Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zabrana online kladjenja?

elitemadzone.org :: MadZone :: zabrana online kladjenja?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88377 | Odgovora: 304 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 17:11 - pre 119 meseci
Citat:
Da država ne blokira uplate naših igrača na stranim sajtovima, šta misliš da domaće kladionice vode idioti pa će reći, nema veze, mi ćemo da platimo licencu i porez u Srbiji od minimum 90.000 evra godišnje, iako na nekom karipskom ostrvu možemo da napravimo firmu za par stotina dolara i ne platimo ni centa poreza?
...
A to da masa nih radi online u minusu, radi. To je fakat.

Isto kao što kladjenje nije obavezno tako nije obavezno ni organizovanje kladjenja.
Tako da ta vrsta "kladioničarskog patriotizma" zvuči otprilike kao "krokodilske suze".
Imaš novac - otvaranje kladionice nije isplativo - uloži novac u trgovinu i problem rešen.

Dakle, domaće kladionice kad organizuju on-line kladjenje ne mogu da podnesu konkurenciju on-line kladionica.
Zašto je to tako?

Evo zašto - zato što kladionice hoće da održe on-line margine u istom iznosu kao margine u "zemaljskim" kladionicama.
Ali u lokalnim uplatnim mestima kladionica zaista ima dodatni trošak: oprema, zaposleni, prostorije itd.
Medjutim, on-line kladjenje nema tih troškova - dakle kladionice bi on-line mogle da imaju manje margine.

E sad, skidanje margina nema smisla (za kladionice). Stoga kladionice, uz iste margine ali manje troškove organizacije, zaradjuju više.
I to je smisao uvodjenja ograničenja na on-line kladjenje prema inostranstvu.

Evo recimo

Malmo vs Ventspils
Na Betfair-u 1.24 - 7 - 17 ( Margina -0.81% na to se doda 2-3% komisije )
u Meridianu 1.15 - 6.5 - 15 ( Margina -8.26% )

Šta će on-line tako velika magina u Meridianu?
 
Odgovor na temu

Rivaldo1

Član broj: 167163
Poruke: 86
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 17:20 - pre 119 meseci
@ventura,

pogledaj Tipico kladionicu kao recimo primjer, imas u desnom uglu dobitke - bas me zanima koja bi to lokalna kladionica isplatila onih 70 i kusur 000 eura.

Jedno pitanje, sta je sa onim online kladionicama koje primaju uplate stranih igraca? (zar nisu sa tih 90 000e godisnje prosirili trziste? - ako se tako gleda onda je taj iznos nista u poredjenju sa potencijalnim trzistem - pa neka se bore sa svetskom konkurencijom)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 18:02 - pre 119 meseci
Citat:
pctel: Pa ja poznajem lekare koji puse cigarete, znaci 20 godina edukacije ne pomaze + lekari imaju valjda neku kontinuiranu edukaciju, znaci moras smisliti nesto radikalnije.

TI mislis da su nasi lekari generalno pametni? Da su prosli EDUKACIJU (za LEKARE) je jedno, da imaju vijuge je nesto sasvim drugo.
Ni 0.1% njih uopste ne razmislja o tome, vec prosto ignorise, i ne zeli da razmislja - kao i o mnogim stvarima. Nisam mislio pod "edukovati" da im pokazemo da pusenje skodi, nego da im se edukuje svest o tome :D
Ne sumnjam da 99% pusaca zna da je pusenje ozbiljno stetno i najveci ne-prirodni ubica, cak i u zapadnom svetu (gde se manje pusi nego u nerazvijenim zemljama). Nego su se nasli tu negde, vecinom zbog "wow" reklama.

Citat:
ventura: A to da masa nih radi online u minusu, radi. To je fakat. I to ne iz altruizma prema Srbiji već zbog reklame i tržišta, jer danas ako nemaš online klađenje, nisi ozbiljna kuća.

Pa cekaj, ili je u minusu pa je "patriota", ili ima zaradu zbog reklame, i samim tim nije u minusu, zar ne? To bi bilo isto ka banke izbace sve kredite, i pitaju se zasto im je nestala zarada, kad 99% klijenata zatvori racune, jer ih ne zanimaju cisto zbog primanja plate.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 18:20 - pre 119 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Ako je utakmica 'sumnjiva' , onda se racuna kvota 1.00 , znaci vrate pare.
Ja mogu za svaku domacu da ti nadjem gomilu ljudi kojima se to desilo (cak i meni i to nekoliko puta)

Nađi mi konkretno jedan slučaj da ti se to desilo u domaćoj kladionici i imaš od mene taj dobitak koji ti je bio na tiketu + 100 evra bonusa.

