Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39549 | Odgovora: 228 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...04.11.2011. u 19:24 - pre 151 meseci
Slazem se, a osim kesha i tempa izgubili smo i 20+ godina, citavu jednu generaciju, i sto je i najgore u svemu, nismo ni blizu onoga sto smo imali tih par godina.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...04.11.2011. u 20:31 - pre 151 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Ne bih da širim temu,...


Tako je, da se ne siri tema... Samo se zaboravlja da Ante Markovic nije bio Srbin, ni Bosanac, Ni Slovenac... Bio je to sto je bio i radio sve za one kojima je pripadao. Ali, mnogo bitno, da se ne siri tema jer bi to neizostavno povuklo nacionalisticka pitanja "politickog karaktera" a to nije dozvoljeno na forumu a i ja licno ne volim to jer se uvek pretvori u svadju, prepirku...

Jednostavno ne mogu a da ne reagujem na "znak jednakosti" izmedju imena Ante Markovic i dobrog, pametnog, korisnog... Sve to stoji ali - za koga?! Ma nema veze...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 05:41 - pre 151 meseci
Širenje teme bi se (uslovno rečeno) odnosilo na Evropske geo-političke ineterese, koji tada još nisu bili ni u "prednacrtu".

Vrstan ekonomista, gosp. A. M. je odbio ponudu za Premijera HR, bavio se svojim biznisom a Austriji i nije nastavio nikakvu političku, niti nacionalističku karijeru.
Nije svojim HR nacionalnim poreklom naneo nikakvu štetu ni YU ni SR, naprotiv.

Najveću štetu i katastrofalne posledice mogu izazvati loši ekonomisti ili oni, koji po nacionalističkoj osnovi postavljaju pravila, donose odluke, Uredbe i Zakone.
Sećam se i "čuvenog" raskida ekonomskih veza sa SLO, koju je na 3. maj (neradni, praznični dan bio) saopštila u ime SSRNJ (Socijalistički Savez Radnog Naroda Jugoslavije) neka Srpkinja, Radmila.
Da li je to bilo korisno ili ne, osećamo i dan danas...sa mesta na kome JESMO.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
+1

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 08:01 - pre 151 meseci

Citat:
Citat:
stil:
Ventura on jeste vlasnik. Međutim ako je firma pre toga godinama poslovala uspešno nakon njegovog preuzimanja dodat je uslov da će tako i dalje biti - potpisan sporazum sa zaposlenima i državom. Šta je problem. Ponovo kažem jedno je kad kompaniju izgradiš od nule a drugo kad uspešnu firmu nakon preuzimanja uništiš.


ventura:
On je vlasnik. Kraj priče.

Da li je on napravio tu kompaniju, ili je ona postojala 200 godina pre njega, to apsolutno nije bitno. Bitno je da je on postao vlasnik kompanije, na koji način to takođe nije bitno. Ako je postao vlasnik privatizacijom, onda uz puko plaćanje određene cene ugovorom se obavezao da će preuzeti i neke druge obaveze (socio-ekonomski program, dugovanja itd.), dok je kontrola ispunjenja tih ugovornih obaveza u nadležnosti Agencije za Privatizaciju. Dakle ukoliko neko nije održao broj zaposlenih na šta se obavezao u ugovoru, Agencija za Privatizaciju je bila dužna to da kontroliše i da na osnovu toga reaguje i raskine takav ugovor jer jedna od strana ne ispunjva svoje ugovorne obaveze.

Zašto do toga nije došlo (ukoliko je uopšte prekršeno neko pravilo u slučaju FAM-a) je pitanje koje treba postaviti Agenciji za Privatizaciju, a ne onome ko je kupio firmu.


E pa eto šta se buniš. Svako ko ne ispunjava obaveze koje je preuzeo treba da snosi nekakve sankcije. I to ne samo raskid ugovora. Uvođenje reda u ovakve stvari je moguće jedino kaznama. Primer: Mislim da je Hrvatska u pitanju ako grešim ispravite me. Postojao je veliki problem roka naplate potraživanja za firme. Ljudi se nisu pridržavali tog nekog roka od 60 dana i time pravili lančanu reakciju. Jednostavnim uvođenjem zatvorske kazne za one krše taj rok skoro preko noći problem je nestao. Dakle nije tu krivac Agencija za Privatizaciju već onaj ko je potpisao ugovor a ne pridržava ga se tj. trenutni vlasnik firme. Mislim punoletan je i treba da sam odgovara sa svoje postupke.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 08:42 - pre 151 meseci
Citat:
stil: E pa eto šta se buniš. Svako ko ne ispunjava obaveze koje je preuzeo treba da snosi nekakve sankcije. I to ne samo raskid ugovora. Uvođenje reda u ovakve stvari je moguće jedino kaznama. Primer: Mislim da je Hrvatska u pitanju ako grešim ispravite me. Postojao je veliki problem roka naplate potraživanja za firme. Ljudi se nisu pridržavali tog nekog roka od 60 dana i time pravili lančanu reakciju. Jednostavnim uvođenjem zatvorske kazne za one krše taj rok skoro preko noći problem je nestao. Dakle nije tu krivac Agencija za Privatizaciju već onaj ko je potpisao ugovor a ne pridržava ga se tj. trenutni vlasnik firme. Mislim punoletan je i treba da sam odgovara sa svoje postupke.

