Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neučestvovanje u popisu građana

elitemadzone.org :: MadZone :: Neučestvovanje u popisu građana

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18396 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 01:02 - pre 153 meseci
Koje su posledice neučestvovanja u popisu građana? I šta ako zbog obaveza u vreme popisa uopšte ne budem u mestu stanovanja?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 01:16 - pre 153 meseci
A kako si to mislio da ucestvujes u popisu?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.opera-mini.net.



+968 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 02:00 - pre 153 meseci
Citat:
Koje su posledice neučestvovanja u popisu građana? I šta ako zbog obaveza u vreme popisa uopšte ne budem u mestu stanovanja?

nemoj da se šališ sa ovako ozbiljnom državom.
sad nam je prava prilika da utvrdimo pravi broj Srba i vernika SPC. ti podaci će nam itekako koristiti u budućim konfliktima sa svim i svačim.

dakle, uozbilji se i ne mrdaj dok popisivač ne zaradi svoju krvavu dnevnicu.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 06:43 - pre 153 meseci
Citat:
Pirossi:sad nam je prava prilika da utvrdimo pravi broj Srba i vernika SPC. ti podaci će nam itekako koristiti u budućim konfliktima sa svim i svačim.

LOL Sviđa mi se ovo, pravo u centar.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 08:31 - pre 153 meseci
Popis obavljas tamo gde se zateknes, tj gde te sustigne popisivac. Ako nema nikog kuci popisivac ce dolaziti vise puta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 760
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 09:10 - pre 153 meseci
Dosadni su ko Jehovini svedoci. Mene su smarali, progonili skoro, ali su odustali na kraju, našli drugu žrtvu :)

 
Odgovor na temu

Virked
Pancevo

Član broj: 51361
Poruke: 207
*.dynamic.sbb.rs.



+61 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 10:11 - pre 153 meseci
Koji tip pitanja ide na akcijama tog tipa? Da li moras da odgovoris na sva pitanja ili mozes da kazes nesto u fazonu:,,to je moja privatna stvar, ajd pali''?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 10:28 - pre 153 meseci
hehe, secam se neki caletov kolega, vojno lice, kada su na poslu morali da popunjavaju neki upitnik, kao veroispovest nije napisai ateista, nego greskom antihrist. Mislim, covek nije da ne veruje u Boga, nego eto u tom momentu hteo da iskontrira i da napise Ateista, pa je pogresio.
hehe, to je bila panika od vrha, pozivanje na milion nekih sastanaka, jedva im objasnio da je greskom to upisao

A bese u Crnoj Gori se dosta njih izjasnilo da su Dzedaji?
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 10:33 - pre 153 meseci
Citat:
mmix: Popis obavljas tamo gde se zateknes, tj gde te sustigne popisivac. Ako nema nikog kuci popisivac ce dolaziti vise puta.


E hvala to je onda već izvodljivo.

Citat:
Virked: Koji tip pitanja ide na akcijama tog tipa? Da li moras da odgovoris na sva pitanja ili mozes da kazes nesto u fazonu:,,to je moja privatna stvar, ajd pali''?


MIslim da si dužan da odgovoriš na: pitanja o rodbinskim odnosima (broj dece, bračno stanje itd.), čime se baviš i od čega živiš ako ne radiš. Možda ima još nešto što kao mora ali nisam siguran.

Ostalo bi trebalo da je stvar tvoje odluke da li ćeš da im kažeš (ili upišeš).

Naročito je zanimljivo kod religije/veroispovesti u slučaju kada se po tom pitanju ljudi ne izjasne velika je verovatnoća da će popisivači dopisati "pravoslavac - vernik SPC", a to onda može da bude izgovor SPC da bolje zajaše pa da se posle čudimo što naše pare idu u SPC a popovi odredjuju šta je po njima bogougodno da bude na TV programu ili koliko treba doplatiti još za dodatnu poštansku markicu kad šaljemo pismo ili paket a pare od doplatne markice idu direktno u SPC, itd a može i baš mnogo da postane nezgodno pošto su alavi (primer je Rumunija gde je njihova pravoslavna crkva postala moćna pa svakodnevno nikne nekoliko crkava i ugasi se po nekoliko škola). Opravdanje za SPC za traženje većih ovlašćenja/širenja moći nakon popisa: veliki % ljudi se izjasnilo da su vernici SPC (iako mnogi ostavljaju prazno to polje). Tako da preporučujem da popunite to polje da bi otežali takve zloupotrebe, upišite veroispovest a ateisti treba da upišu "nereligiozan" ili "ateista" - nikako da ostavljaju nepopunjeno.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 10:34 - pre 153 meseci
Citat:
Virked: Koji tip pitanja ide na akcijama tog tipa? Da li moras da odgovoris na sva pitanja ili mozes da kazes nesto u fazonu:,,to je moja privatna stvar, ajd pali''?


