Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Isplativost kupovine stana (kuće)

[es] :: Ekonomija :: Isplativost kupovine stana (kuće)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 301334 | Odgovora: 1485 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)16.07.2013. u 13:48 - pre 131 meseci
da, bolje da zamre tema, nego malo da pricamo....
 
+1

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)16.07.2013. u 14:13 - pre 131 meseci
Evo malo literature dok ne dodje neko da diskutuje :)

http://www.kpmg.com/cee/en/iss...real-snapshot-spring-2013.aspx
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)23.07.2013. u 18:26 - pre 131 meseci
Evo sta se desava kod komsija u Grckoj:

C I T A T sa izvorom informacije:
"Solun: Stan i za 300 € po kvadratu
http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=23&nav_id=735435

Solun -- Cene nekretnina u Grčkoj su u stalnom padu zbog ekonomske krize.

Stanovi i kuće u Solunu, nikad nisu bili jeftiniji, osim za vreme nemačke okupacije u Drugom svetskom ratu, kada je stan mogao da se kupi za kantu ulja, tvrde tamošnji posrednici.

Tako sada stan u Solunu, može da se nađe i za samo 300 evra po kvadratnom metru, što je izazvalo veliko interesovanje među kupcima iz Makedonije, koji od 2011. godine, mogu slobodno da kupuju nekretnine u toj zemlji.

Kako prenosi \"Nova Makedonija\", njihov dopisnik je 2006. godine u najtraktivnijem delu Soluna, pored mora prodao stan od 120 kvadrata za 1,5 miliona evra, odnosno 12.500 evra po kvadratu, a nedavno je na tom mestu kupio stan slične veličine, po ceni od 350.000 evra. To znači da je cena sada pet puta niža.

Što se ide bliže periferiji, stanovi su sve jeftiniji, pa im se cena kreće od 700 do 800 evra po kvadratnom metru, piše list, dodajući da je nedavno jedna Skopljanka u prigradskom naselju Soluna - Pranje, kupila dva stana od 35 kvadratnih metara za 24.000 evra.

Stanovi u gradu od 40 do 50 kvadrata, nude se po ceni od 28.000 do 35.000 evra, što je mnogo jeftinije, nego graditi novu kiću, koja će koštati 2.500 evra po kvadratu, kažu agenti za posredovanje.

Što su kuće i stanovi stariji, to su jeftiniji, jer ih vlasnici prodaju, pošto često ne mogu više da ih održavaju, ali i stanovi u veoma dobrom stanju, mogu da se nađu po povoljnim cenama, pa je tako nedavno prodat i jedan stan od 100 kvadtarnih metara za 50.000 evra.[/quote]
"
 
+3

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)11.08.2013. u 16:21 - pre 130 meseci
"Stanovi često nekvalitetni, a skupi"
http://www.b92.net/biz/vesti/s...08&dd=11&nav_id=741421


izmedju ostalog:

tvrdi Borislav Petrović, vanredni profesor Arhitektonskog fakulteta u Beogradu i član Upravnog odbora Društva arhitekata Beograda.


"Potpuni apsurd je i cena kvadratanog metra stana u Beogradu, koja se kreće od 1.200 evra pa na više. Stan u novobeogradskim blokovima od 70 kvadrata se prodaje za 80.000 evra, a u njega treba uložiti bar još 20.000 da bi bio u normalnom stanju. Pritom su liftovi često zgrade u raspadu, fasade je oštećena, a interfoni ne rade.

Cene objekata su nesto prihvatljivije u okolini Beograda, pa u Mladenovcu kvadrat košta oko 700 evra.Poređenja radi, isti ili kvalitetniji stanovi u Mađarskoj imaju povoljniju cenu. U Budimpešti, stan od 82 kvadrata košta 57. 000 evra."
 
+1

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)25.09.2013. u 08:10 - pre 128 meseci
Posto su ove nedelje krenuli fakulteti hajde da pogledamo kako 'navala' studenata u Beograd utice na broj slobodnih stanova:





Danas 25.09.2013. ih je:



Konkretni podaci - samo na jednom mestu gde nema duplih izlozenih stanova koje nije od juce (tu je 10 godina)


Pola stepe se uselilo uz brdo problema i protesta ali se uselilo, ostalo je jos pola a Ivana Ribara krece useljavanje 707 stanova za 2 meseca.

Interesantna cinjenica broj useljenih stanova u stepi (koliko sam procitao 2300 od 4700) manje vise se poklapa sa povecenim brojem slobodnih stanova za najam razlika Februar-danas.