A da ga stavimo na električnu stolicu i silujemo mu ćerke, za svaki slučaj?

Jedina zakonska posledica koju on može da snosi je raskid ugovora i gubitak novca i vremena koje je do tada uložio u to preduzeće. Ništa više. Ne možeš ti retroaktivno da uvodiš zatvorske kazne. Ovo što se radi u Srbiji nisu radili ni nacisti jevrejima, jer jevreje su barem hapsili na osnovu nekakvih zakona, a u Srbiji završiš u zatvoru bez ikakvog razloga, optužnice i sudske presude, i što je najgore mogu da te drže tako koliko god hoće (dok ne prođu izbori)
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 08:59 - pre 151 meseci
U realnom životu se zna kako se zovu oni koji se ne pridržavaju dogovora.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 09:03 - pre 151 meseci
Citat:
stil: U realnom životu se zna kako se zovu oni koji se ne pridržavaju dogovora.

Kako?
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 09:04 - pre 151 meseci
Ne može država da reguliše (ne)pridržavanje roka plaćanja između dva privredna subjekta. Ukoliko je PDV plaćen to više nije briga države.
Generlano, sve što ne zavlači državi ruku u džep i nije njena primarna briga.
Ono što država ne radi, a morala bi, je kontrola uplaćivanja doprinosa (penzijsko, zdravstveno..) jer to direktno šteti državi i lišava je prihoda a sa druge strane tovari joj kao teret te radnike koji jedini nisu krivi. To se rešava unošenjem u zakon da su vlasnik i svi odgovorni radnici krivično odgovorni ukoliko se ne uplaćuju doprinosi - isto kao što je za PDV.
Save time... see it my way.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 09:16 - pre 151 meseci
Naravno da može i mora. Red mora da postoji. Jedan od glavih izgovora za ne podmirivanje obaveza prema državi je nemogućnost naplate potraživanja firme. Kako da uplatim doprinos kad mi ta i ta firma duguje toliko i toliko... to naravno važi i za dugovanja državnih firmi prema privatnim. Iz toga se mora izaći, kako, pa izgleda samo kaznama.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 10:39 - pre 151 meseci
Citat:
stil: Naravno da može i mora. Red mora da postoji. Jedan od glavih izgovora za ne podmirivanje obaveza prema državi je nemogućnost naplate potraživanja firme. Kako da uplatim doprinos kad mi ta i ta firma duguje toliko i toliko... to naravno važi i za dugovanja državnih firmi prema privatnim. Iz toga se mora izaći, kako, pa izgleda samo kaznama.

A da počnemo sa kažnjavanjem onih koji krše ugovore sa svojim mobilnim operaterima, jer su takvi slučajevi daleko najbrojniji? Malo u zatvor sa njima, pa sledeći put da razmisle šta potpisuju i da li će da ispoštuju ono na šta su se ugovorom i svojim potpisom obavezali... Šta misliš, da li je to ok?

 
0

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 10:56 - pre 151 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Najveću štetu i katastrofalne posledice mogu izazvati loši ekonomisti ili oni, koji po nacionalističkoj osnovi postavljaju pravila, donose odluke, Uredbe i Zakone.

Dodao bih jos i ideoliskoj osnovi.

