Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk

elitemadzone.org :: MadZone :: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20433 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 11:55 - pre 148 meseci
Citat:
Odin D.: Jok. Upravo je obrnuto. Ljudi trce za facebookom i sami poturaju svoje fotografije, pisu gdje su bili, sta su radili, gdje su prdnuli, sta su kupili, sta oce da kupe i kace predmete svojih zelja u vidu slika, spotova, linkova kome god stignu.

Ljudi nasjedaju na sta god stignu - dokle treba ici ogranicavanje ljudskih sloboda da bi se pojedinci spasavali od svoje gluposti? Treba li svi da trpe zato sto su neki skloni "nasjedanju" i glupi u svom ponasanju? Treba li zabraniti reklamiranje zato sto neki ne mogu da razluce sta im treba u zivotu, a sta ne? Treba li uvesti nekog "velikog brata" da kontrolise sve zato sto neki ne znaju, nece ili ne mogu da se kontrolisu?!

To svaljivanje odgovornosti/krivice sa debilnih organizama na okolinu koja ih "ne sprecava da se ponasaju debilno" je zaumlje par excellence: ajmo praviti svijet da je prilagodjen debilima, organizmima koji ne razmisljaju, koji ne mogu da se kontrolisu, koji ne znaju sta im treba, a sta ne i koji su pohotljivi na "prizemne" marketinske trikove i ostale zaejbancije.
Ne postoji zastita od gluposti. Ne postoji idiot-proof sistem. Ti ogranici budali reklame na Facebooku, ali ce mu svejedno neko na stocnoj pijaci uvaliti balzam od kravlje balege za bolji rast kose, protiv isijasa i mucanja. Sta je onda sledeci korak - ukinuti stocne pijace?

To je upravo ono sto ja stalno pricam, ne samo na forumu! I onda se nadju neki koji traze anonimnos, privatnost, zastitu, zale se, kukaju... a u stvari su sami i iskljucivo sami sebi doneli sve na sta se zale! A jagore od svega je sto ti anonimusi i ostala bratija koja rusi FB ima potpuno poremecenu percepciju i kao i svi ostali se ponasaju a hoce da ruse nesto cemu su sami krivi. :) Pa u najmanju ruku smesno. I onda ce neki reci "odlicno, malo po malo pa se tako menja svest..."! Ma nista se ne menja, narocito svest onih koji jedva cekaju da dodju kuci i okace nove slike i napisu sta su i kada radili?! :) Nalveca je tragedija kad neko "lazira FB stranicu"! Vidim da postoji cak i tema gde je to nekome problem i trazi pomoc na ovom forumu! :) Ali, zabavi nikad kraja. Dok je FB problema bice i nama relaksacije kol'ko 'oces...


Pozdrav!

EDIT
Da dodam... Bas me zanimaju komentari na ovaj post, zivo me zanima ko i kako ce naci mane ovoga sto je napisano, mislim na citiranu poruku!!! :)
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 12:25 - pre 148 meseci
Ispisana je treća stranica samo o tome što je neko izajavio da će srušiti Fejsbuk. Koliko bi stranica bilo ispisano samo ovde da je stvarno srušen? Vi koji osporavate bilo kakav efekat te akcije negirate sami sebe time što pišete o tome. Ako ni na koga drugoga Anonimusi su uticali na vas (u stvari nas). Odoh da ugasim FB nalog, hvala Anonimusima i svima sa ove teme.
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 12:36 - pre 148 meseci
Citat:
Lazar-I: Odoh da ugasim FB nalog, hvala Anonimusima i svima sa ove teme.

