Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Homofobija i u Crnoj Gori

elitemadzone.org :: MadZone :: Homofobija i u Crnoj Gori
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 34905 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 11:00 - pre 151 meseci
Marko83, naravno da se pitanje dece u istopolnoj bracnoj zajednici odnosi na usvajanje (na isti nacin kao i kod bracnih parova razlicitog pola koja ne mogu imati dece).
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 11:03 - pre 151 meseci
"slepa grana evolucije". kakvih sve budalaština se načitah na ovoj temi. samo nastavite
 
+1

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.162.*



+69 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 11:07 - pre 151 meseci
ili uz odobravanje admin-a da postavite po neku " slicicu" iz vase "knjigice igrica za djecu o seksu" koju nazivate The Playbook for Kids about Sex a namjenjenoj ...., da znamo sta je, sta ste i sta hocete? tj. uputite nas.
***po ko zna po koji put-ponudjen odgovor***
:D
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 11:13 - pre 151 meseci
da pišeš na kineskom lakše bi mi bilo.
tu bi mi pomogao gogle translate.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 11:36 - pre 151 meseci
Obasniti prosečnom Srbinu zašto je homofobija loša, je isto kao objasniti prosečnom Nemcu 1939. zašto je antisemitizam loš. Nemoguće.
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 11:41 - pre 151 meseci
Da si pitao prosečnog Nemca '39 da li je antisemita odgovorio bi ti da jeste. Pitaj sada prosečnog Srbina da li je homofob i verovatno će on tebe pitati da mu prvo objasniš šta je to. Prosečnog Srbina to ne zanima puno. Aktivisti NVO i navijači/huligani ne čine prosek u Srbiji.
 
+1

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.162.*



+69 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 11:52 - pre 151 meseci
Objasniti prosjecnom Srbinu da to sto on misli da zastupa, nema veze sa pravima nasih sugradjana.
:D
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 12:06 - pre 151 meseci
Objasniti prosečnom Srbinu upotrebu zapete, težak je to posao.
 
+1

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.162.*



+69 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 12:20 - pre 151 meseci
ili mislis da ja npr. kao pripadnik manjinskog naroda u gradu u kojem trenutno zivim i radim ne bih izazvao gnijev grupe ili pojedinca koji ne razmisljaju o posledicama na samo drustvo kada bih paradirao sa svojim vjerskim obiljezjma tj. propagirao iste.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zarez ili zapeta, objasniti, objasniti .... objasni

Kako to ide?
Uzmes vjencas se (opstina-vjerski objekat), usvojis dijecu 4-5 god., njezan si prema njemu, stavis ga u grilo, uzmes "knjigicu", stavis mu u rukicu ... uuuu covjece, ne moze mi mozak dalje ?


LGBT jeebote.

:D
 
+1

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 12:30 - pre 151 meseci
Iako bi najplastičnije objašnjenje homofobije bilo "mrzim pedere", mržnja je samo posledica onoga što je u osnovi homofobije, a to je strah. Ovde strah može biti dvojake prirode:

1. iracionalni strah - ovo je ujedno i najčešći razlog za homofobiju, a ogleda se u tome da se heteroseksualni pripadnik plaši toga da će homoseksualac svojim prisustvom, gestovima, radnjama, da pretvori njega ili njegovu decu u homoseksualce. Budući da homoseksualizam nije prelazna bolest, i da se ne postaje homoseksualcem od rukovanja sa istim, pa čak ni silovanjem od strane istog (ovo, naravno, ne opravdavam, i smatram zločinom jednako kao i heteroseksualno silovanje), strah je iracionalan.

2. racionalni strah - ovo se odnosi na homoseksualce koji ne žele da prihvate svoju orijentaciju, najčešće zbog okoline; čovek koji je rođen u patrijarhalnoj sredini, a koji uprkos tome što nikada nije video homoseksualni čin ili gest, niti ko o tako čemu poganom priča u njegovoj sredini, oseća sklonost ka istom polu, a pošto "zna" da je to loše i pogrešno, gleda na svaki način da to potisne, praveći se da je "normalan", čak i do te mere, da se oženi, i da ima decu.

Mržnja dolazi kao prirodna posledica straha, jer je to jedini način da homofob uspostavi ravnotežu u svojoj glavi. Mržnjom on pravda svoj strah.

Mnogi smatraju, da ako njihova deca budu videla čike i čike kako se drže za ruke i sl, da će i sama postati homoseksualci. Isti ti ljudi se ne pitaju, pa kako je uopšte iko "postao" homoseksualac, ako nikada, ali nikada u svom životu nije video muško-muški poljubac ili držanje za ruke dva muškarca.

