Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LIBIJA,zabranjena istina

elitemadzone.org :: MadZone :: LIBIJA,zabranjena istina
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134601 | Odgovora: 614 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ubleha
Bosna

Član broj: 89040
Poruke: 809
31.176.253.*



+182 Profil

icon LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 10:19 - pre 154 meseci
Istina o desavanjima u Libiji
 
+2

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
*.amres.ac.rs.



+61 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 13:41 - pre 154 meseci
Milovan Drecun
Buuuaahhhahahahhahahahhahahhahh
 
+2

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 14:20 - pre 154 meseci
Drecunu sam se smejao kad je rekao da Bugari imaji pretenzije na Nis/
Mislio sam da je katastroficar kad je govorio o Sandzaku.

Sad mislim da je obavesten.
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.pppoe.kliknet.rs.



+679 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 14:31 - pre 154 meseci
Citat:
Milovan Drecun

Kredibilitet video snimka je odjednom gadno pao.

Citat:
Drecunu sam se smejao kad je rekao da Bugari imaji pretenzije na Nis/
Mislio sam da je katastroficar kad je govorio o Sandzaku.

Sve će se želje secesionista ostvariti ukoliko se Srbija bude ponašala kao Gadafi. To važi i za većinu drugih država u svetu.
A man is smart. People are stupid.
 
+4

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 14:41 - pre 154 meseci
ogledaj pocetnih 5,6 minuta i videces da se Gadafi ponasa ~ kao mi pre demokrackih promena (ne shiri bas otvoreno shupak kao mi-sada)

Pa Gadafijeve snage se bore npr. k'o mi za Kosovo !
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 14:46 - pre 154 meseci
kakvo smece
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
+5

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 15:06 - pre 154 meseci
Evo teme vec o Libiji http://www.elitemadzone.org/t435362-Gadafi-the-end
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 15:15 - pre 154 meseci
Drecun je kudikamo ozbiljniji od onog cirkuzanta Miroslava Lazanjskog.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+4

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2011. u 15:45 - pre 154 meseci
da, lazanski se previse smije i totalno neozbiljan, i druzi se sa ruskom jaksic a drecun kao da ga je kostunjavi pravio, faca ko da je limun pojeo.
 
+1

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 00:11 - pre 153 meseci
Film predstavlja alternativni izvor tj. supotnu verziju price koja se plasira na CNN-u i ostalim zapadnim medijima. Kao takav je jako vredan za sagledavanje realne situacije na terenu, narocito u uslovima oskudnih i oprecnih izvestavanja.

Prica mi je jako poznata i meni deluje kao najrealnija, jer sam isto to osetio ovde u Srbiji na svojoj kozi. U zapadnim medijima belo, a na terenu sasvim drugacije.


Imamo par slicnosti sa tzv Kosovo war-om

-Lazni motivi tj. izgovori za napad (okupaciju)
-Nespremna i neorganizovana vlast, koja i nema punu kontrolu u svojim rukama.
-Vlast koja nije voljna da "saradjuje".
-Postojanje manjine koja je spremna na oruzanu pobunu.


Pozdrav
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
+5

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 00:41 - pre 153 meseci
^
Ih, ja sam slušao sve osim zapadnih medija (izuzev EuroNews-a) te 1999, i gle čuda, kasnije sam se zbunio kada sam pročitao da smo za vreme trajanja rata oborili svega 2 aviona... "Objektivni izveštači" kao što je to npr. Drecun su bili ti koji su nas obaveštavali, nikad više, ne hvala.

Sličnosti sa nama ja takođe vidim...
- Vlast koju narod ne želi (čitaj: diktator)
- Nemogućnost izbora druge vlasti / represija prema opoziciji
- "Ne može nam niko ništa" mentalitet među pristalicama vlasti
- Mržnja prema zapadu, ljubav prema istoku (iz krajnosti u krajnost)
- Medijska blokada, dok državna televizija emituje samo ljubavne pozdrave ka vladaru
- Ignorisanje situacije od strane istoka i nepostojanje bilo kakve pomoći od strane iste (Rusija uvela sankcije Libiji, npr.)
- Postojanje tatinih sinova koji nose gajbice, a na stranim računima imaju milione
- Reakcija na proteste u vidu hapšenja i streljanja
A man is smart. People are stupid.
 
