Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8156 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?12.03.2012. u 15:29 - pre 147 meseci
Vec odavno tragam za kvalitetnim odvijacima. Koje vi odvijace koristite?

Planiram da kupim nesto od: Hazet ili Wiha?
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?12.03.2012. u 23:20 - pre 147 meseci
Uniorov set

Moj otac je kamiondžija i celog života sam gledao kako i vilasti i okasti ključevi pucaju, kako se gedore rascvetavaju, kako se vrhovi krstastih šrafcigera izlizuju samo jednim okretanjem, dok ima uniorov set nekih 10-15 godina i nijedan komad alata iz tog seta nije oštećen. Ja sam pre dve godine kupio nekoliko uniorovih šrafcigera i prezadovoljan sam.

[Ovu poruku je menjao Burgos dana 13.03.2012. u 12:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 01:25 - pre 147 meseci
+1 za unior

..i to od coveka koji je polomio na kile alata, koristeci ga u svrhe za koje nije napravljen*, a u toj gomili nema ni jednog uniora.


*u kombinaciji sa cekicem, lupanjem ili razbijanjem
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 10:41 - pre 147 meseci
Znam da je UNIOR jako kvalitetan, ali sam cuo da su Nemacki proizvodjaci Hazet ili Wiha jos bolji, ali i skuplji...

Posto ja zivim u jednom manjem mjestu, gdje stvarno nemam ni jednu pouzdanu prodavnicu brendiranog alata zamolio bih nekog da mi kaze neku povoljnu online prodavnicu. Na ebay slabo sta ima od UNIOR. Nasao sam neke Torx odvijace od Wiha ali se salju iz Amerike preko DHL, a i sami znate da je slanje DHL mnogo skupo, dosta skuplje nego Royal Mail, pa mi se ne isplati.

@mulaz
Posto ti zivis u Sloveniji, da li bi mi mogao provjeriti koliko tamo kosta jedan UNIOR set. Trebali bi mi sledeci Torx odvijaci(T4, T6, T8).

Hvala unaprijed.
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 10:51 - pre 147 meseci
http://www.mikroprinc.com/proi...taci/odvrtaci-setovi/index.php

Samo vidim da nema nigde T4.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 10:59 - pre 147 meseci
@gilopile Koji je proizvodjac ovog alata?
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 11:14 - pre 147 meseci
UNIOR:)

http://www.mikroprinc.com/proi...nior-1090/3-set-torx/index.php

Samo za t4 se moras snaci.

Nemam kvalitetne torx srafcigere, koristim pijacarske i nemam problema, samo je bitno tobro pritisnuti da ne proklizu, jer ce se vrh brzo ializati, ali u protivnom odradjuju posao. Rabim ih vec oko godinu dana:) U biti samo dva koristim(T6 i T8), HDD 3.5 i mobilni t. nokia i sl.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 12:23 - pre 147 meseci
Citat:
notebookFun: Znam da je UNIOR jako kvalitetan, ali sam cuo da su Nemacki proizvodjaci Hazet ili Wiha jos bolji, ali i skuplji...

Posto ja zivim u jednom manjem mjestu, gdje stvarno nemam ni jednu pouzdanu prodavnicu brendiranog alata zamolio bih nekog da mi kaze neku povoljnu online prodavnicu. Na ebay slabo sta ima od UNIOR. Nasao sam neke Torx odvijace od Wiha ali se salju iz Amerike preko DHL, a i sami znate da je slanje DHL mnogo skupo, dosta skuplje nego Royal Mail, pa mi se ne isplati.

@mulaz
Posto ti zivis u Sloveniji, da li bi mi mogao provjeriti koliko tamo kosta jedan UNIOR set. Trebali bi mi sledeci Torx odvijaci(T4, T6, T8).

Hvala unaprijed.


