Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kopiranje knjige biće krivično delo

elitemadzone.org :: MadZone :: Kopiranje knjige biće krivično delo

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20753 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 08:04 - pre 153 meseci
Citat:
ventura: To se stvarno jednostavno da rešiti. Sedneš nekoliko meseci/godina, zapneš dobro, napišeš kvalitetnu knjigu i onda je objaviš i podeliš drugima bez da tražiš ikakvu nadoknadu... Ali sve dok to ne uradiš nemaš pravo reč da kažeš o tome kako bi za džaba delio tuđi rad, ma kakav on bio.


Nažalost, nije tako, jer postoji nešto što se zove iznuda.

U knjizi student ima nekoliko listova koji se koriste na ispitu, a ti listovi su zaštićeni tako da se kopije prepoznaju i u slučaju da donese kopije, student se izbacuje sa ispita. Naravno, ti listovi se ne mogu nabaviti zasebno, već se knjiga mora kupiti za svako polaganje ispita. Čak i ako sačuvaš listove iz knjige, a ispit preneseš u narednu godinu, listovi od prethodne godine se ne priznaju.

Kako se niko nije setio da zakonski razjasni iznudu na fakultetima?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 08:05 - pre 153 meseci
Citat:
konislav: Samo vi nastavite da kradete knjige, postacete tako pismeniji, posteniji, ozbiljniji gradjani drustva.

Posto mi je poruku obrisao ovaj "genije od administratora", a mrzi me da se sad prepisujem i natezem, ovo je skracena verzija iste. Izvornu poruku mogu poslati na PP ili mail na zahtev zainteresiranih.


Video sam tvoju poruku i ne kapiram sto si se uzbudio pa izvredjao sve te ljude? Neko ti kopira autorsko delo?

Knjige su se oduvek kopirale, kasete presnimavale cak i u nase vreme
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 08:09 - pre 153 meseci
Citat:
Tyler Durden: Jedna od najšljamastijih vrsta na ovoj planeti su profesori koji insistiraju na orginalima knjiga koje su oni napisali.
To bih poslao na goli otok a da ne bi ni trepnuo.

Da ste vi živi i zdravi, svojevremeno sam morao da dvaput (2-put) platim jednu knjigu, da bih položio ispit. Evidenciju o prvom plaćanju je dotični "profesor" izgubio, pa me ostavljao za naredni rok, sporta radi, dok je nisam ponovo platio. Nije malo platiti 20 maraka u to vreme.. i to još dvaput.

Citat:
U knjizi student ima nekoliko listova koji se koriste na ispitu, a ti listovi su zaštićeni tako da se kopije prepoznaju i u slučaju da donese kopije, student se izbacuje sa ispita.

Baš tako, "popularna" stvar. Kao - moraš da kupiš knjigu, jer ti treba poslednja strana za nešto. A knjiga skuplja nego u knjižari! E, kad rasproda tiraž, onda može i da se kopira. A tek što sadržaj dotične knjige ni najmanje nije potreban za polaganje ispita. Grrrr
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 08:19 - pre 153 meseci
^^
Na konto evidentiranja,
imao sam i ja jednog takvog - objavio za jedan predmet oko 9 ili 11 knjiga, ne secam se, koje su bile izdate preko strukovnog udruzenja koje je ugovorilo posao sa njegovom stamparijom, prodavao knjige u kabinetu bez racuna - a knjige su bile uslov da izadjes na ispit, sa tim da ne mozes kupiti polovnu, a posto je svake godine dodavao po par tekstova u novo izdanje, ako ne polozis te godine kad si kupio, onda kupujes novu knjigu.

Naravno, knjige nije dao u fakultetsku biblioteku, a cene su bile prenaduvane :D :D
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 08:52 - pre 153 meseci
Ok, ali ti ljudi nisu imali problema sa prodajom knjiga ocigledno. Njih treba novcano kazniti i dati im shut kartu.