Da je domaća kladionica oborila kvotu na 1.00 zbog toga što je utakmica nekome bila sumnjiva? Daj bre, pa to možeš da pričaš samo nekome ko nikada nije ni prošao pored kladionice. Prvo i osnovno po zakonu kladionica nema pravo da ti menja tiket jednom kad je odštampan, a kvotu na 1.00 može da ti vrati samo ako si uplatu izvršio nakon početka utakmice, ili napravio neki sličan očigledan faul. Tako da kad bi ti to uradila domaća kladionica, odeš na sud i dobiješ svoj dobitak. To vrlo dobro znaju svi oni, pa se zato niko sa tim i ne zjebava.

Bet365 sa druge je mojim poznanicima odbio da isplati nekih 500-600 evra dobitka jer su smatrali da je utakmica neke Austrijske lige na koju su igrali sumnjiva. I to je sve. To ne znači da su svima koji su igrali taj par blokirali isplatu već samo njima, jer je neko tamo u bet365 zaključio da je baš ta njihova opklada sumnjiva iz nekog razloga.

Citat:
hotchimney:
Isto kao što kladjenje nije obavezno tako nije obavezno ni organizovanje kladjenja.
Tako da ta vrsta "kladioničarskog patriotizma" zvuči otprilike kao "krokodilske suze".
Imaš novac - otvaranje kladionice nije isplativo - uloži novac u trgovinu i problem rešen.

Ne kapiraš poentu. Domaće kladionice će da organizuju online klađenje jer:
a) tržište to zahteva
b) dobra je reklama
c) možda može nešto da se zaradi

Ako država Srbija ne blokira uplate domaćih igrača u inostranim kladionicama, zašto bi domaća kladionica uopšte pomišljala da plaća te basnoslovne mesečne troškove, kad mogu da registruju sajt na neku karipsku firmu, i nikome ništa ne plaćaju?

Citat:
hotchimney:
Dakle, domaće kladionice kad organizuju on-line kladjenje ne mogu da podnesu konkurenciju on-line kladionica.
Zašto je to tako?

Evo zašto - zato što kladionice hoće da održe on-line margine u istom iznosu kao margine u "zemaljskim" kladionicama.
Ali u lokalnim uplatnim mestima kladionica zaista ima dodatni trošak: oprema, zaposleni, prostorije itd.
Medjutim, on-line kladjenje nema tih troškova - dakle kladionice bi on-line mogle da imaju manje margine.

E sad, skidanje margina nema smisla (za kladionice). Stoga kladionice, uz iste margine ali manje troškove organizacije, zaradjuju više.
I to je smisao uvodjenja ograničenja na on-line kladjenje prema inostranstvu.

Tako je. Ovo si potpuno u pravu. Kvote na velikim online kladionicama su dosta bolje nego u 'zemaljskim' kladionicama jer su troškovi drastično manji.

Međutim nemoj da zaboraviš činjenicu koju ti verovatno ne znaš, a to je da je preko 95% online igre na domaćim kladioncama igra na greške u ponudi, a ne regularna igra kao u kladionici, tako da je uspešnost daleko manja (već rekoh, kreće se između 5 i 10%).

Citat:
hotchimney:
Evo recimo

Malmo vs Ventspils
Na Betfair-u 1.24 - 7 - 17 ( Margina -0.81% na to se doda 2-3% komisije )
u Meridianu 1.15 - 6.5 - 15 ( Margina -8.26% )

Šta će on-line tako velika magina u Meridianu?

Prvo bi trebalo da razjasnimo jednu vrlo bitnu stvar:
Betfair - nije kladionica
Meridijan - jeste kladionica

Betfair je berza gde ti svaki tip uzimaš od pojedinačnog prodavca koji nudi najbolju cenu (iz kog god razloga). Dakle ti si sabrao 1, X i 2 od tri različite kladionice/ponuđača i onda si došao do neke tamo margine koja nema veze sa vezom. Sa druge strane Meridijan je kladionica koja mora da održi marginu iznad nekog nivoa (u prevodu: da ima tačnu kvotu) kako bi mogla pozitivno da posluje.

