Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skuplje karte za GSP od 1. novembra

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Skuplje karte za GSP od 1. novembra

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13449 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 19:40 - pre 151 meseci
Citat:
bakara:
Stvar je u tome da vidimo tacku gledista i matematiku ona ko vec ima svoje vozilo (naravno registrovano, odrzavano)... i treba da ode negde i da se vrati.

...taj vec ima i gorivo. tako da je voznja sopstvenim autom prakticno besplatna. ja ne znam sta se ti ljudi guraju po gsp-u, pa jesu li oni polozili matematiku kod uciteljice?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 19:44 - pre 151 meseci
Naravno da ima i gorivo.

Svrha javnog prevoza ja da obesmisli koriscenje sopstvenog prevoza tj. da ga ucini neisplativim.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 19:56 - pre 151 meseci
Citat:
bakara
Opet tvoja cuvena matematika...?
Necu da detaljisem, ali kako si izracunao 8000km, samo za odlazak na posao to ispada da svaki dan (a niko ne radi 30 dana) u mesecu predjes 266km dnevno.

Troškove sam računao na godišnjem nivou, pa tako i tu kilometražu. Cenim da moja matematika nije na većem nivou od 3 razreda osnovne škole, pa ne razumem šta je toliko komplikovano da se shvati.

Citat:
bakara
Stvar je u tome da vidimo tacku gledista i matematiku ona ko vec ima svoje vozilo (naravno registrovano, odrzavano) i treba da ode negde i da se vrati.

Koje mu je inače palo sa neba i samo plaća troškove registracije i održavanja...

Kad neko ima svoj privatni avion (naravno pilota i sve ostalo) i cisternu goriva, njemu je letenje jeftinije od normalnih linija...

Citat:
bakara
Svrha javnog prevoza ja da obesmisli koriscenje sopstvenog prevoza tj. da ga ucini neisplativim.

Pa i jeste neisplativo!

Eno ti računica, ako voziš neki polovan krš od 3000 evra to te mesečno košta 150 evra, a markica za prevoz te košta 30 evra, dakle 5 puta manje!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 20:06 - pre 151 meseci
Sta ce izbori da doprinesu?
Da prevoz bude dzabe ha..
Nego vi Belogradjani morate da gradite Metro.Pa malo da sponzorisete.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 20:17 - pre 151 meseci
Nadam se da se slazete bar sa ovim?
Citat:
bakara:

Svrha javnog prevoza ja da obesmisli koriscenje sopstvenog prevoza tj. da ga ucini neisplativim.



Ako svaki dan putujete (recimo do posla, tamo i nazad) 20km, imate bilo kakvo vozilo valjda je normalno da izracunate kojim prevozom vam s evise isplati da idete.

imamo ovakve opcije:
-Bus kosta 50 din tamo i nazad treba bar 200 - 300 din., mesecno oko 6000 din.
-Bus, mesecna markica oko 3000 din pod uslovom da smo svi u prvoj zoni.
-Sopstveni prevoz za 20km oko 1.5l - 2l goriva oko 200 din, mesecno oko 4-5000 din, a na plin (na sta voze najcesce ovi sto voze pomenute krseve) mozda i pola ove sume.

Oni koji nemaju sopstveno vozilo, i nemaju nikakav izbor zar ne, mogu da im stave kartu koliku hoce.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 20:29 - pre 151 meseci
Citat:
bakara
Ako svaki dan putujete (recimo do posla, tamo i nazad) 20km, imate bilo kakvo vozilo valjda je normalno da izracunate kojim prevozom vam s evise isplati da idete.

imamo ovakve opcije:
-Bus kosta 50 din tamo i nazad treba bar 200 - 300 din., mesecno oko 6000 din.
-Bus, mesecna markica oko 3000 din pod uslovom da smo svi u prvoj zoni.
-Sopstveni prevoz za 20km oko 1.5l - 2l goriva oko 200 din, mesecno oko 4-5000 din, a na plin (na sta voze najcesce ovi sto voze pomenute krseve) mozda i pola ove sume.

