Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hexacopter DIY.

elitemadzone.org :: TechZone :: Hexacopter DIY.

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 88917 | Odgovora: 238 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.21.05.2012. u 10:57 - pre 144 meseci
Citat:
ventura: Fora je da nisam znao da može da ima drugi ugao u 1080p rezoluciji, to sam tek sinoć otkrio :)

Tooo majstore! Napokon ce snimci biti kako treba! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.23.05.2012. u 16:24 - pre 144 meseci
Jedno pitanje za venturu:

Planiram da u dogledno vreme pocnem da se bavim ovim hobijem. Mozes li mi reci koliko je teska kamera koja ide na tvoj model? Ja bih iskoristio neki mobilni koji ima HD zapis (a takodje moze i da snima na svoju karticu i ima svoju bateriju) umesto neke druge.
Nisam jos pokusao, ali mislim da bi prosla kombinacija Samsung galaxy S na modelu a na zemlji Galaxy Note. Jedino ne znam da li bih mogao da izvedem da mi SGSsalje i sliku preko wirelessa na Note pa da je snimam dole. Onda ostaje pitanje kako obezbediti kanal za upravljanje softverom za Note.

Ima li neki nacin da se u Srbiji kupi AR Drone 2? Cena mu i nije nesto preterana, a ima sve sto treba.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
85.30.114.*



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.23.05.2012. u 21:17 - pre 144 meseci
Citat:
JankoNIS
Planiram da u dogledno vreme pocnem da se bavim ovim hobijem. Mozes li mi reci koliko je teska kamera koja ide na tvoj model?

Kamera sa servo nosačem je nekih 300-350 grama (167 grama kamera + ostalo nosač), u pitanju je GoPro Hero2 kamera.

Citat:
JankoNIS
Ja bih iskoristio neki mobilni koji ima HD zapis (a takodje moze i da snima na svoju karticu i ima svoju bateriju) umesto neke druge.
Nisam jos pokusao, ali mislim da bi prosla kombinacija Samsung galaxy S na modelu a na zemlji Galaxy Note. Jedino ne znam da li bih mogao da izvedem da mi SGSsalje i sliku preko wirelessa na Note pa da je snimam dole. Onda ostaje pitanje kako obezbediti kanal za upravljanje softverom za Note.

Ne znam stvarno ništa o mobilnim telefonima i njihovom korišćenju za te namene, ja za bežični prenos video signala koristim ovaj kit:
http://www.hobbyking.com/hobby...x_1_3_inch_CCD_Camera_PAL.html
košta 78 dolara, i dobiješ sve gotovo sa odličnim kvalitetom slike i dometom od minimum 1 kilometra (800mW predajnik). A signal ne uzimam sa te male kamerice, već sam haknuo interfejs od Hero2 kamere i uzimam kompozitni video direktno sa nje.

Citat:
JankoNIS
Ima li neki nacin da se u Srbiji kupi AR Drone 2? Cena mu i nije nesto preterana, a ima sve sto treba.

Ne znam baš za taj AR Drone model, ali u Srbiji postoji par firmi/sajtova koji se bave prodajom RC modela, i izmeđuostalog i multirotora, evo ti npr ovaj sajt:
http://www.rcsrbija.rs/index.p...oduct/category&path=67_122

a ovde imaš polovne oglase, pročešljaj, mislim da sam skoro video polovan quadrocopter na prodaju koji je daleko bolji od tog AR Drone-a:
http://www.rcfly4um.org/index.php/board,18.0.html

evo i tog oglasa, sve komplet 150 evra:
http://www.rcfly4um.org/index....ic,9382.msg59725.html#msg59725

uz to ti treba i neka stanica (daljinac), ali i to možeš naći za nekih 50-80 evra polovno, i to ti je to, imaš daleko bolju letelicu od te AR Drone igračke..
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.23.05.2012. u 21:24 - pre 144 meseci
Hvala za ove linkove, nesto sam od toga vec gledao. Nekako mi se ne kupuje polovna oprema... videcu.

