most na Adi za 10. godina svoje vladavine.

Koji ovi ? Stranci grade(porr) most za pare od kredita koji ce vracati generacije(mi) , plus sto za te pare su mogli 5 obicnih mostova da sagrade .
I ti to nazivas uspehom ? Do mojega .



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.241.*



+228 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 20:11 - pre 156 meseci
Ja mislim da bi bilo lepo uzeti slike Beograda 1945 , pa 1955, pa 1965, 1975 i tako do 2000 i pogledati ko je sta i koliko gradio. Onda to isto uraditi za period od 2000 do danas.
Pitati strucnjake koliko truda, znanja i sredstava treba za jedno, a koliko za drugo, pa tek onda mozemo da utvrdimo ko je koliko uradio.
Beograd je 1945 bio skoro pa unisten i onda je neko sve to izgredio, plus celu razrusenu i ruralnu drzavu je obnovio i izgradio. Ukupno uzetih kredita je bilo 22 mil.dolara za sve republikeod kojih je negde oko 14 mil.dolara uzeto posle 1980 godine. Sad samo Srbija ima vise kredita, ako uzmes da saberes ukupno kredite koje imaju sve bivse republike docices do interesntnih podataka.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: 1300 pijavica umesto mosta16.06.2011. u 20:17 - pre 156 meseci
Neću nikoga da opravdavam. Ali imaš diskontinuitet koji je nastao devedesetih gde se praktično kreće od nule. Sa neočišćenim starim sistemom. Nije bilo lustracije. Trebao bi da porediš vreme od '45 do '56 sa onim od 2000 do 2011 pa da vidiš koliko je šta urađeno.

Citat:
LUSTRACIJA definicija

Lustracija se definira kao "uklanjanje oponenata demokracije i onih koji su kršili ljudska prava u bivšem režimu".

Sam pojam dolazi iz doba starih Rimljana, kojima je proces lustracije označavao ceremoniju očišćenja od nekog zla. Metode slične lustraciji, poslije Drugog svjetskog rata, primjenjivale su se u nekim europskim zemljama nakon pada fašizma: u Francuskoj (epuration ili očišćenje), u Italiji (defašizacija) i u Njemačkoj (denacifikacija). Komunističke čistke imale su isti cilj, ali su poprimile ekstremne i najbrutalnije oblike, pa su danas njihovi izvršioci upravo osobe nad kojima se radi lustracije.

http://vijesti.gorila.hr/goril..._i_pravo/lustracija_definicija
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 1300 pijavica umesto mosta

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16930 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.