Koliko znam, možeš da odgovoriš šta god hoćeš, ako baš hoćeš da mučiš popisivača, jer on za većinu stvari mora da nađe odgovarajuću šifru. Na kraju u statistici postoje Marsovci, potomci Paje Patka, uzgajivači babuna... a cilj je samo statistika.

Ako veruješ da će neko zloupotrebiti statističke podatke da bi ti unazadio kvalitet života, a ti slaži i prećuti što više toga i u sedmomilionitom delu iskrivi sliku Srbije 2011. I tako su ekstremni podaci statistički nebitni. Lično verujem da aktuelni "unazađivači života" svoj posao rade bez problema i bez statističke slike zemlje.

http://www.srbijanet.rs/vesti/...sadrzajniji-od-prethodnih.html

@onaj - Mislim da sam negde pročitala da je i u Srbiji odnos broja izgrađenih crkava i škola reda veličine 10^3, tako da i ako ateisti iskoriste svoje pravo da se izjasne, koga briga, crkva koristi svojih 5-10-15 minuta...

http://ateisti.com/posmatraci-...ri-i-popisivaci-za-popis-2011/

[Ovu poruku je menjao kaćunčica dana 18.08.2011. u 11:44 GMT+1]
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 10:37 - pre 153 meseci
Citat:
CoyoteKG: A bese u Crnoj Gori se dosta njih izjasnilo da su Dzedaji?


Nije, ali su hteli. Nije ih bilo dovoljno za priznavanje a treba ih 100 tako da i nije bas mnogo njih.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 10:38 - pre 153 meseci
U Aleksincu vec nekoliko godina postoji udruzenje Indijanaca
http://www.aleksinac.net/vesti/poglavica.html


--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 10:51 - pre 153 meseci
Koliko god se zezali, ovaj popis će nešto i pokazati, a to je: zastrašujući desetogodišnji sunovrat ovog cirkusa od države, predvodjene našim „demokratskim“ vlastima, u svim mogućim i nemogućim kombinacijama.
Otuda u Srbiji žive: Eskimi, Indijanci, Marsovci, Zemljani, Džedaji…

“ Potreba da se izjašnjavaju na ovakav način može biti bunt, podsmevanje institucijama, ali je najverovatnije razlog to što se stide svog nacionalnog identiteta, jer da se ponose rekli bi da su Srbi, a ne Eskimi”- kažu psiholozi.

Zbog svih nabrojanih razloga zajedno i hiljadu drugih, dvoumim se izmedju Džedaja i Marsovca. Indijanci i Eskimi su ipak ponosni narodi.


[Ovu poruku je menjao gavrantije dana 18.08.2011. u 12:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
232business-11.exe-net.net.



+165 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 11:08 - pre 153 meseci
Citat:
U Crnoj Gori osim Crnogoraca, Srba, Hrvata i ostalih koji su rezultatima zaslužili da se o njima govori na zvaničnom predstaljanju podataka sa popisa, žive: Eskimi, Vile, Božja bića, Amebe, Čovjek-žene, Njemački ovčari, Kikirezi, Razočarani, RH pozitivnih, Polutani, Gorštaci, Komunisti, Templari, Avatari, Nindža-ratnici, Snorkijevci, Štrumfovi, Transformersi, Vini Pu, Aboridžin, Bušman, Čerkez, Crveni Kmer, Lakota Sijuks, Mohikanac, Navaho Indijanac, Posljednji Mohikanac, Samuraj, Sijuks, Šošon, Zulu, Vizigot, Poglavica izgubljenog plemena...