Drugo, ono što je isto jako bitno je ta virtuelna margina koju ti računaš, a koja je totalno nebitan podatak. Mogla je kladionica na tu utakmicu da ti da kvote 1.1 - 3 - 50, i na papiru bi imao marginu koja ide u minus, ali koja je poenta kad se to ne bi igralo.

Treće, u Srbiji si kod MaxBet-a imao kvotu na Malmo 1.40, pa da si od pinnbeta uzeo X, od mocarta 2, došao bi do margine od +0.39% (sure bet), što je daleko bolja ponuda od te koje si naveo na Betfairu.

Citat:
Rivaldo1:
pogledaj Tipico kladionicu kao recimo primjer, imas u desnom uglu dobitke - bas me zanima koja bi to lokalna kladionica isplatila onih 70 i kusur 000 eura.

A šta bi drugo radili nego isplatili? Poslali bi nekoga da ti polome noge, ili šta?


 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 18:40 - pre 119 meseci
Citat:
ventura:

Ne kapiraš poentu. Domaće kladionice će da organizuju online klađenje jer:
a) tržište to zahteva
b) dobra je reklama
c) možda može nešto da se zaradi

Uh, ovo pod (c) sigurno, ovo pod (b) nije isključeno jer je u korist kladionice ali ono pod (a) nije jasno šta znači "tržište to zahteva". Ako tržište nešto zahteva to je onda prilika za profit zar ne? Pa se opet svodi na ono pod (c).

Citat:
ventura:

da je preko 95% online igre na domaćim kladioncama igra na greške u ponudi

Šta to znači? O Kakvim greškama je reč?

Citat:
ventura:

Betfair - nije kladionica

Pogledaj BetFair screen-shoot. Za kladjenje jednostavno prebaci na "Exchange mode".


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 18:53 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney:
Uh, ovo pod (c) sigurno, ovo pod (b) nije isključeno jer je u korist kladionice ali ono pod (a) nije jasno šta znači "tržište to zahteva". Ako tržište nešto zahteva to je onda prilika za profit zar ne? Pa se opet svodi na ono pod (c).

U ovom trenutku ne postoji ni blizu toliko prometa da bi finansijski opravdalo investicije u online i njegovo posedovanje čisto profita radi.

Pojam "tržište to zahteva" se odnosi na to da ako u Srbiji ima npr. 5 ozbiljnih kladioničarskih kuća, dve uvedu online klađenje, možeš biti siguran da će i ostali uvesti jer ne žele da kaskaju za konkurencijom, pa makar ih to i koštalo (kao što uvode i neke igre na kojima gube novac, samo da bi ispratili tržište i zadržali igrače).

Citat:
hotchimney:
Šta to znači? O Kakvim greškama je reč?

Greška u ukucavanju kvote, greška u proračunu kvote, svakakvih stvari ima...

Citat:
hotchimney:
Pogledaj BetFair screen-shoot. Za kladjenje jednostavno prebaci na "Exchange mode".

To i dalje ne menja činjenicu da BetFair nije klasična kladionica već berza na kojoj kladionice i pojedinci oglašavaju mogućnost klađenja po unapred određenoj kvoti za unapred određeni iznos.

Ja sam ti naveo primer da sakupiš kvote iz tri domaće kladionice baš za utakmicu koju si naveo, i imaćeš bolju marginu nego na Betfairu, štaviše, imaćeš sure bet.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 19:20 - pre 119 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
Homer J. Simpson:
Ako je utakmica 'sumnjiva' , onda se racuna kvota 1.00 , znaci vrate pare.
Ja mogu za svaku domacu da ti nadjem gomilu ljudi kojima se to desilo (cak i meni i to nekoliko puta)

Nađi mi konkretno jedan slučaj da ti se to desilo u domaćoj kladionici i imaš od mene taj dobitak koji ti je bio na tiketu + 100 evra bonusa.

