Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lambda pojacavac

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Lambda pojacavac

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 56263 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 21:54 - pre 149 meseci
Citat:
1OXB: Nije da ne razumem, ali mi je ipak malo glupava njihova filozofija... a od koga ce da naplate tu "okolnu" opremu ako tokom testa vrisne neko fabricko pojacalo? A ako doneses neko svoje fabricko koje je bilo na popravci ili budzenju a spolja gledano se to neda videti?


Od osiguranja. Zamislite situaciju da fizicki radnik koji vrsi utorvar-istovar robe (99.9% nema predstavu sta to nosi) kod speditera sa kojim distributer saradjuje, "ocanci" neki nautilusov cosak, dynaudiovo postolje itd... Taj radnik i da hoce ne moze platiti stetu, niti spediter (jer je cist gubitak) vec njegovo osiguranje.
Takvi paketi nisu "privilegija" firmi vec su dostupni i fizickim licima pa se onima koji dolaze u dodir cesce sa takvim stvarima iz ovog ili onog razloga preporucuje da ga imaju. Za par eura vise premije postoji i naknada stete i kod sopstvene imovine od strane osiguranika ili clanova porodice, zgodno za one sa malom decom.

[Ovu poruku je menjao d.veljko83 dana 06.02.2012. u 01:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 22:05 - pre 149 meseci
Ma dobro, da ne trujemo temu. Treba na izlazima imati crowbar kolo i nema sanse za stetu na zvucnicima, a nista od opreme pre ulaza u pojacalo i onako nema sansu da bude osteceno. Ja cu verovatno na ovu THETU koju sad radim to imati na izlazu.
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.ptt.rs.



+20 Profil

icon Re: Lambda pojacavac07.02.2012. u 12:23 - pre 149 meseci
Ovako, zavrsio sam sa crtanjem Dragane. Valjalo bi da pogledas i ti, tj. da uporedis semu i raspored elemenata da vidis da li je sve dobro povezano i okrenuto.
Preko skajpa si me pitao za neka napajanja ulaznog dela Lambe pa sam ti rekao sta imam. Odlucio si se za Salas shunt pa sam ga prilagodio za +/-56V DC izlazni napon. U kompu sam imao semu, mislim da je Bora postavio na accosijek forumu, za Salasa na +/-60V pa sam vrsio neke sitne prepravke. Evo seme i rasporeda elemenata pa se ujedno moze prokomentarisati da li je OK ili treba nesto menjati. Ovaj shunt je univerzalno upotrebljiv, moze se koristiti i za manje napone za napajanje predpojacala ili slicnih uredjaja. Bolje performanse se postizu sa zamenom postojecih mosfetova u CCS-u sa onim mosfetovima koji imaju manje kapacitete. Toliko od mene.



http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Lambda pojacavac07.02.2012. u 12:34 - pre 149 meseci
Citat:
viktor1986: Ovako, zavrsio sam sa crtanjem Dragane. Valjalo bi da pogledas i ti, tj. da uporedis semu i raspored elemenata da vidis da li je sve dobro povezano i okrenuto.
Preko skajpa si me pitao za neka napajanja ulaznog dela Lambe pa sam ti rekao sta imam. Odlucio si se za Salas shunt pa sam ga prilagodio za +/-56V DC izlazni napon. U kompu sam imao semu, mislim da je Bora postavio na accosijek forumu, za Salasa na +/-60V pa sam vrsio neke sitne prepravke. Evo seme i rasporeda elemenata pa se ujedno moze prokomentarisati da li je OK ili treba nesto menjati. Ovaj shunt je univerzalno upotrebljiv, moze se koristiti i za manje napone za napajanje predpojacala ili slicnih uredjaja. Bolje performanse se postizu sa zamenom postojecih mosfetova u CCS-u sa onim mosfetovima koji imaju manje kapacitete. Toliko od mene.