Oni koji nemaju sopstveno vozilo, i nemaju nikakav izbor zar ne, mogu da im stave kartu koliku hoce.

Ako ti je autobus primarno prevozno sredstvo onda ćeš kupiti markicu za 3200 dinara i voziš se ceo mesec.

A za auto sam ti već napisao računicu. U slučaju da voziš neku tešku kršinu, i da imaš sreće da se ne kvari mnogo, to će mesečno da te košta 150 evra. Ne znam samo u šta zamišljaš da sipaš gorivo ako nemaš auto, tj. nisi platio sve ostale troškove... Ako ti možeš tako, da li bi mogao da me odbaciš do Londona privatnim avionom, ja plaćam gorivo + častim ručak za uslugu...
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 20:46 - pre 151 meseci
Ovde je propuštena jedna veoma bitna činjenica: Ogromna većina putnika se švercuje, tako da po starom poznatom pravilu opet pošten čovek plaća ceh za sve! Da li se onda isplati kupovati kartu? Pa naravno da ne.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 14:15 - pre 151 meseci
@ventura

ne znam ja bas nikoga kome auto sluzi, i pazario ga SAMo za posao..Mozda se Sceka izjasni i pazari jedann, ali to nije vecinski obicaj.

Znaci, posmatramo integralnu cenu po 1 km, i koriscenje vozila na kilometrazi kuca-pos'o.

Pri tome, postoje i odredjene prednosti koriscenja vozila, usteda na vremenu, mogucnost obavljanja vise stvari tokom dana, pre ili posle posla..

Cena od 50din je vec visoka, narocito ako neko putuje 2-5km do posla. Neko ko vozi, npr MJT ili na plin, cena kilometra mu je(racunajuci i registraciju) 5-10 din. I VISE mu se isplati da kolima ide na posao nego da placa 100 din relaciju 10km...

Kod duzih relacija je konfor izrazeniji problem, vrucina, zima, guranje u prvozu, i sve to traje 30-45 minuta..sto bas treba izbegavati.

Da je prevoz korektan, u smislu cene, svakako bi se lakse ljudi odlucivali na javni prevoz, bez obzira na guzve i cekanja, ima tome leka, bar da se pocne od pristojnosti.

Ovako, bulaznjenja partijskih poslusnika koji glumataju managere po principu "profit ili smrt", je samo tragicna slika stanja u Srbiji.

Poz
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 14:38 - pre 151 meseci
Citat:
vladd
Cena od 50din je vec visoka, narocito ako neko putuje 2-5km do posla. Neko ko vozi, npr MJT ili na plin, cena kilometra mu je(racunajuci i registraciju) 5-10 din. I VISE mu se isplati da kolima ide na posao nego da placa 100 din relaciju 10km...

Da ponovim računicu koristeći tvoje parametre, samo 5km do posla:

Kupiš neku kršinu od auta za koju treba izvadiš na sto 3000 evra.

Godišnje ćeš na amortizaciji gubiti 500 evra
Na servis, ako nemaš veće kvarove, 300 evra
Na gume, 100 evra
Registracija i obavezno osiguranje, 200 evra
Parking, pranje auta, sitnice: 100 evra
Gorivo za godišnje 2700km, 305 evra (9l/100km)

Ukupno: 1505 evra, iliti 55.74din po kilometru

Dnevna cena putovanja do posla i nazad:
GSP markica: 145 din
Sopstveni automobil: 557 din

I sve ovo je pod uslovom da tamo gde živiš imaš obezbeđen parking, i da tamo gde radiš ne plaćaš parking. Ukoliko to nije slučaj, pa moraš da platiš parking tamo gde radiš to ti onda dođe još nekih 700-800 evra godišnje..