Da je domaća kladionica oborila kvotu na 1.00 zbog toga što je utakmica nekome bila sumnjiva? Daj bre, pa to možeš da pričaš samo nekome ko nikada nije ni prošao pored kladionice. Prvo i osnovno po zakonu kladionica nema pravo da ti menja tiket jednom kad je odštampan, a kvotu na 1.00 može da ti vrati samo ako si uplatu izvršio nakon početka utakmice, ili napravio neki sličan očigledan faul. Tako da kad bi ti to uradila domaća kladionica, odeš na sud i dobiješ svoj dobitak. To vrlo dobro znaju svi oni, pa se zato niko sa tim i ne zjebava.

Bet365 sa druge je mojim poznanicima odbio da isplati nekih 500-600 evra dobitka jer su smatrali da je utakmica neke Austrijske lige na koju su igrali sumnjiva. I to je sve. To ne znači da su svima koji su igrali taj par blokirali isplatu već samo njima, jer je neko tamo u bet365 zaključio da je baš ta njihova opklada sumnjiva iz nekog razloga.

Da sam znao da si tako velikodusan cuvao bih tikete (tj. bar fotokopiju) :D
Desilo mi se jednom za fudbal (pre 4-5 godina) , jednom u ABA ligi i jednom u tenisu (neki ATP pre 2 godine , permutovali kvote za broj setova).
Nisu mi menjali tiket vec uzeli da isplate , rekli da ne priznaju rezultat i da ce racunati kvotu 1.00 i to je to. U Brazilu samo rekli (mada su imali u Opstim uslovima clan u kome pise da imaju pravo) , u Premijeru pisalo i na tabli a u Meridijanu se brecali pa sam s njima zavrsio sve i da imaju najbolje kvote na planeti (a bili su fleksibilniji za vece uplate).
Ko je lud da ih tuzi za 100-200e dobitka ?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 19:23 - pre 119 meseci
^ventura:

To što si napisao uglavnom se odnosi na zakone tržišta. Zašto bi tu kladionice bile izuzetak? Da li poreski obveznici moraju da kladionice izdržavaju na socijali?
Ako kladionica ne može da izdrži udare konkurencije onda jednostavno propada baš kao i svaka druga organizacija. Zašto zakonom mora da se namiče kladionicama (zabranom on-line kladjenja u inostranstvu) a ne mora recimo samostalnim "čistačima ulica"?

Što se tiče grešaka "u ukucavanju kvote, greška u proračunu kvote" to se dogadja i drugoj strani (igračima) pa opet nema razloga za povlašćuivanje. To je poslovni rizik isto kao što neka proizvodna organizacija propada ako neočekivcano poskupe sirovine. Zakon ne štiti takve organizacije a štiti kladionice. Iz kog razloga?

U vezi Betfair-a sa mog stanovišta, iz ugla mog finansijskog stanja, uopšte je nebitno da li se to naziva kladjenje ili exchange ako mi omogućava isti posao. Moje je samo da izaberem gde mi je veći prihod a ti to zovi kako hoćeš.
 
Odgovor na temu

Rivaldo1

Član broj: 167163
Poruke: 86
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 19:29 - pre 119 meseci
Citat:
ventura:

pogledaj Tipico kladionicu kao recimo primjer, imas u desnom uglu dobitke - bas me zanima koja bi to lokalna kladionica isplatila onih 70 i kusur 000 eura.

A šta bi drugo radili nego isplatili? Poslali bi nekoga da ti polome noge, ili šta?


[/quote]

Nebi isplatili - jer ne dozvoljavaju tolike dobitke. (tako da je svaki profesionalni igrac uskracen za dosta velike potencijalne dobitke)
Ako se vec trazi zabrana za igrace iz jedne zemlje da koriste poznate inostrane online kladionice, zar onda domace online kladionice ne trebaju zabraniti primanje uplata od inostranih igraca? (ili za same kladionice vaze drugacija pravila)

Uglavnom, ako se nema dobra ponuda, pribjegava se raznim mjerama zastite. Slicne korake onda treba ocekivati i od prodavnica, butika.... koji ce se zaliti na ebay, azijske online prodavnice itd

Zasto ne poboljsaju svoj proizvod i uslugu i takmice se za dobar dio kolaca na globalnom nivou? (moje misljenje je da ima dovoljno prostora (ako se stvari rade na pravi nacin) da se uspije i na tom globalnom nivou)
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 19:32 - pre 119 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:

Ko je lud da ih tuzi za 100-200e dobitka ?

