Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.

[ Pregleda: 3237 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.02.01.2012. u 14:27 - pre 148 meseci
Temu sam zamislio kao raspravu o paradoksima u nasem zekonodavstvu pa cu poceti sa jednim prakticnim primerom.

Sa jedne strane:

http://www.elitemadzone.org/t4...vljena-tablica-KAZNA-ili-ZULUM

Osoba je kaznjena sa 15.000 dinara samo zato sto je prepisao registarski broj svoje (ne tudje) tablice jer je jedna od tablica izgubljena a duplikat, zbog promene zakonskih propisa nije mogao da se napravi,


i sa druge strane

Citat:
Vinovnik jednog od dva nedavna incidenta u Temerinu osuđen na novčanu kaznu od 10.000 dinara




izvor: http://www.politika.rs/rubrike...kao-Hrvat-iz-Prishtine.lt.html


Na diskutantima je da procene ove dve vrste dela: po snazi i po znacaju kao i posledicama koje jedan, odnosno drugi dogadjaj mogu prouzrokovati.

P.S. Molio bih vas da u temu ne uplicete medjunacionalne sukobe koji u ovom kontekstu nisu niti smeju biti tema na ESu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.02.01.2012. u 14:35 - pre 148 meseci
Neuporedivo je po snazi i znacaju, to je jasno.

Ali uporedivo je po snazi praznog budzeta, zbog cega ce se klepati novcane kazne za svaku sitnicu.
Evo, na novom mostu, uredno naplacuju kazne svakome ko stane da se slika.
Propis je propis, i ocigledno sluzi da napuni budzet, a ne da regulise zivot.

Takodje primer, broj nastradalih je 660 u prosloj godini, identican sa brojem u pretprosloj, iako smo dobili "bezbedan" novi ZOBS, ali je priliv sredstava u budzet, od kazni, utrostrucen.

Pravni sistem je u sluzbi punjenja budzeta...kakva je tezina preksraja(u smislu zivljenja u zajednici), nema sustinskog znacaja..

Poz
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.02.01.2012. u 19:28 - pre 148 meseci
Ček, ček, a što ne bi naplaćivali kazne onima koji prave gužvu na mostu radi slikanja? Ja sam prolazio mostom juče i zapanjio sam se kolika je gužva... i to upravo zbog njih (isparkiravanje, uparkiravanje, ulasci u vozilo). Mislim, ko želi da se prošeta mostom, treba to upravo da uradi: da se prošeta, a ne da se provoza.

A što se tiče ovoga sa tablicama, cela država nam je postavljena naopačke verovatno i zbog toga što svako ima svoje mišljenje o svemu. Nekad se znalo ko i zašto donosi (koliko-toliko poštene) odluke, a sada se svako gura da radi nešto za šta nema nikakvog talenta, ali i da sudi o drugima koji rade svoj posao. Cela ta promena tablica je teška budalaština, ali ukoliko ste progutali (i gutate) tu obavezu da plaćate hirove političara bez (javnog) pogovora, onda budite ljudi pa jedite g* do kraja. Ukoliko niko nije izašao na ulice da se buni protiv budalaštine da se vozačima naplaćuju nove nepotrebne (i loše) tablice (da bi neko uzeo pare), niti što se čeka u nenormalnim redovima za obavezne nove lične karte i nove pasoše, onda dakle ćutite i radite kao što piše u zakonu. Piše -> plati. Piše -> plati. Tačka.

Ili da izađemo svi na ulice.

I nije kazna za tablicu prevelika, nego je kazna za onu sliku premala.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.02.01.2012. u 20:29 - pre 148 meseci
Ne znam kako zamisljas taj izlazak na ulici? Sad da vidis nekog tipa na ulici kako protestuje, kao prikljucio bi mu se? Izgledao bi ti kao budala i bilo bi te sram da mu se prikljucujes. Ili recimo, ne bi ni ti sam izlazio da glumis budalu po ulici. Nema od toga nista.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.02.01.2012. u 22:32 - pre 148 meseci
stvarno... koliko puta cujem tu rec "trebalo bi da izadjemo na ulicu"... I to toliko glasno i uverljivo, pa sam sebi stvorim sliku u glavi, da se napravim pametan i stvarno izadjem na ulicu... Svi bi me gledali kao bolida. Kao one u americkim filmovima, sto se vezu na sred trga i protestuju zbog necega... Cak i to glasanje... za koga glasati... nekako je sve skroz besmisleno. Svi su bezvoljni.

Odusevio sam se kada sam tamo 2000. god cuo sa "princip kuvane zabe". odavno smo skuvani a nismo ni primetili...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.02.01.2012. u 22:41 - pre 148 meseci
Da protestuješ možeš na milion načina, a da bi protest uspeo najbitnija je organizacija i solidarnost među onima koji protestuju.