Uslov mi je da letelica ima kameru i da moze da snima.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.25.05.2012. u 13:29 - pre 144 meseci
Evo kako je čovek napravio lep posao od ovog hobija:
http://www.helivideo.rs/index.html
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.04.06.2012. u 14:25 - pre 143 meseci
Bio sam juče na savskom nasipu i snimao sa narrow uglom snimka (90°), digao sam hexakopter na do sada najveću visinu - 80 metara, i uglavnom džaba sam krečio :)

Čak i kada sam bio na 80 metara uspeo je da snimi samo tračak neba na vrhu snimka, nije uopšte uhvatio panoramu, dok bi na wide uglu (170°) već na 30 metara visine uhvatio kompletnu panoramu i tla i neba... Definitivno moram da koristim FPV ekran dok letim i da kontrolišem šta snimam, jer sada imam opremu montiranu na hexi, a mrzi me da priključujem LCD i da ga gledam dok vozim..
 
Odgovor na temu

ozzyy
đuro đurić
nezaposlen
Republika Srpska

Član broj: 226354
Poruke: 69
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.05.06.2012. u 09:24 - pre 143 meseci
Evo jednog zanimljivog slucaja vezano hexu, zapravo ovde je rijec o kvadrocopteru
http://www.youtube.com/watch?v=Vqlrx8N7bRY
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.08.06.2012. u 23:53 - pre 143 meseci
Kompletirao sam danas novi nosač za GoPro kameru.

Ovo je bila neka početna ideja:


Stim što je plan da prvo napravim jedan nosač od vitroplasta/staklolita, da na njemu upeglam greške, pa tek onda da uzmem karbonske ploče i aluminijum i da napravim nešto ovako:


U samoj konstrukciji je bilo nekoliko stavki koje su mogle da se reše malo logičnije, ali mi je najveći problem napravio tip sa CNC-om od koga sam dobio delove isečene, međutim izgleda da je koristio konusno glodalo, tako da sam sve ivice dobio pod uglom od 45°, što nije bio problem sa nosač baterije i prednje ploče, međutim za rezove širine 1.55 mm gde je trebalo uklopiti dva dela, taj ugao sam morao da skidam brusilicom, i naravno da nisam mogao da dobijem savršene uglove, samim tim sam imao male offsete prilikom celokupnog uklapanja i naleganja.
Sledeća greška je što sam pročišćavajući rupe kroz koje prolazi osovina isuviše liberalno burgijao, pa sam dobio nekih 0.5mm lufta, što možda ne izgleda strašno, ali je dovoljno značajno da zbog tog lufta, na drugom kraju nosača imam hod od 2-3 mm...

Uglavnom, ovako je sve ispalo:




Nosač baterije prilično solidno i funkcionalno izgleda:




Ovu verziju neću nešto posebno da šminkam (iako je lakiranje ispalo katastrofalno), već ću na njemu da gledam da upeglam mehaniku i elektroniku, a šminku ću ostaviti za karbon verziju..
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.09.06.2012. u 03:33 - pre 143 meseci
Au Ventura svaka ti cas'! Odlicno izgleda, a i lepo izvedeno... Bas si se pronasao u ovom hobiju. :)
Karbonska varijanta ce biti sigurno i laksa i preciznija...
Koja je tezina citave ove konstrukcije?
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.09.06.2012. u 09:41 - pre 143 meseci
Hvala :)

Nisam ga stavljao na vagu, ali ne bi trebao da je težak više od 300-350 grama...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.29.06.2012. u 14:10 - pre 143 meseci
Nema te da se javis sa novim snimcima? Ja igram "Tom Clancys Ghost Recon Future Soldier" pa se u novoj misiji pojavio quadcopter, u samoj igri je to dron!, pa se setih, naravno tebe! :) Ne znam da li igras igre, ako igras ova je odlicna! Ne samo zbog koptera, naravno, sama igra je bas dobra!

Javi se sa novim snimcima, utiscima...! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.29.06.2012. u 14:17 - pre 143 meseci
Nisam imao nešto mnogo vremena za letenje u poslednjih mesec dana, pa zato i nema nešto snimaka...

Ovo je u suštini jedini put kad sam leteo ovog meseca:



Kupio sam inače mali displej od 7" i opremu za wireless video tako da sada mogu da pratim odmah na displeju šta kamera snima u vazduhu... Nego već mesecima nikako to da smontiram sve i napakujem, ali ću se naterati večeras to da odradim pa da za vikend isprobam kako funkcioniše...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.29.06.2012. u 19:26 - pre 143 meseci
Citat:
ventura: Nisam imao nešto mnogo vremena za letenje u poslednjih mesec dana, pa zato i nema nešto snimaka...

