Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hexacopter DIY.

elitemadzone.org :: TechZone :: Hexacopter DIY.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89563 | Odgovora: 238 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.highway.telekom.at.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.19.03.2012. u 16:38 - pre 147 meseci
Trebalo bi odmah da ga spustiš čim se čuje pištanje, jer nema mnogo vremena..

A inače hexa je neupotrebljiva do daljnjeg, pošto sam prekjuče imao jedno naglo prizemljenje kada je na 20 metara visine pukao propeler, pa sa sobom pokupio još tri komada... Uglavnom čekam delove pa ponovo :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.19.03.2012. u 16:51 - pre 147 meseci
Ako je preziveo pad sa 20m, onda je zilava masina

Kupi malo vise propelera vidis da se to "trosi" ko blesavo, a ja ti rekoh da napravis neki stitnik za propelere.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.highway.telekom.at.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.19.03.2012. u 17:13 - pre 147 meseci
Nije baš da mu nije ništa :)

Oko 300 evra štete na hexakopteru + 400 evra za fotoaparat :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.19.03.2012. u 19:35 - pre 147 meseci
Sva sreca nisi kupio oktokopter...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.teol.net.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.19.03.2012. u 23:46 - pre 147 meseci
Okto možda ne bi pao sa tri polomljena propelera :)

Mada čitam po forumima raznim da ti EPP1045 propeleri koje sam ja koristio, imaju prilično loše serije koje često pucaju... I to pogotovo kad se ljudi malo oslobode pa krenu da prave oštrije manevre, a ja sam taman u tom trenutku dao full gas, a hexa je još bila opterećena sa nekih dodantih 400 grama (kamera + nosač kamere)...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.26.03.2012. u 13:31 - pre 147 meseci
Jel' se Hexa oporavio? Ide lepo vreme pa ocekujem vise klipova... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.26.03.2012. u 13:49 - pre 147 meseci
Ma kakav.. Ti si očigledno podcenio pad sa 20 metara :)

Jeste da elektronika nije stradala, ali je stradalo sledeće:
- 5 nosača motora (one šipke što vire iz kućišta na čijim krajevima su motori)
- skije za sletanje
- nosač kamere (pravim drugi, ali on nije neophodna za let)
- kućište elektronike
- propeleri
- baterija

Poručio sam to sve, ali ne očekujem da će bez 2 nedelje to da stigne i da ga popravim, jer bukvalno moram kompletno da ga rastavim i sastavim iz početka..

A taman sam se nadao da kad već poručujem opremu iz mikrokoptera, da poručim i bluetooth modul za remote PC telemetriju, ali ga nemaju na lageru i dobijaju tek polovinom aprila... Sa tim modulom mogu da pratim parametre kroz koptertools, da mu zadajem waypointove, da pratim lokaciju i raznorazne stvari..

Taj OSD izgleda ovako:


a ovako sa učitanom mapom i waypointovima:
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.26.03.2012. u 15:37 - pre 147 meseci
Ti u sustini nikako nisi mogao da utices na pucanje elisa u vazduhu?
Mislim, kako da sprecis da se to ne ponovi?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.26.03.2012. u 16:50 - pre 147 meseci
Citat:
bakara: Ti u sustini nikako nisi mogao da utices na pucanje elisa u vazduhu?
Mislim, kako da sprecis da se to ne ponovi?

I jesam i nisam...

U suštini postoje dva problema:
1. Elise su EPP 1045, tj. 'fabričke' koje su stigle sa kopterom, i za koje kažu da su isuviše meke da bi podizale teret (mada to nigde zvanično ne piše, piše samo da ne bi trebao da opterećujem hexu sa više od 1000 grama tereta, a ja sam u trenutku imao 385 gr opterećenja: nosač+kamera)
2. Trebao sam da promenim sve propelere prilikom incidenata (imao sam jedan pad gde se hexa prevrnula tada je pukao jedan prop i drugi kada je hexa strugala malo po betonu ali nijedan prop nije pukao)


Mada je moguće da je kombinacija obe stavke, možda je neki prop bio dovoljno oštećen da se to ne vidi, ali da je pod stresom popustio (propeler je pukao u trenutku kada sam hooverovao i naglo dodao gas da se penje, sa sve dodatnim opterećenjem - kamerom i nosačem kamere).

Sada sam poručio drugi tip elisa, dosta su tvrđe, pa ću videti kako je sa njima... I definitivno moram da uzmem GoPro kameru jer se sa ovim kućnim varijantama ne isplati, ako se opet desi neki pad barem će GoPro da preživi...

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.26.03.2012. u 19:58 - pre 147 meseci
Meni to izgleda malo previse osetljivo. Ili je poenta da se vrlo brzo savlada tehnika letenja a to je malo verovatno pod uslovima koji su po difoltu dati, mislim na osetljivost delova na padove koji su neminovni dok se ne savlada i izgleda prilicno ne savlada upravljanje?!