Problem je sto ti danas mozes da odes u kopirnicu, uzmes papiric zaokruzis koje ti knjige trebaju i oni ih vec skenirane odstampaju, ukorice i imaju n puta veci profit od profesora.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 09:15 - pre 153 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Video sam tvoju poruku i ne kapiram sto si se uzbudio pa izvredjao sve te ljude? Neko ti kopira autorsko delo?


Ma da, bas. Konislav se sigurno razbija od autorskih djela :D
Plodniji od Prusta :)
Citat:



Nedeljko: Nažalost, nije tako, jer postoji nešto što se zove iznuda.

U knjizi student ima nekoliko listova koji se koriste na ispitu, a ti listovi su zaštićeni tako da se kopije prepoznaju i u slučaju da donese kopije, student se izbacuje sa ispita. Naravno, ti listovi se ne mogu nabaviti zasebno, već se knjiga mora kupiti za svako polaganje ispita. Čak i ako sačuvaš listove iz knjige, a ispit preneseš u narednu godinu, listovi od prethodne godine se ne priznaju.

Kako se niko nije setio da zakonski razjasni iznudu na fakultetima?


Ovo je prakticno retoricko pitanje.
Univerzitetsko-profesorska klika nije bez moci u ovoj zemlji. Koga vidis u danasnjoj vlasti, dovoljno karakternog ili dovoljno glupog da sprovede tako nesto?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 09:18 - pre 153 meseci
@the tosic
To stoji.
Problem je sto te pojedine profesore ne mozes novcano kazniti, jer policija ne reaguje ni na ozbiljnije prijave na konto istih profesora.

Mada, cela prica je tragicna, obzirom da je problem kupiti knjigu.
Kad bi se malo precesljale finansije fakulteta, mozda bi i saznali kako je moguce da su uslovi studiranja isti i za vreme Slobinih socijalnih skolarina i nakon dosta godina naplate paprenih skolarina za samofinansiranje.

@tyler
ljudi koji su prijavljeni u Kragujevcu za korupciju su se vratili da vode katedru i da rade na faksu, dok su oni koji su prijavili te popili ili suspenziju ili otkaz (da ne trazim clanke po netu).
Sta mislis kako bi ova boranija prosla?

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 09:22 - pre 153 meseci
Citat:
Tyler Durden: Jedna od najšljamastijih vrsta na ovoj planeti su profesori koji insistiraju na orginalima knjiga koje su oni napisali.
To bih poslao na goli otok a da ne bi ni trepnuo.

Slažem se.. Pogotovo oni koji ne samo da traže originale, nego svaki student da mora da posetuje po jedan original jer se on potpiše na korice i knjiga postaje 'neupotrebljiva' za drugoga... Generalno problem sa knjigama postoji, nisam student odavno, ali piraterija nije rešenje. Rešenje je da se pritisnu fakulteti da u svojim bibliotekama obezbede sve knjige u dovoljnim količinama, i da to ulazi u cenu studiranja, pa tek u slučaju da neki student ošteti ili izgubi takvu knjigu, da mu se to naplati... Tako se već radi po USA koledžima, ne treba izmišljati toplu vodu, samo treba videti kako pametniji rade... A fakultet se može postarati da profesori koji su uložili vreme u pisanje udžbenika (a ne pišu ih svi) budu na neki način kompenzovani nekim royaltijem po studentu ili šta je već shodnije...

To su konkretna rešenja za koje treba da se izbore studenti, piraterija to sigurno nije. Piraterija jedinu korist donosi kopirnicama, i oni su ti kojima po novom zakonu sleduje zatvorska kazna za pirateriju, ne studentima.