[/url]


Baš lijepo od tebe,svaka čast! Zeleni plus kao kuća!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac07.02.2012. u 19:29 - pre 149 meseci
Citat:
viktor1986: Ovako, zavrsio sam sa crtanjem Dragane. Valjalo bi da pogledas i ti, tj. da uporedis semu i raspored elemenata da vidis da li je sve dobro povezano i okrenuto.
Preko skajpa si me pitao za neka napajanja ulaznog dela Lambe pa sam ti rekao sta imam. Odlucio si se za Salas shunt pa sam ga prilagodio za +/-56V DC izlazni napon. U kompu sam imao semu, mislim da je Bora postavio na accosijek forumu, za Salasa na +/-60V pa sam vrsio neke sitne prepravke. Evo seme i rasporeda elemenata pa se ujedno moze prokomentarisati da li je OK ili treba nesto menjati. Ovaj shunt je univerzalno upotrebljiv, moze se koristiti i za manje napone za napajanje predpojacala ili slicnih uredjaja. Bolje performanse se postizu sa zamenom postojecih mosfetova u CCS-u sa onim mosfetovima koji imaju manje kapacitete. Toliko od mene.


Kolko sam vid'o sve je ok.
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.ptt.rs.



+20 Profil

icon Re: Lambda pojacavac07.02.2012. u 19:36 - pre 149 meseci
Odlicno.

Citat:
1OXB: Ma dobro, da ne trujemo temu. Treba na izlazima imati crowbar kolo i nema sanse za stetu na zvucnicima, a nista od opreme pre ulaza u pojacalo i onako nema sansu da bude osteceno. Ja cu verovatno na ovu THETU koju sad radim to imati na izlazu.


Dokle si stigao sa Thetom Boro? Odakle nabavljas 2SJ74?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac07.02.2012. u 20:49 - pre 149 meseci
Ja sam uzeo nekoliko parova kad sam radio prvu THETU pa je ostalo. Taman imam za dve plocice i jos jedan rezervni par (imam 3 para) mada tu neka rezerva i ne treba jer ne vidim kako bi se njima nesto dogodilo pa da ih treba menjati.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac07.02.2012. u 21:08 - pre 149 meseci
Ima li nekih prigovora mozda na predlog napajanja ili da se krene u izradu?
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac07.02.2012. u 21:35 - pre 149 meseci
Ako ti je to Viktor radio, nema mesta za prigovore!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.ptt.rs.



+20 Profil

icon Re: Lambda pojacavac08.02.2012. u 08:02 - pre 149 meseci
Deficitarni su ovi 2SJ74, tesko se nalaze a i kada se nadju cena im je malo veca.

Da, ja sam mu to crtao Boro za Lambdu ali sam se vodio tvojoj semom i malo prilagodjenim vrednostima pojedinih elemenata. Nadam se da Dragan nece imati problema sa ovim napajanjem. Puno jednostavnije bi bilo kada bi radio sa 2*LM317 za +/-56V DC, Dragan je ipak zeleo nesto bolje.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac08.02.2012. u 10:23 - pre 149 meseci
Citat:
viktor1986: Da, ja sam mu to crtao Boro za Lambdu ali sam se vodio tvojoj semom i malo prilagodjenim vrednostima pojedinih elemenata.


Mislis na moju modifikaciju Salas regulatora? To bi trebalo da mu lepo radi i verovatno nesto lepse od LM mada bi verovatno bilo tesko objektivno utvrditi bog-zna kakve prednosti. Mislim da tu ljudi najcesce "misle" da cuju razlike a nekima je to indirektan nacin da pokazu kako "bolje cuju od drugih".
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Lambda pojacavac08.02.2012. u 10:38 - pre 149 meseci
"...i ja takođe!"

http://www.elitesecurity.org/p612436

Baš sam juče o tome pričao sa d.veljkom,od kad sam pročitao taj tekst mislim da sam postao samokritičniji. Teško je ne primjetiti što i ostali ako smo u to već unapred ubijeđeni,odličan tekst za sve koji stvarno žele da ga primjenjuju!

