Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HHO generator - izrada

elitemadzone.org :: MadZone :: HHO generator - izrada
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57537 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 14:40 - pre 147 meseci
Mislim da si nešto pomešao @Cyber.
Gov*a i ostali vidovi biomase se koriste kod vozila na metan.
Postoje brojni pokušaji korišćenja raspada biomase radi vožnje na jeftini metan,
ali ostaju problemi cene skladištenja i distribucije biomase.
A na kraju krajeva, metan je u stvari najjednostavniji ugljikovodik i kao takav ne predstavlja niti obbnovljiv niti čisti izvor energije.


Veruj mi da i Odin i ja pristupamo sa svom ozbiljnošću koju HHO metod zaslužuje.


I slažem se sa tobom da je smeštanje ove teme u MadZone gnusna greška nerazumnih moderatora.
Možemo reći da je jedini sektor gde HHO teme sa pravom zaslužuju da se nađu upravo UltraMadZone,
gde će se Prava ISTINA HHO metoda moći prikazati u pravom svetlu.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 14:48 - pre 147 meseci
Pa mi se sprdamo na račun HHO (doduše ja sam još i bio ozbiljan), jer ništa više od toga ni ne zaslužuje. Prosto, takvo nadri-inženjerstvo treba ismevati uvek i svuda, da se ne nađe neko ovde, lupam za 5 godina i čita temu kako napraviti HHO generator, pa uzme i sam da baca pare da ga kupuje/pravi. Kada je već pokrenuta tema, treba objasniti svima koji ikada vide istu da ne traće pare i da ne daju materijala različitim prevarantima da uzimaju pare.

Samo toliko. Znači, prosto i jednostavno HHO je totalno mlaćenje prazne slame i to treba da se kaže što pre.

A šta ćeš ti da radiš za svoje pare - tvoja stvar. Ali nemoj pričati bajke ovde molim te, kako si smanjio potrošnju 20%.. Što reče neko na prethodnoj strani pfffffffffff....
when there is a why there is no how
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 14:49 - pre 147 meseci
Citat:
Cyber01001:  nikako mi nije jasno zasto ne pustite nas koji hocemo probati da jednostavno probamo??

Meni nikako nije jasno kako ja to tebe "ne pustam"?
Ne znam ni ko si, ni sta si, ni gdje si, niti kako te mogu pronaci, i ako zatvoris ovu stranicu u browseru, ili preskocis pogledom moje postove - neces ni znati da postojim! - ali eto nekako te sprecavam da probas da se vozis na ha-ha fazonu ?!
Mozes li malo objasniti kako to dejstvuje, naime ima nekih ratova i nestasica nafte koje bih rado sprecio na slican nacina, pa bi mi dobro doslo ako bih znao kako to radi?
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 14:55 - pre 147 meseci
A sad ozbiljno pitanje. Šta je to što sprečava da automobili na gorivne ćelije vrate arape na proizvodnju tepiha? Pritom ne mislim na judeomasonski gej lobi.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 14:57 - pre 147 meseci
^ Mislis na letece cilime, ili na ove obicne?
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 15:02 - pre 147 meseci
U jednom topgearu je jeremy baš tako rekao, da nam malo fali i arapi se vraćaju na ćilime.
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 16:00 - pre 147 meseci
Za ćilime nam fali dosta novca ...
Problemi su sredstva za izgradnju:

- Infrastrukture za proizvodnju i distribuciju.
- Skladištenja u Distribuciji
- Skladištenja u vozilima

i sasvim mala sitnica što se veliki deo H2 dobija iz fosilnih goriva.




"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 16:20 - pre 147 meseci
@Odin D. i Deep|Blue jeste probali vas dvojica montirati hho generator na auto pa tvrdite da ne radi ili je to cisto teoretski ? Ja sam napravio i eno dolje u garazi kopam po autu i trazim adekvatno mjesto gdje cu smjestiti bocu za vodu. Ja ne tvrdim da RADI a ni da NE RADI ,za sad samo mogu reci da je manje dima na ispuhu i da se mogu voziti u leru kad je cijev spojena na usis zraka,znaci nekakav efekt ima a sto se tice ustede goriva vidjet cemo dal ce biti sta ili ne ! Prvo sam pomislio da mozda motor dize ler radi povecane potrosnje struje ali nije tako, probao sam i sa ukljucenim generatorom ali bez da je ukljucen na usis zraka i ne moze se voziti u leru da ga je**s ,tek kad je spojeno na usis ide!
 
0

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 16:28 - pre 147 meseci
Kao što rekoh, za svoje pare i svoje vreme radi šta ti je volja.

Samo nemoj da navodiš raju na zlo :)
when there is a why there is no how
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 16:35 - pre 147 meseci
Tesko je pohvatati sta si ti tu probavao i spajao na generator, na "usis", ne na "usis", sa ukljucenim, sa iskljucenim generatorom, ciniclatorom, akumulatorom ....
Daj napisi jasno i precizno koje si kombinacije isprobao.

