Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838418 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:16 - pre 147 meseci
Zanima me fizicke razlike izmedju tipova karti.

1. Po cemu se personalozivana razlikuje od plasticne nepersonalizovane, u boji, velicini, materijalu?
Da li su podaci o korisniku odstampani na personalizovanoj?

2. Razlika izmedju nepersonalozivane plasticne i papirne osim u materijalu. Ima li razlike u velicini, boji, i sl.

3. Sve ove kartice (osim valjda one koja se kupuje kod vozaca) su elektronske, na koju foru se puni papirna,
da li je konstrukcijski ista kao plasticna, ima cip ili sta vec?.

4. Da li se nepersonalizovane kartice kupuju na istim mestima gde se i dopunjuju?

I na kraju najvaznije, kako da znam koliko imam kredita bilo na plasticnoj nepersonalizovanoj ili na papirnoj?
- Uradim dopunu na nepersonalizovanoj (recimo 1200din.). Kako da proverim da li je unet tacan iznos?
- Ne koristim redovno gradski prevoz i naravno da je velika verovatnoca da cu posle nekog vremena
zaboraviti koliko imam kredita na kartici. Postoji li nacin da proverim koliko imam pre nego udjem u bus?
Recimo da hocu da platim pored moje jos i voznju za dvoje a ne znam da li je na kartici ostalo 180din ili samo
120?

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:25 - pre 147 meseci
Citat:
kana:
3. Sve ove kartice (osim valjda one koja se kupuje kod vozaca) su elektronske, na koju foru se puni papirna,
da li je konstrukcijski ista kao plasticna, ima cip ili sta vec?.

Ima RFID cip, vidi se kada postavis kartu ispred jakog svetla.

Citat:
kana:
4. Da li se nepersonalizovane kartice kupuju na istim mestima gde se i dopunjuju?


Da.

Citat:
kana:
I na kraju najvaznije, kako da znam koliko imam kredita bilo na plasticnoj nepersonalizovanoj ili na papirnoj?


Pise ti kada ponistis kartu, a mozes da proveris i na kiosku.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:30 - pre 147 meseci
Citat:
3way: Pise ti kada ponistis kartu, a mozes da proveris i na kiosku.


To sto mi pise kada ponistim kartu nista mi ne znaci a i ovo na kiosku nije od pomoci kada na svakom
stajalistu nema kioska. To znaci da ja pre ulaska u bus moram da jurim neko uplatno mesto da proverim
da li imam kredita ili ne i da dopunim pa tek onda u bus.
Ovo je bar 10 puta smornije od dosadasnjih papirnih katica za jednu voznju koje sam uvek imao po nekoliko u
novcaniku i bez kocenja ulazio u bus bez da proveravam da li na njoj ima kredita ili ne. :((((
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:35 - pre 147 meseci
Dobiješ odštampan "račun". Pod navodnicima je jer nije pravi račun, nego nešto kao "izveštaj". Štampa se iz onog aparata koji dopunjuje kredit. Ima tu više podataka, otprilike datum, vreme, mesto, ID karte, iznos koji je uplaćen. Oni koji rade na trafici ne mogu da naštampaju taj "račun" tek tako, a on se štampa tek kad se uplata finalizuje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:40 - pre 147 meseci
Citat:
Java Beograd: Dobiješ odštampan "račun". Pod navodnicima je jer nije pravi račun, nego nešto kao "izveštaj". Štampa se iz onog aparata koji dopunjuje kredit. Ima tu više podataka, otprilike datum, vreme, mesto, ID karte, iznos koji je uplaćen. Oni koji rade na trafici ne mogu da naštampaju taj "račun" tek tako, a on se štampa tek kad se uplata finalizuje.


Nisam sumnjao u postenje prodavaca vec na eventualne tehnicke greske (bug u softveru, ili slicno ...).
Nekako u sve vise verujem kada oci nesto vide ili prsti opipaju, ovako sam osudjen da verujem prodavcu,
a tek kad udjem u bus mogu da proverim da li je sa dopunom sve OK.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:43 - pre 147 meseci
Pa ne stampa on te racune napamet.
On ima otprilike isto ono sto stoji u autobusu, samo malo drukcije....znaci moze da ocita koliko ima kredita, a moze i da doda koliko trazis. Ako pise pogresno kod njega, skoro sigurno ce pisati pogresno i u busu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:49 - pre 147 meseci
Citat:
3wayPa ne stampa on te racune napamet.On ima otprilike isto ono sto stoji u autobusu, samo malo drukcije....znaci moze da ocita koliko ima kredita, a moze i da doda koliko trazis. Ako pise pogresno kod njega, skoro sigurno ce pisati pogresno i u busu.


Pa ja rekoh da ne sumnjam u prodavca, ti kao da ne citac moj post ceo, vec delove.
Uvek su moguce tehnicke greske. Recimo kod telefona ja uvek mogu da pustim zahtev za
proveru kredita i da saznam na cemu sam ili da pozovem operatera i isto saznam sve o kreditu,
koliko ga ima, dokle vazi i slicno.
Kod bus plusa sam osudjen da zamolim nekog prodavca da mi ocita i kaze sta je i kakvo stanje.
Zamisli koliko ce biti raspolozeni to da rade, jos ako barem novine ne kupis. :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:51 - pre 147 meseci
Pa jebga, to jeste nezgodacija...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 21:58 - pre 147 meseci
Citat:
3way: Pa jebga, to jeste nezgodacija...


I to ne bas mala.

