Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28009 | Odgovora: 145 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 14:38 - pre 155 meseci
Citat:
Ovaj: Ukus se formira uzastopnim ponavljanjem u unosenju odredjenih vrsta hrane tokom zivota.
Malo je mladih roditelja danas ubralo u dvoristu maslacka, bokvice, cuvarkuce ... pa to dalo svojoj deci da pojedu.
Kad ti pocnes detetu sa godinu dana starosti da uguravas u usta virsle, pastete, cips, keks, cokoladne bananice, gumene bombone i kojekakvo ostalo djubre iz supermarketa, onda je normalno da ce to dete sa svojih 20 godina na forumima, gde je tema zdrava hrana da pise o ukusu hrane , verujuci da je nesto zdravo zato sto je to njemu ukusno, kao sto je normalno i da hodajuci hamburger sa youtube-a ne pravi razliku izmedju pravog i sintetickog paradajza, jer on nikada nije ni video paradajz u zivotu, a do svoje 35. godine je verovao da na stabljici paradajza rastu konzerve sa kecapom.

Jednom sam bio prisutan kad mlada americka majka kupuje sinu (oboje ogromnih gabarita) hamburger, pa kaze - Stavite i kecapa, doktor je rekao da mora i malo povrca da jede.


+1
Bravo!!!

Amerikanci su cudo! :))))))))))
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-4.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 15:01 - pre 155 meseci
Vezano za paradajz...

Više vrsta paradajza postoji, to se podrazumeva. "Najparadajzičniji" ukus imaju cherry tomatoes po mom mišljenju, jer je dosta ukusa napakovano na malu zapreminu. Postoji dosta hibrida ("Slonovo uvo", "volovo srce" i sl. čudni nazivi) koji imaju bolji ukus od našeg tkzv. "jabučara", ali oni nisu baš jeftini pa ih seljaci i ne koriste. Ali pravi razlog za razliku u ukusima je sledeći: Prodavci na pijacama ne ubiraju paradajz kada sazri, već kada je lep tvrd i ružičast, pa ga puste da zacrveni na tezgi a da se ne izudara od truskanja auta. Zbog toga kada presečete kupovni paradajz često vidite šupljine, zelene/bele delove i mnogo tvrđi deo gde je išla stabljika... zbog toga je ukus bled i nikakav. Kada se ubere paradajz iz bašte, uglavnom je lep, crven i sazreo. Taman za trpezu.

Prskati paradajz uopšte nije ništa otrovno ako se pridržavate pravila. Štaviše, sama stabljika paradajza je otrovna prirodno. Pravi problem jeste kada seljak uzme da vrši merenje otrova, pa ubaci 3x više "da se ima".

Vezano za vest: Neka crknu. Ako se ovako nešto napravi, ima da procveta trgovina na crno mesom i mesnim prerađevinama, bez regulacija i sl.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 15:09 - pre 155 meseci
Citat:
Amerikanci su cudo! :))))))))))

Pricajte vi sta hocete, ali ja nigde bolje i ukusnije ne jedem nego kad sam u Americi. Kvalitet hrane po restoranima je neprevazidjen.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 15:35 - pre 155 meseci
+1

Takodje, i najbolji nivo usluge kao i izbor.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 15:43 - pre 155 meseci
Citat:
burex: Postoji dosta hibrida ("Slonovo uvo", "volovo srce" i sl. čudni nazivi) koji imaju bolji ukus od našeg tkzv. "jabučara", ali oni nisu baš jeftini pa ih seljaci i ne koriste.


Volovsko srce ima odličan ukus, a nije rasprostranjen jer je previše mekan, nema veze sa cenom. Slonovo uvo je sorta paprike.

Citat:
burex: Pravi problem jeste kada seljak uzme da vrši merenje otrova, pa ubaci 3x više "da se ima".


Verovatno ima i toga ali toliko malo da nije vredno pomena. Pesticidi su skupi, tako da verovatno ima više onih koji ubace nešto manje preparata nego što je propisano. Problem predstavlja nepoštovanje karence. Karenca je minimalno vreme koje mora da protekne od tretiranja biljke pesticidom do berbe.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 16:28 - pre 155 meseci
Citat:
DaliborP: Pricajte vi sta hocete, ali ja nigde bolje i ukusnije ne jedem nego kad sam u Americi. Kvalitet hrane po restoranima je neprevazidjen.