Eto, recimo pasivan protest bi bio da jednostavno niko ne registruje svoj auto već svi počnu da voze bez tablica. A solidarnost bi bila da oni koji budu primorani da plate kaznu dobiju pare za tu kaznu od svih ostalih. Mada se kazne generalno i ne moraju plaćati ako znate kako da se izvučete u naredne 2 godine. Pa da vidimo kad bi se svakog dana pojavila poneka desetina hiljada vozila bez tablica u Beogradu da li bi mudonje na vlasti ostale dosledne u svojoj gluposti.

Ali, solidarnost je ono što ne postoji ovde. Ja kada sam baš na ovom forumu pričao da je totalna budalaština da policija traži od građana da plaćaju nove tablice, a pri tome traži i da se vrate stare tablice (koje su već plaćene) ali za njih ne vraća pare, ovde su me ubeđivali da lupetam gluposti i da je to sasvim normalno jer je to državna imovina a ne moja lična, i niije u pitanju kupovina već "taksa". Ja sam razmišljao da li da se bunim, pa sam na kraju zaključio da bilo kakva provokacija sa moje strane ne može ništa da postigne ako ima mnogo više (previše) onih drugih koji revnosno jedu svako g* koje im je servirano odozgo. Što smo lepo videli do tada u redovima za LK i pasoše. Tako da sam i ja lepo pojeo to servirano g* (platio svoje tablice i vratio stare bez traženja novca), i sada nastavljam redovno da jedem g* kao i svi ostali.

Prema tome, ako ste jeli g* kada ste mogli da zahtevate nešto drugo, onda nastavite tako. Pametniji popušta, ali samo u glupavoj poslovici... u normalnom životu taj ispadne budala.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.02.01.2012. u 23:21 - pre 148 meseci
ajd izadji ti prvi da protestujes i zovi mene i doci cu da ti pravim drustvo!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.21.01.2012. u 13:58 - pre 148 meseci
UHhhhh.

Na nekoj temi sam vec pisao da sam kupio Alfu 147.
Pre neki dan izvadio tablice, i sad umesto male svajcarske tablice koja mi je stajala napred, i prelepo se uklapala (alfe su specificne jer ne moze tablica po sredini, nego mora sa strane da stoji)

Ako budem stavljao novu tablicu napred, moracu da je savijem skoro do tocka :(.

Imam folije i cutter, mogu sam da isecem zalepim na neki forex od 1mm i zalepim preko tog predvidjenog polja za tablicu. Cak se mozda i iscimam u kupim te fluorescentne Oracal folije, koje se koriste za saobracajne znakove.

Koliko moze policija da me zaebava?

Original tablicu bih nosio u gepeku, kao dokaz da je nisam izgubio, i da je niko ne zloupotrebljava, i da sam to uradio ne zbog toga sto nemam novca da vadim novu tablicu, nego bas iz estetskih razloga, posto ne postoji mogucnost da trazim od MUPa da mi izda malu tablicu.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.21.01.2012. u 14:08 - pre 148 meseci
Citat:
CoyoteKG: UHhhhh.

Na nekoj temi sam vec pisao da sam kupio Alfu 147.
Pre neki dan izvadio tablice, i sad umesto male svajcarske tablice koja mi je stajala napred, i prelepo se uklapala (alfe su specificne jer ne moze tablica po sredini, nego mora sa strane da stoji)

Ako budem stavljao novu tablicu napred, moracu da je savijem skoro do tocka :(.

Imam folije i cutter, mogu sam da isecem zalepim na neki forex od 1mm i zalepim preko tog predvidjenog polja za tablicu. Cak se mozda i iscimam u kupim te fluorescentne Oracal folije, koje se koriste za saobracajne znakove.

Koliko moze policija da me zaebava?

Original tablicu bih nosio u gepeku, kao dokaz da je nisam izgubio, i da je niko ne zloupotrebljava, i da sam to uradio ne zbog toga sto nemam novca da vadim novu tablicu, nego bas iz estetskih razloga, posto ne postoji mogucnost da trazim od MUPa da mi izda malu tablicu.


Platio bi kaznu, sigurno, a verovatno bi doziveo i neko maltretiranje. Makar u "obrazovne svrhe",m to je ono kad se pznduri prave pametni pa ti objasnjavaju nadmenim stavom i govorom da "ne moze to tako, gospodine, to nije po zakonu a vi ste duzni da se obavestite sami a ako necete mi smo tu da vam..." i tako dok ne popi3dis pa uradis nesto nesmotreno, ili kazes nesto nesmotreno... :)

Vidjam dosta Alfi sa "normalnim" tablicama, klasicnim...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna, zulum, ili sta već? Paradoksi.

[ Pregleda: 3237 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.