Npr. ljudi često izbjegavaju B-klasu iako najveći dio nas (čast izuzecima-ali svarno mislim da je takvih malo) zapravo i ne čuje pravu razliku i to iz više razloga:nekompletna oprema-sistem i jednostavno neizoštren sluh. Džaba i odličan sistem ako,ma koliko to željeli,nemamo taj prirodni instrument-uho. Ali to nas ipak ne sprečava da unapred izbjegavamo B-klasu u širokom luku,iz razloga što recimo ljudi koji su čuli sve i svašta(vrhunsko i dobro) i znaju o čemu pričaju ,kažu da je ona najlošija. Zapravo i jeste,ali je pravo pitanje koliko nas ostalih stvarno čuje te razlike. Ja se ne plašim i ne stidim reći istinu-niti imam na čemu a najvjerovatnije niti sa čim čuti je,i na slijepim testovima pao bi kao zrela kruška. Ujedno,slijepi testovi su i jedini koji su meni barem logični i recimo upotrebljivi. Raspisah se ja,kao da nekoga pa zanima...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.ptt.rs.



+20 Profil

icon Re: Lambda pojacavac08.02.2012. u 12:21 - pre 149 meseci
Citat:
1OXB: Mislis na moju modifikaciju Salas regulatora? To bi trebalo da mu lepo radi i verovatno nesto lepse od LM mada bi verovatno bilo tesko objektivno utvrditi bog-zna kakve prednosti. Mislim da tu ljudi najcesce "misle" da cuju razlike a nekima je to indirektan nacin da pokazu kako "bolje cuju od drugih".


Da, mislim na tvoju modifikaciju Salas regulatora. Postavio sam i semu tamo kod rasporeda elemenata.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac08.02.2012. u 12:22 - pre 149 meseci
Aj da i ja kazem koju o ovome :)

za lm sam cuo (procitao) od nekih ljudi koje smatram kompetentnim i sposobnim da budu objektivni (imaju digogodisnje prakticno iskustvo pored ostalog) da lm ima svrhe upotrebljavati za aplikacije do 10Khz, a da je preko toga los za takve primene. Ovo nisam proverio u praksi sta znaci, prvi put radim bilo sta sa stabilizatorom. Voleo bi da radim neko poredjenje i da izvedem sebi neke zakljucke iz toga ali ce to doci kasnije. Prvo da se zavrsi ovo sto je zapoceto.

Kkeramika vs mica, deliicno isprobao, ne bas pod uslovima koje smatram zasdovoljavajucima, (dva istovetna uredjaja i zavesa) pa je tu, aj da kazem 50-50 (plus sto sam tog momenta vrsio jos neke izmene pa to poredjenje cini jos tezim) mada ako je upitanju mirna savest uvek cu izbrati micu i nastaviti dalje, misljenja sam da cenovno nije opravdano muciti sebe oko toga, ali bih rekao da keramika kvari zvuk. Trebalo je da budu 2 studia za poredjenje i takve i slicne testove ali je to otpalo...

Strujne filtere sam probao i dosao do zakljucka da nema nikakve razlike. Probao sa par komada, jedini doprinos je sto je sa "monster power-om" tv i dalje radio pri paljenju i gasenju frizidera :) U zvuku nisam primetio nista.

Za ostalo mogu samo reci videcemo.
Nemam bas uslova da uporedjujem bilo sta na nacin kako bi to voleo al u situaciji u kojoj se nalazim se trudim da budem objektivan. Nemam ni strah da iskazem svoje misljenje, pa mi tako recimo Studio vise prija na mom setup-u od Sigme iako je Sigma, kako se svi slazu, bolje pojacalo. Volim tvrdnje da isprobam a kod teorije da proverim znacenje u praksi. Mislim da je to dobar metod u ovim nabadalicama i da koliko toliko drzi coveka na nekom putu.

Ovakve stavove sam usvoio kao ispravne, a na to je opet Bora imao uticaja pre izvesnog broja godina, verovatno se on tog naseg prvog kontakta (mail-om) i ne seca, bas cu pogledati da nadjem na toj adresi i vidim datum, ali sam tada dobio spisak sa tackama zasto je tadasnji moj stav prema izvesnim stvarima pogresan tj netacan. Od tada pomalo i koristim glavu i radim na opismenjavaju. U svakom slucaju HVALA i na tome!
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
188.127.104.*