Nisi ih tužio zbog tolikog dobitka??????????????????????????
Pa šta je s tobom?

Ja sam neke njakao i za više od 10 puta manje.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 19:33 - pre 119 meseci
Ja sam imao 50-100 dobitke. A samo podizanje tuzbe i drkanje s tim je 50e ... A i to se desilo 3 puta od hiljadu uplata ...
Lakse mi je bilo da predjem na online.

@Rivaldo1:
Pa da , kod nas je milion valjda maksimalna isplata.
I to od skoro , do prosle godine je bilo 500k dinara , sramota
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 21:14 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney:
To što si napisao uglavnom se odnosi na zakone tržišta. Zašto bi tu kladionice bile izuzetak? Da li poreski obveznici moraju da kladionice izdržavaju na socijali?
Ako kladionica ne može da izdrži udare konkurencije onda jednostavno propada baš kao i svaka druga organizacija. Zašto zakonom mora da se namiče kladionicama (zabranom on-line kladjenja u inostranstvu) a ne mora recimo samostalnim "čistačima ulica"?

Ti malo sporije kapiraš izgleda.

Kladionice ne traže od države ništa. Kladionicama se jbe za državu. Ako država ne spreči igrače da uplaćuju novac u stranim kladionicama, neće ubirati porez od domaćih kladionica (jer nijedna domaća kladionica neće dobrovoljno da plaća tolike pare državi, registrovaće firmu u inostranstvu). Znači državi je u interesu ta blokada, a domaće kladionice bi se snašle u svakom slučaju.

Citat:
hotchimney:
U vezi Betfair-a sa mog stanovišta, iz ugla mog finansijskog stanja, uopšte je nebitno da li se to naziva kladjenje ili exchange ako mi omogućava isti posao. Moje je samo da izaberem gde mi je veći prihod a ti to zovi kako hoćeš.

Veći prihod možeš da ostvariš tako što ćeš pogoditi 7-micu na lotou, pa opet ne vidim kakve to ima veze sa temom vezanom za kladionice.

Citat:
Rivaldo1:
Nebi isplatili - jer ne dozvoljavaju tolike dobitke. (tako da je svaki profesionalni igrac uskracen za dosta velike potencijalne dobitke)

Kako misliš da neko dozvoljava ili ne dozvoljava tolike dobitke?

Ako misliš na maksimalni limit isplate po tiketu, u Srbiji posluju kladionice koje isplaćuju max do 100.000 evra po tiketu.

Masa online kladionica po Engleskoj ima limit isplate po tiketu 25.000 funti, bet&win ima limit od 250.000 evra, ali sve to možeš da okačiš mačku o rep kad ti bwin odbije tiket na 50 evra jer im se jednostavno ne uklapa u risk management.


Citat:
Rivaldo1:
Ako se vec trazi zabrana za igrace iz jedne zemlje da koriste poznate inostrane online kladionice, zar onda domace online kladionice ne trebaju zabraniti primanje uplata od inostranih igraca? (ili za same kladionice vaze drugacija pravila)

Zbog čega bi to bilo ko radio?

Pa ako npr. Austriji smeta da se njeni građani klade u Srpskoj kladionici putem interneta, onda država Austrija treba da reši taj problem (i rešava ga), baš kao što to radi (ili ne radi) Srbija sa svojim građanima koji žele da se klade u inostranstvu.

Srbiji bi najpametnije bilo da za online klađenje poreze svede na neki minimalni nivo (npr. 30% od Malte/Gibraltara) jer iako nije u EU (što je ogroman hendikep), to bi sigurno privuklo dosta biznisa, definitivno mnogo više nego što prihoduju sada.

Citat:
Rivaldo1:
Zasto ne poboljsaju svoj proizvod i uslugu i takmice se za dobar dio kolaca na globalnom nivou? (moje misljenje je da ima dovoljno prostora (ako se stvari rade na pravi nacin) da se uspije i na tom globalnom nivou)

Rezon ti je detinjast totalno.

Zašto domaći Comtrade ne napravi svoj operativni sistem i konkuriše Microsoftu na globalnom nivou?