Naravno, niko, pa ni ja, nema prava da se mesa u neciji ukus! Odnosno, tebi se to svidja, svidelo, svidjace se... i to je ok! Nisam bio tamo ali sam cuo da su im i porcije mnogo vece nego bilo gde u Evropi. Ali pricati o kvalitetu americke hrane tako da se kaze da je neprevazidjen?!?!?!?! Pa sami Amerikanci kazu da imaju najnekvalitetniju hranu na svetu i vec 20 godina muku muce sa tim problemom!!! A ti kao da kazes "ma nemaju amerikanci pojma o svojoj hrani, ja bolje od njih znam jer mi se svidja"!!! :) Opet se brkaju pojmovi - jedno je da li i koliko ti se nesto svidja a sasvim druga stvar je kvalitet toga!!! Da imaju kvalitetnu hranu ne bi im bili potrebni svi ti umaci i ostale stvari koje daju ukus hrani koja je bez toga bezukusna!!! :)) Ja se izvinjavam ali to sami Amerikanci tvrde!!!

Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-4.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 16:40 - pre 155 meseci
Citat:
Lazar-I: nema veze sa cenom

Ne znam, ali ja sam često iz nemačke nabavljao F1 hibride, već se ni ne sećam koji su, ali su uvek bili skuplji nego da se radi sa domaćim sortama... doduše, zbog veličine i ukusa se isplati.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 17:15 - pre 155 meseci
Volovsko srce i slonovo uvo proizvodi Superior iz Velike plane. Profesionalni proizvođači gaje uglavnom F1 hibride i cena semena nije problem iako je viša. Isplati se zbog viših prinosa i dobrih osobina plodova. "Jabučar" koji kupuješ na pijaci najverovatnije uopšte nije jabučar već neki hibrid. Pravi jabučar ima sličan ukus kao volovsko srce i takođe je previše mekan. Gajio sam za svoje potrebe i jabučar i volovsko srce(staru sortu, mada ne sumnjam da je i Superirov dobar) i ukus je bolji od većine hibrida, ali nije dobar za transport i ne može dugo da stoji nakon berbe.

P.S.
Našao sam na vebu sortu koju sam sadio, neko ju je nazvao Kosovo :)

Citat:
Kosovo #4472 (30 seeds) $2.95
This wonderful variety came from a former U.N. worker in Kosovo, who passed it down to Carolyn Male. Huge, deep pink heart-shaped fruit has a sweet rich flavor and is very meaty while still being juicy. Production is excellent and the tomatoes are simply beautiful, but it is the delectable and intense tomato flavor that really makes this one special. Tomatoes can grow up to 1 pound, with ranges from 10 to 18 ozs. Indeterminate. 75-80 days.


http://www.tomatogrowers.com/Oxhearts.htm

[Ovu poruku je menjao Lazar-I dana 15.07.2011. u 18:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 19:46 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka
Ali pricati o kvalitetu americke hrane tako da se kaze da je neprevazidjen?!?!?!?! Pa sami Amerikanci kazu da imaju najnekvalitetniju hranu na svetu i vec 20 godina muku muce sa tim problemom!!! A t


Jbt...

Vidi, ovako, ne postoji "americka hrana" - postoji americka kuhinja i njihov tipican nacin ishrane.

Medjutim prilicno sam siguran da to nije ono na sta DaliborP misli. Posto sam kazes da nisi nikad bio tamo, malo je besmisleno da se raspravljamo o tome.

Hint: radi se o restoranima - ne McDonald's-u, KFC-u ili BurgerKing-u, vec restoranima za, kako se kaze, "fine dining".

Tu je usluga kao i izbor i kvalitet hrane jednostavno daleko veci nego u vecini Evrope, sa izuzetkom Francuske, Italije, Grcke ali samo za njihove lokalne kuhinje - fora je sto u USA imas odlican izbor kompletne medjunarodne kuhinje pripremljene od najkvalitetnijih namirnica (naravno, ako si spreman da takav restoran nadjes, i da to platis - je li).

