Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk

elitemadzone.org :: MadZone :: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20489 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 12:22 - pre 148 meseci
Citat:
z21: ...Netacno. Ima mnogo toga novog. Recimo internet kao trenutno jedno od najvecih dostignuca covecanstva. Ono da informacija moze proputovati sa jednog kraja planeta na drugi za 100 milisekundi . To se ne moze porediti sa bubnjevima.

Samo ovo da prokomentarisem. Kao sto sam naglasio boldovanjem, samo trenutno je jedno od najvecih dostignuca. I to samo u okviru prenosa informacija. Ali ako se poredi, ti je isto toliko znacajno kao i "izmisljotina" zvana telefon u odnosu na kurirske sluzbe koje su konjima donosile vesti i nove informacije. Cak je neuporedivo znacajnije otkrice telefona kad se pomisli da pre njega vest na relaciji od, na primer, 100 kilometara bez telefona podrazumeva ceo dan a sa telefonom istog trenutka! Pardon, sve vreme mislim na telefraf a pisem telefon ali me sada mrzi da ispravljam! Kad se u tom svetlu sada uporedi sta se dobilo - dobijamo cinjenicu da je ipak Internet manje dostignuce jer smo u vreme nastajanja Internet-a vec imali cak i sliku koja se trenutno prenosi sirom sveta, da ne pominjem telefon. O ratovima se nekada pricalo sa zakasnjenjem od po cak i nekoliko godina, vladara su znali po imenu ali nikada nisu bili sigurni da li je ziv a ne malo puta se desilo da se generacije smenjuju ne znajuci kako im vladar izgleda! Pa sad, ispada da je u stvari Internet manje revolucionarna stvar nego telegraf/telefon - sto i jeste tako, samo treba sagledati malo vise informacija i proces zakljucivanja je neminovno na strani neceg drugog a ne Internet-a.

I tako, samo osvrt na to da li je sve stalno isto ili nije. Mislim da jeste isto, odnosno, sve se ponavlja u nekom globalnom smislu napretka, princip je isti ali i nemoguce je da ne bude isti!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 12:35 - pre 148 meseci
Dobro, sa internetom porediš druge načine prenosa informacija, a sa čime bi uporedio računar kao spravu koja je u stanju da radi po bilo kom algoritmu? Sa čime bi uporedio laser ili frižider u vreme kada ljudi nisu mogli leti da proizvedu led od vode? Sa čime bi uporedio fotografiju?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 12:54 - pre 148 meseci
Što se teme tiče, sumnjam da se samo jedna grupa 'akera oglašava kao grupa "anonimus".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 13:07 - pre 148 meseci
Citat:
Nedeljko: Dobro, sa internetom porediš druge načine prenosa informacija, a sa čime bi uporedio računar kao spravu koja je u stanju da radi po bilo kom algoritmu? Sa čime bi uporedio laser ili frižider u vreme kada ljudi nisu mogli leti da proizvedu led od vode? Sa čime bi uporedio fotografiju?

U principu sa svim sto je prethodilo, ma sta da je u pitanju. Prvo se pocelo obicnim racunanjem na prste, malo je davno bilo pa se ne secam tacno da li je pre toga bilo nesto sa kamenčićima ili slicno, pa se preslo na neki vrstu racunjalke da bi mnogo kasnije neko skontao da se elektrika moze koristiti za mnoge stvari a ne samo za osvetljenje. Mislim, sve je podlozno poredjenju po pitanju vremeske distance napretka civilizacije. Covek je pomenuo Internet kao najvece dostignuce a ja se samo osvrnuo da, sto se tice informacija, mislim da je veci pomak i znacajnije bilo pojavljivanje telegrafa jer u tom trenutku skracuje rveme nezamislivo u odnosu na doba kad Internet prakticno nista ne skracuje ali i samo enormno povecava raznolikost upotrebe informacije kao takve!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 16:14 - pre 148 meseci
Internet skraćuje nešto veoma bitno, nešto što nikada nije postojalo u istoriji. A to je broj posrednika između neke vesti ili mišljenja i bilo kog drugog čoveka na planeti sa pristupom internetu na nulu. Što znači da se takve informacije mogu prenositi bez ikakve dodatne "obrade" od strane posrednika (novinske agencije na primer). Takođe, naravno omogućava direktnu komunikaciju velikog broja ljudi u isto vreme, bez obzira da li se lično znaju ili ne. Da li je recimo komunikacija kakva je na forumima bila moguća telefonom ili telegrafom?