Zamisli nekog nadrkanog prodavca ili klimaktericnu prodavacicu koja ti saopsti
da ti je ostalo jos 120din a na kartici u stvari nema nista, udjes u bus i vidis
da nema kredita a iza tebe ridza. Kako mu objasniti da nisi kriv???
Jos ako je zadrt pa nece da te posalje kod vozaca za kartu vec oce posto
poto da naplati kaznu.

Ne svidja mi se ovaj sistem. :)))
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 23:27 - pre 147 meseci
Ovo nece ici.Ulazim u Ruzveltovoj,idem do kalenic pijace.1 stanica pre pijace posle 3 rupe,blinknu validator
2x i ugasi se.Autobus stao na stanicu i ne moze da otvori vrata.Perverzija.Zuti razvaljeni autobus.
Idem kratke relacije pa se ne cekiram,do pijace i nazad.Ali kako pevoze ljude kao robu u tim lesinama,a hteli bi
placanje.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.02.2012. u 23:31 - pre 147 meseci
Ja sam odmah rekao da taj sistem ne donosi nista novo i nista posebno i da je bilo bolje uloziti novac u osvezavanje voznog parka i regulisanje privatnika koje nece da voze linije koje su dobili...
Stari sistem sa obicnim kartama je bio savrseno funkcionalan.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u20.02.2012. u 00:20 - pre 147 meseci
Citat:
3way: Stari sistem sa obicnim kartama je bio savrseno funkcionalan.

Nije baš. Stari sistem nikako nije mogao da omogući da karta od poništenja važi određeni vremenski period, što je do tada bilo moguće sa starim narandžastim automatima i kartama od 12 podeoka (više presedanja bez ponovnog poništavanja).

BusPlus to tehnički lako omogućava. Ali ne dopušta.

Usput, što se zove BusPlus, gledao sam sajt, sve vrišti od reči "benefit". Koji konkretno plus su korisnici dobili? Oni sa markicama da moraju da se čukaju svaki put kad uđu. Oni sa nepersonalnizovanim da ne mogu da znaju koliko kredita imaju (sem na automatu ili kiosku). Viša cena pojedinačne vožnje. Da ne ulazim u to ko i kako profitira od sistema i ko plaća vandalizovane uređaje.

Usput, još nemam BusPlus. Istina, GSP koristim par puta mesečno za 2-3 stanice i imam još par žutih karata. Koje ne otkucam, ali su pri ruci.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u20.02.2012. u 01:00 - pre 147 meseci
Citat:
owim: Nije baš. Stari sistem nikako nije mogao da omogući da karta od poništenja važi određeni vremenski period,


Kako ne?
Pa karta vazi onaj vremenski period koliko traje jedna voznja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u20.02.2012. u 01:22 - pre 147 meseci
Citat:
3way: Kako ne? Pa karta vazi onaj vremenski period koliko traje jedna voznja.

Nedostaje ti smajli. Logično, duže od jedne vožnje, tj. dve ili više vezanih vožnji, kao svuda u svetu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u20.02.2012. u 09:42 - pre 147 meseci
Pa to je taj lopovluk koji me nervira, a za koji mmx kaže da tako i treba

Stari automati su ukinuti jer su bili (kako kažu) preskupi za održavanje, i zbog toga su uvedene ove bušačke gluposti koje su jeftine i praktične.

A sada uvode nove automate koji pretpostavljam nimalo nisu preskupi? I pri tome ne uvode pogodnosti koje su postojale sa starim automatima, nego ostaju na istom dranju od 60din po jednoj vožnji, uz naravno dodatna dranja kao što je 40din za ništa, 250din za ništa, praćenje putnika radi ciljanog marketinga, i tako dalje...
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u20.02.2012. u 12:52 - pre 147 meseci
A šta je sa nama "provincijalcima" koji u BG dolaze max 2-3 godišnje a pri tom imaju potrebu da se koriste gradskim prevozom? Da li će i dalje postojati papirne karte na kioscima? Ulagati u elektronske karte je neisplativo a misija jurenja od zadnjih vrata do vozača po kartu je najčešće neizvodljiva.
Usput, generalno gledano, vozači BG GSP su više nego bezobrazni - nemaju pojma čemu služe ogledala, ne obraćaju pažnju da li je neko jednom nogom u busu a jednom na trotoaru, da li ima još potencijalnih putnika i tako to... otvore, zatvore vrata i to je to.


ER
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
89.216.38.*

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u20.02.2012. u 14:00 - pre 147 meseci
Eh, nemoj tako generalizovati. Da li te vređa kada neko kaže "sve žene su loši vozači" (na primer)? Ima bezobraznih vozača GSP-a, ali nisu svi takvi.

A inače imaš papirnu kartu za do 10 dopuna (vožnji), i sama karta košta 40 dinara i traje 3 meseca. Imam jednu kod sebe trenutno.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

SamoOpusteno
Beograd

Član broj: 51859
Poruke: 7
*.amres.ac.rs.



+4 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.02.2012. u 07:19 - pre 147 meseci
da li neko zna za te karte od 40din, da li traju 3 meseca od kad se kupe ili od kad je prvi put koristis?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.02.2012. u 07:44 - pre 147 meseci
Verovatno od prve dopune.Zastarevale bi i na kiosku.Verovatno broj bartice 123 pocinje
da bude aktivan u sistemu pri prvoj validaciji.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-241-236.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.02.2012. u 10:19 - pre 147 meseci
^Ili možda 3 meseca od trenutka prve dopune.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838418 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.