Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 518757 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 21:20 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kao sto rekoh, Zastava je bila guzica daleko pre rata i sankcija.


masis poentu.

Najbolje bi bilo da smo mi sami znali da napravimo Fiat ili VW, Reno nebitno...

Medjutim posto smo bili nerazvijena zemlja to nije bilo moguce i onda smo resili da kupimo licencu i napravimo kakav takav auto da bi ga sto vise ljudi imalo i da bi sto vise ljudi radilo i da BI STO MANJE DEVIZA TROSILI NA UVOZ !

Posle Fiata u SFRJ su poceli da dolaze Reno IMV, zatim VW TAS, a u Kikindi se cak pravio i OPEL (ida)...

Ovo je samo primer koliko se nekad pametnije planiralo i radilo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 21:24 - pre 118 meseci
Sorry, Braksi, kako se "nekad planiralo i radilo" se zavrsilo na jedan nacin.

Fakat da skoro ni jedna firma iz tog doba nije prezivela na globalnom trzistu pokazuje koliko su bile konkurentne.

Tik pre rata i pre sankcija su firme proizvodile, globalno gledano, zastarelo djubre.

To su cinjenice.

Potpuno je besmisleno dovoditi tako nesto u pitanje, to se desilo.

Moji matori su 90-te imali sledece TV aparate: General Electric star 10 godina, novi Sony Trinitron i neki Rudi Cajavec. Prva 2 TV-a su bili eonima ispred Rudija, kome je pregorevao trafo svakih par meseci.

Tehnoloski, taj TV je bio generacijama iznad 10 godina starog GE-a, a kamo li iza Sony-ja.

Ista stvar i za Zastavu i za milion drugih firmi.

Citat:

napravimo kakav takav auto da bi ga sto vise ljudi imalo i da bi sto vise ljudi radilo i da BI STO MANJE DEVIZA TROSILI NA UVOZ


Insistiranje na zatvorenom trzistu je rezultovalo krahom na duze staze.

To sto je neko "ustedeo devize" je slaba uteha kada je kasnije ceo sistem kolabirao.

Mozda su umesto na "stednju deviza" trebali da se fokusiraju na cinjenje svoje ekonomije globalno konkurentnom. Ali to je gotova prica, zanimljiva samo iz akademskih razloga nekome.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 21:31 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sorry, Braksi, kako se "nekad planiralo i radilo" se zavrsilo na jedan nacin.

Fakat da skoro ni jedna firma iz tog doba nije prezivela na globalnom trzistu pokazuje koliko su bile konkurentne.

Tik pre rata i pre sankcija su firme proizvodile, globalno gledano, zastarelo djubre.

To su cinjenice.

Potpuno je besmisleno dovoditi tako nesto u pitanje, to se desilo.



Insistiranje na zatvorenom trzistu je rezultovalo krahom na duze staze.

To sto je neko "ustedeo devize" je slaba uteha kada je kasnije ceo sistem kolabirao.

Mozda su umesto na "stednju deviza" trebali da se fokusiraju na cinjenje svoje ekonomije globalno konkurentnom. Ali to je gotova prica, zanimljiva samo iz akademskih razloga nekome.


haha, mora da se salis.

Obim naseg izvoza nece biti dostignut jos dugo dugo. Ne samo da smo izvozili vec smo izvodili i radove sirom sveta. Podizali smo citave gradove i bili sasvim konkurenti. Danas ne mozemo ni most da napravimo. Izvozli smo i na istok i na zapad.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 21:35 - pre 118 meseci
Zar ti nisi rekao da je poredjenje SFRJ sa dananjicom neumesno?

Ali ti nesto ne da, pa ih sam poredis :-)

Sorry, izvoz SFRJ je postojao zbog specificne geopoliticke situacije koja je nestala. Svakako se moze cestitati Titu sto je situaciju iskoristio jako dobro, ali na zalost neke druge stvari nisu bile tako dobro izvedene.

Da je SFRJ bila bazirana na trzisnoj ekonomiji i forsirala utakmicu u privredi verovatno bi imala jos veci izvoz i ne bi propali cim su kojekakvi diktatori iz Afrike prestali da kupuju robu od njih.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 21:38 - pre 118 meseci
Citat:
Braksi: Zastava je radjena po italijanskoj licenci i bila je sasvim dobar auto i odlican motor. U tristacu se npr vozila Sofija Loren bez blama.