Sta znaci
Citat:
probao sam i sa ukljucenim generatorom ali bez da je ukljucen na usis zraka

Zasto ga ukljucujes ako nije spojen gdje treba? Samo da bi trosio struju akumulatora i opterecivao motor?!

Pa mogao si onda napisati i
-kad otkacim generator i prikacim prikolicu - nece da ide uzbrdo u leru, a kad prikacim generator i otkacim prikolicu - oce da ide nizbrdo u leru...

U cemu je poenta?
 
+1

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 16:36 - pre 147 meseci
ne kosta me prakticki nista pa sam uhvatio da probam , naravno da nije u redu nagovarati ljude i prodavati maglu okolo no zanimalo me sta se desi pa isprobavam! ako bude bilo ikakve vidljive ustede ili ne bude nista obavijetit cu vas! one koje zanima izrada nek pitaju sta ih zanima ,oko tog im mogu pomoci ,dal stvarno pravi ustedu - ne znam ,to je mizerna kolicina plina ali zato jako eksplozivna ,probao sam ga pustiti u sapunicu pa zapaliti mjehuric i doslovno pukne kao petarda tako da necu ni pokusavati zapaliti litru plina iako mi je palo na pamet vec napuniti balon ,mogu mislit samo kolika bi eksplozija bila.
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 16:41 - pre 147 meseci
poanta toga je bila sto sam spojio generator i auto se mogao voziti u leru bez diranja gasa i to u svih 5 brzina , pomislio sam da je mozda motor zbog opterecenja alternatora povecao obrtaje pa ide u leru i i jednostavno ostavio ukljucen generator tako da i dalje ima to isto strujno opterecenje a crijevo istekao sa usisa zraka da vidim hoce li i dalje ici u leru ili ne i naravno nije isao! probao sam vise puta da izbacim mogucnost greske! Ja sad tvrdim da ima nekakav efekt a kakav tocno vidjet cemo kroz par dana
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 16:49 - pre 147 meseci
Vidjeces odma ako iskljucis generator.
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 17:01 - pre 147 meseci
probao i ne ide,nije bila samo fora iskljuciti generator nego vidjeti dali je povecan ler zbog opterecenja na alternatoru, doduse nije puno - trenutno oko 10A , znaci probane su sve kombinacije i auto se moze voziti bez gasa samo ako je generator spojen i ukljucen! jel ti sad jasnije o cem govorim? bocu sam upravo ucvrstio pa idem dalje isprobavati
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 17:24 - pre 147 meseci
Citat:
Cyber01001: znaci probane su sve kombinacije i auto se moze voziti bez gasa samo ako je generator spojen i ukljucen!

Sad mi tek nista nije jasno.
Pa cemu onda sluzi taj generator ako nema gasa kad je generator spojen i ukljucen?! Ja sam sve vreme mislio da taj generator upravo treba da pravi nekakav gas, i to bas kad je spojen i ukljucen?!
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 17:52 - pre 147 meseci
krivo si razumio, pod "gas" nisam mislio na plin iz generatora nego na papučicu gasa , ne znam kako vi to zovete al kod nas u hr se to zove gas
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 19:13 - pre 147 meseci
Aha, sad je jasno! Bio sam za trenutak pomislio da si bio pod gasom dok si izvodio eksperiment :)
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 19:58 - pre 147 meseci
Da , sjedim na gajbi piva i testiram generator ! jel nemate vi pametnijeg posla osim zatrpavanja foruma vasim genijalnostima ? pitao sam dal je netko od vas probao to i nije mi nitko nista odgovorio ,znaci smatram da niste! ja isprobavam i zelim se cuti s ljudima koji prave ili vec imaju generator! Sta kojeg vraga ne pustite ljude da se nesmetano razgovaraju ,nego non stop govnarite po forumu? izgleda da nemate bas neke zabave u zivotu ili nemate zivota uopce pa trolate okolo po forumima
 
+2

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 20:01 - pre 147 meseci
gas, gas, gas...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada23.03.2012. u 20:25 - pre 147 meseci
Citat:
Cyber01001: zelim se cuti s ljudima koji prave ili vec imaju generator! Sta kojeg vraga ne pustite ljude da se nesmetano razgovaraju ,nego non stop govnarite po forumu?

Dobro, nema potrebe da se zestis. Forum je javno mjesto i nije rezervisan samo za pozitivne kritike, dozvoljene su i negativne, a njegov sadrzaj je otvoren za sve, tako da nemoj to da shvatas kao da se sve pise zbog tebe i jedino tebe, jer kao sto neko gore pomenu - neke stvari se pisu i zbog nekih drugih ljudi koji bi mogli doci na ideju da se bave ovim, pa tako naletiti i na ovu temu, pa da im se pomogne da istraju ili odustanu u toj namjeri, vec kako ko misli da ih posavjetuje.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: HHO generator - izrada
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57537 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.