+2

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 01:00 - pre 153 meseci
Cekaj, pa ovo nije bilo na CNN-u, BBC-u, DW, a bogami ni VOA nije preneo ovakav izvestaj... znaci, nije ni istinito - tj. nema sanse da bude istinito - jer istina je samo ono sto nam serviraju slobodni i demokratski mediji, sve ostalo je laz i propaganda iz interesa. A sad odoh da trazim onaj WMD u Iraku...
 
+6

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 01:07 - pre 153 meseci
Cilj je cuti obe strane, pre svega zbog toga je ovaj film dobar. Imamo snimke sa lica mesta, a takodje i intervjue sa kljucnim ljudima.

Sto se aviona tice to stvarno ne znam, mozda bi se opravdanje moglo traziti u tome da je potrebno jacanje morala jedinica i sl. Mi u sustini i nismo imali avijaciju i PVO dovoljnu za odbranu.
Postoje mnogo kljucnija pitanja koja su se vezivala za situacuju na Kosovi i Metohiji. Gde je to i kako vrseno etnicko ciscenje i proterivanje Albanaca? Sta ce tzv. "borcima za ljudska prava" zlocini i masakri kao sto su: spaljivanje zena i dece u Klecki, ubistvo mladica u Peci, ubijanje ljudi u toku zetve? i mnogi drugi kao deo sistematskog zastrasivanja srpskog naroda.
Sta se dogadjalo u Rambujeu? Ko nije zeleo pregovore, Srbi ili Albanci? Sta se dogodilo u Racku, slucaj koji je uzet kao povod za otpocinjanje rata?

O puno desavanja na KiM, Drecun je pravio veoma realne i relevantne snimke i fotografije na licu mesta, sa sve dokazima.Ne bih da tvrdim da je Drecun 100% objektivan niti to da ima dara za produkciju dokumentaraca, ali su mi neke stvari sasvim jasne zato sto se moje licno iskustvo i prikazivanje od strane Drecuna - poklapaju.
Zapadni mediji sa druge strane su imali totalno povrsne i servirane vesti o desavanjima na KiM, koje i nisu odgovarale stanju na terenu.

Jeste, slazem se, USA (i saveznici) ima jak medijski, vojni, ekonomski i bilo koji drugi mehanizam. Mozda i trebaju (najjaci su, moze im se, prirodni zakoni jaceg) da rade sve ovo sto rade, ali dajte ljudi nemojmo da omalovazavamo ljude koji se trude da nam realnije predstave desavanja oko nas, ljude koji stvari nazivaju pravim imenima. Jer, sto je vise razlicitih izvora iz kojih informacije dolaze, veca je verovatnoca da saznamo istinu.


burex,

sto se tice navedenih slicnosti za neke bih se slozio, dok cu za neke potraziti jos neki izvor informacija sa terena pre nego sto donesem bilo kakve zakljucke.



Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
+3

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 01:53 - pre 153 meseci
U ovakvim akcijama je zapravo najsmešnija samozvana pravičnost likova kao što je taj klovn Drecun. Ko zaista zna ko je zaista taj tip, za koga on radi, šta je bitno uradio u životu, itd. što se mene tiče, pojavio se niotkuda tokom smutnih devedesetih, jedan od milion takvih, i počeo da prosipa tu svoju priču. Znači ko je on? I sad, on objašnjava ne samo samoproklamovanu ”istinu” (kakva prepotentnost) nego je to još i >zabranjena< istina. Jao, čekaj da se namestim da bolje čujem, mlogo me zanimaju te zavere. A zašto bi neko njemu verovao i jedno slovo? Zašto je baš njegova priča istinita? Dakle ne pričam da se veruje zapadnim medijima, pitam zašto bi bilo ko verovao tom pajacu bilo šta? Ko je on? Ili to ništa nije bitno, bitno je da nam tangira ganglije tamo gde volimo, tj. demonstrira zavere za decu do 9 g.