Takođe, u nedostatku ikakvih argumenata za svoju mržnju, homofobi u svojim glavama homoseksualce često predstavljaju kao perverznjake koji spopadaju druge ljude svojim homoseksualnim predlozima, a naravno, u slobodno vreme siluju malu decu. Jer, kad je neko homoseksualac, podrazumeva se i da je pedofil.
 
+2

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 12:42 - pre 151 meseci
Citat:

'Not gay enough' ballplayers get the shaft
...
According to the men’s attorney, the league deemed them"not gay enough" and questioned their “perceived heterosexuality.” The trio vouched that they were bisexual, favoring both men and women, but the league said that they had to chose between being either straight or gay.
...
The league conducted a hearing after the men complained of being kicked from their team and lost their trophy in order to determine just how gay they were. According to a legal complaint, they answered intrusive questions about their sexual and private lives before a committee of more than two dozen people — some strangers — before the league decided that their supposed bisexuality didn’t make them gay enough to participate.
After the hearing, the league found two other men of question to be gay, but decided that Apilado, Charles and Russ were too straight-leaning to be considered gay. Charles, who was also the manager of D2, said that the committee told them that the three men had to align to either homosexuality or heterosexuality — not in any gray area in-between.
“This is the Gay World Series, not the Bisexual World Series,” they say the league lectured them.

http://rt.com/usa/news/gay-league-softball-discrimination-517/

Jbt. ovi gay heterofobi su stvarno prevrsili svaku meru...
 
+4

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.162.*



+69 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 12:45 - pre 151 meseci
Nije tesko "prosjecnom" covjeku sagledati situaciju, vidjeti da problemi u drusvu nemaju veze sa ideologijom koju LGBT, zagovornici LGBT-a i slicne pederske organizacije prezentuju i to na toliko agresivan (ubjedjuju narod da je bolestan) nacin da bi se kao covjek ti sad trebao i raspravljati sa njima, a ne ...
Jeli to pocelo i glasanje?

ma nisu oni ni heterofobi?


[Ovu poruku je menjao missortr dana 30.11.2011. u 14:23 GMT+1]
:D
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 13:23 - pre 151 meseci
Da... Cudno ali ovakve teme imaju veliku "citanost" i po pravilu veliki broj strana pre zakljucavanja (koje je uglavnom neminovno jer se uvek nadje neko ko vredja, nekultura izbija u prvi plan, komentarise se licnost, diskutant...) i moguce je razumeti to jer je tema dovoljno intrigantna da garantuje sve vrste retorickih "zapleta". Cudno je to sto su posecenije od nekih tema koje su daleko interesantnije i zanimljivije ali, 'ajde, tako je , kako je.

Ja se ne bih ukljucivao u samu raspravu jer sam u nekoliko slicnih tema rekao sve sto imam o tome, a nista se nije promenilo u mom stavu/stavovima, razmisljanju...

Samo bih da primetim jednu jako cudnu stvar koju sam zapazio odavno ali nikako da se setim da to napisem, sad mi pade na pamet pa evo. Kako to da se nikada nije desilo da se neko javi i otvoreno deklarise kao gej i uzme ucesce u razgovoru?! Prosto je neverovetno da se to nikada nije dogodilo, ako jeste ne zamerite ako sam propustio! Inace je uvek rec o tome da su svi ucesnici diskusije strejt ali su neki za a neki protiv. Ma, bre, to je ok, ali kako to da nikada ni jedan gej ne ucestvuje? Bilo bi zanimljivije, daleko zanimljivije, nego mlacenje prazne slame izmedju dokonih "strejtasa". Ili ih stvarno nema?! Ili ih ima ali se stide?! Ili ih ima ali se plase?! Ili vec ucestvuju ali se stide da priznaju?! Ili vec ucestvuju ali se plase da priznaju?!

Znaci, ima li vas ili nema?!

I tako...

Da... Vodi li neko racuna o "plac gore - palac dole" varijanti? Mislim da je to na ovoj temi dosta izrazeno u odnosu na druge teme a i pregledom se dobro vidi cemu je "palac gore" naklonjen! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 13:23 - pre 151 meseci
Citat:
missortr: Kako to ide?
Uzmes vjencas se (opstina-vjerski objekat), usvojis dijecu 4-5 god., njezan si prema njemu, stavis ga u grilo, uzmes "knjigicu", stavis mu u rukicu ... uuuu covjece, ne moze mi mozak dalje ?

Umm, pricas o homo ili hetero braku? :]
 
+1

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 13:28 - pre 151 meseci
... unapred se izvinjavam jer zblja ne volim da vređam po forumima ...
@missortr
ŠTO TROLUJEŠ TOLIKO

Nema potrebe da glumiš nepismenog idiota.
Troluješ do iznemoglosti izbacujući gomile nerazumnih tvrdnji, a da pritom nikome ne odgovoriš do kraja na pitanja.
Skakućeš sa teme na temu, izbacujući izjave protiv LGTB van svakog konteksta.

