Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Isplativost kupovine stana (kuće)

[es] :: Ekonomija :: Isplativost kupovine stana (kuće)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 301392 | Odgovora: 1485 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)05.06.2013. u 01:45 - pre 132 meseci
Ne znam zašto ali mi slučajno u oči upade ovaj stan: http://www.halooglasi.com/nekr...ntar-misarska.o-601543.92.html
Drago mi nekako oko srca što u Srbiji ima optimista i ljudi koji ne gledaju TV i ne čitaju novine. Ovo mi je Utisak nedelje. :D

 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)05.06.2013. u 09:40 - pre 132 meseci
Funny

mada pazi, sreca prati hrabre i lude.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)05.06.2013. u 10:52 - pre 132 meseci
Citat:
žutokljunac:
Ne znam zašto ali mi slučajno u oči upade ovaj stan: http://www.halooglasi.com/nekr...ntar-misarska.o-601543.92.html
Drago mi nekako oko srca što u Srbiji ima optimista i ljudi koji ne gledaju TV i ne čitaju novine. Ovo mi je Utisak nedelje.

Ovde je problem što se i dalje razmišlja o "ceni kvadratnog metra stana".

To je naravno soc-realsitičko nasleđe, gde se znalo da je stan - stan. Konfekcija. "Nema tu šta da se filozofira. Pločice su bele, parket bukov, utičnice i prekidači istovetni, sijalična mesta za lustere - na sred sobe. Stolarija istovetno standardna. I td, i td ..."

Bez imalo želje da ocenjujem da li onaj prostor vredi onoliko, samo hoću da napomenem da realno, "kvadrat stambene površine" na istoj lokaciji može da se kreće u rasponu 1:10 Da li će naći kupca - to je već drugo pitanje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)05.06.2013. u 11:11 - pre 132 meseci
Mozda, da ga je renoviranje stana kostalo bar pola od 120.000evra za koliko je precenio pa da covek razmislja. Nego se investira 10, 15k max i onda se od toga napravi fama kao da niko ne zna posto je gips i malter. nema to veze sa soc-realisticnim nasledjem vec sa laznim elitizmom. Ova prica me vise podseca na beogradske taksiste koji pravdaju svoje kartelsko ponasanje izjavama da je taksi fensi prevoz za gospodu... a u stvarnosti je za nesrecnike koji ne znaju vrednost svog novca. Ovce su za sisanje, uvek bilo.

A i da ne pominjemo da renovaicja izgleda ocajno, da je izgleda pola od tih 90kvm u terasi, da nema lift, itd...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)05.06.2013. u 11:44 - pre 132 meseci
Citat:
mmix:A i da ne pominjemo da renovaicja izgleda ocajno, da je izgleda pola od tih 90kvm u terasi, da nema lift, itd...
Ima i klimu i internet ! I sudeći prema slikama "poluzastakljenu terasu". A ona "soba za ispitivanje" (sa velikim polu-prozirnim staklom) ukazuje da je vlasnik-inspektor često "donosio posao kući".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+2

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)05.06.2013. u 12:49 - pre 132 meseci
A nikome nije palo na pamet da je ludja pogresio cifru i umesto 190.000 napisao 290.000 :)
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)05.06.2013. u 12:55 - pre 132 meseci
Oglas je ostavio posrednik, tj agencija neka verovatno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)05.06.2013. u 21:07 - pre 132 meseci
Ne bi bio prvi put da su pogresili cenu na vecu. Nebitno sto je posrednik.
 
0

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)06.06.2013. u 07:09 - pre 132 meseci
Citat:
ventura:
U naselju Stepa Stepanović stanove sigurno ne kupuju penzioneri već mahom mladi (radno sposobni) ljudi sa porodicama, što znači da će maltene svih 13 hiljada ljudi da krene na posao/u školu istovremeno, i da se vraća sa posla/škole istovremeno.


Ne mora da znači. Lično znam jedan primer gde je bračni par kupio stan u Stepi da bi tamo uselili majku/taštu kako bi oni ostali sami u stanu koji sada dele.
 
0

Marko543

Član broj: 315253
Poruke: 24
185.13.11.*



+3 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)08.06.2013. u 10:06 - pre 132 meseci
ko se raspitivao po bankama, koja daje najbolje uslove za kredit za stan?
 
