Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozija u centru Osla

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Eksplozija u centru Osla
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31430 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 08:26 - pre 155 meseci
^Ivan Dimkovic: "Licno TV ne gledam niti me interesuje.".

A za šta ti služi DreamBox sa 500GB?


Kad je u pitanju ovaj teroristički napad(i) - još uvek nisu potpuno jasne veze izmedju hapšenja pomenutog Norvežanina i eksplozije automobila bombe.
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 08:40 - pre 155 meseci


Ubiti 80 ljudi iz vatrenog oruzja je, pored same tragedije pokolja, tehnicki neverovatna stvar, racunajuci da automatske puske imaju magazine od 30-ak metaka, a ko je pucao iz M70, a vecina jeste zna o cemu se radi...

Inace ovaj ludak je antiislamista i kolega forumas, koji je se po norveskim forumima zalagao za nacionalnu drzavu, antiislamizam itd. A pobio je podmaldak vladajuce partije, na nekom njihovom kampu.

U vezi price o dzamahiriji, svidja mi se Ivanova logika, ali kakve ona veze ima sa relanoscu. I sam znas da slabo ima. Ta bajka kako dobri momci sa zapada idu da brane nasu civilizaciju od varvara na istoku, zar jos pije vodu ?
Koga su to varvari u avganistanu iraku i libiji ugrozavali u oslu, berlinu, vasingtonu i beogradu, pa smo morali da ih napadnemo i sravnimo sa zemljom i pobijemo milione civila ?
Ti ratovi nisu odbranbeni od nekakvih varavara i njihovog srednjovekovnog sistema, vec ciste agresije sa ekonomskim motivnom, nista vise.
ostalo je prica za pred spavanje sa slikovnicom gde americki vojnici spasavaju evropsku decu iz kandzi sadam huseina...

edti: sad citam na stranim sajtovima, pa ovaj je 2 sata ubijao ljude, pa da li je moguce da 2 sata njihova policija nije reagovala?!?!
A young man who survived a gunman's two-hour rampage on Norway's Utoya Island says he is alive because he played dead, grabbing on to bodies around him



[Ovu poruku je menjao milivoje t dana 23.07.2011. u 09:59 GMT+1]
 
+1

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 09:16 - pre 155 meseci
Mene internesuje kad li 'e neko opomenuti ovog Dimkovića zbog govora mržnje, otvorenog zagovaranja nasilja prema po njemu nedostojim i necivilizovanim društvima inasilnom nametanju sopstvenih vrednosti?

A da, on je Administrator, nedodirljiv je.

 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 09:30 - pre 155 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Mene internesuje kad li 'e neko opomenuti ovog Dimkovića zbog govora mržnje, otvorenog zagovaranja nasilja prema po njemu nedostojim i necivilizovanim društvima inasilnom nametanju sopstvenih vrednosti?

A da, on je Administrator, nedodirljiv je.


Pa jedino sam sebe da opomene mada ako CNN tako kaze to jednostavno mora biti istina
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 09:38 - pre 155 meseci
Citat:
kandorus: ^Ivan Dimkovic: "Licno TV ne gledam niti me interesuje.".

A za šta ti služi DreamBox sa 500GB?


Kad je u pitanju ovaj teroristički napad(i) - još uvek nisu potpuno jasne veze izmedju hapšenja pomenutog Norvežanina i eksplozije automobila bombe.


Veza je ta sto je razmak izmedju bombe u centru grada i pocetka napada na skupu bio 2 sata i osumnjiceni je navodno vidje u centru grada pre eksplozije bombe.

 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 09:40 - pre 155 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Mene internesuje kad li 'e neko opomenuti ovog Dimkovića zbog govora mržnje, otvorenog zagovaranja nasilja prema po njemu nedostojim i necivilizovanim društvima inasilnom nametanju sopstvenih vrednosti?

A da, on je Administrator, nedodirljiv je.


Peđa, dosta sa tim licemernim prozivkama Ivana.

Taj neko ko bi "trebalo njega da opomene" bi mnogo pre toga trebalo tebe trajno da banuje zbog zamornog trolovanja i beskonačnih licemernih prozivki zbog kojih si već i bio banovan.