Ako hoćeš da imaš kvalitetnu online kladionicu koja može da parira najvećim svetskim imenima, moraš da uložiš veliki novac (reda veličine par stotina hiljada evra pa na gore) u IT rešenja. Imaš trošak feedova od 50-60-70 hiljada evra mesečno, imaš trošak armije ljudi koja mora da upravlja svim tim... I sve je to džaba ako ne daš približnu kvotu kao velike kladionice.
A da bi dao kvotu kao oni, onda bi poslovao sa vrlo niskom profitnom marginom. A kad posluješ sa vrlo niskom profitnom marginom, onda ti treba velika uplata. A da bi dobio veliku uplatu treba da uložiš ogroman novac u marketing (primera radi, bwin troši 150-200 miliona evra godišnje na marketing).

I onda ti dođeš sa pričom da tu ima mesta za sve ako se stvari rade na pravi način :)
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 22:19 - pre 119 meseci
ventura ima problem.
Citat:
ventura:

Ne kapiraš poentu.

Citat:
ventura:

Ti malo sporije kapiraš izgleda.

Citat:
ventura:

Rezon ti je detinjast totalno.

Mogao bi manje da se baviš karakterisanjem a više temom.


Citat:
ventura:

Veći prihod možeš da ostvariš tako što ćeš pogoditi 7-micu na lotou, pa opet ne vidim kakve to ima veze sa temom vezanom za kladionice.

Kakve veze ima 7-ca sa kladjenjem?
Pisao si da se na Betfairu ne može kladiti. Kao što si video može. Ti malo sporije kapiraš izgleda.

Citat:
ventura:

Srbiji bi najpametnije bilo da za online klađenje poreze svede na neki minimalni nivo (npr. 30% od Malte/Gibraltara) jer iako nije u EU (što je ogroman hendikep), to bi sigurno privuklo dosta biznisa

Kakav biznis misliš da se privuče?
Misliš da se otvore nove kladionice iz inostranstva?
Ako je tako, kakvu novu vrednost bi stvorile te kladionice?

Citat:
ventura:

Ako hoćeš da imaš kvalitetnu online kladionicu koja može da parira najvećim svetskim imenima

Ne neću da imam! Šta će mi?
To je isto kao onda kad su krenuli da uvode telefone. 2000 DEM za priključak a onda došla privatizacija. Gde je sad onih 2000 DEM?
Tako i te kladionice.
Dodje neki gologuzan i otvara on-line kladionicu. I sada sve to treba da se plati.
Zašto kad već ima gotovo ?!?

Citat:
ventura:
A kad posluješ sa vrlo niskom profitnom marginom, onda ti treba velika uplata. A da bi dobio veliku uplatu treba da uložiš ogroman novac u marketing

E sad sam ganut. Jadne svbijanske kladionice nemaju za mavketing. Pa nek zatvore radnju, kao i svi ostali koji ne mogu da prate tržište. Nek ulažu u poljoprivredu, rudarstvo. U Srbiji ima plodnih oranica. Šta su zapeli za kladionice.
A, da zaboravio sam malinare i kako ih država hebe u mozak. Al, važno da kladionice ne oskudevaju.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 22:30 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney
Pisao si da se na Betfairu ne može kladiti. Kao što si video može. Ti malo sporije kapiraš izgleda.

Provežbaj malo bolje čitanje, pa kad to savladaš onda piši odgovore.

Citat:
hotchimney
Ako je tako, kakvu novu vrednost bi stvorile te kladionice?

Pa ono, ne bi bilo loše da iz čista mira kapne koji evro u ovaj napaćeni državni budžet... Sad ako to nije vrednost, onda bem li ga...

Citat:
hotchimney
Ne neću da imam! Šta će mi?
To je isto kao onda kad su krenuli da uvode telefone. 2000 DEM za priključak a onda došla privatizacija. Gde je sad onih 2000 DEM?
Tako i te kladionice.
Dodje neki gologuzan i otvara on-line kladionicu. I sada sve to treba da se plati.
Zašto kad već ima gotovo ?!?

Ti uopšte ne kapiraš da si ti kao individua nebitan u celoj priči.

Šta ako hoćeš da šmrčeš kokain? Jel bi i onda kukao jer te država sprečava? A zamisli drskosti da te uhapse i osude na robiju jer su ti našli kilo kokaina u rancu... Koji si platio svojim parama!

