Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HHO generator - izrada

elitemadzone.org :: MadZone :: HHO generator - izrada
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57542 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada24.03.2012. u 03:08 - pre 147 meseci
Citat:
Odin D.: Forum je javno mjesto i nije rezervisan samo za pozitivne kritike, dozvoljene su i negativne, a njegov sadrzaj je otvoren za sve


Istina ali nije bas u redu svaku temu zatrpati do totalne nepreglednosti pa oni koje nesto i zanima a nalete slucajno jednostavno odustanu i od teme i od foruma.
 
+3

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: HHO generator - izrada24.03.2012. u 06:04 - pre 147 meseci
Citat:
Mene interesuje kakva voda se sipa? Destilovana ili gradska? Sta se desava u zimskom periodu? Jel onda moze antifriz protiv smrzavanja?


Da li bi neko bio ljubazan da mi odgovori?
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HHO generator - izrada24.03.2012. u 09:37 - pre 147 meseci
Destilovana, nije ti neophodan kamenac iz vodovoda na elektrodama, a Calgon nije pametno da se koristi

Poz
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada24.03.2012. u 11:29 - pre 147 meseci
Citat:
Cyber01001: Istina ali nije bas u redu svaku temu zatrpati do totalne nepreglednosti pa oni koje nesto i zanima a nalete slucajno jednostavno odustanu i od teme i od foruma.

Slazem se, malo smo pretjerali.
 
+2

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada24.03.2012. u 12:32 - pre 147 meseci
@mish_ns - koristi se destilirana voda sa dodatkom natrijevog ili kalijevog hidroksida , ja koristim ovaj prvi!
 
+1

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: HHO generator - izrada24.03.2012. u 12:48 - pre 147 meseci
Gde mogu da se nabave ti hidroksidi i koliko treba dodati na 1l destilovane vode?
Takođe me interesuje koliko elektroda ("ploča") stavljate na generator?

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HHO generator - izrada24.03.2012. u 16:03 - pre 147 meseci
Stavljas onoliko ploca koliko imas u posudu koju imas, od dve do dvadeset dve, ako moze da stane. Za kolicinu baze ne postoji recept, jednostavno se koncentracija odredjuje prema zeljenoj struji i odredjenoj produkciji. Struja zavisi od povrsine elektroda, rastojanja medju elektrodama i od koncentracije elektrolita.

Posto je geometrija gotovo fiksni parametar(moze se jedino malo menjati rastojanje), jedina varijabla je koncentacija, u ovom trenutku..moze biti i napon, njegova visina ili oblik..

Poz
 
+3

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada24.03.2012. u 19:37 - pre 147 meseci
pusti posude , pravi suhi aka dry cell generator ,moj je sa 7 celija +nn-nn+ al morat cu ubaciti jos da se manje grije
 
+2

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.adsl.verat.net.



+21 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 19:01 - pre 147 meseci
Ovako da se i ja ukljucim u raspravu.
Molim sve koji nisu pomerili svoju zadnjicu da naprave uredjaj, testiraju ga ne govore ove gluposti koje sam procitao u postovima iznad!
Stvar je proverena i sigurno radi, sto mogu dokazati na mom slucaju i na slucajevima jos par ljudi koji uredjaj poseduju i koriste ga.

Wet cell je proslost i trosi mnogo struje na grejanje celije umesto na proizvodnju gasa, tako da to zaboravite.

evo sta sam ja za sad postigao

passat 1.8 90Ks benzinac (trenutno se vozi na plin jer mi je pumpa za benzin u kvaru pa ne mogu testirati)
pre ugradnje trosio 10L plina na 100Km
sada sa plinom + HHO potrosnja se smanjila na 8.7l na 100Km

Ocekujem da ce potrosnja jos pasti posle nekih modifikacija koje planiram uraditi, a ticu se smanjenja struje po generatoru i pobojsane cirkulacije elektrolita.