Svojim odgovorima me podsećaš na stereotip klinca od 15 godina, navijača i huligana, zadojenog mržnjom prema svemu šta nije Srbsko (Hrvacko, Muslimansko ... odaberi po želji) i Prirodno...

Ako uhvatiš malo strpljenja pokušaj da prestaneš da skačeš po sobi i odgledaj filmić nazvan "Američka istorija X".
Jeste da naizgled govori o trulom akeričkom osvajačkom-robolasničkom kapitalizmu i zbilja nema nikakve veze sa LGTB.
Taj film govori o tebi.
Pronađi se.

Posle tebe, čovek bi mogao sa zadovoljstvom da se raspravlja sa Piscem ...




Citat:
missortr: ili mislis da ja npr. kao pripadnik manjinskog naroda u gradu u kojem trenutno zivim i radim ne bih izazvao gnijev grupe ili pojedinca koji ne razmisljaju o posledicama na samo drustvo kada bih paradirao sa svojim vjerskim obiljezjma tj. propagirao iste.

Ovde mi tek nisi jasan.
- Jesi li ti to zadovoljan svojim položajem?
- Jesi li zadovoljan odnosom tvojih sugrađana?
- Da li zbilja smatraš da je to normalno ponašanje?
- Da li želiš da se takvo nešto dešava i tvojoj deci?
- Da li želiš da se takvo nešto dešava i drugima?

I ja sam živeo kao manjina i imao sam poruku od predsednika države da svoje nacionalno i versko opredeljenje mogu slobodno da iskazujem u četiri zida svoje kuće, mada se nisam krio u četiri zida svoje kuće. I imao sam posledice od represivne i agresivne većine u okruženju u kojem sam živeo.
I upravo zato smatram kao ličnu uvredu izjave članova naše vlade da homoseksualci mogu slobodno da rade šta god hoće u četiri zida vlastite kuće.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 13:30 - pre 151 meseci
Nego mogu da zamislim kakav bi skandal izbio da je neko pederima uradio ovo:

Citat:
‘Heterophobia’ as Aussie gay bar/hotel bans straights, lesbians

Some gay men in Melbourne, Australia, embrace diversity as long as it does not include heterosexuals or lesbians.

Owners of the Peel Hotel are looking for an exception to Australia’s Equal Opportunities Act which bars discrimination for race, religion or sexuality. They feel that the appearance of straights and dykes could “undermine or destroy” the bar’s convivial atmosphere.

The pub will now be able to ask people whether they are gay before allowing them inside.

“I don’t really care what heterosexuals or lesbians think” – Tom McFeely, owner of the Peel Hotel.

Gay Bar wins right to ban hetreosexuals

http://www.pridedepot.com/?p=954
http://thebritishresistance.co...or/639-hetrophobic-homosexuals

Jbt. ovi ugrozavaju moja prava kao straight osobe - moram sad (barem) neku paradu da organizujem posto mi gay-evi ogranicavaju osnovna ljudska prava!
Jel' postoji neki NVO protiv ovakvog ugnjetavanja?

Pravi heterofobni bolesnici. :)




 
+3

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.162.*



+69 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 13:41 - pre 151 meseci
@Deep|Blue,
ne znam sta ti nije jasno kod mojih postova, postavljas mnogo pitanja a ne odgovaras na tebi postavljena. Meni je ok, samo postavljen primjer da zbog reakcije pojedinca ili ti jedinke ne mozes osudjivati cijelu zajednicu.
pratis temu?

@Shadowed, homo, tacnije o LGTB - braku
:D
 
+1

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 13:47 - pre 151 meseci
jel ti zbilja misliš da neko može da prati tvoje postove?!
Pogotovo što nisu ni povezani.

Citat:
Pirossi: da pišeš na kineskom lakše bi mi bilo.
tu bi mi pomogao gogle translate.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 13:51 - pre 151 meseci
@a1200

Dobri primeri. ;) Za ocekivati je sada da ce isti ovi sto pisu o "mrznji" heteroseksualaca prema homoseksualcima, sada pisati i o "mrznji" pedera prema heteroseksualcima, diskriminaciji heteroseksualaca...Valjda ce isti recnik upotrebiti.


@Sceka

Bio je ovde jedan deklarisani, koji se nije stideo. Malo je svoj sajt reklamirao, malo je "poducavao" kako se upotrebljava lubrikant, koji je najbolji...nema ga vise.
 
+1

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.162.*



+69 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori30.11.2011. u 13:53 - pre 151 meseci
@Deep|Blue
povezi ih, a i ne moras a s obzirom na tvoje ne bih u raspravu ni da predajes etiku.
:D
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Homofobija i u Crnoj Gori
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 34905 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.