+39 Profil

icon Re: Lambda pojacavac08.02.2012. u 15:31 - pre 149 meseci
Cestitke Dragane,u svemu se slazem sa tobom:))
A ovo sta je G.Bora napisao prihvatam 10000%.Iz licnog primjera sljepi test je cudo,a koliko su audiofili(ovo vise nisam jer me uvo zaboli koliko sta kosta i koje je marke-brend)malo cudni.
U kuciste McIntosh-a xxxx koji je bio na pranju i ciscenju (istoga sam masno prodao kada sam ga sklopio i otisa sa zenom na dobar odmor)ubacio sam malo xxxx pojacalo ajde nije bitno koje,i upalim gospodina i pozovem par ljudi milina kazu oni,odemo i do drugih ljudi,zna se kako to svira.E to je Hi-Fi end????
Niti bolje niti losije,izgleda da svira kuciste,isto je bilo i sa Krell-om kojeg sam poklonio doktoru koji me je zakrpio,svi mislili da sam lud.
Sto se tice kabolva ja slusam trafo zici,meni dobri inace uzeo sam u GB obicni strujni kabal-licnu koja ima cudne boje crvena-plava i zelena,meno ovaj sporet radi odlicno-Nordost-kimber i jos nekih samo prosli.
Strujni filter-klasicna glupost za uzimanje para istim,bolje kupiti UPS,sve isto za manje para a sistemn se ne gasi kada nema struje:)))
Pozdrav
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac08.02.2012. u 16:19 - pre 149 meseci
Citat:
nikko: Cestitke Dragane,u svemu se slazem sa tobom:))
A ovo sta je G.Bora napisao prihvatam 10000%.Iz licnog primjera sljepi test je cudo,a koliko su audiofili(ovo vise nisam jer me uvo zaboli koliko sta kosta i koje je marke-brend)malo cudni.
U kuciste McIntosh-a xxxx koji je bio na pranju i ciscenju (istoga sam masno prodao kada sam ga sklopio i otisa sa zenom na dobar odmor)ubacio sam malo xxxx pojacalo ajde nije bitno koje,i upalim gospodina i pozovem par ljudi milina kazu oni,odemo i do drugih ljudi,zna se kako to svira.E to je Hi-Fi end????
Niti bolje niti losije,izgleda da svira kuciste,isto je bilo i sa Krell-om kojeg sam poklonio doktoru koji me je zakrpio,svi mislili da sam lud.
Sto se tice kabolva ja slusam trafo zici,meni dobri inace uzeo sam u GB obicni strujni kabal-licnu koja ima cudne boje crvena-plava i zelena,meno ovaj sporet radi odlicno-Nordost-kimber i jos nekih samo prosli.
Strujni filter-klasicna glupost za uzimanje para istim,bolje kupiti UPS,sve isto za manje para a sistemn se ne gasi kada nema struje:)))
Pozdrav


Da ne odlutamo opet od teme, ali i ovih par postova moze posluziti da se da neka gruba slika o ozbiljnosti problematike.
Ovaj, za mnoge od nas samo hobi, pogadja relativno mlade ljude pa je tesko naici na ozbiljan pristup.

Audiofilija kao dijagnoza u psihologiji je jasno definisana i nema sta oko toga puno da se doda, mrzi me da bas trazim po knjigama, koga interesuje moze i sam da nadje.

Sto se tice snobova, narcisa i ostale kompanije, koji su vrlo cesto u toj corbi bitni sastojci, svi oni (cak i obicni, normalni ljudi) dele zajednicke porive, bolje da kazem mehanizme reagovanja, kad je uticaj autoriteta u pitanju. Moze da se vidi na ovom delu jednog odlicnog dokumentarca na ovu temu
http://www.youtube.com/watch?v=ZB8AMUHq2HY





 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.ptt.rs.



+20 Profil

icon Re: Lambda pojacavac09.02.2012. u 09:01 - pre 149 meseci
Citat:
d.veljko83: Aj da i ja kazem koju o ovome :)

za lm sam cuo (procitao) od nekih ljudi koje smatram kompetentnim i sposobnim da budu objektivni (imaju digogodisnje prakticno iskustvo pored ostalog) da lm ima svrhe upotrebljavati za aplikacije do 10Khz, a da je preko toga los za takve primene. Ovo nisam proverio u praksi sta znaci, prvi put radim bilo sta sa stabilizatorom. Voleo bi da radim neko poredjenje i da izvedem sebi neke zakljucke iz toga ali ce to doci kasnije. Prvo da se zavrsi ovo sto je zapoceto.