 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 19:36 - pre 148 meseci
^ Isto tako omogucuje trenutno sirenje lazi, dezinformacija, deluzija, budalastina, izmisljotina, manipulacija i svega ostalog, posto kad ti neko nesto posalje sa drugog kraja svijeta - nemas nacina da provjeris da li je to istinito, ni da li je taj ko ti je to poslao bas onaj za koga se predstavlja. Ako tebi npr. omrazena CIA posalje neku informaciju predstavljajuci se kao naivni zatucani seljak koji se tu "slucajno zatekao sa mobilnim telefonom pa nesto snimio" nemas izbora nego samo da vjerujes ili ne vjerujes, a da znas ili ne znas je nesto sasvim drugo.
I onda ako se ista vijest pojavi podrzana od jos 10, 20, 50, 1000... takvih CIA-seljaka - mozes da manipulises budalastom svjetinom kako god hoces i kako se nikad ranije u istoriji prije interneta nije moglo.

Pfff, sve ima i drugu stranu medalje, pa tako i internet. Evo pogledaj primjer kakve informacije covjek moze dobiti na internetu, pa i povjerovati u njih:

Citat:

Citat:
Zvezdane kapije?

Prirodan fenomen koji se nalazi na desetinama različitih lokacija na planeti Zemlji.
Citat:
Zemljani iz prošlosti pobegli u neku drugu bolju stvarnost?

Pogledaj gornje intervjue prvo ako želiš. Biće jasnije mnogo.
Citat:
Zemljani iz budućnosti koji dolaze da pomognu?

Da. Da pomognu i sebi i nama. Prema Dan-ovom svedočenju ET pate od genetske degradacije koja se manifestuje polineuropatijom, problemima u regulaciji telesne toplote. Njihova rasa izumire. Treba im genetic boost. Nama treba da izbegnemo katastrofu koja je njih zadesila.
Citat:
Vanzemaljci koji nas koriste za svoje ciljeve?

Ništa čudno, i oni imaju svoje motive. Svakom je bitan sopstveni interes.

Sticajem okolnosti, ovo je tvoj tekst sa komsijske teme, pa bolje ilustruje sta hocu da kazem nego da sam odabrao neki drugi.

Znaci, u istom momentu imamo vanzemaljce koji nas iskoristavaju, zemljane koji nas posjecuju iz buducnosti da bi rjesili neke svoje probleme, zvjezdane kapije svuda po planeti... i ti smatras da je u tim datim okolnostima od izuzetnog znacaja sto ce neko da smandralja Facebook na par sati?!
Eto, do cega moze da dovede internet....
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 19:37 - pre 148 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Internet skraćuje nešto veoma bitno, nešto što nikada nije postojalo u istoriji. A to je broj posrednika između neke vesti ili mišljenja i bilo kog drugog čoveka na planeti sa pristupom internetu na nulu. Što znači da se takve informacije mogu prenositi bez ikakve dodatne "obrade" od strane posrednika (novinske agencije na primer). Takođe, naravno omogućava direktnu komunikaciju velikog broja ljudi u isto vreme, bez obzira da li se lično znaju ili ne. Da li je recimo komunikacija kakva je na forumima bila moguća telefonom ili telegrafom?

