Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...

[es] :: Ostali hardver :: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...

[ Pregleda: 2929 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...17.08.2011. u 13:45 - pre 154 meseci
Cudan problem. Imam Creative X-Fi karticu koja je savrseno radila na XP. Odlucio sam se zatim instalirati Win 7 i kartica je radila ali pod problemima, jer je sedmica uvek pri svakom ucitavanju OS, automatski nanovo instalirala driver i prepoznavala hardver. No, posto mi se smucio 7, ja sam odluci da vratim XP, i gle sad...kartica uopste ne radi, windows ne prepoznaje hardver, ali ga zato Everest prepoznaje. Sta je u pitanju?
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...18.08.2011. u 06:17 - pre 154 meseci
Formatiraj ti disk nekim starim dosovskim alatom,BIOS nisi dirao?
 
Odgovor na temu

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...18.08.2011. u 13:04 - pre 154 meseci
Pa zasto bih sad formatirao disk tako? Nisam dirao bios, ali sam pokusao da promenim IRQ za pci slot....al nista...Ja ne znam da li je kartica pokvarena ili ne...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...18.08.2011. u 13:15 - pre 154 meseci
Imaš li načina da probaš karticu na nekom drugom računaru?
 
Odgovor na temu

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...18.08.2011. u 13:51 - pre 154 meseci
E to da probam na drugom racunaru su mi svi predlozili, ali sta mi vredi kad je moram osposobiti na ovom racunaru...ali zasad nemam gde da probam. Mene nervira jer je Everest prepoznaje. Ali sto je najace, ne mogu ni ovu integrisanuVIA VT8237A High Definition Audio Controller da pokrenem...ni jedan driver sa neta ne moze da joj odgovara, a nju takodje prepoznaje Everest.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...18.08.2011. u 18:22 - pre 154 meseci
Citat:
psychaos: E to da probam na drugom racunaru su mi svi predlozili, ali sta mi vredi kad je moram osposobiti na ovom racunaru...


vredi, jer ako proradi na drugom, ima šanse da proradi i na tvom... ako ne radi ni na jednom drugom, znaćeš da treba da odustaneš...

jel xp sp3? znam da treba da se instaliraju neki high definition apdejti da bi to radilo kako treba...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...20.08.2011. u 15:42 - pre 154 meseci
Da Backy...SP3 je u pitanju...ali ja sam probao originalni driver i ne vredi, mora da postoji neka caka...cim ih prepoznaje.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...23.08.2011. u 14:25 - pre 154 meseci
Koja je maticna ploca u pitanju?
 
Odgovor na temu

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...28.08.2011. u 18:57 - pre 154 meseci
Evo ovako da vam kazem: Problem je resen tako sto je dosao moj drugar, koji je inace MOLER po struci, upalio racunar, izvadio karticu na zivo, instalirao prvo driver bez kartice, vratio karticu i sah mat. sve radi. Cak nisam hteo da ga pustim da pipa oko racunara. A mi svi strucnjaci ovde koji mislimo da nesto znamo, mozemo da se udaramo u dupe da izvinete. (sto je najgore i ja sam zavrsio elektrotehniku racunara).
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...28.08.2011. u 20:03 - pre 154 meseci
Pa... Whatever works :P

Mada verujem da bi radilo i da nije vadio karticu na zivo. Ja kod svoje M-Adudio Audiophile 24/96 imam drajvere koji sami restartuju masinu pre nego sto pocnu da se instaliraju i instaliraju se pre nego sto se dignu Windows procesi. Pre toga sam, koliko se secam instalirao drajvere, sa karticom disable-ovanom u device manageru, pa je ukljucim nakon instalacije drajvera. Ovo su specificni uredjaji sa ponekad lose napisanim drajverima gde se pri instalaciji ponekad mora pribeci vudu magiji i ostalim vradzbinama da bi se uredjaj naterao da radi u Windows-u.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 28.08.2011. u 21:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...29.08.2011. u 02:30 - pre 154 meseci
Ama kartica je ranije potpuno normalno radila, bez vadjenja, odmah je mogao da se instalira driver, posle podizanja windowsa.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...29.08.2011. u 12:42 - pre 154 meseci
Aha. Moguce je da se iz nekog razloga kartica pomerila iz slota. Nagadjam. Da li si pre nego sto je tvoj drugar uradio ono sto je uradio (Vrlo rizicno i nepravilno je raditi tako na zivo dok racunar radi jer je tako moglo da dodje do kvara na hardverskom nivou neke od komponenti sto bi na kraju rezultovalo time da bi morao da platis za novu jer bi sam bio zasluzan za crkavanje komponenti.) probao da 1.) deinstaliras sve drajvere vezane za taj X-Fi, 2.) ugasis racunar, 3.) izvadis karticu iz slota, 4.) ponovo je vratis u isti slot, 5.) upalis racunar i sacekas da se Windows ucita, 6.) instaliras drajvere 7.) i ako i posle toga ne bi radila, 8.) izvadis i stavis u drugi slot i 9.) ponovis proceduru deinstalacije i instalacije drajvera? Naravno ovo sto sam napisao za moju audio karticu je procesura za instalaciju bez koje nece da radi.

I na kraju nema razloga za omalovazavanje ni sebe ni nas. Naravoucenije: Tvoj drug moler je postuio hazarderski i mogao je da ti spali neku od komponenti i ono sto si napisao nikako nije resenje koje je dobro i koje moze da sluzi kao konacno i najbolje resenje slicnih problema ako se nekom drugom desi slicno.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...29.08.2011. u 13:21 - pre 154 meseci
Sve, sve, ali vadjenje PCI kartice dok je racunar upaljen ni u kom slucaju ne treba raditi, jer su kontakti na samom slotu, kao sto znamo, vrlo male razdaljine jedan od drugoga i velike su sanse da pri vracanju kartice ako se malo nakosi, dodje do nezeljenog kontakta +5V na I/O(susedni pin legne na krivi) ili se diagonalno kratko-spoje dva susedna sl. i ploca tj. kontroler je zavrsio. Tebi je najverovatnje bio los kontakt jednog ili vise pinova i vadjenjem i ponovnim stavljanjem je doslo sve na svoje.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...29.08.2011. u 17:41 - pre 154 meseci
Ih sad pricate vi, pa znam i ja da ne treba tako vaditi karticu, nisam lud covek, jauknuo sam na njega. Al da vam kazem jos jednu stvar. To sto je vadio na zivo, uopste nije bilo potrebno. Ja sam shvatio da bi caka upalila, samo jednostavno da je izvadio karticu, i prvo instalirao driver, pa ubacio karticu. Eto

A Binary Mind...sto se tice tvojih pitanja, 1) jesam probao sve da deinstaliram vezano za X-Fi i 2) a sto se tice slotova, nisam imao izbora posto imam Micro ATX, sa 3 slota, a prostor od 2 slota mi zauzima nVIDIA 7300GT, da napomenem Gainward Special Edition :P graficka karta sa ogromnim nabudzenim sistemom hladjenja. Sto znaci da mogu da ga turim samo u jednu rupu.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...29.08.2011. u 18:07 - pre 154 meseci
uh, meni se učinilo da si već napisao da si je probao u drugom slotu na svom kompu pa ti to nisam predlagao... drago mi je da si rešio :)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Everest prepoznaje zvucnu, ali windows ne...

[ Pregleda: 2929 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.