Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Isplativost kupovine stana (kuće)

[es] :: Ekonomija :: Isplativost kupovine stana (kuće)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75

[ Pregleda: 301267 | Odgovora: 1485 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 18:09 - pre 127 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Ili ulozis u startap i posle 5 godina izadjes sa 200K :)

Sta podrazumevas pod ovim start up?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 18:25 - pre 127 meseci
Primer: da je pre 4 godine ulozio u Nordeus 50K eur, danas bi tvoj deo vredeo oko 20M eur.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 18:28 - pre 127 meseci
Primer 2: da je pre 4 godine uložio u "GG komerc Export-Import" 50k€, sada bi imao 0 €
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+8

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 18:41 - pre 127 meseci
Istina. Niko nije rekao da nije rizik.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 20:04 - pre 127 meseci
aha predpostavio sam da na neki takav biznis i investiranje mislis.
Ali da je postavljac pitanja sklon takvim aktivnostima on bi vec znao sta bi ne bi ovde ni pitao ;)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 20:37 - pre 127 meseci
Zašto je Karaburma toliko jeftina? Puni su oglasi stanova od 60m2 po cenama od 55-60k.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 21:06 - pre 127 meseci
Da je kvadrat 300€ pa da kažeš da je jeftina, mada bi i onda bilo pitanje.
Romanes Eunt Domus
 
+3

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 21:12 - pre 127 meseci
Citat:
BluesRocker: Da je kvadrat 300€ pa da kažeš da je jeftina, mada bi i onda bilo pitanje.


Da li onda znaš za neki drugi deo grada koji je jeftiniji od Karaburme? Pod uslovom da je povezan sa centrom i nbgdom kao Karaburma - i na sličnoj udaljenosti.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 21:42 - pre 127 meseci
Nisam mislio u odnosu na drugu ponudu, već realno ne vredi 300€.

Ako ti je kriterijum povezanost sa Novim Beogradom i centrom, sa tih 60k€ možeš da kupiš plac u Batajnici i napraviš sebi kuću od 100kvm i još za kusur kupiš nov auto.

BG voz ide često i do NBG stigneš za 19 minuta, (plus presedaš na tramvaj do centra).

Imaš i noćni autobus tako da možeš da izlaziš i ostaneš dokle hoćeš.

Kolima brzo stigneš u NBG, brže nego iz Karaburme.

Vazduh je čistiji nego u Karaburmi.

Ali očigledno da ti povezanost nije jedini faktor. Najbolje da staviš na papir koji faktori su ti bitni pa na osnovu toga izabereš kakav stan bi kupio i u kom delu grada, gde možeš da zadovoljiš većinu svojih potreba i navika.
Romanes Eunt Domus
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net1.bg.



+6455 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 22:06 - pre 127 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Primer: da je pre 4 godine ulozio u Nordeus 50K eur, danas bi tvoj deo vredeo oko 20M eur.

Da si pre neku nedelju uplatio određeni loto listić za 60 dinara, sada bi ti ta investicija vredela 2+ miliona evra :)
 
+9

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)24.10.2013. u 22:49 - pre 127 meseci
^ pa dobro Nordeus je veliki bingo, zato sam i rekao 200K :)
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net1.bg.



+6455 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)25.10.2013. u 07:44 - pre 127 meseci
Ali Nordeus je otprilike i jedini. Koliko ti imaš startupova a koji su počeli da generišu neki novac barem do nivoa da pokrivaju svoje troškove? Jedan, dva, tri?!? A onda sa druge strane pogledaš koliko ih je koji nemaju ni za ADSL račun da plate i sve ti je jasno...
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)25.10.2013. u 08:10 - pre 127 meseci
Mozda 5, ali nisam ja ni rekao da je to sigurica i da se svi trebaju tme baviti. Osim ako mu gubitak od 50K ne znaci nista u zivotu, svakako je bolje da kupi stan.
 