Možda ja ne umem da računam pa lupetam gluposti, ali stvarno bi voleo da vidim kako si ti izvukao računicu gde te 1km sopstvenim automobilom košta 5-10 dinara.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 14:55 - pre 151 meseci
Citat:
iva_80: Ovde je propuštena jedna veoma bitna činjenica: Ogromna većina putnika se švercuje, tako da po starom poznatom pravilu opet pošten čovek plaća ceh za sve! Da li se onda isplati kupovati kartu? Pa naravno da ne.


Tako je bilo mozda nekada...sada moze da se svercuje mozda samo u centru grada, a tamo sverecri i prave najmanju stetu.
U ostalom na GSP je da eliminise sverc, neka plate kontrolore.

Citat:
ventura: Ako ti je autobus primarno prevozno sredstvo onda ćeš kupiti markicu za 3200 dinara i voziš se ceo mesec.

Pa to sam i ja rekao...ako nemas izbor platices markicu i 5000 din i preostaje ti da se tesis da je to najjeftinije moguce.

Citat:
ventura
A za auto sam ti već napisao računicu. U slučaju da voziš neku tešku kršinu, i da imaš sreće da se ne kvari mnogo, to će mesečno da te košta 150 evra. Ne znam samo u šta zamišljaš da sipaš gorivo ako nemaš auto, tj. nisi platio sve ostale troškove... Ako ti možeš tako, da li bi mogao da me odbaciš do Londona privatnim avionom, ja plaćam gorivo + častim ručak za uslugu...

Izvinite gospodine nadprosecni gradjanine ove zemlje, nisam vas prepoznao, i odmah cu da parkiram krsinu od 3000e kako bi vi sa vasim novim skupim vozilom mogli nesmetano da se krecete gradom.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 15:05 - pre 151 meseci
Citat:
bakara:
Pa to sam i ja rekao...ako nemas izbor platices markicu i 5000 din i preostaje ti da se tesis da je to najjeftinije moguce.

Nema šta da se tešiš, to je činjenica. Markica za 5.000 dinara, pa i za 10.000 dinara je opet najjeftinija moguća opcija... Sopstveni automobil košta 15.000 dinara mesečno pa na gore.

Citat:
bakara:
Izvinite gospodine nadprosecni gradjanine ove zemlje, nisam vas prepoznao, i odmah cu da parkiram krsinu od 3000e kako bi vi sa vasim novim skupim vozilom mogli nesmetano da se krecete gradom.

Ja se izvinjavam što sam uvredio izuzetno kvalitetne i pouzdane automobile koji koštaju 3000 evra... Za taj novac je moguće kupiti stvarno ozbiljnu limuzinu poput ove:

odavno punoletan, ali je zato tu kn filter i tubonator...

ili pak nešto poput ovoga

spolja gladac a iznutra jadac, prešao jedno 600.000 realnih kilometara, a onih 300 evra koje sam predvideo za godišnji servis ćeš na ovakav auto trošiti svako dva-tri meseca...

Stvarno se izvinjavam još jednom što sam ovo okarakterisao kao kršine, da mi oproste vlasnici ovih predivnih automobila, i da u zdravlju i veselju se navozaju..
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 16:10 - pre 151 meseci
Ti sve neke krsine nadje.. sta fali recimo (sa tog istog sajta koji si navodio) za gradsku voznju (a i vangradsku) nesto ovako:
Citat:
2008 Chevrolet Aveo 1.2s 2.899 €
...
Kilometraža: 26000
Registrovan do: 07.2012.
Poreklo vozila: Domaće tablice

Pritom potrosnja po gradu 7 litara. Za gume verovatno ne treba 100 evra godisnje, kao i za registraciju, amortizaciju i slicno.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 16:14 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Nema šta da se tešiš, to je činjenica. Markica za 5.000 dinara, pa i za 10.000 dinara je opet najjeftinija moguća opcija... Sopstveni automobil košta 15.000 dinara mesečno pa na gore.


Naravno da je cinjenica isto kao i ovo:
-GSP ima vozila kojima prevozi putnike
-Gradjanin srbije uglavnom imaju kakvo takvo registrovano vozilo, ukoliko nemaju oni ni ne prave matematiku sta im je isplativije.