E bas si ti dobar ucenik. Jos samo da neko najavi miniranje banaka i rts-a, pa da ides da ugasis racun u banci, kredite i platne kartice, te da prestanes dangubiti ispred tv-a. Nadam se i da ce neko dignuti nekoliko svjetskih stadiona u vazduh i da ce se zabraniti fudbal kako bi se ljudi odvikli od kladjenja po kladionicama.
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 12:47 - pre 148 meseci
Ti si izgleda više za opciju dangubljenja ispred monitora?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 15:43 - pre 148 meseci
^^ Eto vidis kako vec znas. Zato treba ograniciti sta se moze postavljati na internetu, da to ne bi "izazivalo" ljude da dangube ispred monitora, pa eventualno vremenom ukinuti i internet. Taj internet navodi ljudi na svakakve neke gluposti: razbacuju vreme, kupuju gluposti na ebay-u i amazonu, hejtuju, lajkuju, ne idu na spavanje na vreme i onda sutra bauljaju pospani po poslu... ma taj internet je zlo jedno...
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 15:54 - pre 148 meseci
Dodaj na listu i to da neki pokušavaju da sruše Fejsbuk jer im se ne sviđaju oni sa liste iznad. Zašto ti hoćeš njima da kvariš zabavu, a ovi prvi ti ne smetaju? Buniš se kao Kalimero, nepravda Anonimusi hoće da sruše FB! Pa i kad bi srušili to bi bilo samo privremeno, a ti bi i dalje imao MZ.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 16:03 - pre 148 meseci
^ Ako ti cekas da te anonimusi spasu od budalastina kojima se bavis u zivotu - onda ne vjerujem da ja i ti imamo o mnogo cemu zajednickom da pricamo.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 16:13 - pre 148 meseci
Anonimusi se bave sličnim poslom kao ti, u više navrata si rekao da ti ovde prosvećuješ ljude. Između vas postoji samo jedna mala razlika, oni dopiru do mnogo većeg broja ljudi. Poruke su im mnogo kraće od tvojih i ne filozofiraju u prazno. Ti raspravljaš o njima, a ne oni o tebi.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 16:38 - pre 148 meseci
^ Ja radim ono sto govorim, a oni ce da zavrse suprotno od onoga sto rade - tako da oni cak ni ne filozofiraju nego jedu gouna.
Svaki taj haker - ako ista zna o tome cimi se u balavom uzrastu bavi - na kraju zavrsi u nekoj banci ili drzavnoj sluzbi da unapredjuje sisteme zastite protiv kojih se "citav zivot borio", tj. dok mu je mama namjestala krevet, a tata davao dzeparac za diskoteku. Kad taj period zivota prodje i redovan dzeparac presusi, onda se javi onom secerku sa facebooka ili googlu da programira stvari za sisanje ovaca protiv kojih je nekad pjenio dok nije imao pojma o zivotu. A ti drzi njegov poster iznad kreveta i mastaj kako te "oslobadja" svojim "porukama" i "akcijama".
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 16:51 - pre 148 meseci
Oni će nekad barem prestati da jedu to što ti kažeš da već jedu. Dok ne prestanu, to što rade rade mnogo bolje od tebe. Možeš samo da im zavidiš!

Citat:
Ja radim ono sto govorim


Je l' to ovo?

Citat:
Odin D.: razbacuju vreme, kupuju gluposti na ebay-u i amazonu, hejtuju, lajkuju, ne idu na spavanje na vreme i onda sutra bauljaju pospani po poslu... ma taj internet je zlo jedno...


Što se tiče postera moj ti je savet: Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 17:04 - pre 148 meseci
Citat:
Lazar-I: to što rade rade mnogo bolje od tebe

Svako ko se time bavi radi to bolje od mene - jer ja to uopste i ne radim.
Ja ne unistavam stvari koje neko drugi pravi i na tome ne bih nikome zavidio nego bih se stidio.
Da se imaju cime ponositi - ne bi bili anonimusi nego narodni heroji.
A ako ti nekom zavidis na takvim rabotama, pa sta reci - eto ti idi kradi, razbijaj, pali i unistavaj produkte tudjeg rada ako te to uveseljava i mislis da je to cool.

Citat:
Lazar-I: Što se tiče postera moj ti je savet: Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.