0

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)27.10.2013. u 00:00 - pre 127 meseci
Heh, sigurno mu 50k ne znaci nista, cim 'oce te pare nazad da kupi stan za dve godine... :) Da ima 1mil eur, pa jos i da kazes da mu nije bitno, mada ni onda nije lako uleteti u nesto sto ti prolazi 1 od 10 slucajeva. ;) Ako ovde promovises neku angel investor kulturu, onda je to jalov posao. Bolje da si ga odma' uputio u SF Bay Area, Austin TX ili slicnu destinaciju, bar ce imati bolji izbor. :)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
0

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)27.10.2013. u 08:41 - pre 127 meseci
Citat:
574nk3:
Zašto je Karaburma toliko jeftina? Puni su oglasi stanova od 60m2 po cenama od 55-60k.


jučerašnja vest:
Na Karaburmi ubijen član "Zabranjenih"?
starije:
Muškarac pretučen na smrt i ostavljen u kući na Karaburmi
Rafali na Karaburmi
Karaburma: Mladić ubijen nožem
Ubistvo na Karaburmi: Svađe mu došle glave?
Beograd: Krvava pljačka na Karaburmi
...
Karaburma: U poteri uhapšen diler oružja i droge
Na Karaburmi zaplenjeno pola tona droge
ili
Karaburma mala ...
 
+1

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)01.11.2013. u 17:13 - pre 127 meseci
Izlasli novi podaci NKOSKA - potvrdjuju opsti trend pada cena kao i pad broja prometovanih nekretnina





http://www.nkosk.rs/content/in...a-osiguranje-stambenih-kredita
 
+1

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)02.11.2013. u 08:18 - pre 127 meseci
Ko je kupio stan u Stepi novi samar

Gradjevinska direkcija Srbije spustila cenu stanova u naselju Stepa Stepanovic 10% samo za odabrane!

"Re: Borba za prateće sadržaje naselja
icon_post_target.gifod zeljkorm » Sub Nov 02, 2013 12:27 am
Poštovne komšije,

Došli smo u posed jednog vrlo, vrlo zanimljivog dokumenta.
Radi se o najnovijem pokušaju Gds-a da sumnjivim radnjama ostvari finansijsku dobit.
Molim vas pročitajte text koji sledi:

Građevinska direkcija Srbije pokrenula je projekat “Kolege & komšije” sa namerom da animira uspešne kompanije u Srbiji, koje prepoznaje kao društveno odgovorne, da pomognu svojim zaposlenima da reše najbitniji životni problem - stambeno pitanje, ali i u tome pronađe način da za sebe veže svoje kljucne ljude.

Verujući da je izgradnja korporativnog duha i osećaja pripadnosti kompaniji ključna za uspešno poslovanje, projekat koji vec sporovodimo unutar Direkcije rešili smo da predložimo i drugim kompanijama.

Popust do 10 odsto za radnike Vaše kompanije
Građevinska direkcija Srbije nudi zaposlenima u vašoj kompaniji popust do 10 odsto prilikom kupovine stana u beogradskom naselju Stepa Stepanović. GDS na stanove do 80m2 odobrava popust
od 3 do 5 odsto, a za stanove preko 80m2 odobrava popust od 10 odsto.

Raspon cene stanova sa popustom se kreće od 1042 eura po m2 do 1158 eura po m2 kvadratnom.
Pravo na popust ostvaruje se kupovinom najmanje 5 stanova od strane radnika vaše kompanije, ali će se primenjivati već od prvog kupca.

Pozajmica GDS

Građevinska direkcija Srbije svakom zainteresovanom kupcu, koji ostvaruje pravo na povracaj PDV-a, omogućava pozajmicu za ucešce u iznosu do 7.4% vrednosti stana, odnosno, u onoj visini u kojoj kupac ostvaruje pravo na povracaj PDV-a. Iz ostvarenog povraćaja PDV-a kupac vraća pozajmicu Građevinskoj direkciji Srbije.
Na ovaj način Građevinska direkcija Srbije omogućava vašem zaposlenom da dodatno smanji svoje kreditno zaduženje povećavajući iznos ucešca / sopstvenih sredstava ili obezbedi sebi veći stan.