Pošto ti je nakon bana ponovo dozvoljeno da i dalje budeš na ES-u, onda je krajnje licemerno da ti prozivaš bilo koga, a naročito da prozivaš upravo onoga ko ti i omogućava da nakon svega i dalje budeš na ES-u.
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 09:45 - pre 155 meseci
Šta ste usporili sa sumanutim teorijama, gde su? Nemojte da vas pomete to što se počinilac ne zove Hasan nego Andreas, hoćemo da čujemo sve o slatkoj osveti i konačnoj propasti zapadne civilizacije. Šta je u pitanju, Gadafi, talibani, norveška tajna služba, CIA, hajde bre recite, šta ste se stisli?

Evo milivoje je počeo da ih provaljuje, zna čovek da smo svi pucali iz M70 pa ih je raskrinkao, samo nikako da kaže ako to nije šta jeste. Ne čekajte milivoja, priložite svoje objašnjenje!
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 10:58 - pre 155 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Peđa, dosta sa tim licemernim prozivkama Ivana.

Taj neko ko bi "trebalo njega da opomene" bi mnogo pre toga trebalo tebe trajno da banuje zbog zamornog trolovanja i beskonačnih licemernih prozivki zbog kojih si već i bio banovan.

Pošto ti je nakon bana ponovo dozvoljeno da i dalje budeš na ES-u, onda je krajnje licemerno da ti prozivaš bilo koga, a naročito da prozivaš upravo onoga ko ti i omogućava da nakon svega i dalje budeš na ES-u.
Dakle licemerno je da osoba koja je zbog, kako kažeš, trolovanja i prozivki banovana sa foruma piše bilo šta o tuđem. recimo govoru mržnje i netolerancije prema drugim narodima/religijama/vrednostima? Paaaa, skoro da bih mogao da se složim mada tehnički nije baš isto. I postoji verovatno mnogo razloga zašto mu je bio ukinut pristup..hmm, elite society-ju. :-)

No, šta jeste licemerje - dozvoljavanje adminima/sm/modovima govore mržne/netolerancije, učešće u političkim/verskim temama sa malopre navedenim stavovima a istovremeno pozivanje na nekakve pravilnike. I kad se navedeni tim es-a ispuca sa svojim stavovima, doleti nekakav mod i lock-uje temu.
To jeste licemerje.

Naravno, bude ponekad i priče o ovome, ali onda se pojavi neko sa odgovorom tipa 'ovo je privatni forum' :-) Tada već licemerje prelazi u glupost u svom najčistijem obliku :-))

Bottom line - ili svima omogućavajte da lupetaju po MZ, ili vi budite primer ponašanja u svom govoru i odnosu prema postovima drugih modova (etc).
Ili, po običaju, samo lockujte ovu temu i nastavite po starom :-)))))


[Ovu poruku je menjao MyWay dana 23.07.2011. u 12:17 GMT+1]
Save time... see it my way.
 
+1

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 11:47 - pre 155 meseci
To tako doživljavaš jer izjednačavaš talibane i ostale teroriste sa čitavim "narodima/religijama/vrednostima”. Pričali smo o tome već sto puta. Ako imaš ludaka koji misli da može da ubija ljude jer mu se ne sviđa kako pričaju o njegovom bogu ili da seče ženama šake jer su im nalakirani nokti, onda nije nikakav govor mržnje ako se kaže da ga treba ubiti kao pseto. Niti je napad na islam ako je taj ludak npr. musliman. Niti je SAD zlo ako su oni baš ti koji će ga taj dan ujuriti. To što se on usput bori protiv zapada kod tebe je izazvalo saosećanje i želiš za njega ista prava kao što bi ih imalo civilizovano ljudsko biće, a to nije slučaj i pazi sad - to je sam temelj ljudskih prava. Samo, moraš da budeš u toj grupi da bi razumeo logiku, u suprotnom ćeš se čitav život buniti zašto se i prema tebi ne ophode kao i prema civilizovanom svetu…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 11:52 - pre 155 meseci
Citat:
Niti je SAD zlo ako su oni baš ti koji će ga taj dan ujuriti.