Boldovano - ovo je dosta tacno jer se konferencijske telefonske veze koje su bile prisutne pre Interneta ne mogu uzeti u obzir zbog ogranicenja koje to podrazumeva. Ali ono prvo nije bas tako. Telefon je najdirektnija komunikacija i dan danas i to sa potencijalno najmanjom merom kontrole, zvanicno! Dakle, zvanicno niko ne sme da prisluskuje niciji razgovor i to je obuhvaceno zakonom u svim zemljama sveta. Internet kao pojam tek pocinje da se "ozakonjuje" po raznim pitanjima pa tako i po ovom. Ja sam, inace, protiv "ozakonjivanja" Internet-a jer mislim da se time dosta gubi pocetna zamisao koja je fenomenalna, da ne ulazim u to jer je suvise obimno. Sto se tice "obrade" od strane posrednika nije mi bas jasno na sta mislis? Informacija kao takva nikada do sada nije bila toliko izlozena manipulaciji koju joj sada pruza Internet. Expanzija laznih informacija je pocela omasovljivanjem Interneta i sada je na vrlo visokom nivou, kao nikada dosada! Kao sto svako moze da se registruje na forumu i da izjavljuje svakakve gluposti bez ikakvih posledica tako se Internet koristi i za mnogo ozbiljnije stvari a na potpuno isti nacin tretirajuci anonimnost kao pozeljnu ali i kao dobru osnovu za sve zakulisne radnje koje nekome mogu pasti na pamet! To nikada nije moglo, prakticno je do pojave Interneta bilo nemoguce manipulisati informacijom na nacin koji je sada dostupan svakome ko poseduje Internet konekciju. Pre Internet-a su novinari bili skoro jedini koji su javno predocavali informacije ali i bili odgovorni za tacnost i istinitost onoga sto prezentuju. Sada se cak i velike drzavne institucije igraju sa mogucnostima koje nudi Internet i to bez ikakvih posledica, koristeci ga po potrebi. Kad im odgovara - pozivaju se na to da je nesto objavljeno na nekom sajtu. Kada im ne odgovara pozivaju se na to da ta ista informacija nije validna jer se nalazi na Internet sajtu a to nije zvanicno (zvanicno je samo ono sto je ozvaniceno kroz zakone donesene na zakonit nacin...)!!! To ranije nije moglo, novinari su expresno odgovarali za to sto su rekli i snosili posledice za to! Sada je, zahvaljujuci Internet-u sve drugacije, sada se u stvari multiplicirao posrednicki faktor do neslucenih razmera i ne vidi mu se kraj! :) Ako si na to mislio, ako nisi, promasio sam ali nije bitno jer je sve istina. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 22:45 - pre 148 meseci
Citat:
Dakle, zvanicno niko ne sme da prisluskuje niciji razgovor i to je obuhvaceno zakonom u svim zemljama sveta.


U zakonu tako piše to je tačno. U praksi se to naravno nikad nije poštovalo ni u jednom režimu, bilo da je on tzv. demokratski ili ne. Tajne službe su oduvek prisluškivale kada i koga su htele bez poštovanja ikakve zakonske regulative (osim verovatno neke svoje sopstvene, unutrašnje). Daleko od toga da telefonska linija ima najmanju kontrolu, upravo suprotno, ništa lakše za javnu i tajnu policiju nego da nekome prisluškuju telefon.
Mogu da biraju da li će da postave prisluškivač ili da nateraju telefonsku kompaniju da im omogući pristup. Tu se na stil ne obraća pažnja :)

Citat:
Sto se tice "obrade" od strane posrednika nije mi bas jasno na sta mislis?


Mislim upravo na efekat gluvih telefona :) Na distorziju informacije koja se javlja kada se ona prenosi od usta do usta. Sistemi verovanja i razni motivi individue manje ili više menjaju originalnu informaciju kada je prenose. Posle nekoliko takvih koraka početan informacija može da bude toliko iskrivljena da uopšte i ne liči na onu početnu. Dovoljne su i sasvim male promene, recimo upotreba sinonima, pa da se izgubi originalni smisao.