Hoćeš da se kockaš, nema problema. Ali država hoće svoj deo kolača. Ako strana kladionica neće da da Srbiji deo kolača, država Srbija neće dozvoliti svom igraču da igra u stranoj kladionici. Prosto, da prostije ne može biti.

Citat:
hotchimney
E sad sam ganut. Jadne svbijanske kladionice nemaju za mavketing. Pa nek zatvore radnju, kao i svi ostali koji ne mogu da prate tržište. Nek ulažu u poljoprivredu, rudarstvo. U Srbiji ima plodnih oranica. Šta su zapeli za kladionice.
A, da zaboravio sam malinare i kako ih država hebe u mozak. Al, važno da kladionice ne oskudevaju.

Ok, ukapirao sam, idem da pričam sa zidom.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 22:33 - pre 119 meseci
Daj ventura ne lupetaj na kokain. Drži se teme.
Napiši nešto smisleno pa da razgovaramo.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 23:28 - pre 119 meseci
Citat:
ventura:
Ako misliš na maksimalni limit isplate po tiketu, u Srbiji posluju kladionice koje isplaćuju max do 100.000 evra po tiketu.

Koje su to ?
Citat:
ventura:
Šta ako hoćeš da šmrčeš kokain? Jel bi i onda kukao jer te država sprečava? A zamisli drskosti da te uhapse i osude na robiju jer su ti našli kilo kokaina u rancu... Koji si platio svojim parama!

Pa normalno da bi kukao , sta ima drzava da te sprecava. Nek legalizuje i oporezuje (normalnom povoljnom stopom) i zdravo
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 23:55 - pre 119 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
2012:
Drzava dobija maksimalnu kontrolu novca, igrac dobija maksimalni komoditet. Ako igrac ostvari godisnji prihod veci od 15000eura duzan je da obavesti poresku upravu, ali je oslobodjen placanja poreza.

Možda da dobija najveću kontrolu, ali sam siguran da dobija i najmanju bruto količinu novca od poreza.

Pa ne kopčaju se ljudi na leđima, i nije ovo srednji vek pa da ljudi nemaju pojma šta se dešava na tržištu. Bugari generalno nisu kladioničarska nacija, pa je to tržište tamo polumrtvo, ali kada uvedeš takav sistem u neku državu gde je klađenje popularno, dobijaš primer Grčke. Tamo je OPAP privatno/državni monopol i oni jedini imaju pravo da organizuju legalno klađenje u Grčkoj. Ponuda i kvote koje daju su smešne, i šta se dešava, na svakom koraku imaš ljude sa laptopovima kod kojih možeš da uplatiš tiket po normalnim evropskim kvotama. Naravno, sve je na crno, i država ne vidi ni jedan evro od poreza.

Posao države nije da se bavi bilo kakvih biznisom, uključujući i igre na sreću, već je posao države da reguliše to tržište. Najbolji primer za to ti je Državna Lutrija Srbije koja je u bukvalnom smislu štamparija novca, ali zato politički rukovodioci šampionski uspeju da sa takvom firmom posluju sa mizernom dobiti, odnosno oko nule, ili čak i u minusu. To je apsurdno. Zbog toga država treb da kaže, ok, ko hoće da se bavi lutrijskim poslovanjem, ajmo aukcija, pa proda licencu za lutrijsko poslovanje na 10 godina za npr 10 miliona evra, i onda privatna firma to radi, zaradi, i pored licence plati još i ogroman porez državi umesto što imaš državnu firmu koja em ne plaća nikakvu licencu, em ne ostvaruje nikakav profit, a može čak i u minusu da završi.