Na sledećoj fotografiji Sofija Loren jaše magarca. Ne samo da je nije blam, već verujem da joj je bilo prilično zabavno.



 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 21:42 - pre 118 meseci
Taj EI i Cajevec koji si pobrojao bio je takodje izvozni artikal. Ne razumem sta je tu lose ?

I sam si par postova gore rekao da Kinezi prave robu u nekoliko klasa za ceo svet. Tako smo i mi nekad radili, pa nismo izvozili EI u Svedsku vec u Angolu ili Zair sto je ipak bolje nego NISTA.

Uostalom, Jugoslavija je sasvim dobro funkcionisala i sad je se svi i vise nego rado secaju. Ali rat i sankcije, razbijanje zemlje i to sve nekih 10 godina doprinelo je kraju.

To je bio nas istorijski maksimum.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 21:51 - pre 118 meseci
Citat:
Braksi
...pa nismo izvozili EI u Svedsku vec u Angolu ili Zair sto je ipak bolje nego NISTA.

Afrikom mahom više ne vladaju pomahnitale ubice tipa Čarsla Taylora ili Idi Amina, koji su bili prinuđeni da od neke Jugoslavije kupuju hranu/robu/naoružanje, jer nijedna normalna država nije želela da ima išta sa njima.

Citat:
Braksi
Uostalom, Jugoslavija je sasvim dobro funkcionisala i sad je se svi i vise nego rado secaju. Ali rat i sankcije, razbijanje zemlje i to sve nekih 10 godina doprinelo je kraju.

Odlično je funkcionisala. Kao kad skočiš sa visoke zgrade, super je osećaj, baš zabavno i to sve... Dok se pri dnu ne setiš da si zaboravio padobran.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 21:55 - pre 118 meseci
ventura, nisam znao da si gadljiv na klijente. To mi se nekako ne uklapa u tvoju mantru.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 22:03 - pre 118 meseci
@ventura,
Srbija je danas konkurentna sa Kinom kad je tekstilna industrija u pitanju. Otvaraju se fabrike po unutrašnjosti, a ima puno nezaposlenih žena koje pristaju da rade za minimalac po 10 sati dnevno. U Srbiji je manja prosečna plata nego u Kini, a nezaposlenost je možda najveća na svetu. Plus što je jeftiniji i brži transport do evropskih zemalja iz Srbije nego iz Kine.

Najavno da su naši "giganti" iz komunizma propali, ali zato strane firme koje kod nas zapošljavaju radnike super posluju i proširuju proizvodnju.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
130.0.233.*



+433 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 22:36 - pre 118 meseci

Citat:
Braksi: Tako smo i mi nekad radili, pa nismo izvozili EI u Svedsku vec u Angolu ili Zair sto je ipak bolje nego NISTA.


Nemačka je bila destinacija broj 1 za izvoz iz EI-a, od televizora za domaćinstva, preko rendgen i EKG aparata za bolnice, pa do vrlo složenih alata za AEG i Siemens.
U istočnu Nemačku je izvožena i vrlo sofisticirana vojna oprema.

Druga, po obimu, izvozna destinacija je bila Francuska.

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 23:20 - pre 118 meseci
Citat:
Braksi:
Medjutim posto smo bili nerazvijena zemlja to nije bilo moguce i onda smo resili da kupimo licencu i napravimo kakav takav auto da bi ga sto vise ljudi imalo i da bi sto vise ljudi radilo i da BI STO MANJE DEVIZA TROSILI NA UVOZ !

Aha , znaci jos od tada se vuce ta bolest (sto manje potrositi).
Umesto da sto vise trosimo (ali i prodajemo)

Citat:
BluesRocker:
@ventura,
Srbija je danas konkurentna sa Kinom kad je tekstilna industrija u pitanju. Otvaraju se fabrike po unutrašnjosti, a ima puno nezaposlenih žena koje pristaju da rade za minimalac po 10 sati dnevno. U Srbiji je manja prosečna plata nego u Kini, a nezaposlenost je možda najveća na svetu. Plus što je jeftiniji i brži transport do evropskih zemalja iz Srbije nego iz Kine.