Mislim, da ne duzim, plasticni primer - u USA, npr, mozes jesti odlicnu toro tunu nista losiju od Japana, ili ostalu ribu koja je super sveza, dok recimo u Nemackoj recimo ima da se prilicno namucis da nadjes kvalitetan japanski restoran + kada ga nadjes, bices razvaljen od troskova, dok su ostali "japanski" restorani u stvari kvazi-japanski sa kuvarom iz Kine ili Vijetnama i ribom koja je vidno losijeg kvaliteta.

O italijanskoj i francuskoj kuhinji da ne pricamo - u USA imas sve sto imas i u Ita/FR, uz mnogo bolji nivo usluge. Naravno, nisu svi ITA/FR restorani u USA dobri, ali ako zivis u vecem gradu, neces imati nikakav problem da nadjes kvalitetno mesto koje koristi najkvalitetnije i najsvezije namirnice.

Sa druge strane, dobar deo Amerikanaca jednostavno nema para / vremena da se tako hrani, pa jedu brzu hranu. Opet, ne vidim sto se ta hrana toliko napada - osim ako ne pricamo o trans-mastima koje se izbacuju i koje zaista jesu lose (mada, te masti su se koristile i u ne-brzoj hrani), brza hrana je hranljiva i nista vise ili manje stetna od bilo koje druge - ako je jedes u meri koja je normalna.

E, sad, ako neko nabije 10 hamburgera u usta - to naravno nece biti dobro za njegovo zdravlje, ali isto tako ne bi bilo dobro da u usta nabije 10 rib-eye steak-ova... jedino sto 10 hamburgera kostaju $30, dok 10 rib-eye steakova kostaju $300... pa nema puno ljudi koji rib-eye steak-ovima urnisali svoje zdravlje (a i ti sto jesu imaju sasvim dovoljno love da se lece, ocigledno).

Takodje, niko ti u USA ne brani da odes u prodavnicu i kupujes "zdravu hranu", sveze i kvalitetno meso, voce, povrce... ali, opet, to zahteva kuvanje (vreme) + takva hrana, gle iznenadjenja, kosta vise (za neke znacajno vise) od jeftinije masovno-proizvedene / procesirane hrane.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 19:52 - pre 155 meseci
Tako sam i ja shvatio Dalibora . A sad dolazimo do najvaznijeg dela tj. pitanja:
Koji procenat ljudi u USA se hrani u restoranima svaki dan ?
Ili ako ne jedu u restoranu koliko njih kupuje takve iste namirnice istog kvaliteta ?

Pustite vi te price dosao sam na odmor u USA pa sam 3-4 puta svratio do restorana da jedem ko covek .
To spada u provod a ovo gore u ishranu .Tako da brkate malo pojmove .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 19:59 - pre 155 meseci
Ne vidim nikakvo brkanje pojmova.

U USA, bas kao i svugde drugde imas izbor - mozes da se hranis kvalitetno, sto zahteva ili novac (restoran) ili vreme i novac (ako kuvas kuci) - ili ces se hraniti manje kvalitetno, ali ces stedeti pare - ili ces se hraniti dobro ali ces morati to da ekstra platis. Fora je sto u USA imas odlican izbor sto se dobre hrane tice, mnogo veci nego u gomili drugih zemalja.

A izbor izmedju kvaliteta i cene je vala bas svuda na svetu fakat zivota za vecinu ljudi - sta, u Srbiji se samo valja super-kvalitetna hrana? Ili svi kuci kuvaju uz pomoc najkvalitetnijih namirnica? Verovatno vegeta i njeni derivati nabijeni glutamatom spadaju u to ;-)

Ono, spustite se malo na zemlju - ko da ne bi svi jeli mediteransku kuhinju lepo spremljenu kuci od najboljih sastojaka. Hint hint: mnogi nemaju love za to zadovoljstvo, a mnogi isto nemaju ni vremena za tako nesto ako pricamo o kuvanju.

Takav je zivot.

