Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komšinica nas maltretira smradom

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Komšinica nas maltretira smradom

[ Pregleda: 5877 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 10:44 - pre 148 meseci
Komšinica, u stanu ispod mog, drži 4-5 kučića i desetak mačaka. Za nepovjerovati.
Smrad iz njenog stana je krajnje odvratan, što zbog životinja - što zbog nekih iznutrica koje im kuva po cijeli dan.
Ne mogu da otvorim prozor od smrada, u jednu sobu u stanu ne mogu da uđem jer mi se povraća (soba je izgleda iznad njene kuhinje).

Kome da se obratim? Znam da su prethodni vlasnici stana zvali inspekciju ali bez rezultata.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 12:29 - pre 148 meseci
Koliko sam ja mogao da primetim putem tv reportaža sličnog sadržaja (klasični hoarderi , kao to što ti opisuješ), na Beogradskoj hronici, Studiju B , i sl. ,
takve priče se završavaju na tome da "...inspekcija i socijalne službe ne mogu ništa da urade jer nemaju pravo da uđu u stan..."
To valjda znači da ne mogu bez sudske odluke , a ko će da se sudi ?

I onda kada neko nekoga (ili nešto) ubije, lamentiraju nad "visokim nivoom nasilja u društvu".

Evo isečka iz ovog teksta od pre neki dan:
"Ukoliko sve bude išlo po planu, do kraja ove godine Beograđani će dobiti službu po ugledu na američku o kojoj mnogo znaju gledajući program na kanalu „Animal planet“. Pripadnici ove gradske službe će biti naoružani, a imaće ista ovlašćenja kao i zaposleni u MUP."

Ali se ja ne bih tome mnogo radovao, jer vidimo kako funkcioniše sve što su ovako najavljivali - Komunalna policija na primer, pa "reformirano" sudstvo, pa domovi zdravlja...
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 12:48 - pre 148 meseci
Ne znam šta da uradim. Ako se budem sudio sa njom, trajaće godinama. Valja živjeti do tada. Smrad je nepodnošljiv. Uvlači se u odjeću.
Ne bih nikad naudio sirotim životinjama ali se pitam da li bih mogao da ih otjeram (rastjeram) sa ultrazvučnom pištaljkom?

Do kraja koje godine bi trebalo da zaživi služba "animal planet"? 2011 ili 2012?
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 12:59 - pre 148 meseci
Ultrazvucna je jedini odgovor .Jeste da necete moci da spavate svi u komsiluku ali nece ni ona .
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 13:12 - pre 148 meseci
Pa ultrazvučnu ne čuju ljudi. Samo životinje
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 13:19 - pre 148 meseci
Naravno da ljudi ne cuju iznad 20 000 Hz, ali kad ultrazvucnu cuju zivotinje, tad ljudi cuju zivotinje. Rezultat je isti
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 13:21 - pre 148 meseci
Da li se ultrazvuk može emitovati sa zvučnika obične linije?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 13:23 - pre 148 meseci
Tvoja zgrada bi trebalo da ima skupstinu stanara i predsednika koji bi trebalo da odlucuju o zajednickim interesima stanara u zgradi. Poznato mi je par takvih slucajeva u vezi zivotinja gde ako neko od stanara zeli da drzi psa ili macku u zgradi onda mora da dobije saglasnost vecine. Poradi malo na tome...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 13:23 - pre 148 meseci
Citat:
Da li se ultrazvuk može emitovati sa zvučnika obične linije?



Ne znam, odgovorice vam neko od nasih elektronicara ali mislim da moze samo sa piezo
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 13:35 - pre 148 meseci
to su baš zeznute situacije, skoro da si nemoćan ako je komšinica neki idiot (a očigledno jeste čim je takva)
Pokušaj sa komunalnom ili porazgovaraj sa drugim stanarima
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom10.01.2012. u 19:32 - pre 148 meseci
i ja mislim da ti je resenje sa ultrazvukom jer komsinica nece znati da ga ti pustas a kad pocnu macke i kerovi da galame pocece svima da smeta pa ce cela zgrada da se okomi na nju i morace da popusti! nazalost to sto ona radi nije ljubav prema zivotinjama nego preterivanje!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom11.01.2012. u 14:54 - pre 148 meseci
Postoje dva nivoa ljubavi prema zivotinjana:
- ne-maltretiranje zivotinja i drugih
- maltretiranje sebe
Choose one.
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom11.01.2012. u 17:07 - pre 148 meseci
Citat:
Dexic
- ne-maltretiranje zivotinja i drugih