Izvucena je jedna recenica iz celog komentara i onda si napravio neku svoju pricu koja je jednim delom tacna, ali je sustina promasena.
Tacno je da Bugari nisu kladionicarska nacija i to ne sporim. Tacno je sve sto si napisao za Grcku i probleme sa njihovom drzavnom kompanijom, medutim poenta price o Bugarskoj je kako je sistemski reseno online kladjenje koje kod Grka nije reseno(u izradi je regulativa, ali tamo to ide sporo).
U cemu je razlika izmedju Bugarske i Grcke i zasto je Bugarski primer naveden kao dobro resenje.
Prvo, Bugarska je dozvolila online kladjenje i nesmetan rad svim kladionicama koje zadovolje propisane uslove, ostalima nije dozvoljeno operirati na teritoriji Bugarske i to je ucinjeno tako sto je nalozeno internet provajderima da blokiraju pristup tim kladionicama svojim korisnicima. Kladionica koja zeli raditi u Bugarskoj (online kladjenje) mora otvoriti neku vrstu svog predstavnistva u Bugarskoj, mora platiti licencu i mora imati racune u Bugarskoj na koje ce primati uplate. Znaci uplata se vrsi u Bugarskoj, tu se vodi kontrola, tu se placa porez.
Grci ne dozvoljavaju registraciju stranim kladionicama za pruzanje online kladjenja, to je sustinska razlika. Zato postoji crno trziste.
Inace za neupucene, online kladjenje je zabranjeno u vecini drzava EU i vecina drzava odbija da dozvoli registraciju online kladjenja stranim kompanijama.
Mislim da sada razumes zasto je primer Bugarske naveden kao dobar.
Registracija nije problematicna, cena licence nije velika i svi koji ispune uslove dozvoljava se rad, ali sa druge strane drzava stiti svoje interese kroz kontrolu uplate, a licencirane kladionice stiti tako sto ne dozvoljava pristup gradjanima nelicnciranim kladionicama.
Ako to prevedemo na Srbiju, to bi trebalo da izgleda tako sto ce se propisati uslovi pod kojima se dobija dozvola za pruzanje usluga online kladjenje, koji uslovi vaze podjednako za domace i strane kladionice, a blokirace se pristup svim ostalima.
Ako Betfair ili Bet365 ili bilo ko drugi ima interes da dolazi na srpsko trziste ispunice uslove i dobice dozvolu za rad, morace da otvori racune u Srbiji i placace porez na prihode iz Srbije, ako nema interesa da operira u Srbiji, nece moci da zaradi jedan euro od gradjana Srbije.
Nadam se da si sada razumeo poentu price.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 23:55 - pre 119 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Koje su to ?

npr. PlanetWin365, max isplata po tiketu 11 miliona dinara.

Ali je to generalno samo kozmetička stvar, jer tebe kao igrača ništa ne sprečava da u Mocartu odigraš 50 tiketa sa max isplatom od 1 milion, pa ako dobiješ isplatiće ti 50 miliona.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.07.2014. u 23:57 - pre 119 meseci
Citat:
2012:
Ako to prevedemo na Srbiju, to bi trebalo da izgleda tako sto ce se propisati uslovi pod kojima se dobija dozvola za pruzanje usluga online kladjenje, koji uslovi vaze podjednako za domace i strane kladionice, a blokirace se pristup svim ostalima.
Ako Betfair ili Bet365 ili bilo ko drugi ima interes da dolazi na srpsko trziste ispunice uslove i dobice dozvolu za rad, morace da otvori racune u Srbiji i placace porez na prihode iz Srbije, ako nema interesa da operira u Srbiji, nece moci da zaradi jedan euro od gradjana Srbije.

To je već urađeno, samo što gospoda na temi smatraju da su im time ugrožena nekakva ljudska prava ili šta već..
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?17.07.2014. u 00:10 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney:
Citat:
2012:

Neko ce mozda pitati zasto sada kompanije polako zatvaraju lokalne kladionice po Engleskoj. Odgovor je prost. Malta. Velike kladionice su izmestile svoje operativne centre na Maltu i tamo zaposljavaju ljude iz Istocne Evrope ili iz zemalja van Evrope

Eto, ja se pitam u čemu je smisao izmeštanja lokalnih kladionica na Maltu? Za kladionice nije problem radna snaga (jer je relativno jesftina obzirom da je reča o običnim šalterušama).
Ono što je bitno za kladionice to je broj klijenata i njihova platežna moć. Koji smisao izmeštati kladionice na Maltu da bi ste imali 100x manje klijenata sa platežnom moći stanovnika Istočne Evrope? Dobro, tamo ima turista ali sumnjam da oni dolaze iz Engleska da bi se kockali na Malti.

Ne izmestaju se uplatna mesta, vec se pozadinski deo izmesta iz Engleske i tezi se menjanju nacina kladjenja sa lokalnih uplatnih mesta na internet kladjenje. Ide se na menjenju navika igracima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: zabrana online kladjenja?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88377 | Odgovora: 304 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.