Čak i da zanemarimo sve to, sam uradak je na nivou neke trećerazredne privatne stanice čiji je vlasnik/direktor u isto vreme i snimatelj, voditelj, montažer i kafe kuvarica. Znači samo isključite ton i gledajte to i zamislite da ti likovi pričaju o vladinim snagama koje su ih mučile i plemenitim pobunjenicima koji su ih spasili. Pa ovi mrzitelji zapada bi do kraja života mahali tim snimkom kao krucijalnim dokazom medijskih nameštaljki. Ali ako Drecun tera vodu protiv zlog zapada, e onda odjednom sve ima savršene logike.

Dakle, totalno buđav lik skrpio snimak u kome trabunja svašta ali ne dokazuje ništa i sad: ako je to uradio neki zapadnjak, eto još jednog neoborivog dokaza kako već vekovima vode televizijski rat protiv tzv. nas; ali ako je to rađeno da podrži stvar koju i mi podržavamo i da ocrni ono što mrzimo, e onda je u pitanju remek delo koje do srži razotkriva zaveru zlog zapada i njihovih petokolonaških marioneta.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
+5

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 05:58 - pre 153 meseci
@Devanagari

distanca prema vestima je u principu za svako postovanje.

Medjutim, ne vidim uopste od kakvog znacaja za procenjivanje tacnosti informacija ima 'ko je uopste taj covek'
(jer i krezuba rascupana seoska pijandura moze da te tacno obavesti da je recimo potok nabujao i odneo most
i da to bude tacno, i spasi ti i vreme i glavu) a narocito ne tehnicki kvalitet 'uradka' (jer se saobracajna nesreca ili
pobednosni gol na stadionu mogu snimiti i mobilnim telefonom iz 2005-te, cime se ne umanjuje dokumentarna
vrednost snimka). Uzgred budi receno - takav kvalitet dokumentarnih emisija se moze videti na svim stranama
sveta.

Osim instiktivne sumnje i rezerve (sto je OK), postoji li lista detalja na snimku koji izgledaju lazirano/sumnjivo
na osnovu koje zakljucujes da je nesto laz ?

Znas li jezik kojim se govori u Libiji, pa si primetio da govore jedno, a Drecun nama prica drugo ?

Znas li da su likovi snimani u flimu lazovi ? Ili da to nisu njihova prava imena ?

Ili znas pouzdano da snimljene lokacije definitivno ne mogu biti u Libiji ?

Ako se radi samo (ili uglavnom) o tvom 'gut feeling-u' (tj. bias-u), mogu samo da te obavestim da je na planetarnom
nivou 13 godina posle bombardovanja SRJ (sto je dovoljno vremena da se slegne prasina i ustanovi sta je bilo sta)
ustanovljen jedan drugi bias, u suprotnom smeru od informisanja zapadnih medija u intenzitetu neuporedivo vecem
od razumne licne sumnje/rezerve. Ratnim izvestajima zapadnih medija ne veruje vise niko ko ume da misli.

Niko od nas ko nije u Libiji ne moze tacno da zna sta se tu desava, tako da moze da bude da nas Drecun i laze.

Ipak, to sto govori pada vrlo priblizno na vrednost linearne predikcije (tj. stanja ocekivanog s obzirom na prosle
slicne situacije sa slicnim akterima).

Teret kontra-dokaza postaje sve tezi i tezi znajuci da postoji i jos raznih drugih izvora koji donose slicne price i
zakljucke, recimo: http://libya360.wordpress.com/ ,
ili recimo http://panafricannews.blogspot...bout-libya-are-worse-than.html
ili http://www.sott.net/articles/s...s-Twist-in-NATO-s-Coil-of-Lies
ili http://andrewgavinmarshall.com...imperialism%E2%80%9D-in-libya/
ili http://www.answercoalition.org...s/3-big-lies-war-on-libya.html
ili...

ili cak i ("Ko je on ?" = ) bivsi britanski ambasador :
http://www.craigmurray.org.uk/...terfeed&utm_medium=twitter

koji kaze:

Citat:
There is no cause to doubt that, for whatever reason, the support of the people of Sirte for Gadaffi is genuine. That this means they deserve to be pounded into submission is less obvious to me. The disconnect between the UN mandate to protect civilians while facilitating negotiation, and NATO’s actual actions as the anti-Gadaffi forces’ air force and special forces, is startling.