Ja imam Wiha zvezdasti set i nisam zadovoljan - kupljen na ebay u Americi. Sad ili ja imam seljacku rucerdu ili je moj zvezdas laznjak ili ne valjaju..Kupis kineski set od 2 dolara i pici misko
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 13:10 - pre 147 meseci
Ja imam od kvalitetnijih preciznih srafcigera: Unior (Slovenija), Bahco (Svedska) i Topex (Poljska). Ostalo su Kinezi... Kinezi se najvise isplate i zadovoljavajuceg su kvaliteta za rad sa sitnim srafovima. Ipak elektronika nije teska za sastavljanje i rastavljanje niti se precizni srafcigeri habaju kao oni za grublje radove...
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 13:15 - pre 147 meseci
Ba
Citat:
Binary Mind: Ja imam od kvalitetnijih preciznih srafcigera: Unior (Slovenija), Bahco (Svedska) i Topex (Poljska). Ostalo su Kinezi... Kinezi se najvise isplate i zadovoljavajuceg su kvaliteta za rad sa sitnim srafovima. Ipak elektronika nije teska za sastavljanje i rastavljanje niti se precizni srafcigeri habaju kao oni za grublje radove...



Bahco je isto jako dobra marka. Vidis moj Wiha zvezdasti se malo izlizao dok je kinez netaknut..:)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 13:18 - pre 147 meseci
Citat:
Binary Mind: Ja imam od kvalitetnijih preciznih srafcigera: Unior (Slovenija), Bahco (Svedska) i Topex (Poljska). Ostalo su Kinezi... Kinezi se najvise isplate i zadovoljavajuceg su kvaliteta za rad sa sitnim srafovima. Ipak elektronika nije teska za sastavljanje i rastavljanje niti se precizni srafcigeri habaju kao oni za grublje radove...


Btw bilo je, (a ne znam ima li jos) u "Rodi" (SRB) u Auto odelenju set torx srafcigera (kinez) za 140 i nesto dinara, sasvim kvalitetni su, ja sam otvarao Nokia mobilni, nemam zamerku.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 13:46 - pre 147 meseci
Imam i onaj 32in1 set od 200din i uopste nisu losi, jedina zamerka je sto nema torx T6(da li su namerno izostavili...) i sto je rucka ovalnog oblika i malo je nezgrapna, ali vise nego koristan set,a ima i one trokutaste za nokia ispravljace...Samo sto sam posle par dana negde posejao rucku, te moram pazariti novi set, ali cu makar imati rezervne:)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 14:26 - pre 147 meseci
Uživam čitajući pozitivne komentare povodom pažljivo odabranih kineskih proizvoda...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 16:33 - pre 147 meseci
Eto ja imam neki Kineski set i nikako nisam zadovoljan. Drske su veoma lose, klizaju u rukama.



Jednostavno zelim da kupim nesto kvalitetno da ne gubim zivce, nekoliko srafcigera na komad, ne treba mi cijeli set.
Mislim da Nemci prave najjace odvijace. HAZET je firma koja pravi alat za Nemacke najpoznatije Auto kompanije...
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 16:48 - pre 147 meseci
Ja sam rešio da ne kupujem komplete više. od celog kompleta sam koristio samo 2 odvijača, oba sam izlomio i sad mi mrsko da kupujem ceo set.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 17:35 - pre 147 meseci
Meni bi trebalo par Torx srafcigera da su dugi i da imaju dobru drsku. Nesto slicno kao ovi UNIOR


Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 17:38 - pre 147 meseci
off/topic: koji od tih ch'i ili solo su ok (ili najpotrebniji) za povremenu/amatersku upotrebu? (foto, link, hint...) unapred hvala

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 17:43 - pre 147 meseci
Isto ne kupujem komplete, vec samo par dimenzija koje mi trebaju.

Od unora koristim:
http://www.unior.com/proizvod/...stasti-ph-sa-vde-ruckom-613vde
Ima jak vrh, solidno namagnetisan, robusnu drsku.

i
http://www.unior.com/proizvod/...rstasti-ph-za-elektroniku-615e
Ima kruzni deo na dnu drske pa se brze odvija i zavija, ali slabiji vrh i slabije je namagnetisan.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?13.03.2012. u 17:53 - pre 147 meseci
Ovaj prvi mi se svidja, on je takodje izolovan, ali mislim da nema u Torx varijanti...
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?14.03.2012. u 09:33 - pre 147 meseci
Citat:
valerijan: off/topic: koji od tih ch'i ili solo su ok (ili najpotrebniji) za povremenu/amatersku upotrebu? (foto, link, hint...) unapred hvala



http://www.ebay.com/sch/i.html...&_sacat=See-All-Categories


Imas kineza koliko hoces ovde..:) Sve je to manje vise par fabrika..kostaju 2-3 dolara sa shippingom, nije neka steta ako ti se ne dopadne..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kvalitetan set odvijaca za Hard Diskove?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8156 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.