Kome je stan koji izdaje sada prazan sanse su da ce i do sledeceg septembra biti. Tada ce doci vreme da se razmisli da li studentu/bracno paru/zainteresovanom podstanaru traziti 200-250 Evra i za godinu dana biti u minusu 1200Evra za komunalije ili ponuditi stan povoljnije 50-100e nize od ostalih i imati zakupca koji ce placati komunalije. To je okvirno 3000Evra razlike godisnje.

Neki stanodavci su to ukapirali, stan od 75kv za 150e:


ili potpuno namesten moguc dogovor oko cene, ja ne bih ponudio preko 180e:


[Ovu poruku je menjao I_L_I_J_A dana 25.09.2013. u 09:24 GMT+1]
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)25.09.2013. u 10:23 - pre 128 meseci
Kad ces iznajmiti te extra povoljne stanove da javis utisak?
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
217.26.75.*



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)25.09.2013. u 10:37 - pre 128 meseci
Zivim u stanu 60kv, 190e/mesecno 70a kod Delta City-ja ka Savi - renoviran
Supruga veoma zadovoljna vec 6 meseci
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)25.09.2013. u 10:46 - pre 128 meseci
Citat:
I_L_I_J_A:Supruga veoma zadovoljna vec 6 meseci


Eto na sta se svede zivot nas muskaraca :D
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
217.26.75.*



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)25.09.2013. u 10:52 - pre 128 meseci
Bukvalno :D
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)25.09.2013. u 11:21 - pre 128 meseci
Citat:
I_L_I_J_A:
Zivim u stanu 60kv, 190e/mesecno 70a kod Delta City-ja ka Savi - renoviran
Supruga veoma zadovoljna vec 6 meseci

To nije neki od ova dva extrapovoljna koja si naveo :)

http://www.halooglasi.com/nekr...a&rooms=0&sortColumn=2

http://www.nekretnine.rs/stamb...o/ceni_navise/lista/stranica/3

Lista stanova na NBG, poredjana po ceni, preko 40m2.
Uzeo sam preko 45/40 m2 samo u obzir, mada je i to malo osim za jednu osobu. Izuzev manje-od-desetak stanova na oba sajta ukupno, svi su preko 200e samo iznajmljivanje. I za vecinu tih jeftinijih ima neka zackoljica (prazan, >10. sprata, Bez. Kosa, ..). Preko onoga sto su neki oglasi sigurno lazni da privuku kupce i uopste nisu u ponudi stvarno.

Sta mislis koliko je realno da ce ljudi da nadju stan kao ti, kad su sve cene vece? I da ce naci u nekom OK delu, gde mogu i da ustede 1/2 mesecne GSP karte za posao, sto ispada preko trecine kirije?

I sa druge strane, zasto bi neko rizikovao da izdaje stan za tako sitne sume, ako mu nakon agencije (preskocimo ajde, ne mora agencija), poreza (mada ko to placa..) i sredjivanja (krecenje barem) ostane neka sica i mator, koriscen namestaj?
Mene stan trenutno kosta samo porez i EDB, jer sam otkazao grejanje a net je mobilni. Kad nisam u stanu, to nije ni 150e godisnje. Sto bi ja iznajmljivao stan i za 200e mesecno, ako rizikujem da mi neko napravi veci lom nego sto ja od njih mogu za 5 godina da dobijem od kirije?:)
I da napravim ugovor, nemam ja neku zastitu u nasem "pravnom sistemu", tj. ne mogu nista da naplatim realno, a morao bi da platim petinu kao porez, pa imam jos manje?
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)26.09.2013. u 08:43 - pre 128 meseci
@I_L_I_J_A

Bas si istrajan sa ovim pracenjem oglasa :). Super sto si to podelio sa nama u ovoj temi.

Prosto deluje neverovatno da broj stanova na trzistu za pola godine poraste preko 100%. Nema sanse da to prodje bez jos znacajnijeg pada cena i za kupovinu i izdavanje. Treba proci samo neko vreme dok se opasulji gomila ovih sto su se ponadali da ce da oljuste studentariju, a izvisili su. Plus sto ce se useliti jos ca hiljadu stanova u narednim mesecima.
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 08:38 - pre 128 meseci
Evo zasto cene nekretnina u Beogradu pucaju nov stan od 150 000 Evra pokusava se izdati za 400Evra:

Ja shvatam da west65 nema nikakvu zvucnu izolaciju i da se komsije koje se seksaju u susednim stanovima veoma dobro cuju ali nisam mislio da se za takvu sicu u odnosu na cenu stana pokusava izdati (verovatno ce otici prvom ko ponudi 350e/mesecno)