Citat:
Expanzija laznih informacija je pocela omasovljivanjem Interneta i sada je na vrlo visokom nivou, kao nikada dosada!


Oduvek je bilo tako. Rimske aristokratske porodice su bili pravi umetnici kada su spletke i intrige bile u pitanju, a što je uključivalo naravno i mnogo lažnih informacija plasiranih neprijatelju tj. konkurenciji. Da ne pričamo o hladnom ratu i dva svetska rata, raznim komunističkim, demokratskim i ostalim režimima. Međutim, interesantna je izjava Zbigniew-a Brzezinskog da je danas lakše ubiti milion ljudi nego kontrolisati milion ljudi.



Što bi značilo da sve te dezinformacije funkcionišu slabije nego u prošlosti.

Citat:
Kao sto svako moze da se registruje na forumu i da izjavljuje svakakve gluposti bez ikakvih posledica tako se Internet koristi i za mnogo ozbiljnije stvari a na potpuno isti nacin tretirajuci anonimnost kao pozeljnu ali i kao dobru osnovu za sve zakulisne radnje koje nekome mogu pasti na pamet!


Zato je pitanje edukacije, prave edukacije koja uključuje kritičko razmišljanje od najveće dugoročne važnosti da bi moglo izaći na kraj sa tom gomilom informacija-dezinformacija.


Citat:
To ranije nije moglo, novinari su expresno odgovarali za to sto su rekli i snosili posledice za to!


Rekao bih da su snosili posledice samo ako su pisali protiv vladajućeg režima. A da ako su pisali u korist režima i nije bilo toliko važno da li je baš sve istinito. Ali u principu si u pravu, novinarska profesija je vremenom degradirala i svaki dan je na nekom novom istorijskom minimumu kredibiliteta.



Ovaj Odin je čudo. Ne može bez mene nikako :) Nisam siguran šta ti ustvari hoćeš ali samo da te obavestim da sam u srećnoj vezi i to što me pratiš svuda po forumu mi se čini nekako sumnjivim ponašanjem :) Šta kaže tvoja žena na sve to? Jel i njoj posvećuješ bar isto toliko pažnje ?

Ozbiljno?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk12.02.2012. u 23:30 - pre 148 meseci
Evo samo da stavimo ponesto u kontekst:

Citat:
Ankalagon the Black: Zato je pitanje edukacije, prave edukacije koja uključuje kritičko razmišljanje od najveće dugoročne važnosti da bi moglo izaći na kraj sa tom gomilom informacija-dezinformacija.


Citat:
Citat:
Zvezdane kapije?
Prirodan fenomen koji se nalazi na desetinama različitih lokacija na planeti Zemlji.
Citat:
Zemljani iz prošlosti pobegli u neku drugu bolju stvarnost?
Pogledaj gornje intervjue prvo ako želiš. Biće jasnije mnogo.
Citat:
Zemljani iz budućnosti koji dolaze da pomognu?
Da. Da pomognu i sebi i nama. Prema Dan-ovom svedočenju ET pate od genetske degradacije koja se manifestuje polineuropatijom, problemima u regulaciji telesne toplote. Njihova rasa izumire. Treba im genetic boost. Nama treba da izbegnemo katastrofu koja je njih zadesila.
Citat:
Vanzemaljci koji nas koriste za svoje ciljeve?
Ništa čudno, i oni imaju svoje motive. Svakom je bitan sopstveni interes.