Ako imate vremena da kuvate sebi, ili vam to neko radi za dzabe i imate love da kupujete kvalitetne namirnice ili da jedete u dobrim restoranima - smatrajte to luksuzom i budite srecni zbog toga. Ogromna vecina ljudi na ovom svetu nema taj luksuz.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:13 - pre 155 meseci
^^
I ti sto klopaju brzu hranu imaju pristup jeftinom povrcu i sl, ali i poljima da po njima potrose po koju kaloriju ;)

Poslovi sve vise nisu takvi da je potreban veci zamor i potrosnja energije, a hrana je dostupnija.
E sto neko ne moze da balansira izmedju toga, nije mu kriva hrana.
Tako ni taj porez nece uraditi nista, verovatno.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:15 - pre 155 meseci
Citat:
deerbeer: Tako sam i ja shvatio Dalibora . A sad dolazimo do najvaznijeg dela tj. pitanja:
Koji procenat ljudi u USA se hrani u restoranima svaki dan ?
Ili ako ne jedu u restoranu koliko njih kupuje takve iste namirnice istog kvaliteta ?


Pustite vi te price dosao sam na odmor u USA pa sam 3-4 puta svratio do restorana da jedem ko covek .
To spada u provod a ovo gore u ishranu .Tako da brkate malo pojmove .


Tako je!

Ali i jos nesto, naime, i u tim i u bilo kojim restoranima se 'kuhinja' bazira na hrani (namirnicama) a sami Amerikanci tvrde da imaju veliki problem s' tim sto im je hrana (namirnice) losa, nekvalitetna! Imaju losu osnovu (nekvalitetnu) za kuvanje bilo da je to meso, povrce, voce...!!!


@Ivan Dimkovic
Inace, samo kao informacija, ja sam Diabeticar tako da, ako znas sta to znaci, sigurno vise znam o kvalitetu namirnica (hrane uopste!) od tebe jer je to nesto sto je sustinski znacajno (od zivotnog znacaja) za svakog Diabeticara!!! Mogao bih o kvalitetu hrane (namirnica) danima da pricam dokumentovano po svim pitanjima i to sa vise aspekata, a i na bazi cinjenica, proverenih iskustava a i iz licnog iskustva!!! Znaci kvalitet a ne koliko i kako se nekome svidja nesto ili ne!!!! Zato tako i reagujem jer se tako olako i pausalno daju izjave o hrani, nevodeci racuna da ce to neko prihvatiti zdravo za gotovo!!! Znaci, ako se ti 'prejedes' nezdrave (nekvalitetne) hrane - nikom nista, tesko ces da zaspes, mozda ce te boleti stomak a mozda nista od toga, zavisi od godina zivota! Ako se ja 'prejedem' od nezdrave (nekvalitetne) hrane - zivot mi je u opasnosti! Pa sad ti vidi kome je bitnije da zna sve o hrani, tebi ili meni?! Morao sam ovo sve da napisem da se ne pomisli da imam nesto licno protiv tebe, daleko od toga, cak su mi vrlo interesantni tvoji postovi, generalno ali reagujem na nesto sto nema veze sa zivotom pa bilo ko da je u pitanju a ti si, sticajem okolnosti, napisao u nekoliko postova u ovoj temi uzasno puno 'nebuloznih' stvari, izvinjavam se na 'mom francuskom'!!! :) Znaci, nemo' 'se ljutis! OK?! :))

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:20 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka
Ali i jos nesto, naime, i u tim i u bilo kojim restoranima se 'kuhinja' bazira na hrani (namirnicama) a sami Amerikanci tvrde da imaju veliki problem s' tim sto im je hrana (namirnice) losa, nekvalitetna! Imaju losu osnovu (nekvalitetnu) za kuvanje bilo da je to meso, povrce, voce...!!!


Nemam pojma koji se to "Amerikanci zale" ali u svakom vecem gradu u USA mozes da kupis kvalitetnu hranu koja ce sigurno vise nego zadovoljiti i tvoje standarde i dijetetske potrebe + imaces garantovano daleko veci izbor nego u Srbiji. Mislim to je toliko smesno dovoditi u pitanje da stvarno ne znam uopste zasto se prica o ovome. Sta, treba sad neko da kaci slike prodavnica "zdrave hrane" ili sta?

Ameri su inace poznati kao ljudi koji vole da se zale i zakeraju (i, generalno, puno s*ru) pa ne cudi da cujes da se mnogi zale - ali to na sta se oni zale blage veze nema sa dostupnoscu kvalitetne hrane, vec sa necim drugim.