Kkeramika vs mica, deliicno isprobao, ne bas pod uslovima koje smatram zasdovoljavajucima, (dva istovetna uredjaja i zavesa) pa je tu, aj da kazem 50-50 (plus sto sam tog momenta vrsio jos neke izmene pa to poredjenje cini jos tezim) mada ako je upitanju mirna savest uvek cu izbrati micu i nastaviti dalje, misljenja sam da cenovno nije opravdano muciti sebe oko toga, ali bih rekao da keramika kvari zvuk. Trebalo je da budu 2 studia za poredjenje i takve i slicne testove ali je to otpalo...

Strujne filtere sam probao i dosao do zakljucka da nema nikakve razlike. Probao sa par komada, jedini doprinos je sto je sa "monster power-om" tv i dalje radio pri paljenju i gasenju frizidera :) U zvuku nisam primetio nista.

Za ostalo mogu samo reci videcemo.
Nemam bas uslova da uporedjujem bilo sta na nacin kako bi to voleo al u situaciji u kojoj se nalazim se trudim da budem objektivan. Nemam ni strah da iskazem svoje misljenje, pa mi tako recimo Studio vise prija na mom setup-u od Sigme iako je Sigma, kako se svi slazu, bolje pojacalo. Volim tvrdnje da isprobam a kod teorije da proverim znacenje u praksi. Mislim da je to dobar metod u ovim nabadalicama i da koliko toliko drzi coveka na nekom putu.

Ovakve stavove sam usvoio kao ispravne, a na to je opet Bora imao uticaja pre izvesnog broja godina, verovatno se on tog naseg prvog kontakta (mail-om) i ne seca, bas cu pogledati da nadjem na toj adresi i vidim datum, ali sam tada dobio spisak sa tackama zasto je tadasnji moj stav prema izvesnim stvarima pogresan tj netacan. Od tada pomalo i koristim glavu i radim na opismenjavaju. U svakom slucaju HVALA i na tome!


Treba napraviti razliku a u vezi LM-ova. Obicno se za +/- napajanje koristi LM317 i LM337. LM337 ima losije karakteristike od LM317(pogledati clanak audio press, Sources 101: Audio Current Regulator Tests for High Preformance). Ja zbog tog razloga upotrebljavam 2*LM317 za +/- napon jer LM317 moze sluziti kao current source i kao current sink. Takodje, pogledati i Veselinovicev tekst na tnt sajtu.

U svakom slucaju, juce nisam stigao da ti dodam blokove preko dioda u grecu u napajanju za Lambdu, danas cu to obaviti(ukoliko ne nastane havarija u elektroenergetskom sistemu!) pa cemo se cuti preko skajpa.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac10.02.2012. u 12:18 - pre 149 meseci
Citat:
viktor1986: Treba napraviti razliku a u vezi LM-ova. Obicno se za +/- napajanje koristi LM317 i LM337. LM337 ima losije karakteristike od LM317(pogledati clanak audio press, Sources 101: Audio Current Regulator Tests for High Preformance). Ja zbog tog razloga upotrebljavam 2*LM317 za +/- napon jer LM317 moze sluziti kao current source i kao current sink. Takodje, pogledati i Veselinovicev tekst na tnt sajtu.


Ma nije problem ni to da se proba (ta kombinacija lm-a), bice prilika.
Od pomenutog a u vezi sa tekstom na sajtu bi se razmislio u vezi bilo cega jedino ako je u pitanju otvarac za konzerve ili cediljka za limun. Nisu norme fizike i elektronike jedine u zivotu...

Moracu cesce da gledam u sanduce... Otvorim i samo polovina, ne znam kako im se isplati da salju iz dva dela.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.ptt.rs.



+20 Profil

icon Re: Lambda pojacavac10.02.2012. u 13:24 - pre 149 meseci
Sta si ovo porucio Dragane? Po znaku na samom tranzistoru lici mi na neki Vishay mosfet...IRF610?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac10.02.2012. u 13:59 - pre 149 meseci
Citat:
viktor1986: Sta si ovo porucio Dragane? Po znaku na samom tranzistoru lici mi na neki Vishay mosfet...IRF610?


Irf-ove po semi za stabilizator, 640/9540 ali poslali samo prve.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Lambda pojacavac

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 56263 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.