Iz gore prilozenog vidimo bas da ti odlicno izlazis na kraj sa tom "gomilom informacija-dezinformacija", pa si najpozvaniji da druge o tome poducavas :)

Elem,
Citat:
Ankalagon the Black: Nisam siguran šta ti ustvari hoćeš

Vec sam ti jednom rekao, ali nikako da upamtis. Ti mene uopste ne interesujes. Ja samo reagujem na ono sto se ovdje pise i prezentuje, a to i jeste smisao foruma, a ti valjda i pises na forumu da bi cuo sta drugi o tome misle, inace da nije tako ti bi pisao na blogu, zar ne?
Imam potrebu da se suprostavim glupostima ili onome sto smatram da su gluposti.
Sticajem okolnosti ono sto ti pises spada najvecim djelom u te dvije kategorije, i to je sve sto ja imam sa tobom. Da to pise neko drugi, ili cak grupa ljudi - isto bih reagovao, nema to nikakve veze sa tobom i nema potrebe da se samozavaravas nekom mislju da ja uopste hajem za tebe iz bilo kog razloga.
Ostavi me na miru da komentarisem tekstove, a ti komentarisi ono sto ja pisem - nema nikakve potrebe da se bavis mnome ili mojom zenom na nivou isfrustriranog pubertetlije.

Drzi se ti zvjezdanih kapija i Zemljana koji dolaze iz buducnosti da nam pomognu.
Da nesto nije u redu sa Facebookom, neko iz buducnosti bi vec dosao i to popravio jer oni vec znaju sta ce se nama desavati ili poci naopako prekosutra, znaci nepotrebno je da se mi zamlacujemo time. Sjedi i uzivaj i cekaj da ti neko iz buducnosti popravi zivot :)
 
+2

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk13.02.2012. u 00:06 - pre 148 meseci
A, osetljiva tema znači :) Vidim, tu se pojavljuje veoma blisko i reč frustracija što opet mnogo toga objašnjava i otkriva :p Ko razume, shvatiće.
 
+1

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk13.02.2012. u 00:14 - pre 148 meseci
Odin je onaj lizardmen
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk13.02.2012. u 00:31 - pre 148 meseci
Citat:
Ankalagon the Black:  Ko razume, shvatiće.

Ah, cuvena postapalica koja se dodaje na kraju glupe izjave iz koje nema sta da se shvati kako bi tvorac iste ispao manje glup nego sto jeste.
 
+3

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk13.02.2012. u 07:45 - pre 148 meseci
@Ankalagnon

Promeni nadimak i nemoj više da pričaš o vanzemaljcima. Ako to ne uradiš Odin će svaku temu u kojoj ti učestvuješ da skrene ka svojoj omiljenoj priči. Ja vas obojicu pamtim kao ljude koji raspravljaju o Reptilijancima, ali ovo što si pisao ovde nema veze sa tim.

[Ovu poruku je menjao Lazar-I dana 13.02.2012. u 09:05 GMT+1]
 
0

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk13.02.2012. u 09:34 - pre 148 meseci
Hvala na savetu, ali:

Ja već ne pričam o vanzemaljcima prilično dugo, osim ako me neko nešto direktno ne upita. Ovaj Odin to teško izgleda može da podnese :P

Citat:
Ako to ne uradiš Odin će svaku temu u kojoj ti učestvuješ da skrene ka svojoj omiljenoj priči.


Eh, pa ne mogu ja da bežim i da se sklanjam od svake budale koja misli da može da ide protiv mene. Uostalom, ti si lepo video šta on radi a takođe to isto vidi i većina drugih ljudi. Možda će nekada dobiti neku opomenu od administratora za to što radi, a možda i neće. To je već politika foruma. Ja u svakom slučaju neću da se krijem od bilo koga.

Citat:
Ja vas obojicu pamtim kao ljude koji raspravljaju o Reptilijancima, ali ovo što si pisao ovde nema veze sa tim.