Da, postoji situacija u USA da u siromasnim delovima gradova nema nicega drugog nego jeftine procesirane hrane - ali to je nista drugo nego odgovor trzista na to sta ti ljudi koji tu zive kupuju. Ono, nije bas najbolji biznis da otvoris prodavnicu bio-organic-green-ovo-ono hrane u nekom naselju gde ljudi rade za minimalac, bas kao sto nije pametno da otvoris prodavnicu sa opremom za surf u Kazahstanu.

Ako ti se bas zalomilo da zivis u takvom naselju, a zelis da potrosis veci deo svog budzeta na ishranu kako bi bila kvalitetnija od tvojih komsija ili imas takve zdravstvene potrebe, sednes u auto, odes do bogatijeg dela grada i tu imas sta god ti treba.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:22 - pre 155 meseci
Citat:
ja sam Diabeticar tako da, ako znas sta to znaci, sigurno vise znam o kvalitetu namirnica (hrane uopste!) od tebe


Nije ti bas neka logika, mozda je Ivanova strina od sogora doktor nauka iz oblasti nutricije, otkud znas. Bolje izneti neke validne argumente o uticaju nekih namirnica, tj. njihovog sadrzaja na zdravlje. Najveci problem sa ishranom dolazi od neumerenosti, bar kada su ti fast-fudovi u pitanju. Verovao ili ne, i od obicne vode moze prilicno da ti se slosi ako preteras sa unosenjem.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:41 - pre 155 meseci
@Ivan Dimkovic
Vidi , ne sporim ja postojanje izbora najrazilicitijih kuhinja u USA .
Samo taj izbor u praksi izgleda malo drugacije jer sam bas pre par dana pricao sa ortakom koji je tamo vec nekoliko godina .

On i zena su zaposleni .
U pocetku se hranio junk food-om izgledao je kao mecka deformisana i nedugo zatim se kljukao pilulama,
Kad je shvatio kuda to ide posle je presao na malo "kvalitetnije namirnice" a junk food je zastupljen 10% .

Rezultat toga je : Nema ustede nikakve ode plata . Ja mu kazem : Ok zdravlje nema cenu i to je dobro sta bi ti hteo .
Eee al kad bi hteo stambeni kredit da bi imao svoj stan onda jedno veliko "PRC" daj tamo one hamburgere .

Tako da "praksa" tamo pokazuje dzabe ti izbor ako nemas gde da zivis . Ustvari ga nemas. Al dobro America je "The land of oportunity " .

A kad pogledam i probam ostale medjunarodne kuhinje i hrana kojom se raja hrani -
recimo da je kineska klopa (teletina , piletina sa raznovrsnim povrcem) daleko zdravija od burger kingova i mc-donaldsa
i ne fiksaju je kojekakvim s.ranjima opasnim po zdravlje tako da onda nije toliki problem je jesti ako nemas para za nesto bolje .




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:45 - pre 155 meseci
Pa kazi ortaku da pocne da kuva, a ne da se hrani u restoranima.
Malo paprika, krompir, kupus, luk, sargarepa, pasulj, spanac - a ako ti kaze da je to skuplje nego da se kupi nego dupli mek, onda te lozi.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:46 - pre 155 meseci
Da, ali tu treba uracunati i da vreme kosta, nazalost, kao i sama priprema,
nije to samo cista cena tih namirnica... ne moze se tako gledati.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:48 - pre 155 meseci
^^
U svakom slucaju jeftinije nego u restoranu.
Bar je tako kod par milijarde ljudi, ali ok, ima izuzetaka.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"15.07.2011. u 20:48 - pre 155 meseci
Citat:
Isak666: Pa kazi ortaku da pocne da kuva, a ne da se hrani u restoranima.
Malo paprika, krompir, kupus, luk, sargarepa, pasulj, spanac - a ako ti kaze da je to skuplje nego da se kupi nego dupli mek, onda te lozi.

Pa to i radi , kakvi crni restorani i stejkovi :) Ne bi ga tada pokrile ni 3 plate :)
A druga stvar je imas krompir luk sargarepu u rasponu cena od 1$ - 5$ . POgadjas zasto .
A sto kaze Srdjan tu si nekad i kratak sa vremenom .
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Moguće uvođenje "poreza na nezdravu ishranu"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28009 | Odgovora: 145 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.