There is something so shocking in the Orwellian doublespeak of NATO on this point that I am severely dismayed. I suffer from that old springing eternal of hope, and am therefore always in a state of disappointment. I had hoped that the general population in Europe is so educated now that obvious outright lies would be rejected. I even hoped some journalists would seek to expose lies.

I was wrong, wrong, wrong.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 31.08.2011. u 07:33 GMT+1]
 
+6

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 08:11 - pre 153 meseci
Ne, ja sam lepo povukao paralele kako bih ilustrovao pitanje. Dakle, nije bitno šta je apsolutna istina na sveCkom nivou jer od toga niko od običnog sveta u Srbiji nema ama baš ništa. Mene interesuje koji je đavo ljudima pa je dovoljno da se pojavi ovakva neka pojava, da im kaže bilo šta i da ih baci u trans. Znači koliko su oni udaljeni od realnosti kada ne samo da se bave ovim pitanjima nego čitav svoj život stavljaju u ruke ovakvih pojava. Pri tome ne tvrdim da je situacija unikatna za Srbiju, naprotiv. Ali ni Srbija i nije bilo koja druga država.

U skladu s tim šta se ovde desilo, kada pitaš: "Medjutim, ne vidim uopste od kakvog znacaja za procenjivanje tacnosti informacija ima 'ko je uopste taj covek’” to je onda kraj, ti apsolutno blage veze nemaš ni sa čim što se dešavalo proteklih dvadeset godina ovde. Ne ide mi u glavu kako neko može da postavi ovakvo pitanje. Dakle, iznebuha se ’91. g. pojavljuju nekakvi Šešelj, Drašković, Milošević i hiljade drugih koji najnormalnije kreću da objašnjavaju ljudima šta se dešava i ovi magarci ih uzmu zdravo za gotovo. Pri tome je najjači mogući naglasak na tome da su u pitanju bile ne neke poluistine nego najludačkije priče koje čovek može da smisli. Da li uopšte treba da citiram ta ludila? I potpuno zapanjujuće - ljudi sve to gutaju, a da se ni jednom ne zapitaju: čekaj bre, ko je ovaj, koji je njegov motiv da govori??? Dakle, uoči ovo boldovano.

Šta čovek zna šta se zaista dešava u Libiji danas ili šta je bilo u pozadini Ex-YU ratova? Ne zna apsolutno ništa. I šta mu je Drecun rekao? Apsolutno ništa. Pa kako čovek da zna šta da radi u životu i koga da sluša? E to je ono što ti pitaš ”kakvog je značaja” - od suštinskog je značaja jer običan čovek, koji nema apsolutno nikakav uvid u mračne poslove na najvišem nivou, na raspolaganju ima samo par prostih mehanizama na osnovu kojih mora da donese sud - jedan od njih je upravo to ko je sad ovaj, kakav mu je background. Ti mehanizmi su u Srbalja debelo zaribali pa umesto da na osnovu teško dostupnih detalja pokušavaju da provale kako stoje stvari daleko je popularnije da se na osnovu obilate količine praznih priča oblikuje stvarnost. Ovde je zabuna iz dobro poznate potrebe ovdašnjeg čoveka da se bavi ekskluzivno apsolutnim istinama i to isključivo na planetarnom nivou.

Jedan plastičan primer, iz sličnog kriminalno-interesnog miljea: potpredsednik vlade Jovan Krkobabić. Dakle, who da fffuuuuuuu is Jovan Krkobabić?? Ko je glasao za to da Jovan Krkobabić bude potpredsednik vlade jedne države, ej? Znači ko je on, odakle se ispilio?? Čoveče, on je pao s Marsa četiri nedelje pred izbore. Koje su mu kvalifikacije da radi takav posao, da li ima ikakve inhibitore kada treba da se bavi životima sedam miliona ljudi? Da si pitao beslovesnu masu ko je Jovan Krkobabić dve nedelje pred izbore ne bi našao dvoje da znaju ali posle izbora čovek je ’ladno potpredsednik. Kako je*o te???? Znači samo zamisli sličnu situaciju u Nemačkoj, UK ili na kraju krajeva u USA. E sad taj primer je plastična ilustracija za ovog pajaca, dakle imaš te Drecune, Lazanske ili na drugoj strani NVO i ekipu. Pljas - niotkuda i sad - koju priču priča, toga ću da slušam, a gde me to vodi ko ga jb. Znači ko su ti ljudi? Zašto pričaju te priče? Šta vi ljudi imate od toga, zapitajte se, alo? Jbt, Drecun vam objašnjava situaciju u Libiji…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
+3

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 09:01 - pre 153 meseci
Citat:
Devanagari:....Dakle, nije bitno šta je apsolutna istina na sveCkom nivou jer od toga niko od običnog sveta u Srbiji nema ama baš ništa....itd...itd....