Ok, ovde ima jedna stvar koja mi jeste važna. Ako se sećaš one garganautske teme na UMZ, tamo nećeš naći ni jednu jedinu rečenicu u kojoj ja kažem išta, ili ti, bilo šta o Reptilijancima. Jesam postavljao neke intervjue u kojima neko nešto priča o njima, ali ja lično nisam nikada tvrdio da su oni stvarni uopšte a kamoli raspravljao nešto o njima. Sa druge strane milion puta sam ponovio značaj visokoprofilnih svedoka iz vojske i administracije raznih država, ali o tome niko nije hteo da priča. Reptilijanci su poštapalica koju Odin i još par njih koristi da bi izgledalo kao da se tu pričalo samo o Reptilijancima i ničemu drugom. Da postoje dobri argumenti za bilo koju drugu podoblast ufologije, takva poštapalica im ne bi bila ni potrebna.

Pa nema veze sa tim ovo što ovde pišem. Nisam jednodimenziona ličnost pa da umem da govorim o samo jednoj temi. Ali eto, imam ovog Odina kao grupi devojku da me prati po temama :D Al, neće dobiti previše pažnje ;)
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk13.02.2012. u 12:53 - pre 148 meseci
^ Dobro ajde, pusti suplju pricu, nego reci'der nam gdje su te zvjezdane kapije na Zemlji, ja bi' otisao da vidim i da probam ako moze. Kad odem kod vanzemaljaca donjecu neko sokocalo kojim cemo standrljati Facebook dok si reko Reptilijanac, i to ne na par sati nego ima da ga zaglavimo na mjesec dana minimum.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk13.02.2012. u 16:02 - pre 148 meseci
Previse je gledao serijal Stargate...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

z21

Član broj: 298265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk14.02.2012. u 09:22 - pre 148 meseci
Rasprava na ovoj temi me je podstakla na razmisljanje, i previse bi bilo siriti temu, nekom drugom prilikom (mislim na drustvene probleme i internet, ne lizardmene ili sta vec). U svakoj slucaju uvek je lepo diskutovati sa inteligentnim ljudima koji imaju volje da misle. :)

Napad na facebook je vid protesta koje organizatori nisu znali kako drugacije da izraze, predpostavljam da su motivi to sto facebook tretira korisnike kao robu, ne stiti im dovoljno privatnost, prisvaja sve sto se deli kao svoje vlasnistvo. Neki ce se sloziti da je to jedan vid nepravde. Dok drugi ce misliti ne to je tako dobro, to je biznis, samo profit je vazan, ljudi su zubcanici u masineriji, ako se vecina korisnika ne buni, zasto da ne nastavimo tako da ih eksploatisemo.

I oni koji stoje iza drugih napada na vladajuce strukture nisu preokupirani dzastinom bajberom, hausom, golom egzistencijom ili akumulacijom kapitala. Oni se protive tome da se trenutni problemi u drustvu kao sto su izmedju ostalog i autorska prava resavaju spijuniranjem pojedinaca i drugim vidovima polaganog uvodjenja diktature.
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk14.02.2012. u 11:53 - pre 148 meseci
Citat:
z21: predpostavljam da su motivi to sto facebook tretira korisnike kao robu, ne stiti im dovoljno privatnost, prisvaja sve sto se deli kao svoje vlasnistvo. Neki ce se sloziti da je to jedan vid nepravde.

Ljudi sami izlazu svoj privatni zivot svima na netu. Slikaju svaki minut svog zivota i redovno pisu kad su gdje prdnuli, gdje su bili, sta su jeli, sta su slusali... Povazdan jedni drugima nesto komentarisu, lajkuku i gledaju u tanjir. Imaju po iljade prijatelja od kojih 90% ne poznaju i sve im to serviraju na tanjir.
Davaju pare da bi hranili virtuelne ribice i uzgajali virtuelnu prasad i papriku. Ako im se ista desi sto bi mogli da iskoriste kao da izgleda da furaju full-zivot odma to iskoriste i kace na facebook kako bi im drugi zavidili i njima se divili. I tako povazdan, danima, mjesecima, godinama...

I neko ih tretira "kao robu" ?!
WTF!