Podsticaj za kompaniju

Ukoliko Vaša kompanija želi da pomogne svom zaposlenom prilikom kupovine stana, Građevinska direkcija Srbije bi u slučaju da kupac odustane od kupovine stana, kompaniji vratila pun iznos sredstava kojim je kreditirala svog zaposlenog, uključujući i iznos kapare od 5 odsto, koji se inače zadržava.

Za sve dodatne informacije:
Miodrag Milenkovic +381 64 815 30 05
Katarina Konc +381 64 815 30 83
Građevinska direkcija Srbije
Bulevar Arsenija Carnojevica 110
http://www.gds.rs

text je preuzet sa interog domena telekoma http://www.sindikat-telekoma.rs, kojem pristup imaju isključivo zaposleni u toj radnoj organizaciji.Original lokacija: http://www.portal.telekom.rs/v...zaposlenima%20u%20Telekomu.pdf
Isti text se može naći I u ostalim državnim preduzećima!

U dosadašnjim razgovorima sa zaposlenima u Gds-u uvek je bilo apostrofirano kako svi kupci imaju jednak tretman, kako ne može da se razlikuje odnos prema odredjenom pojedincu.
Nikada nisu zeleli da naprave ni mrvu ustupka čak ni za slučajeve kada ljudi trpe veliku štetu zahvaljujući njihovom ne radu.
Ponavljali su “nebrojeno” puta kako apsolutno svi, ali baš svi imamo isti tretman I iste uslove!

PA ŠTA JE ZA IME BOGA OVO, GOSPODO IZ GDS-a!?

‘Ajmo plastično da predstavimo celu priču.
Govoriću o svojoj kupovini stana.
Stan sam isplatio sredinom 2011 godine (broj ugovora oko 1000).

U to vreme morao sam da dam kaparu u iznosu od 10%, takav je bio zakon, tačnije obavezno učešće 5% + kapara 5%. U slučaju da iz nekog razloga nisam mogao da ostvarim subvencionisan kredit, po članu 7 kupoprodajnog ugovora prodavac je imao pravo zadržavanja cele kapare. (setite se one devojke koja je pre godinu dana molila nekog da mu proda garažu, jer nisu hteli da joj vrate kaparu)

Sada izgleda da to pravilo više postoji, tj selektivno se primenjuje na nekog da na nekog ne!


Dalje, cena metra kvadratnog koji mi je naplaćen po ugovoru iznosi 1280€!
Specijalno za Telekom stanovi se nude po ceni od 1042€.
Malo matiša,
ja platih stan od 50m2 64000€,
da sam zaštićen, tj da sam samo bio pametan I čekao da vreme prodje, cena moje nekretnine po novom cenovniku bi bila 52100€.
KOGA JA DA …(koristiću samo pristojne reči) za razliku od 11900€!!!!
To, bre,ljudi nisu male pare, gube se glave za mnogo manje pare, zamislite igru velikih brojeva na celokupnom naselju I koliko su para uzeli…
Pri tom, većina nas će tu razliku ceo život morati da nosi na ledjima kredita, a ja se u svoj stan još uvek NISAM uselio!

I treće najlepše od svega sada daju I pare kao pozajmcu!

Dosta plastike…

Ispada da smo svi mi ovce koje treba šišati, bez skrupula I trunke blama.
Da nas treba mrcvariti I u mozak…

Razumem da treba prodati stanove koje su preostali, ali ne mogu da razumem da nas ovako degradiraju I da postoje neki koji su u povlašćenom položajuju samo zahvaljujući firmi u kojoj rade.

Prešao bih i preko novog cenovnika ali pod uslovom da on važi za sve, a ne ovako!
Oprostio bih da su prihvatili da zainteresovanim komšijama menjaju stanove ili vraćaju pare, zbog stvari za koje su sami krivi!

Ovo im ne smemo dozvoliti!


Komšije, nemojmo biti imuni na ovakve stvari!