Da , samo sto je po tim 'fabrikama' 90% radnika na crno , pa kad dodje lokalna (opstinska) inspekcija dolaze samo kod sefa u kancelariju , ostatak ne vide , a kad naidje republicka ili tako neka , onda opsta bezanija/evakuacija , brza nego u ratu
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu05.08.2014. u 23:41 - pre 118 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Aha , znaci jos od tada se vuce ta bolest (sto manje potrositi).
Umesto da sto vise trosimo (ali i prodajemo)

Prvo, to cak ni Dinkic ne bi nazvao bolest, a drugo "vuce se" od mnogo ranije. Drzava jednostavno mora da razmislja o svom platnom bilansu, znaci mozes da uvozis onoliko koliko ti je zbir izvoz + strani turisti + sto posalju gastarbajteri + sto se zaduzis kod MMF i slicno. U situaciji kada ne mozes da povecas izvoz + ne mozes da povecas broj stranih turista + ne mozes da nateras gastarbajtere da salju vise + ne daju ti da se zaduzujes koliko bi hteo, imas otprilike jedno resenje - da smanjujes uvoz. Plus na stranu supstitucijom uvoza smanjujes nezaposlenost, jer lepo je da uvezes novog Fiat-a, a jos je lepse ako ga ovde nekako zbudzi 20 ljudi, umesto da sede na birou. Ovo sto imamo danas da se sve zivo uvozi i da svi letuju u inostranstvu a da se razlika jednostavno povuce iz MMF i briga prebaci na unuke, to je divota jedna, ali na zalost ne moze zauvek da traje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu06.08.2014. u 00:27 - pre 118 meseci
Citat:
BluesRocker:
Srbija je danas konkurentna sa Kinom kad je tekstilna industrija u pitanju. Otvaraju se fabrike po unutrašnjosti, a ima puno nezaposlenih žena koje pristaju da rade za minimalac po 10 sati dnevno. U Srbiji je manja prosečna plata nego u Kini, a nezaposlenost je možda najveća na svetu. Plus što je jeftiniji i brži transport do evropskih zemalja iz Srbije nego iz Kine.


To je baš divna vest. Nekada davno je i Mančester širom sveta bio poznat po tekstilnoj industriji, pa kada je isplativost pala onda je Kinezima predato da se bave ovim, a Mančester se preorijentisao na nešto drugo, ali sada u 21. veku izgleda dolazi veliko vreme za tekstilnu industriju Srbije... super, samo bolje da mi ne srljamo u to brzopleto, nego da sačekamo još 200-300 godina, pa da se onda organizovano bacimo na pletenje čarapa i šijenje košulja.

Citat:
Braksi:
Obim naseg izvoza nece biti dostignut jos dugo dugo. Ne samo da smo izvozili vec smo izvodili i radove sirom sveta. Podizali smo citave gradove i bili sasvim konkurenti. Danas ne mozemo ni most da napravimo. Izvozli smo i na istok i na zapad.


Ovo je vrlo zastupljen oblik iluzije u Srbiji koji u startu potpuno blokira bilo kakvu smislenu diskusiju: stavljanje znaka jednakosti između "mi" (današnja Srbija) i "mi" (nekadašnja SFRJ). Na stranu što se čitav svet promenio iz korena, ali kakve veze današnja Srbija (7.5 miliona stanovnika na manje od 80 hiljada km²) ima sa SFRJ (22.5 miliona stanovnika na 250 hiljada km²)?

Srbi koji se pozivaju na kontinuitet sa SFRJ i podrazumevanim smatraju Srbija = SFRJ mi najviše liče na one BJRMakedonce koji se pozivaju na kontinuitet sa državom Aleksandra Makedonskog - nigde veze sa vezom, a ne sa mozgom.

Ukoliko se već vrše neka poređenja na relaciji danas - period 1945.-1990. onda je jedino logično da se u razmatranje nikako ne uzima cela SFRJ, već isključivo republika Srbija, jedna od šest republika u sastavu SFRJ. Čak je i ta kragujevačka Zastava ugrađivala većinu delova proizvedenih u ostalim republikama, to što je direkcija neke firme bila u Beogradu ne podrazumeva automatski da su samo Srbi gradili i prodavali po Africi i Aziji, kakve veze mi imamo sa ekonomijom Slovenije, hrvatskim primorjem, posredovanjem između blokova zemalja koji više ne postoje itd. itd. itd.