Plin ili TNG (tecni naftni gas) je gorivo koje ima najvecu iskoriscenost u odnosu na kolicinu koja se ubrizga zato je i usteda na njemu najmanja.
Sam cilj HHO gasa je bolje sagorevanje goriva koje motor koristi, povecanje snage i time smanjiti potrosnju u istim uslovima voznje.
Na benzin je daleko veca usteda nego na plin, a na dizelu jos veca ide i preko 30% u zavisnosti od samog motora.

U sustini dobro sagradjen generator ne treba trositi mnogo struje a treba proizvoditi sto vise gasa, nemojte se zamarati pravljenjem generatora koji rade na 20A
to je jako velika struja, proizvodice vise vodene pare (zbog grejanja) nego samog vodonika.....

Nadam se da ce se u raspravu ukljuciti i neko ko nije samo HEJTER!
DJ STEVASSY
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 19:59 - pre 147 meseci
Citat:
ststeva:evo sta sam ja za sad postigao

Sta ti mislis da si postigao se razlikuje od onoga sta jesi postigao.

Citat:
ststeva: a na dizelu jos veca ide i preko 30% u zavisnosti od samog motora.

Ako ti napravis samo 10% i to eksperimentalno dokazes i dokumentujes - imas od mene placen, put, hotel i sve usputne troskove, i garantovan intervju sa vodecim ljudima bilo kojeg automobilskog proizvodjaca u DE, koga izaberes po svom izboru.

Takodje, povezacu te sa ljudima koji ce ti na osnovu toga omoguciti da dobijes doktorat na Tehnickom univerzitetu u Becu, i dobices od Univerziteta placenu turneju da drzis predavanja sirom svijeta.

Za ovo nabrojano sam siguran, a ko zna sta ces sve dobiti povr' toga, sto prevazilazi moje mogucnosti.

Sve sto treba je da mjerenjima dokazes to sto tvrdis da si postigao.

Ko misli da se zaejbavam - mozemo se opkladiti u ozbiljnost ovih mojih namjera i deponovati novac kod nekog neutralnog ovdje, cisto da utvrdimo ko blefira, a ko stoji iza onoga sto prica.
 
+2

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 20:04 - pre 147 meseci
Pridružujem se Odinu.

Evo ovde javno kažem da ću prodati svu svoju imovinu, i priložiti svu ušteđevinu i uložiti u tvoj projekat ako dokažeš ovo što tvrdiš ovde. A tebi garantujem da ćeš barem godinu dana (ako ne i duže) biti najpoznatiji čovek na planeti.

Ali samo eksperimentalno dokaži ovo što tvrdiš.
when there is a why there is no how
 
+1

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 20:23 - pre 147 meseci
ja sam imao prilike da vozim prius na zemni gas do budve! od panceva do budve za 1700 din! samo je mana mali kapacitet rezervoara tj boca pa se sipalo dva puta u pancevu pre polaska i cacku! mislim da je to posao! hibrid na gas!
 
+1

grof74

Član broj: 301235
*.mobile.carnet.hr.



+9 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 20:43 - pre 147 meseci
potpisujem sve sto si rekao,i bravo za ustedu, i ja sam uspio dobit ustedu od 20% na svom audiju.
 
+1

grof74

Član broj: 301235
*.mobile.carnet.hr.



+9 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 20:45 - pre 147 meseci
prijatelju ostat ces sa gacama na stapu, ako sve prodas. generatori rade.
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 20:53 - pre 147 meseci
^ Kao sto rekoh, spreman sam na dil.
Ne sekiraj se ti za moje gace, nego svoje glagoljanje pretoci u cinjenice.
Mogu i ja ovdje do prekosutra pisati kako sam napravio leteci cilim.

Dokaze kolega, pokazite dokaze. Sve sto imamo to su price.
 
+1

grof74

Član broj: 301235
*.mobile.carnet.hr.



+9 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 21:07 - pre 147 meseci
ok, nije problem,u svako doba. hoces video?ili uzivo?
Ne zelim se falit, moja usteda je mala u odnosu na druge aute koji su postigli moji neki frendovi.Zbog lambda sonde nisam mogao vise, ali i nju cu sredit.
A sto se tice vas koji ne vjerujete da je to moguce, ja tu nemogu nis.ja i dalje cu se vozit jeftinije od vas.
 
+1

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.adsl.verat.net.