Citat:
"Mislim da nije lepo uradjena izolacija stanova.. Najvise sto se tice buke, ocekivala sam vise stvarno. Cujem ljude iznad kako hodaju, kao da idu u klompama. Otisla sam veceras da odspavam oko 8 popodne malo, na svakih 30sec, minut se cuje neko lupkanje, kao da neko redja recimo knjige na policu i pritom udara u zid, ili kao da dete bacaka stvari po sobi, podu i zidovima. U principu to i nije neki problem preko dana, uglavnom mi svira muzika il tv itd, ali da je prijatna tisina - nije. Stan nam je takav da zid spavace sobe se granici sa hodnikom, tu tek koliko odzvanja i cuju se koraci ako neko hoda u cipelama, au brate, stvarno lose. Zivela sam u 2 zgrade pre nego sto sam dosla ovde (sagradjene oko 1950) i moj utosak je da su u njima mnogo bolje napravljeni zidovi i podovi, tamo nikad nisam cula ljude pored ili iznad POGOTOVO ne korake il tako neko lupkanje, koje pretpostavljam nisu neki teski radovi, nego ljudi premestaju stvari po sobi. Ah da cuje se i recimo povlachenje stolice po podu. Prilicno sam razocarana. Mogu misliti sta ce biti kad se ljudi usele u stanove do nas, koji su i dalje prazni. Ocekujem da cu moci da ucestvujem u njihovim razgovorima... Takodje jos jedna razocaravajuca stvar - racun za gas."


Po skupoci nekretnine u odnosu na plate smo 25 od 385 svetskih gradova:

Povrat investicije za nekretnine u Beogradu jeste veoma ocajan odnosno oko 3%:


po povratku investiranog novca 350 od 385 tako tako da ceka jos znacajnih padova cena nekretnine dok ovaj balon kod nas pukne. Ostali svetski gradovi su na http://www.numbeo.com/property-investment/rankings.jsp
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 08:56 - pre 128 meseci
Citat:
I_L_I_J_A:... da ceka jos znacajnih padova cena nekretnine dok ovaj balon kod nas pukne.
Ako sam te dobro skapirao, tokom nekoliko prethodnih strana i više postova, ti pokušavaš da objasniš da cene nekretnina u Beogradu u nekom budućem periodu moraju znatno da padnu tj. da se prepolove ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 09:15 - pre 128 meseci
Niko to ne moze da tvrdi. Za takav proces potrebno je informisano trziste koje ume da sabira brojeve. Nase trziste nije takvo, nase trziste se vodi psihologijom pre nego ekonomijom, tako da ja ne ocekujem takav pad cena u odsustvu bilo kakvih trzisnih pritisaka.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 10:03 - pre 128 meseci
Citat:
mmix:... potrebno je informisano trziste koje ume da sabira brojeve. Nase trziste nije takvo, nase trziste se vodi psihologijom pre nego ekonomijom, tako da ja ne ocekujem takav pad cena u odsustvu bilo kakvih trzisnih pritisaka.
Ne brini, i najprostija sirovina, i najneobrazovaniji seljanin i te kako ume da sabira brojeve, kad je sopstveni novac u pitanju.

Uzgred, svako tržište, pa i najveće, najmoćnije, najrazvijenije se pre vodi psihologijom nego brojevima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 10:04 - pre 128 meseci
Citat:
I_L_I_J_A:
Ja shvatam da west65 nema nikakvu zvucnu izolaciju i da se komsije koje se seksaju u susednim stanovima veoma dobro cuju ali nisam mislio da se za takvu sicu u odnosu na cenu stana pokusava izdati (verovatno ce otici prvom ko ponudi 350e/mesecno)

Koja sica kad ti iznajmljujes stan od 60m2 za 190e? A ovo je jedva veci stan za duplo vise? A ovo je PRAZAN stan :)

BTW, odakle ti da taj stan kosta 150.000? (preko 2000e po m2)


I kako uvek uspes da nadjes neke extreme :D Evo, sve ostalo je skuplje od toga:
http://www.halooglasi.com/nekr...mp;jedinica_mere=a&rooms=0
(stan od 350e u ovoj listi nije u West65 nego obican renoviran)
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 10:16 - pre 128 meseci
Citat:
tdusko:
@I_L_I_J_A

Bas si istrajan sa ovim pracenjem oglasa :). Super sto si to podelio sa nama u ovoj temi.

Prosto deluje neverovatno da broj stanova na trzistu za pola godine poraste preko 100%.