Guraju nam na silu pumpu u naselje, Dom zdravlja u njihovoj reziji je jedna velika laž.
Umanjuju nam vrednost stanova.
Saobraćajnice nam nisu po projektu i nisu bezbedne!
Nisu ispunili uslove koje im je BVK propisao.
Da nije bilo inicijative ovde sa ovog foruma ne bi bilo ni škole ni vrtića.

treba li jos nabrajati....


+++potpisi peticiju za smenu rukovodstva gdsa+++"
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)02.11.2013. u 09:33 - pre 127 meseci
Ilija,

Ti si bar trebao da znaš koliko je ta cena u Stepi Stepanović "bezprofitna", i šta dobijaš za taj novac... Izgradnja komercijalnog metra kvadratnog stana, na toj lokaciji, u kvalitetu kakav je građen SS, košta po kvadratu ovako:
projektovanje i menadžment, 30 evra
plac, 50 evra
naknada direkciji, 57 evra (VI zona)
izgradnja ključ u ruke, 400 evra (liftovi domaće proizvodnje, domaće pločice, stolarija, laminat i domaća kupatila. Ali na nivou veličine naselja stepa stepanovič, ovo moće da ide sigurno još 50 evra dole)
Ukupno: 537 evra po m3.


Tako da Ilija, ti si dao nekih 37.000 evra više nego što je taj stan koštao u izgradnji, deo toga je otišao našim zaslužnim oficirima koji nas brane od spoljnog neprijatleja, deo je otišao kao čist profit GDS-u, a lavovski deo je otišao u džep izvođačima radova kroz ortačke kombinacije.
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)02.11.2013. u 10:18 - pre 127 meseci
Ja nisam dao ni dinara za novi stan :) U toj odluci su mi pomogli i tvoji raniji postovi - hvala! Preneo sam citat sa foruma stepe.

Iznajmljujem za 190e 65Kv kod Delta Citija stan koji po oglasenim cenama navodno vredi 80000Evra a gazde su ga kupile 2002. za 30000Evra

S obzirom na interesantnu statistiku i prosek gradjana Beograda mislim da su vece sanse da se vrati na 30000Evra nego da ostane na 80000Evra:
""Beograd -- Srbija je sa 17,3 odsto starijih od 65 godina na samom vrhu lestvice najstarijih svetskih populacija."

Treba jos napomenuti da je ocekivani zivotni vek u srbiji skoro najkraci medju zemaljma sa starim stanovnistvom, sto ceo slucaj cini jos ekstremnijim

Ni beograd sa 16.5% starijih od 65 godina i 24% starijih od 60 godina situacija nije mnogo bolja.

U beogradu zivi 371,686 ljudi koji ce se penzionisati u sledecih 15 godina ( sada imaju izmedju 50 i 65 godina) i samo 235,183 dece koja ce poceti da rade u sredecih 15 godina (sada imaju izmedju 5 i 20 godina). Sta to znaci za penzije, za ekonomiju, za stanove? " sa b92 foruma

Izvor: http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=772616
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)02.11.2013. u 21:11 - pre 127 meseci
Ljudi na forumu stepe su ogorcini zbog cinjenica:

1. "projekat koji vec sporovodimo unutar Direkcije rešili smo da predložimo i drugim kompanijama." znaci iako su ponavljali da svi imaju iste uslove neki su bili -10% jednakiji od drugih

2. "Konacno dobijamo odgovor na pitanje zasto su neki stanovi (grupacija 4), sa dobrim polozajem i lepim pogledom ostali nedostupni za nas, magarce i ovce. Govorili su nam da su oni prodati, rezervisani ili sta ti ja znam vise sta, a do dana danasnjeg, niko, ama bas niko se u njima nije pojavio." ljudi su morali da prave kompromis oko sprata i polozaja stana da bi se neko kasnije nemestio u odlican rezervisan stan sa -10%

3. "Strasno! Ja sam za svoj stan od 83m na gubitku 20.000 eur.
Lepo smisljeno nema sta. Da udome svoje rodjake, prijatelje, burazere..."
 
0

[es] :: Ekonomija :: Isplativost kupovine stana (kuće)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75

[ Pregleda: 301267 | Odgovora: 1485 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.