Al majku mu valjda postoji i neko pametniji po tim studentskim telima od nekih likova sa nekog foruma, pa da se sam doseti ovoga i bori se za to... Mada kada malo bolje razmislim i prisetim se svojih iskustava sa domaćih fakulteta, studenti se treniraju (baš ta reč, treniraju) da slušaju i prihvataju najbizarnije hirove, i što je najtužnije niko se ne buni (barem javno), svi su u nekom grču i kao ovce u toru se ponašaju.. Počevši od toga da na zakazani ispit u 8h ujutru dođu u 7:45, da bi oni 'srećniji' ušli u salu oko 11, a oni što nisu vični u guranju tek tu negde oko 15h.. Pa upravo do ovih slučaja oko ucena sa knjigama i sl.. Izuzetno tužno, i teško nama ako su nam takve buduće generacije...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 09:33 - pre 153 meseci
Citat:
ventura

Al majku mu valjda postoji i neko pametniji po tim studentskim telima od nekih likova sa nekog foruma, pa da se sam doseti ovoga i bori se za to... Mada kada malo bolje razmislim i prisetim se svojih iskustava sa domaćih fakulteta, studenti se treniraju (baš ta reč, treniraju) da slušaju i prihvataju najbizarnije hirove, i što je najtužnije niko se ne buni (barem javno), svi su u nekom grču i kao ovce u toru se ponašaju.. Počevši od toga da na zakazani ispit u 8h ujutru dođu u 7:45, da bi oni 'srećniji' ušli u salu oko 11, a oni što nisu vični u guranju tek tu negde oko 15h.. Pa upravo do ovih slučaja oko ucena sa knjigama i sl.. Izuzetno tužno, i teško nama ako su nam takve buduće generacije...


Iz iskustva ranije, dok sam studirao, sa ovim profesorom kojeg sam spominjao, nismo mu mogli nista jer je tip zaposlio dosta kolega i time ih zaduzio, pa naravno na Vecu niko nije protiv njega i nije se mogla doneti nikakva odluka u okviru fakulteta.
A i vecina je imala slicne aktivnosti kao i on, pa im nije bas interes da stavljaju knjige u biblioteku, mada puno knjiga se i moze naci na faksu, iskreno.

Sto se tice studentskih tela, za istog tog profesora je prikupljena solidna gradja i podneta prijava za finansijske malverzacije i to uz pomoc jednog drugog profesora sa iste katedre i jednog dela studentskih predstavnika, ali bez uspeha.
Istraga pokrenuta, prekidana i tako.
Mozde je clanstvo u DSSu, tada vladajucoj partiji, pomoglo.

A kako izgledaju studentski predstavnici poslednjih par godina -


Inace, slazem se da su studenti u vecini ovce, za to sto je radjeno ranije da se prikupe dokazi protiv spomenutog profesora, nije postojala skoro nikakva veca podrska od strane studenata koji su btw direktno pogodjeni.

Ni sad im nece niko dati na tacni nista.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 09:49 - pre 153 meseci
Citat:
ljudi koji su prijavljeni u Kragujevcu za korupciju su se vratili da vode katedru i da rade na faksu, dok su oni koji su prijavili te popili ili suspenziju ili otkaz (da ne trazim clanke po netu).
Sta mislis kako bi ova boranija prosla?


Naravno, to i pricam.
A cuo sam i za ove hardkor slucajeve sto je ventura naveo.
Lesli metoda, nista drugo za tu bagru.


Nego su meni jos gori od profana, ovi likovi sa video klipa. Ti beskicmenjaci koji od ranog doba prepoznaju kako vjetar duva i adaptiraju se sa sve tupim njuskama bez odgovora na prosta pitanja.
I to su buduci dipl. ing., krem i najbolje sto ovo drustvo treba da ima?
Ni Nojeva arka nas nece spasiti kakva nam se propast sprema.

Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 09:55 - pre 153 meseci
Nadam se samo da ce tog Youtube-a biti i za 20 godina, makar da na taj nacin ostane dokumentovan sav talog ovog vremena.
Mozda, samo mozda, ove likove to stigne za 20 godina.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 10:30 - pre 153 meseci
Pod uslovom da ne brisu neaktivne vidoje..
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 10:34 - pre 153 meseci
Ovakvim scenama sam prisustvovao i pre 20+ godina na novosadskom univerzitetu....Doduse,bilo je mirnije zbog postojanja samo jedne partije i naoko drugacijeg sistema,ali su njuske bile u dlaku iste. I sad mi se povraca kad ih se setim.Ljudski otpad.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.pools.arcor-ip.net.



+101 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 11:14 - pre 153 meseci
Tuzno je kako se u nasoj drzavi politika uvukla u svaku najbanalniju poru drustva...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 11:17 - pre 153 meseci
Citat:
Utvrđeno je u našem pravosuđu da kopiranje udžbenika nije nekomercijalna svrha jer na taj način ulažete u sebe u svoje obrazovanje, da bi sutra dobili bolji posao i veću platu.


Ma meni je ovo najgluplje receno. Pa sta sad, hoce li i ES jednog dana morati da placamo, jer je tako naredila drzava? Ja sam nekoliko puta za neke probleme na poslu nasao resenje na ovom forumu. To je komercijalna svrha?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 11:27 - pre 153 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Ovakvim scenama sam prisustvovao i pre 20+ godina na novosadskom univerzitetu....Doduse,bilo je mirnije zbog postojanja samo jedne partije i naoko drugacijeg sistema,ali su njuske bile u dlaku iste. I sad mi se povraca kad ih se setim.Ljudski otpad.

Politika i njuške u istoj su iste danas i pre 200 godina, i biće iste i za 200 godina. Ta studentska tela su generalno političke organizacije, i to je poligon za trening mladih političara, odnosno onih koji bi to želeli da budu... Kad je već tako, onda se i susreću sa realnim problemima, i treba da grizu za svoje... A ovi što su okačili YouTube video iako su verovatno u pravu, sa tim svojim kalimero metodama neće ništa postići...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 11:41 - pre 153 meseci
Ventura,
ne krivi pricu.

Ovo je okaceno da bi se videlo sta su radili, a radili su ono sto je okaceno na videu ;)
Nista tu nije kalimero, ljudi su uleteli u kost za svoju stvar, a to sto nemaju nikog iza ledja da promene - nije njihov problem, nego problem onih koji cekaju da im neko resi problem.

Jeste da su takva tela, kao sto su studentska, u poziciji cesto da se poklapaju i sa interesima nekih van studentskog zivota direktno.
Ali retko gde je procenat zastupanja interesa studenata u tolikoj manjini naspram zastupanja interesa politike.

Jednostavno, nigde nije crno belo, nigde se niko ne bavi 100% moralno ispravnim stvarima i sl, ali stepen korupcije u Srbiji je toliko visok da paralise normalno funkcionisanje stvari, pa od tud ni ne postoje resenja koje si npr i ti sam naveo.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 11:54 - pre 153 meseci
:D
o cemu oni, pa postoje fakulteti koji za 80% kurseva nemaju aktuelne, napisane na srpskom, u prodaji, udzbenike.
Vec se studiranje svodi na snadji se.
kopiraj knjige izdate pre xy godina koje postoje samo u bibliotekama ili kupi nova engleska izdanja sa interneta.



 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 12:01 - pre 153 meseci
@Isak666: Poklapaju se interesi jer je studentskim telima preče da se bave organizovanjem raznoraznih Filozofijada i sl. umesto da se bave trivijalnim stvarima puput pitanja oko udžbenika, ponašanja profesora i sl... Lepo oformiti komercijalni deo fakulteta koji će se baviti komercijalnim delatnostima, a studentska pitanja ostaviti studentskim telima...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kopiranje knjige biće krivično delo11.09.2011. u 12:22 - pre 153 meseci
To je istina i to je problem.
Ali o tome neka se brinu studenti.
Mada, po procentu koji se buni, mogu zakljuciti da im je sve po taman.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kopiranje knjige biće krivično delo

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20753 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.