Svaka revolucija ima svoje jastrebove. Oni su korisni tokom same revolucije ali kasnije su teski balast. Tako je bilo 44-45 pa sledecih 35 godina, ideologija je bila osnova. Tako je bilo 87-88 pa sledecih 12 godina, nacional-patriotska osnova. Isto tako je i sada, od 2000, i jos traje, na ideolosko-ekonomskoj osnovi. Nekima leze puske, jogurti, pistaljke i bageri, neko vise polaze u znanje i strucnost. Najgore kad ovi prvi nece da odstupe nakon svoje odigrane role i ustupe mesto drugima. To nas oduvek prati kao zla kob, svako zeli do maksimuma da kapitalizuje svoje boracke zasluge makar svi ostali pocrkali.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 11:00 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: A da počnemo sa kažnjavanjem onih koji krše ugovore sa svojim mobilnim operaterima, jer su takvi slučajevi daleko najbrojniji? Malo u zatvor sa njima, pa sledeći put da razmisle šta potpisuju i da li će da ispoštuju ono na šta su se ugovorom i svojim potpisom obavezali... Šta misliš, da li je to ok?


Opet ti su samo poledica neispunjavanja obaveza ugovora između kompanija. Ako građanin ne primi platu zbog toga što tvoja firma nije platila njegovoj firmi potraživanja kako će on da plati račun na vreme. Problem treba seći u korenu.
 
0

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 11:07 - pre 151 meseci
Dačić: U FBI nas dočekali na perfektnom srpskom

Tanjug | 01. 11. 2011. - 08:56h | Komentara: 100
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić razgovarao je s direktorom američkog Federalnog istražnog biroa (FBI) za Ilionois o saradnji u borbi protiv organizovanog kriminala i terorizma i tom prilikom je dogovoren nastavak zajedničkih obuka i instruktaže pripadnika srpskih bezbednosnih službi.


Dačić obećao državljanima Srbije u SAD da će dobijati lakše dokumenta
- Zanimljivo je reći da nas je na ulazu dočekala na perfektnom srpskom jeziku jedna pripadnica FBI-a - rekao je Dačić i naveo da su u toku sastanka dvojica od sedmorice prisutnih ljudi iz FBI-a Ilinoisa bili srpskog porekla.

Dačić je kazao i da je to dokaz da srpska dijaspora u Ilinoisu može da predstavlja jedan od izuzetno važnih mostova dalje saradnje i da pomogne uspostavljanje direktnije komunikacije FBI i drugih bezbednosnih službi u Ilinoisu sa srpskim bezbednosnim službama.

- Možemo da se trudimo da iskoristimo tu našu veliku prednost koju imamo, a to je veliki broj naših građana (u SAD) za uspostavljanje što direktnije komunikacije između FBI-a i drugih bezbednosnih struktura u Ilinoisu sa našim službama, naročito s policijom Beograda, jer su Beograd i Čikago bratimljeni gradovi - poručio je Dačić

On je juče, na prijemu u generalnom konzulatu Srbije u Čikagu, rekao da savezništvo i partnerski odnos između Srbije i SAD treba da se grade, svakako ne na štetu drugih naroda, ali uz uvažavanje legitimnih nacionalnih i državnih interesa Srbije.

On je obećao pripadnicima dijaspore svu moguću pomoć MUP-a pri dobijanju srpskih dokumenata, poput pasoša.

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...docekali-na-perfektnom-srpskom
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 11:12 - pre 151 meseci
I kakve to sad veze ima sa ovom temom ?
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 11:29 - pre 151 meseci
Citat:
stil: ..Ljudi se nisu pridržavali tog nekog roka od 60 dana i time pravili lančanu reakciju....

stil: ..Opet ti su samo poledica neispunjavanja obaveza ugovora između kompanija. Ako građanin ne primi platu zbog toga što tvoja firma nije platila njegovoj firmi potraživanja kako će on da plati račun na vreme. Problem treba seći u korenu.


Ljudi - mislis entiteti: miskovic, drzava, agencija za privatizaciju...

ili ljudi: miskovic, cvetkovic, cvetkovic...
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 11:44 - pre 151 meseci
Čitaj pažljivo.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 20:27 - pre 151 meseci
Citat:
stil: Opet ti su samo poledica neispunjavanja obaveza ugovora između kompanija. Ako građanin ne primi platu zbog toga što tvoja firma nije platila njegovoj firmi potraživanja kako će on da plati račun na vreme. Problem treba seći u korenu.

Samo mi kaži, da li si ti stvarno za to da se ljudi šalju u zatvor zbog kršenja ugovora?
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 21:23 - pre 151 meseci
Citat:
Širenje teme bi se (uslovno rečeno) odnosilo na Evropske geo-političke ineterese, koji tada još nisu bili ni u "prednacrtu".

Vrstan ekonomista, gosp. A. M. je odbio ponudu za Premijera HR, bavio se svojim biznisom a Austriji i nije nastavio nikakvu političku, niti nacionalističku karijeru.
Nije svojim HR nacionalnim poreklom naneo nikakvu štetu ni YU ni SR, naprotiv.