To, pretpostavljam ne vazi za postere popova i postere u vidu ikona?
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 17:13 - pre 148 meseci
Citat:
Odin D. Ja ne unistavam stvari koje neko drugi pravi i na tome ne bih nikome zavidio nego bih se stidio.


Ne uništavaš jer ne možeš, ali zato vrlo rado podržavaš kad drugi uništavaju. Čija je beše ono izjava "jači tlači", na svakoj temi gde se govori o nasilnom uvođenju demokratije?U redu je uništavati mostove, zgrade, ljude, ali ako neko slučajno pipne Fejsbuk, pa to je onda za tebe vandalizam. Smešno!

Citat:
Odin D. To, pretpostavljam ne vazi za postere popova i postere u vidu ikona?


Ne znam na osnovu čega to pretpostavljaš, uglavnom, još jednom se ne slažem sa tobom.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 17:24 - pre 148 meseci
Citat:
Lazar-I: Ne uništavaš jer ne možeš,

Ti prelazis u zonu lupetanja, blefiranja, izmisljanja, klevetanja... vadjenja iz konteksta i tome pripadajuceg podmetanja, a istovremeno izlazis iz zone mog interesovanja.
Bye, bye igumane.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 17:51 - pre 148 meseci
Da ja ne izmišljam trebalo bi da mogu da potvrde oni koji su čitali tvoje poruke.

Ima i drugih izjava, ali ovo je ono što sam na brzinu uspeo da nađem:

Citat:
Odin D. Jedini razlog tome nepadanju je taj sto nisu u poziciji da ih bacaju. Inace bi bacali da mogu. Al' ne mogu.
Isto kao sto i je jedini razlog sto su Srbi "miroljubivi i bez pretenzija na okolnu teritoriju" taj sto trenutno nisu u poziciji da mogu pretendovati na bilo sta i da imaju interesne sfere bilo gdje van svoje prcije.
A u toj poziciji rade sto i svi drugi kad su u toj poziciji - uzmu da cmizdre: "Da ja imam buzdovan ja ne bi njime nikog tuko' i ne bi se niskim svadjo'..."
Jes, krivac ne bi. Nabavio bi ga sigurno da ceses ledja sa njim.

Tako ti je to, i to je jedini pravi razlog. I kad su Srbi mogli da tuku - tukli su koga god su stigli. I treba tako. Tako je priroda udesila stvari, a protiv prirode se ne moze.


Da ti možeš nasilnim putem da nametneš svoje mišljenje, to bi uradio, ne bi valjda išao protiv prirode? Možda si promenio mišljenje?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 18:05 - pre 148 meseci
Citat:
Lazar-I: Da ti možeš nasilnim putem da nametneš svoje mišljenje, to bi uradio, ne bi valjda išao protiv prirode? Možda si promenio mišljenje?

Nisam, ali tvoj primjer nema nikakve veze sa ovim.
Anonimusi se nalaze sa debljeg kraja batine i oni nikom silom koju su stekli pamecu i sposobnoscu ne namecu svoje misljenje, jer je i nemaju (kao ni ovo drugo), nego podmukloscu i s ulizivanjem sirokoj populaciji teletabisa koja se lozi na njihovo bubuljicarenje.
Jedini razlog zasto ih neko jos nije potkacio tom batinom je taj sto to njihovo pubertetisanje i bubuljicarenje niko ne uzima za ozbiljno.
Kada prvi put naprave nekom stetu (ako i naprave) za koju ce se neko ko nije pubertetlija naljutiti ili mu naprosto dosaditi - vidjece se sta ce ostati od tih anomalisa.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 18:28 - pre 148 meseci
Čudi me da mi se obraćaš posle izrečenog bye, bye igumane. Nedosledan si do kraja! Izgleda da ja ipak ne lulpetam, blefiram, klevetam... Takođe, nedosledan si kada podržavaš one koji bacaju bombe, a napadaš klince koji ruše FB. Za tebe je u redu bacanje bombi jer se nekome može. Šta god bili motivi Anonimusa i njima se eto može. Šta možeš da uradiš osim da kukaš ovde na forumu?