0

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)08.06.2013. u 19:58 - pre 132 meseci
Mene iskreno čudi to stanje nekretnina po Srbiji.
Evo moj ćale i keva kupili po jedan stan u Kragujevcu. Uopšte ne vidim neku svrhu toga. Cene katastrofalno velike na odnosu na rentu (ovo vidim neko i već lepo obnjasnio) Ne živiš u njemu i moraš da plaćaš troškove a da izdaš nekom trebaš na terenu da si mu pod vrat dal ti plaća sve regularno. A da ne pričamo po kvalitetu gradnje i što neko tamo hoće da kupi još na hipotekarni kredit od 20 godina. Totalni promašaj i baš se "razume" u ekonomiji.

žutokljunac
ti si spomenuo italijansko tržište. 360K eura za stan u Milanu a renta 1100€.
Mislim da i ne živiš u Italiji i neznaš oko nekretnina dosta (barem sigurno ovamo).
Ko želi da kupuje nekretnine u Italiji sada je pravo vreme. Cene stanova na aukcijama ljudima koji su pod hipoteku izgubili stan je 50% manja od tržične. Ponuda je ogromna a porez na izdavanje je samo 19 ili 21%, za razliku od druge članice EU.

Ko zna da računa i kupi sa pravom cenom svatiće da će dobiti tih poznatih 5% godišnje.


 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)08.06.2013. u 21:22 - pre 132 meseci
Isto sto ti njemu rece za poznavanje stanja u Italiji moze se reci za tvoje u Srbiji :)

Da je sve u ciframa, vise ljudi bi razmisljalo kao ventura. A to, pogotovu u Srbiji, nije slucaj.
 
0

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)09.06.2013. u 06:48 - pre 132 meseci
Pa šta znam, evo moji su kupili stan na 25 godina koji je koštao 140K. Sad posle 7 godina su uplaćivali redovno banci kompleksivno iz početka 70K. Kompleksivna cifra sa kamatom kad se završi kredit je 250K eura , uzeli pod fiksnom kamatom od 5%. Ili mene nešto ne štima, ili sve te cifre "ne piju vodu". Sa 100K ovamo u Italiji imaš da biraš stanove na aukciji koliko ti je mila volja... A ako znaš pametno da uložiš možeš i dva manja stana da kupiš. Izuzetak samo Milano i Rim. Gde su cene nekretnine princip ko u Beogradu.

Ljudi nemaju finansičko obrazovanje. Neznaju da je euro nova Nemačka marka, da se deficit ne pokriva štampanjem para ko ranije. Već zaduživanjem. A na dugove kamata (Grčki scenario).
Pa ono princip, ko što svi kažu... Sad je rata lupam 500 eura a krija nam je 300. Jednog dana će da bude rata manja od kirije. DA! ali da su uzeli kredit pod dinarima ili starom lirom. Ali i tad bi kamatna stopa bila... Ih, hi, hi...
Kome ja ovo pričam, kad neko ko veruje u ciglu nikad neće da razume.

Ko hoće da kupi, ako baš mora na kredit, neka me neko slobodno demantuje, najbolji je sada Švajcarski franak. Vezan je fiksno na Euro 1,2 i od sada pa nadalje može samo da slabi.
Žao mi je samo one koji su u Srbiji kupovali stanove kad je švajcarac bio najslabiji, ali bože moj, šta je tu je. Čovek treba uvek lepo da se raspita. Dok pametni uče na tuđe greške.
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)09.06.2013. u 07:10 - pre 132 meseci
@StojanovicMiki
Pa svajcarac je fiksiran da ne bi previse ojacao zar ne? :)
Kriza je sistematicna i ne vidim mogucnost da se u skorije vreme dodje do odrzivog sistema bez velikih potresa na svim trzistima.
 
0

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)09.06.2013. u 08:04 - pre 132 meseci
Pa šta ti misliš?
Da će Euro još dugo da traje? Naravno da neće. Neće Nemačka da trpi tuđi bezobrazlik zemljama koje neznaju da raspolažu svoje finansije.
Jednostavno neka se vrate stare valute, pa nek ih svako devalvira koliko god želi. A Nemačka sa njenom jakom markom nek prodaje i dalje po Evropi njen Luxwagen. Hehe
Zato se i još koliko-toliko čuva Euro, inače obadve strane bi bili gubitnici.

Posle ja nekapiram šta to znači jaka i slaba ekonomija? Ako je državna administracija mala, male penzije i male takse naravno da ta zemlja ima šansu za prosperitet. Za razliku od sve Južne evropske zemlje gde većina građana žive na državne jasle. Srbija in Primis!
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)09.06.2013. u 08:12 - pre 132 meseci
Srbija ima nerealno visoke cene nekretnina, a svi su govorili da ce pasti zbog krize, medjutim cene su i dalje visoke. Nerealno visoke.