Najveću štetu i katastrofalne posledice mogu izazvati loši ekonomisti ili oni, koji po nacionalističkoj osnovi postavljaju pravila, donose odluke, Uredbe i Zakone.
Sećam se i "čuvenog" raskida ekonomskih veza sa SLO, koju je na 3. maj (neradni, praznični dan bio) saopštila u ime SSRNJ (Socijalistički Savez Radnog Naroda Jugoslavije) neka Srpkinja, Radmila.
Da li je to bilo korisno ili ne, osećamo i dan danas...sa mesta na kome JESMO.

Pozdrav


Mislio sam na sirenje teme o Anti Markovicu. Inace sam tog coveka licno poznavao, nije me zanimala politika tada (kao i sada ali tada apsolutno!) i "druzio" sam se na potpuno drugom nivou sa njim. U to vreme je postojalo u Srbiji dosta isto tako dobrih ali i boljih ekonomista koji su sve te "njegove" ideje neuspesno lansirali cak i godinama pre njega. Neuspesno jer nije imalo "politickog sluha" koji bi to dopustio. Najjaca "njegova" ideja koja je sprovedena u praksi je mogucnost da svako regularno kupi devize u banci, koliko god para imao. Tako je moj pokojni otac u sred Beograda za jednu mesecnu penziju kupio 2.200DEM, u banci na Banovom Brdu, bez ikakvog problema. Sta tu nije valjalo? Pa to sto je posle samo nekoliko meseci (ne secam se tacno, bilo je davno) "nestalo deviza" svuda u zemlji osim u Hrvatskoj! Ja to licno znam jer sam isao u Zagreb da kupim DEM jer u Beogradu i Sarajevu i Skoplju "nije imalo" pa sam morao da odem tamo. Tad sam ga i pitao (videli smo se kod njega kuci jer je poznanstvo bilo na privatnoj osnovi) zasto je to tako a odgovor je bio "pa do sada te politika nije zanimala, nemoj sad da pocinjes da se interesujes...". I nisam, pazario sam koliko sam hteo, nastavio za Minhen, kupio to sto mi je trebalo...

To je samo jedna "sitnica" od mnostva koje je taj "vrsni ekonomista" uradio. Ali, kao sto rekoh, ne zelim da sirim dalje pricu o njemu iako ima direktne veze sa "I onda se pitamo zasto je Srbija tu gde jeste...", znaci sa samim naslovom teme. Sve sto se danas dogadja u Srbiji je posledica desavanja u Jugoslaviji, direktna posledica! To sto imamo nesposobne politicare koji nisu u stanju da se otrgnu tereta proslosti - to je druga tema i druga prica.

Zaboravlja se da je svaki sadasnji zakon proizasao iz Kardeljevog poimanja Drzave, Drzavnog uredjenja, Drzavnje Ekonomije... ZUR - Zakon o Udruzenom Radu, koji je Kardeljevo zivotno delo (aminovano od druga Tita) je nesto sto je unistilo sve sto je postojalo do tada. Ali nije to problem, problem je to sto i dan danas osecamo posledice ZUR-a! Ali nema veze, idemo dalje... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 21:54 - pre 151 meseci
Citat:
Samo mi kaži, da li si ti stvarno za to da se ljudi šalju u zatvor zbog kršenja ugovora?

Ne, nego im treba uruciti plaketu...

Treba po kratkom postupku odrediti da plate sve sto je predvidjeno ugovorom + kamatu koja bi isla na osnovni kapital koji im je tada prodat bud zasto po dumping cenama (a s' idejom da ce oni da investiraju i dignu proizvodnju sa nule). Ako nemaju to da plate, plenidba celokupne imovine, naplata duga, a ostatak duga se deli sa 2000 dindzi, i dobija broj koliko dana treba u zatvoru da provedu...
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 21:59 - pre 151 meseci
Ventura je nedavno izjavio na jednoj drugoj temi:
Citat:
Roberte, svi mi znamo šta se radi, da je lopovluk deo svakodnevnice, da je većina stvari po tim pijacama kradena i da ljudi koji tamo kupuju to uglavnom i znaju... Sve je to ok, i sigurno se neće promeniti u skorije vreme, ali ne mora da baš javno podržavamo te stvari i pravimo se da su simpatične.. Onaj kome je iz garaže nestao komplet alata i bušilice sa tih fotki sigurno neće gledati na ovo kao na nešto simpatično..


 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39549 | Odgovora: 228 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.