Sa izuzetkom uslovno-eventualno Slovačke i Bugarske, teško je moguće i da Srbiju možemo uporediti sa bilo kojom članicom EU, nažalost. To je to, pomirimo se sa tim, stigli smo na dno dna u grupu više entiteta nego država koju čine Albanija, BJRM, Crna Gora, BiH i Moldavija i vlažna maštanja o SFRJ ne mogu da promene činjenično stanje. To da se uskoro nećemo micati iz ove dno dna grupe entiteta pobrinula se sudbina: Srbija nije ni teritorijalno definisana, a izluđeno stanovništvo nema pojma ni šta da radi na teritoriji koju de facto kontroliše, niti šta da radi sa samim sobom.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu06.08.2014. u 00:29 - pre 118 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Moze li mi neko objasniti uspeh Nektar sokova na ovim prostorima, ili je mozda svejedno?
Citat:
Homer J. Simpson:Pa kombinacija dobrog ukusa , cene i marketinga

Ko bese direktor Nektara kad je procvetao?










Citat:
Ivan Dimkovic: Evidentna je cinjenica da su skoro sve propale i da skoro ni jedna nije uopste bila u stanju da konkurise na slobodnom trzistu i tu se prica, sto se mene tice, zavrsava.

To je tacno i to jeste bio problem, ali da se tu prica zavrsila, bio bi i jedini.

Vrlo lako (ili teze) bi se te fabrike i kombinati restrukturirali, preorijentisali i modernizovali ili kupili licence i tehnologije (uostalom kao i svaka firma koja je u problemu na realnom trzistu), i ne bi te fabrike i kombinati propali tako maestralno, ne bi propali tako brzo.
Ipak, prica je bila malo duza od te koju ti zelis da pamtis: sankcije, razaranje privrede i drustva, pljacka i kradja kroz privatizaciju tj. "privatizaciju", skandalozno pranje para kroz velike kombinate,... u ovih 20-25 godina od kad je pao taj stari SFRJ sistem zvanicno, desilo se mnogo vise od toga sto kazes da "skoro ni jedna nije uopste bila u stanju da konkurise na slobodnom trzistu" i to sebi predstvaljas kao jedini argument za propadanje i trenutno stanje, iz nekog razloga.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.cpe.vektor.net.



+638 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu06.08.2014. u 01:03 - pre 118 meseci
Citat:
Najbolje bi bilo da smo mi sami znali da napravimo Fiat ili VW, Reno nebitno


A zasto nismo znali? Upravo iz razloga sto nikog nije bilo briga da unapredjuje proizvod.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu06.08.2014. u 01:13 - pre 118 meseci
Citat:
mr.ako:

Vrlo lako (ili teze) bi se te fabrike i kombinati restrukturirali...


Ne samo da nije bilo lako ili teško te fabrike i kombinate restrukturirati - nego je u 90% slučajeva to bilo nemoguće uraditi na bilo koji način.

1. Svođenje ogromne SFRJ na Srbijicu (iz našeg ugla posmatranja) imalo je za rezultat gubitke tržišta, izvora sirovina, znanja i svega ostalog presudno bitnog za bilo kakvu proizvodnju.

2. Situacija i pre ratova, sankcija, bombardovanja i ostalih s*anja uopšte nije bila ružičasta kakvom je mnogi danas zamišljaju, naprotiv, stalno su se javljali isti bazični problemi koji su decenijama gurani pod tepih - dok tepih nije stigao do plafona. Svaki pokušaj "rešavanja" ovih bazičnih problema svodio se na neku bezveznu studijicu "polaznih osnova" - uvek smo više trošili nego što smo zarađivali.

3. Stanovništvo u ogromnoj većini uvek bliže konzervativizmu, manipulacijama raznih vrsta, neznanju i "čvrstoj ruci" pre nego otvorenom tržištu, demokratiji i kulturama rada, znanja i odgovornosti.