Cak rekao bih da se u uslovima krize ljudi teze odlucuju da prodaju stan, racunaju porasce mu cena, stan je stan, itd....

Miki, nemoj raspravljati puno sa deksicem, decko sad zavrsava osnovnu pa je malo uzbudjen oko izbora srednje skole.
 
+1

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)09.06.2013. u 09:52 - pre 132 meseci
Euro nece propasti verovatno nikada. Suvise je dugo tu i projekat je kao takav uspesan. Poneka zemlja ce mozda vratiti staru valutu ali EU kao zajednica nikada nece ukinuti euro.
 
0

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)09.06.2013. u 10:47 - pre 132 meseci
To si u pravu.
Nije teško da se drži euro, ako samo u nekoj zemlji gde znaju da se vodu finansije. Pogotovo tamo gde nisu korumpirani političari i gde se niko ne zapošljava u državne institucije, u nenormalni i nepotrebni broj, preko stranačke i rodbinske veze. Primer Italija i Grčka.

Ali ako neka bitna članica izađe iz eura ceo sistem Evropske Unije bio bi na staklene noge. Možda se nebi srušilo sistem slobodne trgovone, ali sigurno sloboda kretanja, zapošljavanja u druge zemlje, studiranja... itd.
Bilo bi drugačiji slučaj da neka članica bude izbačena, iz Eura. Kao Kipar naprimer. Nebi imao neki efekat za tako malu zemlju van Eura, ali veoma lep primer za one koji stvaraju veći zakonski deficit od 3% i kontrola nad banakama šta zapravo one rade i gde "ulažu".

Ali kako stoje stvari u Srbiji, realno je očekivati da tamo nikad neće biti bolje. Barem u narednih 20 godina.
Po meni je Srbija već u EU jer ima slobodnu trgovinu sa EU. Neznam što ljudi sve potenciraju da uđu u to članstvo. To samo po meni zato što bi se tamo pola Srbije preselili tamo da rade bez vize... Čist seljačizam. Umesto da nam budu Švajcarska i Norveška primer, ljudi se ugledaju na nešto gde će im neko od gore iz Brisela davati komande.
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)09.06.2013. u 14:59 - pre 132 meseci
@Braksi
U pravu si evo idem da se posramim. Izvini sto se bavim ekonomijom monetarne unije oh great mighty troll-lord!

 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)09.06.2013. u 15:06 - pre 132 meseci
@Braksi, nista manje od tebe :)

Miki, de molim te sastavi misli i reci ih u celoj sklopljenoj recenici; tvoj odgovor na moj post je gomila razbacanih teza i misli od kojih pola nema veze sa temom.


Kragujevac je jako atipican grad u Srbiji po pitanju stanova, da li zbog FIAT-a stvarno ili se samo tako naduvalo ne znam; ali u KG nisu pale cene (prosecne) kao u BG/NS/NI, mozda cak i porasle. Doduse za 140K oni nisu kupili stancic - nego stancinu sigurno.
Taj stan ne bi bio dostupan kroz koju godinu da se tada odluce da kupe stan jer je drugacija situacija. Do tada bi morali da iznajme ili neki sljam od stana ili opet nesto MNOGO skuplje od raznih linkova koji se ovde proturaju kao reper za cenu rente, ako zele slican komfor.
A taj deo se ne moze pokazati vecini vas. Vi poredite stan koji vam se svidja za kupovinu sa stanom koji je prihvatljiv za rentu. A ljudi porede barem slican kvalitet i komfor.

I onda kad se gleda nizi kvalitet jeste u prednosti iznajmljivanje. Ali kad se gleda srednji (trenutno pitanje da li ga ima) ili visi kvalitet stana/stanovanja, prednost je kupovini nazalost, primarno zbog extra malog izbora odlicnih stanova za rentu po niskoj ceni.
Evo, ja pomenuo da trazim stan od 80+ m2 za rentu ali koji je u odlicnoj zgradi i ili neopremljen ili kvalitetno opremljen u starom delu grada. Znas koliko predloga su dali ventura, ILIJA i ostali koji su za rentu? NULA.

Nisu stanovi u Srbiji precenjeni, tj. nisu svi - precenjeni su sljam stanovi koji se, kao sto rekoh, prodaju kao da su dobro kao komsijini.
 
0

[es] :: Ekonomija :: Isplativost kupovine stana (kuće)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 301392 | Odgovora: 1485 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.