Ama neka ga ujuri, nemam protiv. Evo nek' počne od Arabije npr. Ne može? Peh, majku mu
 
+1

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 11:59 - pre 155 meseci
Citat:
Devanagari: To tako doživljavaš jer izjednačavaš talibane i ostale teroriste sa čitavim "narodima/religijama/vrednostima”. Pričali smo o tome već sto puta. Ako imaš ludaka koji misli da može da ubija ljude jer mu se ne sviđa kako pričaju o njegovom bogu ili da seče ženama šake jer su im nalakirani nokti, onda nije nikakav govor mržnje ako se kaže da ga treba ubiti kao pseto. Niti je napad na islam ako je taj ludak npr. musliman. Niti je SAD zlo ako su oni baš ti koji će ga taj dan ujuriti. To što se on usput bori protiv zapada kod tebe je izazvalo saosećanje i želiš za njega ista prava kao što bi ih imalo civilizovano ljudsko biće, a to nije slučaj i pazi sad - to je sam temelj ljudskih prava. Samo, moraš da budeš u toj grupi da bi razumeo logiku, u suprotnom ćeš se čitav život buniti zašto se i prema tebi ne ophode kao i prema civilizovanom svetu…
I sve si to o meni video iz mog posta?? Bravo, ti mora da si reinkarnacija Frojda ili Junga sa extra feature-ima koje prthodne verzije nisu imale.. ili pak, klasično, samo projektuješ svoju sliku 'mi' i 'oni' gde sam ja pripadnik grupe 'oni' i imam zajedničke k-ke sa ostalim članovima grupe (čim ne pripadam grupi 'mi'). Ili što bi partizani rekli: 'Ili si s nama, ili si protiv nas' :-)

Edit: nađoh sad sliku koja govori više od 1000 (tvojih) reči, zar ne?? :-)



[Ovu poruku je menjao MyWay dana 23.07.2011. u 13:15 GMT+1]
Save time... see it my way.
Prikačeni fajlovi
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 12:43 - pre 155 meseci
Citat:
Devanagari: Šta ste usporili sa sumanutim teorijama, gde su? Nemojte da vas pomete to što se počinilac ne zove Hasan nego Andreas, hoćemo da čujemo sve o slatkoj osveti i konačnoj propasti zapadne civilizacije. Šta je u pitanju, Gadafi, talibani, norveška tajna služba, CIA, hajde bre recite, šta ste se stisli?

Evo milivoje je počeo da ih provaljuje, zna čovek da smo svi pucali iz M70 pa ih je raskrinkao, samo nikako da kaže ako to nije šta jeste. Ne čekajte milivoja, priložite svoje objašnjenje!
Otvori temu u UMZ nadji drugare za teorije zavere da malo sparingujte, izduvaj se, jer je pocelo da ti se prividja ono sto ne postoji momce. Ne moras da unistis ovu temu.

Kako ova stvar ide ne bi me cudlio da je isti ludak odgovoran i za bombaski napad. Blic kaze da je pomenuti vlasnik poljoprivredne firme. Znaci moze bez problema da kupuje vestacka djubriva na veliko, a onda uz uputstva sa interneta napravi eksploziv.

Jos uvek mi je neverovatno kako je mogao 2 sata neometano da lovi i odstreljuje jadne tinejdzere po tom ostrvu, a da policija ne stigne da reaguje. Strasan propust, sem ako se to ostrvo ne nalazi u PM od kopna norveske ?
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 12:51 - pre 155 meseci
Zanimljivo je da je na teritoriji EU, od ukupnog broja teroristickih akcija, samo mali procenat povezan sa islamskim terorizmom. Mnogo vise je uspesnih "domacih" terorista, separatista, levicara...
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 12:53 - pre 155 meseci
Baš se i ne vidi da je Dimković pisao nešto u smislu govora mržnje. Ako neko već tako misli bilo bi dobro da citira poruku koja mu izgleda kao govor mržnje.
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 13:01 - pre 155 meseci
Citat:
Count Zero: Ama neka ga ujuri, nemam protiv. Evo nek' počne od Arabije npr. Ne može? Peh, majku mu ;)

Pretpostavljaš da ”ne može” pa na osnovu toga donosiš vickast zaključak sa sve smajlijem kako bi ispao pametan, a sve što si pokazao je zapravo da pojma nemaš šta je to KSA. Kako mali Đokica zamišlja Saudijce - kao nekakvu stoglavu aždaju opremljenu Teslinim zracima smrti kojima SAD mora da se šlihta kako ne bi čitavu planetu zemlju odveli u pakao. A sve je totalno suprotno, KSA je šaka jada koju SAD kroz kupovinu nafte hrani, oprema i naoružava i čitava stvar nije u tome da ne mogu nego da ne moraju jer - sad se skoncentriši - KSA radi apsolutno sve što im ovi kažu. I eto kako je svima super, samo zato što bespogovorno slušaju zapadnjake. A eto u komšiluku i nama bliskog slobodarskog Sadamovog Iraka, pogledaj samo taj častan i ponosit narod koji je eto i ratovao sa SAD dva puta, vidi kako im je lepo i što su ponosni.