Prije ce biti da je ovaj slucaj:
 
+2

z21

Član broj: 298265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 10:46 - pre 148 meseci
To da postoje korisnici interneta koji se neodgovorno ponasaju stoji. Svaki put kad idem da "popravim" racunar prijateljima koji nisu vicni u radu sa njime, svaki put me iznenade vecim glupostima koje su radili. :)

Citat:
Odin D.:I neko ih tretira "kao robu" ?!
WTF!


Pa ekvivalent facebook-u bi bio trgovacki putnik koji ti dolazi na vrata, pretura ti po sms porukama, posti, starim albumima sa fotografijama, ispituje te gde si bio i sta si radio, sa kim se druziz itd. samo da bi ti na osnovu toga nudio neki katalog sa reklamama. To je prodaja tvojih licnih informacija. To radi i google manje vise ali ne toliko ekstremno. Mislim da sam negde procitao, nemojte me drzati za rec, da kada je facebook izasao na berzu, bio je registrovan kao drustvo koje se bavi trgovinom ili nesto slicno. Odatle sam upotrebio taj izraz "kao robu".

I tako ti ces mozda nekad da nasednes na neku dobru reklamu, specijalno dizajniranu da koristi tvoje slabosti i mane. Na primer nudice se svakava sredstva za mrsavljenje gojaznim ljudima koja u mnogo slucajeva nisu efikasna (cak ce i platiti Cak Norisa da reklamira). Zeleces nesto da kupis zarko za sta mozda i nemas para, uzeces kredit, kupices to iako mozda realno nisi ni imao potrebe za time, zelja ti je vestacki usadjena bombardovanjem informacijama iz drustva i sa reklama. Krediti ce se gomilati, polako ces postajati rob koji radi da otplati kamatu. Naravno sve zavisi od coveka do coveka koliko je jak da se odupre tim uticajima. Tako slicno funkcionise i sa drzavama. Ali zagazio sam vec u neku drugu pricu.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 11:28 - pre 148 meseci
Citat:
z21: Pa ekvivalent facebook-u bi bio trgovacki putnik koji ti dolazi na vrata, pretura ti po sms porukama, posti, starim albumima sa fotografijama, ispituje te gde si bio i sta si radio, sa kim se druziz itd.

Jok. Upravo je obrnuto. Ljudi trce za facebookom i sami poturaju svoje fotografije, pisu gdje su bili, sta su radili, gdje su prdnuli, sta su kupili, sta oce da kupe i kace predmete svojih zelja u vidu slika, spotova, linkova kome god stignu.

Ljudi nasjedaju na sta god stignu - dokle treba ici ogranicavanje ljudskih sloboda da bi se pojedinci spasavali od svoje gluposti? Treba li svi da trpe zato sto su neki skloni "nasjedanju" i glupi u svom ponasanju? Treba li zabraniti reklamiranje zato sto neki ne mogu da razluce sta im treba u zivotu, a sta ne? Treba li uvesti nekog "velikog brata" da kontrolise sve zato sto neki ne znaju, nece ili ne mogu da se kontrolisu?!

To svaljivanje odgovornosti/krivice sa debilnih organizama na okolinu koja ih "ne sprecava da se ponasaju debilno" je zaumlje par excellence: ajmo praviti svijet da je prilagodjen debilima, organizmima koji ne razmisljaju, koji ne mogu da se kontrolisu, koji ne znaju sta im treba, a sta ne i koji su pohotljivi na "prizemne" marketinske trikove i ostale zaejbancije.
Ne postoji zastita od gluposti. Ne postoji idiot-proof sistem. Ti ogranici budali reklame na Facebooku, ali ce mu svejedno neko na stocnoj pijaci uvaliti balzam od kravlje balege za bolji rast kose, protiv isijasa i mucanja. Sta je onda sledeci korak - ukinuti stocne pijace?
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20489 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.