4. Dimković ima apsolutno pravo što potencira period devedesetih godina prošlog veka - prespavali smo ključno važnu deceniju tokom koje su se dogodile najveće promene u Evropi, ali i globalno na čitavoj planeti od WW2. Šteta bi bila mnogostruko manja da smo prespavali bilo koju deceniju pre te - propustili bismo Bitlse ili Rolingstonse, ovako smo propustili baš sve od 1989. godine - rušenje Berlinskog zida, raspad Varšavskog pakta i SSSRa (Chain of Freedom - oko 2 miliona ljudi se u Litvaniji, Letoniji i Estoniji uhvatilo za ruke - četvrtina populacija ovih zemalja - stvarajući najduži ljudski lanac u istoriji u znak mirnog protesta obeležavajući 50. godišnjicu nacističko-sovjetskog dogovora koji je omogućio aneksiju ovih država od strane SSSRa), pa sve do kraja 1999. i početka 2000. godine kada smo konačno uspeli da skinemo onog psihopatu sa vlasti - samo ovo, pa je teško nadoknadivo, nema potrebe da idemo u dalju (Goli otok) ili bližu prošlost (atentat na premijera)...

Restrukturiranje jedne Istočne Nemačke pod u odnosu na naše savršenim okolnostima je koštalo i košta ne zna se koliko milijardi evra i to je proces koji još nije završen u potpunosti. Čemu smo mi mogli da se nadamo?

Desilo se baš ono što se jedino i moglo desiti.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 06.08.2014. u 02:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu06.08.2014. u 06:39 - pre 118 meseci
treba se kriticki odnositi prema svemu i izvlaciti pouke, ali o Jugoslaviji sa nipodastavanjem mozete govoriti samo kada napravimo snazniju drzavu !

A to se nece desiti. Nece se desiti iz prostog razloga sto mi danas prosto nemamo tu misao u glavi, a jos nas i ubijaju u pojam. Vlast tolerise lopovluk, pa posle prica kako smo mi eto, takav narod. A ne kaze da takav narod normalno zivi u Svedskoj ili Svajcarskoj.

Drugo, mi ne mozemo da napredujemo danas zato sto uopste ne verujemo u sebe. Recimo ja se secam kako su nas vaspitavali u Jugoslaviji u duhu patriotizma, vere u svoje snage, ljubavi prema domovini. Toga danas nema, stavise, ko god pljune po svojoj zemlji jos i avanzuje. A sa druge strane divimo se mocnim narodima kao da smo neko africko pleme. Recimo ja ne mogu da verujem sta slusam, npr jedni kazu EPS treba dati Nemcima, to je prava stvar, a onda kazu nacionalisti - ne treba ga dati Rusima. Ali gde je tu Srbija, mi, gospodo ?

Znaci mi danas imamo TOTALNO ropski mentalitet. Sve nase vlade vise i ne govore o razvojnoj strategiji vec cekaju investicije sa strane. Kazu Nemacka je investirala u Srbiju toliko i toliko, ali to nije ona nama dala novac, vec je investirala u svoj biznis i uzima profit, a mi radimo na svetskom minimalcu jer inace niko nece doci da investira ! Posle kad im vise ne treba, oni se pokupe i odu normalno, a ti drzavo gledaj kud ces i sta ces sa ljudima i cekaj neku novu milost.

I kako zemlja da se digne pitam vas kad je nasa strategija privlacenje stranih investicija, a tu se takmicimo sa Azijom, znaci plata max 200 evra, a cene EVROPSKE jerbo sve uvozimo !
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu06.08.2014. u 06:46 - pre 118 meseci
I ova država je snažnija, snažnija jer je bez osam miliona Hrvata i po dva miliona Slovenaca, Albanaca i Muslimana (koji svi nisu želeli da žive sa nama), ali ti to ne želiš da priznaš.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu06.08.2014. u 06:49 - pre 118 meseci
ne mora Srbija da bude snaznija od SFRJ, mada je i to moguce jer npr Holandija sa 13 miliona je puno snaznija drzava od Bangladesha sa 160 !

Govorio sam da se Srbija podigne na svoj nekadasnji nivo. A to isto vazi i za druge republike.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu06.08.2014. u 06:53 - pre 118 meseci
I ekonomski smo bolji nego što smo bili u SFRJ. Da znaš da mi prazne radnje i bonovi za ulje i kafu ne fale nimalo. I o kakvim drugim republikama govoriš? Pa u Sloveniji se živi bolje nego u Grčkoj ili Portugaliji! Nikome Jugoslavija ne fali osim tebi i tvojim jugonostalgičarima, koji čine zanemarljiv procenat stanovništva.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 518757 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.