Citat:
Odin D. Anonimusi se nalaze sa debljeg kraja batine i oni nikom silom koju su stekli pamecu i sposobnoscu ne namecu svoje misljenje, jer je i nemaju (kao ni ovo drugo), nego podmukloscu i s ulizivanjem sirokoj populaciji teletabisa koja se lozi na njihovo bubuljicarenje.


Ako nije potrebna pamet i sposobnost, zašto se ti ne izdigneš iznad okvira MZ i proširiš svoju prosvetiteljsku delatnost, za početak na bar nekoliko miliona ljudi?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 19:32 - pre 148 meseci
Citat:
Lazar-I:  Takođe, nedosledan si kada podržavaš one koji bacaju bombe, a napadaš klince koji ruše FB. Za tebe je u redu bacanje bombi jer se nekome može.


Eto ti ga sad na... covjek se samoproglasio mojim apostolom, pa ide okolo i tumaci narodu moje rijeci, a bez da je primio znanje od mene i ostalo sto uz to ide.

Prvo, @Lazare, tvoja svijest je na nivou konfrotacije sa kosmickim poretkom, te ti ne mozes da razumijes moje rijeci adekvatno.
Kada se tebi kaze "jaci tlaci" ili "Zemlja se okrece oko Sunca", ili "gravitacija vuce ka dolje (kad stojis na povrsini Zemlje)", ti to nuzno dozivljavas na emotivnom nivou u obliku "svidja mi se", "ne svidja mi se", "dobro", "zlo" i ostale budalastine, te stoga i imas kojekakve emotivne napade u razgovorima, koji se na fizickom nivou vjerovatno manifestuju kao pjena na usta.

Kad ja kazem "jaci tlaci" - to je za mene samo cinjenica isto kao sto je za mene cinjenica da dan traje 24 sata. Sa druge strane ti to dozivljavas kao moje misljenje i prizeljkivanje tj, da ja mislim da "tako treba" ili da ja mislim da je to "dobro", a ti "zlo", i tako dalje.
To jednostavno nema veze sa mnom, niti ja o tome ista mislim, a kamoli to sto mi ti pripisujes.
"Jaci tlaci" je isto sto i "2 i 2 su 4".
Naravno, neko ko je u emotivnoj koliziji sa kosmickim poretkom i zakonima ne moze da to tako vidi, pa ti je sada nadam se jasno zasto ti ne mozes da tumacis moje rijeci umjesto mene - zato sto ih dozivljavas na svome nivou i pripisujes znacenje koje je tebi shvatljivo.

Tako da te molim da prestanes izigravati moga tumaca, jer ja sasvim dobro i sam mogu izraziti svoje misljenje ako nekog uopste zanima, a ti pokusaj izraziti sta ti mislis o obaranju facebooka umjesto sto se bavis propovjedanjem nekakvog krivog Odinizma.
 
+2

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 19:57 - pre 148 meseci
Citat:
Kad ja kazem "jaci tlaci" - to je za mene samo cinjenica isto kao sto je za mene cinjenica da dan traje 24 sata. Sa druge strane ti to dozivljavas kao moje misljenje i prizeljkivanje tj, da ja mislim da "tako treba" ili da ja mislim da je to "dobro", a ti "zlo", i tako dalje.


Citat:
I kad su Srbi mogli da tuku - tukli su koga god su stigli. I treba tako. Tako je priroda udesila stvari, a protiv prirode se ne moze.


Ne čitam tvoje misli, čitam samo ono što napišeš.

Citat:
Odin D. ...a ti pokusaj izraziti sta ti mislis o obaranju facebooka umjesto sto se bavis propovjedanjem nekakvog krivog Odinizma.