+21 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 21:11 - pre 147 meseci
Citat:
Odin D.: Ako ti napravis samo 10% i to eksperimentalno dokazes i dokumentujes - imas od mene placen, put, hotel i sve usputne troskove, i garantovan intervju sa vodecim ljudima bilo kojeg automobilskog proizvodjaca u DE, koga izaberes po svom izboru.

Takodje, povezacu te sa ljudima koji ce ti na osnovu toga omoguciti da dobijes doktorat na Tehnickom univerzitetu u Becu, i dobices od Univerziteta placenu turneju da drzis predavanja sirom svijeta.

Za ovo nabrojano sam siguran, a ko zna sta ces sve dobiti povr' toga, sto prevazilazi moje mogucnosti.

Sve sto treba je da mjerenjima dokazes to sto tvrdis da si postigao.

Ko misli da se zaejbavam - mozemo se opkladiti u ozbiljnost ovih mojih namjera i deponovati novac kod nekog neutralnog ovdje, cisto da utvrdimo ko blefira, a ko stoji iza onoga sto prica.


Dogovoreno, samo mi reci kako ja tebi te dokaze da predocim, tj pokazem? Hoces sesti samnom u auto napunimo do cepa predjemo 100 kilometara, okrenemo se i vratimo na istu pumpu i opet do cepa?
Imamo kilometrazu, imamo predjeni put, lako se moze izracunati potrosnja....
Ne znam kako bih ti drugacije mogao dokazati...



Evo snimka gde na 10A pravim litar plina u minuti....
DJ STEVASSY
 
+2

Keez-a

Član broj: 245920
Poruke: 61
212.178.246.76



+107 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 21:26 - pre 147 meseci
@ststeva:
100km je malo, bez 2-3000, nemojte ni da zapocinjete.
Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 21:30 - pre 147 meseci
^ Pa nismo djeca, pa da tako "dokazujemo".
Tako i ja mogu otkaciti jedan cilindar sa dovoda benzina i eto ti 20% ustede, i ako nije neki dvoklipni krs od motora star 60 godina - neces u voznji nista primjetiti.
Pokazi ti da si dobio vise energije nego da to sokocalo nisi koristio. To je jedino sto se racuna. Energija - u dzulima, u kilovat satima, u kalorijama, kako god hoces, samo nek je energija, jer utrosena energija je ono sto pokrece auto i sve druge stvari i kvalitet motora se mjeri u efikasnosti, odnosno u tome koliko energije iz goriva je u stanju da pretvori u mehanicku energiju, a potrosnja je prica za kafanu i slicne zaejbancije.
Energiju koju automobil trosi, vrlo lako mozes izmjeriti pomocu auta i stoperice.
 
0

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.adsl.verat.net.



+21 Profil

icon Re: HHO generator - izrada26.03.2012. u 21:38 - pre 147 meseci
Citat:
Keez-a: @ststeva:
100km je malo, bez 2-3000, nemojte ni da zapocinjete.


a gde ja sa njim da predjem 2-3000Km?


Citat:
Odin D.: ^ Pa nismo djeca, pa da tako "dokazujemo".
Tako i ja mogu otkaciti jedan cilindar sa dovoda benzina i eto ti 20% ustede, i ako nije neki dvoklipni krs od motora star 60 godina - neces u voznji nista primjetiti.
Pokazi ti da si dobio vise energije nego da to sokocalo nisi koristio. To je jedino sto se racuna. Energija - u dzulima, u kilovat satima, u kalorijama, kako god hoces, samo nek je energija, jer utrosena energija je ono sto pokrece auto i sve druge stvari i kvalitet motora se mjeri u efikasnosti, odnosno u tome koliko energije iz goriva je u stanju da pretvori u mehanicku energiju, a potrosnja je prica za kafanu i slicne zaejbancije.
Energiju koju automobil trosi, vrlo lako mozes izmjeriti pomocu auta i stoperice.



Ajde prosveli me kako da izradunam energiju koju trosi?
Ti mi obezbedi instrumente kojima cu sve to meriti i rado cu doci....

DJ STEVASSY
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: HHO generator - izrada
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57542 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.