A niko od teoretičara imperijalizma da skupi hrabrosti i da mi objasni zbog čega imperija zla ne otima naftu ovoj istoj Norveškoj o kojoj govorimo na ovoj temi? Ako već otimaju resurse i bombarduju zemlje zbog toga, što niko ne otme od Norvežana nego kupuju i bacaju pare? Nije Norveška Iran ili Severna Koreja ili kakva druga smehotresna paradigma za zemlju koju SAD ne smeju da napadnu, eno ih gore, nema ih pet stambenih blokova - zašto onda?

Citat:
MyWay:Edit: nađoh sad sliku koja govori više od 1000 (tvojih) reči, zar ne?? :-)


Vidiš, ja sam upravo zagovornik teze da hiljadu reči govori više od jedne slike.

Ćorav si kod očiju, sve ti piše na istoj toj slici koju si okačio, a da ni ne razumeš šta na njoj piše. I ti si hteo da se napraviš promućuran pa si prokljuvio zle zapadnjake koji napadaju sirote nedužne male slobodarske narode kako bi im otimali resurse neviđene u svemirskim razmerama. I onda si okačio sliku gde kažeš kako će da im otmu resurse pod lažnim izgovorima da uvode civilizaciju. A ne kapiraš da to nema veze s mozgom, civilizacija se ne uvodi, ona sama sebe reprodukuje jer u prirodi postoje samo stravična sila kretanja unapred i stravična sila povratka u ništavilo i ništa između to dvoje. Gde su mladi tu je i priča o zlim Amerikancima koji su istrebili indijance i da čitaš knjige preporučio bih ti jednu u kojoj autor upoznaje svet sa činjenicom da je samo 2% od svih indijanaca koji su život izgubili nakon dolaska belaca zapravo poginulo u okršajima, svi ostali su pomrli od bacila i sl. I vidiš, ti tu kačiš slike generala Kastera, dok pametan čovek sedi i razmišlja kako to da su baš belci došli do severne Amerike a ne indijanci do Evrope. Ili što kaže jedan moj dobar drug: ”pokvareni Holanđani preplovili pola sveta, otišli dole u južnu Afriku s najsavremenijim brodovima i oružjem i pokorili sirote bosonoge crnce koji su živeli isto kao i njihovi preci od pre 10.000 godina” i ni jednom ne zastane da se malo zamisli nad tim što je rekao. Tako da sve to nije bitno, važno je da ti imaš ta instant objašnjenja koja se mogu predstaviti jednom fotkom koja objašnjava više od hiljadu reči.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 13:04 - pre 155 meseci
Citat:
vilil1: Zanimljivo je da je na teritoriji EU, od ukupnog broja teroristickih akcija, samo mali procenat povezan sa islamskim terorizmom. Mnogo vise je uspesnih "domacih" terorista, separatista, levicara...


Ako mislis tu i na Norvesku, ona nije u EU ;)
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 13:09 - pre 155 meseci
Ova nova floskula na naslovnim stranama svih news sajtova nasih i stranih je odlican pokazatelj novinarske sile.
"Hriscanski fundamentalista"

Sta je kog djavola hriscanski fundamentalista ? Sta je njihovo obelezje, imaju li neku organizaciju, plan i program rada ? Da li im arhandjel Mihailo obecava neke raspomamljene device u raju ili Sveti Petar novog porsea ako pobiju tinejdzere iz protivnicke partije ? Da li svaki hriscanski fundamentalista igra workraft, kao ovaj ludak ?
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 13:13 - pre 155 meseci
I nije nova - http://en.wikipedia.org/wiki/Fundamentalist_Christianity
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 13:13 - pre 155 meseci
Taj ga je ugasio. Neko ko ubije 80-oro tinejdžera neće dugo da potraje u zatvoru...
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Eksplozija u centru Osla23.07.2011. u 13:31 - pre 155 meseci
E hvala. I meni je hriscanski fundamnetalista zvucalo kao nesto sto najpre moze da se izrodi u protestantskim crkavama u americi.

Da i ja malo trolujem jer mi se ukljucio bbc live video, bas na konferenciji premijera norveske, a prvo i drugo pitanje pitanje da li je kraljevska porodica sigurna, a odgovor oni su u vazduhu bezbedni. Mislim ko j# kralja ludak pobi osamdesetoro dece...
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Eksplozija u centru Osla
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31430 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.