Rasprava između nas dvojice na temu Anonimusa je počela time što si prokomentarisao moju izjavu da gasim svoj FB nalog. Valjda možeš za toliko da se setiš i da shvatiš šta mislim o obaranju Fejsbuka. Mislim da je prilično jasno, nigde nisam spominjao kosmički poredak, gravitaciju i sl.

Citat:
ti to nuzno dozivljavas na emotivnom nivou u obliku "svidja mi se", "ne svidja mi se", "dobro", "zlo" i ostale budalastine


Kako ti doživljavaš ideju o rušenju Fejsbuka? Zašto i to ne posmatraš bez emocija? Zašto ti je to uopšte bitno?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 20:49 - pre 148 meseci
Citat:
Lazar-I:Ne čitam tvoje misli, čitam samo ono što napišeš.

Ne sporim ja da ti citas, nego da pogresno shvatas.

"Jaci tlaci" i "I treba tako" se moze shvatiti na milion nacina. Kad ja kazem "I treba tako" to je isto kao kad kazem da "Manja planeta treba da kruzi oko vece, a ne obratno". A ti to opet shvatas na djecijem nivou "dobro i zlo", "svidja mi se i ne svidja mi se".

Da slabiji tlaci jaceg ima samo u odnosu patoloskih i psihicki bolesnih jedinki i drustava osudjenih na propast - u zdravom svijetu takvog poretka nema. Tako da je u svakom smislu dobro da jaci tlaci nego da slabiji tlaci. Copor vukova bi se raspao i bioloski i organizaciono kad bi najkrzljaviji i najgluplji vuk jbeavao zenke i ugnjetavao jace i pametnije u coporu od sebe. To je protiv prirode. Tako ce isto jaci i sposobniji copor najuriti gluplji i nesposobniji iz sume i to isto tako treba, inace da je obratno - vukovi bi evolucijom dogurali do pudlica, a onda bi ih istrebile kokosi.

Naravno, ti sad i dalje nastavi trabunjati o "dobru" i "zlu", o "svidja mi se" i "ne svidja mi se", zamisljajuci da povodom toga sto "jaci tlaci" uopste ista mozes i uciniti osim kukati...
Neki povodom tog prirodnog zakona kukumace i arlaucu, a neki prave buzdovane i oklope.
Jasno je na kom je nivou svijest i razum kod jednih, a na kom kod drugih.
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk16.02.2012. u 21:30 - pre 148 meseci
Citat:
Odin D. "Jaci tlaci" i "I treba tako" se moze shvatiti na milion nacina.


Ne, nego ti imaš milion tumačenja te fraze kako bi potkrepio neki svoj emotivni stav. Ako ti nešto ide u prilog onda se pozivaš na "jači tlači", ali ako ti ne ide u prilog, e onda se pozivaš na kosmička shvatanja, gravitaciju. Za tebe jači tlači je ispravno ako tlači "demokratska država", ali ne važi ako tlače teroristi. Ako tlači Fejsbuk, onda je u redu, ali ako tlače Anonimusi onda nije. Ako ti ismevaš nekoga, tu je opravdanje, jači si, ali, ako se neko podsmeva tebi, onda već počinju da rade emocije (putuj igumane, neću da pričam, pa hoću... , kosmos, gravitacija... i sl. :) Sve je to u redu, ne razlikuješ se ništa od drugih ljudi. Tvoj problem je u tome što umišljaš da si daleko iznad običnih smrtnika. Misliš da je tvoje mišljenje objektivno i jedino moguće. U stvarnosti ti se emotivno vezuješ za neku grupu, kao i svi ostali. Ja se poistovećujem sa protivnicima sistema, ti sa velikom kompanijom i to je suština. I ti i ja ovde pišemo samo zbog emocija koje proističu odatle. Ako ne želiš nigde da se svrstaš, već da posmatraš ostale sa visine i da promovišeš neke principe bez emocija, onda bi morao da se strogo pridržavaš tih principa. Pošto to ne radiš ispadaš smešan.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Hakeri : Sutra rušimo Fejsbuk
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20433 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.