Svi oni spadaju u kategoriju "Ostalo" među podacima sa nedavno završenog popisa.
U kategoriji "Ostalo" nalaze se nacionalne pripadnosti koje čine broj stanovnika manji od 100 na nivou države.Među njima su najbrojniji Rumuni (98), ima i Amerikanaca (55), Arapa (12), Džedaja (40)...

Popis je pokazao da među stanovnicima Crne Gore ima onih koji govore latinski i kineski. Ima i onih koji govore "naškim jezikom" ili jezikom za koji su rekli da je razumljiv samo njima.

Neki su na pitanje koji jezik koriste odgovorili: moj, seljački, zvanični, lokalni, domaći, dosadašnji, sopstveni, nemušti, vanzemaljski, po potrebi, dugačak, po Vuku, po Njegošu, Zulu, Navaho indijanski, šošonski, crmnički, pivski, tajni, jezik demokratije, ekonomski, likovni, sociološki, šućmurasti, majčin, čovječiji...

Stanovnicima Crne Gore bila je važna i regionalna pripadnost. Među njima su najbrojniji Bokelji (616), Hercegovci (144), Malisori (122), Zećani (28), Paštrovići (19), Bjelopavlići (12).

Vijesti.me


inace,koga zanimaju pitanja - http://popis2011.stat.rs/?page_id=68
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 11:39 - pre 153 meseci
Citat:
Shadowed: Nije, ali su hteli. Nije ih bilo dovoljno za priznavanje a treba ih 100 tako da i nije bas mnogo njih.


pa ajd da se priklonimo onda velikom ESu.

Valjda ce se skupiti 100 ljudi :)
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 11:40 - pre 153 meseci
Citat:
Koliko znam, možeš da odgovoriš šta god hoćeš, ako baš hoćeš da mučiš popisivača, jer on za većinu stvari mora da nađe odgovarajuću šifru. Na kraju u statistici postoje Marsovci, potomci Paje Patka, uzgajivači babuna... a cilj je samo statistika.


Siguran sam da ce svako ko se malo potrudi veoma slikovito uspeti da opise svoje mentalno stanje.

Posebno mi je zanimljivo kako pojedini komentari polako ali sigurno otkrivaju velikosrpsku zaveru koja ce se sporovesti ovim popisom.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 13:24 - pre 153 meseci
Btw, imam pitanje skroz suprotno od ovoga iz naslova teme - šta se dešava ako neko u tom trenutku nije u zemlji, a želi da bude ”popisan”? Da li to znači da jednostavno neću biti u bazi (”u inostranstvu” ili nešto sl.) ili ipak mogu da ostavim odgovore da ih prenesu popisivaču (ovo pretpostavljam teško ali hajde da pitam).

Jer stvarno ne bih propustio ovakvu jednom-u-deset-godina priliku da se izjasnim kao Klingonac antihrističke veroispovesti npr. :)

Citat:
DrFill2Good: Siguran sam da ce svako ko se malo potrudi veoma slikovito uspeti da opise svoje mentalno stanje.

Heh, ”opiše svoje mentalno stanje”… Videćemo koliko će biti pravoslavnih hrišćana, to ti je jedno vrlo koncizno opisano mentalno stanje.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 13:41 - pre 153 meseci
Citat:
Devanagari:
Heh, ”opiše svoje mentalno stanje”… Videćemo koliko će biti pravoslavnih hrišćana, to ti je jedno vrlo koncizno opisano mentalno stanje.


Apsolutno si u pravu, ovo vazi za pravoslavce isto kao i za sve ostale veroispovesti i religije. Isto vazi i za ateiste.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.amres.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 13:45 - pre 153 meseci
Citam odgovore na postavljeno pitanje i ne mogu da se nacudim da se toliko ljudi stidi svog porekla i svoje vere (pri tom ne pokusavam da ulazim koje je ko i da li je ko neke vere).
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Neučestvovanje u popisu građana18.08.2011. u 13:58 - pre 153 meseci
Ti si presrecan?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Neučestvovanje u popisu građana

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18396 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.