Osnova informisanja je da cujes jednu, drugu, trecu, petu...osamnaestu stranu pa na osnovu raspolozivih informacija i dosadasnjeg iskustva iskleses neko svoje vidjenje stvari
Zasto ne bi imao vise pogleda na tako jedan bitan dogadjaj? Bitan u smislu bombardovanja suverene zemlje i dovodjenja na vlast osvedocene teroristicke organizacije(ali nam oni sad odgovaraju jer ce nam dati naftu ...) a ne u smislu to mi nece doneti dorucak sutra i sta me briga za to.
Nije valjda da za sve ides tom metodom: A sta ja imam od toga? Koliki je moj deo?...
Lepo ti je @milance rekao osporavaj ono sto si cuo a ne osobu. Da je video napravljen u holivudu i da prezenter ima odelo i kravatu to bi onda bilo OK bez obzira sta prica?
Inace licno ni sam ne gotivim nesto Drecuna ako vec pricamo o osobi a ne o vesti
A sta ti je tacno smetalo u ovom materijalu, kod ovog Pajaca?
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
+2

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 10:38 - pre 153 meseci
Problem je u tome što se pored klasičnih ratova putem oružanih sredstava, vode i medijski ratovi koji na kraju donose pobedu jer od njih zavisi broj pristalica. Nema više ono ratovanje između direktno uključenih sukobljenih strana već se vrše raznorazna medijska lobiranja i tu se na kraju uključuju strane sile kojih se uopšte taj sukob ne tiče, a time se dovodi do još većeg broja koletarnih šteta u cilju ostvarenja milosrdnih ciljeva. A pošto je tu Libija i libijska nafta, eto osnovane sumnje da je neko odlučio da što da Gadafi kontroliše svoje izvore kada to mogu da rade moćni Ameri i njima slični preko svojih bedno plaćenih vazala i još bednije plaćenih pripadnika naroda i narodnosti. Posle Maršalovog plana, ne videh nigde da su akcije tipa Milosrdni anđeo donele dobrobit narodu određene države a u nekima je prošlo i preko deset godina od nametanja demokratskih vlada. Na ulicama Iračkih gradova i dalje se puca, Avganistan isto, Kosovo katastrofa - niko od njih ne živi bolje.

A kad već vršite paralelu sa Kosovom: Evidentna je istina, ono što niko ne sme da da kaže da je Kosovo izgubljeno da od 1999 godine, tj od trenutka ulaska međunarodnih mirotvornih organizacija tamo i povlačenja srpske vojske ono više nije srpsko, niti će ikada više biti. O tome se zna ali svi ćute, a Dačić dobio packe zbog izjave da je jedino rešenje podela Kosova a koja ako se pogleda istorija (počev od Nemanjića) je nemoguća iz razloga što je nemoguće podeliti Kosovo a da sve važne crkvene građevine pripadnu Srbiji (a zna se kome ne odgovara da nešto od toga bude na Kosovsko-albanskoj granici).
S druge strane, niko nikada ne priča kako su "jadni" šiptari još '70.tih i '80.tih godina bez ikakvog povoda napadali srpske kasarne i karaule, da je bilo upada iz Albanije na karaule i to od strane njihove regularne vojske, da je u tom periodu sve bilo znatno jeftinije na Kosovu a plate iste ili čak znatno veće, kako se ne bi Srbi odseljavali i ostajali tamo uprkos gotovo svakodnevnim provokacijama od strane šiptara (srbi na kraju nisu uspeli da se odupru i/ili su se polakomili na basnoslovno velike novčane ponude za svoje kuće, stanove i/ili imanja - a i što ne bi: ako im je neko nudio novac da odu sa teritorije na kojoj su stalno izloženi egzesticajalnim i životnim rizicima, a sa tom sumom u Srbiji mogu da žive najmanje 10godina ko bogovi); da je bilo pekara (a zna se ko je nekada držao pekare i poslastičarnice - albanci) gde nije mogao hleb da se dobije na službenom srpskom jeziku. A ovo o čemu pričam je istina, potpuna istina koju može da vam potvrdi bilo koje vojno lice koje je imalo "čast" da u tom periodu služi državi na Kosovo, a ako je još u pitanju neka karaula ili kasarna u pograničnom pojasu sa Albanijom, priča će biti "živopisnija". A, da: upada je bilo i za vreme bombardovanja, pa su jadni kosovski albanci-šiptari imali i kopnenu ispomoć.
Ako već skrećem sa teme, ne mogu da preskočim ni ratove u EX-YU: Iz svih tih nemilih događaja, gledano očima "nepristrasnih" stranih medija ispada da su ovde na Balkanu jedini zločinci i koljača Srbi dok su svi ostali bili i ostali "nedužne" ovčice koje ničim nisu zaslužile klanje i nisu ni svesne šta su sve prošli. LAŽ.