Ovo je u suštini jedini put kad sam leteo ovog meseca:


Kupio sam inače mali displej od 7" i opremu za wireless video tako da sada mogu da pratim odmah na displeju šta kamera snima u vazduhu... Nego već mesecima nikako to da smontiram sve i napakujem, ali ću se naterati večeras to da odradim pa da za vikend isprobam kako funkcioniše...

Lep snimak, vidi se da je sigurnija ruka, daleko sigurnija nego na pocetku. Mene licno uvek smara takav objektiv pa zato to primecujem inace - svaka cast!!! :)

Verovatno ces imati bolju kontrolu a i zanimljivije je kad "vidis" kud letis iz ugla "pilota". :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.29.06.2012. u 20:23 - pre 143 meseci
Konačno sam napakovao i 7" LCD na daljinski, i prilično sam ponosan kako je lepo ispalo :)

Uzeo sam aluminijumski flah 80x4mm, savio pod ugom, i na njega direktno nakačio sve ostalo... Malo sam lutao po gradu pokušavajući da nađem neko elegantno rešenje za kačenje, ali ništa elegantnije od leptir matica nisam uspeo da nađem... Još sam isekao i izlakirao zaklon za sunce, ali ću sutra probati da vidim kako se vidi preko dana jer mi se čini da je kontrast na displeju jako dobar, pa možda taj zaklon neće ni trebati...











 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.29.06.2012. u 20:53 - pre 143 meseci
Citat:
ventura: Konačno sam napakovao i 7" LCD na daljinski, i prilično sam ponosan kako je lepo ispalo :)

Uzeo sam aluminijumski flah 80x4mm, savio pod ugom, i na njega direktno nakačio sve ostalo... Malo sam lutao po gradu pokušavajući da nađem neko elegantno rešenje za kačenje, ali ništa elegantnije od leptir matica nisam uspeo da nađem... Još sam isekao i izlakirao zaklon za sunce, ali ću sutra probati da vidim kako se vidi preko dana jer mi se čini da je kontrast na displeju jako dobar, pa možda taj zaklon neće ni trebati...

...

Lepo izgleda, svaka cast. Deluje malo tesko?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.29.06.2012. u 21:01 - pre 143 meseci
Pa onako, nije baš ni lagano, ali kad se okači oko vrata i ne primećuje se toliko...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.29.06.2012. u 21:07 - pre 143 meseci
Citat:

Nisam jos pokusao, ali mislim da bi prosla kombinacija Samsung galaxy S na modelu a na zemlji Galaxy Note. Jedino ne znam da li bih mogao da izvedem da mi SGSsalje i sliku preko wirelessa na Note pa da je snimam dole. Onda ostaje pitanje kako obezbediti kanal za upravljanje softverom za Note.


Sliku sa Androida mozes da saljes kroz mrezu putem WiFi bez problema. Ja sam se poigravao sa Galaxy Tabom i iPadom. Galaxy je bio server i snimao, a iPad sve to gledao u realnom vremenu kroz svoj browser. Takodje, VLC moze da prima taj stream, tako da verujem da ni snimanje ne bi bilo problem za zbudziti.




Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.29.06.2012. u 22:58 - pre 143 meseci
Da, hvala ti na odgovoru. Jedino je ostalo da se vidi da li ce AR Drone da podnese tezinu telefona. Sve mi se cini da nece, sudeci po komentarima koje sam nasao na forumima.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.22.*



+303 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.30.06.2012. u 09:02 - pre 143 meseci
A cime se napaja ovaj daljinski, i kolika mu je autonomija?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.30.06.2012. u 09:14 - pre 143 meseci
Sam daljinski ima svoju internu bateriju, i ona toliko traje da sam ja u ovih par meseci samo dva puta ga punio... A ova moja nadogradnja LCD+Video Rx se napaja posebnom baterijom kapaciteta 1600mAh, i sa njom bi trebalo da može da izvuče bar jedno 2 sata rada...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Hexacopter DIY.

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 88917 | Odgovora: 238 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.