Mi treba da izracunamo cenu prevoza, a ne cenu posedovanja vozila.
Trenutna cena karte je skoro ista kao prevoz sopstvenim vozilom i nema logike da prevoz jednog putnika kosta kao i prevoz 200 putnika.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 16:44 - pre 151 meseci
Citat:
Jbyn4e: Ti sve neke krsine nadje.. sta fali recimo (sa tog istog sajta koji si navodio) za gradsku voznju (a i vangradsku) nesto ovako:

Pritom potrosnja po gradu 7 litara. Za gume verovatno ne treba 100 evra godisnje, kao i za registraciju, amortizaciju i slicno.

Ne fali mu ništa, samo što uz tih 2899 evra ostaje ti da isplatiš još 21 lizing ratu od 167 evra mesečno, tako da će te taj auto koštati ukupno 6400 evra... Za takav auto će ti u narednih 5 godina amortizacija biti oko 1000 evra godišnje, a što se tiče održavanja moćićeš da prođeš sa 300-500 evra godišnjim budžetom, relativno je niska kilometraža pa ne bi još uvek trebao da počne da se raspada...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 16:46 - pre 151 meseci
Citat:
bakara
Mi treba da izracunamo cenu prevoza, a ne cenu posedovanja vozila.
Trenutna cena karte je skoro ista kao prevoz sopstvenim vozilom i nema logike da prevoz jednog putnika kosta kao i prevoz 200 putnika.

A kako drugačije da izračunaš cenu prevoza nego onako kao što sam ja naveo?

Ili daj konkretnu računicu ili me mani tih idiotarija da je cena prevoza = cena goriva...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 16:56 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: A kako drugačije da izračunaš cenu prevoza nego onako kao što sam ja naveo?


Onda treba da uzmemo u obzir i cenu kostanja autobusa i onda nece biti dovoljna ni cena markice od 5000 din mesecno tako da gsp ispada jos nerentabilno preduzece.

Po toj tvoj logici niko i ne treba da ima auto, sta cemu kad je autobus jeftiniji, sta ce tebi auto?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 17:05 - pre 151 meseci
Citat:
bakara: Onda treba da uzmemo u obzir i cenu kostanja autobusa i onda nece biti dovoljna ni cena markice od 5000 din mesecno tako da gsp ispada jos nerentabilno preduzece.

Ne znam da li je GSP rentabilan ili ne, ali činjenica je da trenutno za 3200 dinara možeš da kupiš mesečnu markicu i da se voziš do mile volje, isto kao što je i činjenica da bi se vozio u sopstvenom autu treba ti nekih 15000 dinara mesečno.

Citat:
bakara:
Po toj tvoj logici niko i ne treba da ima auto, sta cemu kad je autobus jeftiniji, sta ce tebi auto?

Ne treba da ima auto onaj ko to ne može sebi da priušti. Ja sebi mogu da priuštim auto koji me godišnje košta kao primanja nekoliko prosečnih domaćinstava. Ne mogu da priuštim privatni avion, pa se zato vozim redovnim linijama, ali se ne zavaravam idiotarijama da karta na redovnoj liniji košta isto kao kad bi imao svoj avion.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 18:37 - pre 151 meseci
cena dnevne karte

Milano 3€
Novi Sad 195 DIN

Kako je to moguce ?
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 19:10 - pre 151 meseci
Bec-Austrija cene karata
SaJt

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra16.10.2011. u 19:44 - pre 151 meseci
Citat:
Braksi: cena dnevne karte

Milano 3€
Novi Sad 195 DIN

Kako je to moguce ?

Novi Sad više subvencioniše cene karata pa je zbog toga 30% jeftiniji prevoz..

Citat:
deki77: Bec-Austrija cene karata
SaJt

Skoro četiri puta skuplje nego u Beogradu... Karta za jednu vožnju u Beogradu košta 0.50 evra, a u Beču 1.80 evra, tačno 3.6 puta skuplje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Skuplje karte za GSP od 1. novembra

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13449 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.