Prema, tome: sklonija sam da verujem da Gadafi govori istinu (ili da bar mnogo manje laže), jer novija istorija je puna savremenih zamaskiranih predatora koji pod plaštom milosrđa uništavaju države i narode.
Nema nikakvog pozitivnog Arapskog proleća, već samo postavljanje korisnih piona na vlasti. Za par godina, kao što je bio slučaj sa Kurdima, sadašnji jadni ugnjetani pobunjenici, kada ojačaju postaće novi separatisti, koji će biti strah i trepet za demokratske narode Amerike i Evrope. A znate li šta će se desiti kada ovih bude dovoljno? - Eto, nama opet "turaka" i novih "janjičara", sem ako nas (svet) ne spasu Kinezi.

Iskreno, ni ja ne znam ko je Drecun a ni ne zanima me posebno. Činjenica je da novinari isplivaju na površinu posle reportaže života - to je njihova ulaznica u otvoren javni život (ili bi tako trebalo da bude) a do tada su samo inicijali koji potpisuju novinske članke.
ER
 
+1

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 11:35 - pre 153 meseci
Citat:
Marko83: Osnova informisanja je da cujes jednu, drugu, trecu, petu...osamnaestu stranu pa na osnovu raspolozivih informacija i dosadasnjeg iskustva iskleses neko svoje vidjenje stvari

Apsolutno, možda si pogrešno shvatio da sam za to da se Drecunu zabrani da govori ili nekakvu drugu cenzuru… Apsolutno ne, nije u tome poenta. Da je mozga kod ljudi bilo bi super da se takvi kao on puštaju što više i češće. Pošto ga i nema u dovoljnim količinama, svejedno je.

Citat:
Marko83:A sta ti je tacno smetalo u ovom materijalu, kod ovog Pajaca?

Ne znam ja dovoljno o Libiji i njihovoj unutrašnjoj situaciji da bi mi nešto specifično smetalo. Nisam o tome pričao (izuzev ono o tehničkoj strani), vidi drugi pasus u mojoj prvoj poruci.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina31.08.2011. u 12:04 - pre 153 meseci
Citat:
Marko83: Lepo ti je @milance rekao osporavaj ono sto si cuo a ne osobu.

To nije problem, teoretski gledano, ali je taj pristup potpuno nepraktican za prosjecan ljudski vijek.
Kolicina stvari koje covjek danas cuje u jedinici vremena nadzilazi visestruko kolicinu potrebnih informacija koje bi covjek morao u istoj jedinici vremena da sakupi da bi te stvari provjerio. Onaj ko bi se prihvatio tog pristupa - sasvim sigurno bi zalud procerdao 99.99% svog zivota na osporavanju budalastina.

Ako ti ne gori pod petama - bolje je nicemu ne vjerovati dok onaj ko govori sam ne dokaze da prica istinu.
To ima dvije dobre strane:
1) destimulise budale da laprdaju okolo,
2) destimulise budale da laprdaju okolo.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: LIBIJA,zabranjena istina
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134601 | Odgovora: 614 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.