Ovo podrazumeva da životinje žive u svom prirodnom okruženju, u suprotnom je opet maltretiranje sebe.
Inače, svaki put se iznerviram kada čujem za ovakve dogodovštine. Ovde su već razmatrane ovakve pat situacije. Prvo pokušaj da razgovaraš, tj. da je upozoriš, a ako ne pomogne- objavi joj rat! Naravno, već pomenutim nečujnim oružjem :)
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom12.01.2012. u 12:18 - pre 148 meseci
bilo bi dobro ako ima neko od pravnika da mi kaže da li postoji zakonsko ograničenje o držanju kućnih ljubimaca ili nešto o ugrožavanju drugih stanara smradom, bukom itd
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom15.01.2012. u 06:12 - pre 148 meseci
Vidi, ne moras biti pravnik za to. Ja mislim da je sigurno regulisano cuvanje domacih zivotinja i kucnih ljubimaca, a takodje i ugrozavanje smradom i bukom, nekim zakonom. Ja tacno ne znam koji se zakon i koja sluzba se bavi time, ali siguran sam da postoji neko nadlezan. Pozz


edit: Ovo sam nasao sada na brzinu
Citat:
Dužnost svakog građanina Republike Srbije jeste da spreči i prijavi
ministarstvu nadležnom za poslove veterinarstva (u daljem tekstu: Ministarstvo) ili
ministarstvu nadležnom za unutrašnje poslove, sve oblike zlostavljanja životinja i
ugrožavanja njihovog života, zdravlja i dobrobiti.


Citat:
Član 85.
Novčanom kaznom od 5.000 do 50.000 dinara kazniće se za prekršaj fizičko
lice ako učini radnje iz člana 82. stav 1. tač. 1) do 82), kao i ako:
1) životinji koju je povredio ne pruži prvu pomoć ili ne obezbedi pružanje
pomoći od strane stručnog lica (član 6. stav 3);
2) prisustvuje borbama između životinja (član 7. stav 1. tačka 22).


Zakon o dobrobiti zivotinja. U njemu pise da je za kontrolu i inspekciju sprovodjenja ovog zakona nadlezna veterinarska inspekcija.

[Ovu poruku je menjao New Village DC dana 15.01.2012. u 07:31 GMT+1]
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom15.01.2012. u 07:41 - pre 148 meseci
^ I ona dodje na sud i kaze: "Nemam para."
I to ti je otprilike to.

Da to tako funkcionise (ili da to uopste ikako funkcionise) ne bi se na svakom forumu svako malo pojavljivale ovakve teme.
Problem i jeste sto pravna drzava ne funkcionise, a ne sto neko pokusava da drzi copor pasa ili krdo svinja u stanu.

Sem zivotinja, sasvim su uobicajeni problemi sa bukom, smradom, zurkama, kaficima itd...
Ja sam na Karaburmi (dok sam tamo zivio) godinama prolazio kroz jednu ulicu u kojoj je kamenorezacka radnja smjestena u sred gusto-naseljene ulice i nikad mi nije bilo jasno kako ti ljudi tu zive pored takve buke koju pravi ona masina za rezanje kamena povazdan.
Nikad mi nije bilo jasno kako neko uopste moze dobiti dozvolu za obavljanje takvog posla u sred stambenog naselja.

Ali eto, u divljini sve moze...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom15.01.2012. u 09:21 - pre 148 meseci
Pa koj moj cuva zivotinje ako nema novca???
Nisam za organizovanje borbi zivotinja, ali neki vise brinu o zivotinjama nego normalnim ljudima...

PK treba da razmisli da li je sebi vise bitan ili su mu vise bitne neke random zivotinje :)
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom15.01.2012. u 11:09 - pre 148 meseci
ako mislis da ce smrad nekim cudom da nestane ako nestanu zivotinje, tesko...

nazalost imao sam prilike da udjem u takv smrad stan. bio je to jedan od drustvenih stanova u vlasnistvu udruzenja boraca NOB, koje oni daju daju na privremeno koriscenje borcima koji su tesko bolesni i ostali bez krova nad glavom.

stan je bio ilegalno uzurpirao tj. ukrao ga je politicar i biznismen iz tadasnje gradske vlasti bgd-a, da bi tu situirao svoju poremecenu majku, da mu bude sto dalje od ociju.
a ta je sakupljala kerove, macke, razno djubre i drzala ih u stanu. a komsije nisu mogle da zive od nesnosnog smrada.

da skratim posto je nekako isterana iz stana, unutra nije moglo da se udje bez gas maske. nakon iznosenja djubereta i pranja i visenedeljnog provetravanja, smrad je ostao.

bilo je potrebno oko 3 meseca radova u kome je sve strugano do betona, pod i zidovi, parket komplet izbacen, a preko udarena nova betonska kosuljica, na zidove naneta nova glet masa... iskljucivo zbog smrada...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Komšinica nas maltretira smradom15.01.2012. u 11:25 - pre 148 meseci
To i ja kazem a mene svi ubedjuju da je dovoljno da se izluftira i prekreci :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Komšinica nas maltretira smradom

[ Pregleda: 5877 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.