Gledao sam klipove sa tim programom... Vrlo interesantno, programiras, zadas, mu tacke koje u odredjenom vremenu mora da prodje... Ipak je meni najinteresantniji onaj klip kad kopter prati skijasa. To mi je ubedljivo najbolja fora! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.30.03.2012. u 23:27 - pre 147 meseci
Potencijal u video klipovima:

http://www.helivideo.rs/#portfolio
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.31.03.2012. u 14:51 - pre 147 meseci
Citat:
djyova: Potencijal u video klipovima:

http://www.helivideo.rs/#portfolio

Taj tip je profesionalac, tu je mnogo bitnije da umeš da snimaš i fotografišeš, a hexacopter ti je samo jedan alat... Ja i da imam identičnu opremu kao on verovatno to ne bi izgledalo ni približno tome :)
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.31.03.2012. u 15:25 - pre 147 meseci
Koliko otprilike kosta njegova kompletna oprema? Jel ovaj koristi neke stabilizatore ili jednostavno ima stabilnu ruku? A isto kako istovremeno upravlja i kamerom i copterom?
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.31.03.2012. u 15:54 - pre 147 meseci
Helivideo ima Droidworx AD8 sa mikrokopter elektronikom i AV200 2axis kamera mount.
Sa kompletnom opremom (frejm, motori, elektronika, stanica, ekran, fotoaparat panasonic gh2 sa objektivom) je negde oko 10,000eur

Kamerom upravlja kao i Ventura, sa istom stanicom.
Dok neko ko ima 3axis kamera mount, mora da ima dodatnu stanicu i dodatnu elektroniku za kontorlisanje, kao i 2 coveka, jedan pilot a drugi kamerman...

Stabilizacija se vrsi preko Flight Control boarda koji na sebi ima ima ziroskope koji sluze za stazilizaciju letelice a i kamere.. Obzirom da stabilizacija kamere jos vek ne radi dobro (u najavi je nekoliko novih sistema) uvek je potrebna dodatna stabilizacija snimljenog videa, kasnije u obradi...
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.31.03.2012. u 16:16 - pre 147 meseci
^ Vrlo zanimljivo, bar za mene kao laika. Gledajuci one snimke, zapitao sam se zar ovo nije bolje nego kranovi. Moze sve da se uradi kao i sa kranom, ali i mnogo vise. A i kranovi kostaju u tom redu cena.
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.31.03.2012. u 16:27 - pre 147 meseci
Iskreno to je velika zabluda mnogih... Nikako ne moze da zameni kran i pokret krana niti kran moze da zameni heli...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.31.03.2012. u 21:02 - pre 147 meseci
Citat:
djyova: Koliko otprilike kosta njegova kompletna oprema? Jel ovaj koristi neke stabilizatore ili jednostavno ima stabilnu ruku? A isto kako istovremeno upravlja i kamerom i copterom?

jerryrain ti je odgovorio oko opreme, a što se tiče upravljanja kamerom, verovatno ima nekog asistenta koji kadrira dok on leti.. ili obrnuto..
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.02.04.2012. u 12:46 - pre 146 meseci
nekada je bolje imati i losije propelere..
Evo meni je juce pri sletanju nesto krenulo naopako (sva sreca pa nisam imao kameru i kamera mount na letelici jer sam isprobavao najnoviji mk firmware) i propeleri (APC SlowFly Prop 14x4,7) su se zabili u zemlju (slicno kao sto je tebi pukao onaj jedan prop) a pritom nisu pukli vec si ostali celi ali su iskrivili osovinu koja prolazi kroz ceo motor.
Steta: 2 motora, 200eur, + kompletna zamena svih propelera iz predostroznosti iz tvog slucaja,+ postarina 40eur, + spedicija i carina, videcemo kad stigne..

evo nekog loseg snimka problema, mobilnim telefonom, izvinjavam se zbog loseg kvaliteta (mrzelo me kameru da vadim :D )
http://youtu.be/3sPUC3yqMkE
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.02.04.2012. u 12:58 - pre 146 meseci
Jbg... ja sam razmišljao da li da uzem te slowfly ili graupner, pa sam na kraju odlučio za graupner eprop... kakvi su ti slowfly, tj. kakva je razlika u odnosu na standardne EPP?
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.02.04.2012. u 13:46 - pre 146 meseci
Koliko sam imao prilike da vidim i osetim u ruci, razlika je u kvalitetu plastike koja je daleko na strani APC-a, izdrzljivosti i fleksibilnosti. Iako vidim po forumima da svi dodatno balansiraju APC propelere, ovi koje sam kupio vec su bili savrseno izbalansirani, sad da li su poboljsali kvalitet novih serija ili nesto nije u redu sa mojim balanserom, rekao bih pre ovo prvo...
Inace planiram da predjem na drvene Xoar propelere, jesu malo skuplji, ali kada se vec toliko novca da za samu letelicu onda je cena ovih propelera stvarno sitnica...
Ja bih razmislio i o nekim karbonskim propelerima jer su veoma izdrzljivi i savrseno balansirani.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Hexacopter DIY.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89563 | Odgovora: 238 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.