U Beogradu ima SAMO 3000 stanova na trzistu?
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 10:30 - pre 128 meseci
Nov stan u Westu65 ti je 2000E kvadrat ne znam da li imas obavezu i da kupis garazno mesto (ne ulazim u to da se ime investitora Westa spominje redovno u zadnjem serijalu Insajdera oko ruskog gasa)
prikazani stan je naravno u Westu65 mozes glanc nov imas pri kraju i sliku Airport cityja iz njega i dole table kako se zavrsava west 65 gradiliste
mogu da ti uvelicam ako ne vidis na malom monitoru:


sto se broja stanova na prodaju tice:
Mislis 40699 sa tendencijom rasta
http://www.halooglasi.com/nekretnine/



cak sta vise solidnog rasta



Koji vodi do solidnog ali tek pocetnog pada cena:
http://imovina.net/pretraga/pr...nine_snizena_cena/?search=TRA��I&mainRegion=1&region=&offerType=



[Ovu poruku je menjao I_L_I_J_A dana 10.10.2013. u 11:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao I_L_I_J_A dana 10.10.2013. u 11:48 GMT+1]
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 10:48 - pre 128 meseci
Citat:
I_L_I_J_A: Nov stan u Westu ti je 2000E kvadrat ne znam da li imas obavezu i da kupis garazno mesto

WTF?
http://www.west65.rs/izaberi-s...a-j-sprat-4/trosoban-stan-j26/
150.000 je 82m2.
Pa i manje:
http://www.west65.rs/izaberi-s...a-d-sprat-3/trosoban-stan-d19/

70m2 je 130.000e:
http://www.west65.rs/izaberi-s...a-f-sprat-3/dvosoban-stan-f22/

I to su sve naravno "zvanicne" cifre. Mozes da radis gomilu interpretacija, ali daj barem nemoj da pricas cifre koje se direktno netacnim pokazu?

Citat:
sto se broja stanova na prodaju tice

Pricamo o izdavanju, nadovezivao sam se na duletov odgovor na tvoj posto o broju stanova za izdavanje.

A sto se tice "Rasta" - jeste, to je sve samo zbog veceg broja stanova na prodaju, nikako nema veze sto su se ljudi opismenjavali i sada daju oglase online a ne samo u papirima.


Ili si i ti zaludjen da je 2010 godine samo mizernih 5000 stanova bilo na prodaju u BG-u kao sto kaze tvoj chart?

Mislim ajde malo zdravog razuma barem :D

I ja mislim da je 90% stanova precenjeno - i vise nego duplo.

Ali problem je sto kad komsija vidi da je na 500m od njega stan prodat za 2000e po m2, misli da i njegov vredi! Nema veze sto ima lisajeve po celoj zgradi, sto ne zna za sunce 5h godisnje, sto su instalacije popucale, a lift ne postoji (pojeli ga misevi).
Ovo nije pusta prica, vec slucaj jednog stana u Zmaj Jovinoj ;)


Za NBG licno mislim da ce cene rasti, jer se jos vise firmi premesta tamo, i ima potrebe za stanovima.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)10.10.2013. u 11:18 - pre 128 meseci
Citat:
Java Beograd: Ne brini, i najprostija sirovina, i najneobrazovaniji seljanin i te kako ume da sabira brojeve, kad je sopstveni novac u pitanju.
Uzgred, svako tržište, pa i najveće, najmoćnije, najrazvijenije se pre vodi psihologijom nego brojevima.


Covek bi pomislio, ali ovo jednostavno nije tacno. Empirijski dokazano. Ovde ce sirovina pre da upuca 200k evra u stan koji ce da izdaje za 300e nego sto ce da ga oroci u banci ili ne daj boze investira u nesto, izgovor je naravno da ce nesto da ostane "unucima" a otace 30 godina star stan u zgradama koje ce tad izgledati kao ruinirani geto.
I nije tacno da i u najvecim, najmocnijim, najrazvijenijim drzava trziste nekretnina vodjeno psihologijom. Ili si glup i nesposoban u kom slucaju je ta prica besmislena jer i nemas para sa kojima bi ucestvovao, ili si glup sa parama u kom slucaju neces sam trgovati vec ces unajmiti nekog ko ce ti reci kako da upravljas parama (jer ako to ne uradis brzo ces preci u prvu grupu), ili si sposoban sa parama i znas da sabiras brojeve u kom slucaju naravno neces kupiti stan od 200ke ako mozes da ga rentas za 300. Fool and his money soon part ways...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

[es] :: Ekonomija :: Isplativost kupovine stana (kuće)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 301334 | Odgovora: 1485 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.