Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HHO generator - izrada

elitemadzone.org :: MadZone :: HHO generator - izrada
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 57524 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 08:21 - pre 147 meseci
Najveća zabluda kod HHO generatora u kolima je pogrešna predpostavka da: "struje ima - pa ima". Pa kad je već ima - daj da se ne troši uludo, već da se iskoristi.
E, a kad bi neko uspeo da shvati da struja u kolima nastaje sagorevanjem goriva (benzin, dizel), onda bi se razmislilo (možda)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 11:59 - pre 147 meseci
Citat:
Cyber01001: ja pricao o bogu?

Dobro, nisi ti direktno, nego onaj @grof, ali posto ti stalno "potpisujes sve sto je neko rek'o", to ti je onda isto ko' da si i ti rek'o... :)

Citat:
Cyber01001: Nije mi jasno kako imas volje non stop trabunjati protiv..,sta vise koji ku*** ne uhvatis i ne napravis hho generator pa sam probas? De ti meni reci jel se razumijes ti sta u aute uopce? jesi popravljao kad sta samostalno osim dolijevanja vode za stakla? Neznam zasto uopce ulazis u raspravu a nisi ni zavirio pod haubu a vjerujem ni vidio hho generator ! Ne racunam ono sto si gledao u mythbustersu i youtubeu....

Rekoh ti ja da je to sve na nervnoj bazi....
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 12:26 - pre 147 meseci
Podseća me sve ovo na one tablete što se ubace u rezervoar. Isto (navodno) poboljšavaju sagorevanje, povećavaju snagu i smanjuju potrošnju. I puno onih koji "misle" da im kola mnogo manje troše, mada ne mogu ništa da dokažu, ali nije ni bitno valjda, bitno je šta oni osećaju
 
0

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 12:32 - pre 147 meseci
U krajnjem slucaju je to i najvaznije.
Zadovoljan sam i ispunjen iako imam potrosnju 12l po gradu.
xexe
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 13:00 - pre 147 meseci
Da se razumemo. Sprava nesto radi, inace se ne bi digla prasina.

Ovde na forumu, predpostavljam, da niko nikoga ne zeli finansijski da prevesla, i da mu uvali neku spravu, gomilu obecanja, za nekakve pare.

Znaci posmatramo tehnicki i raspravljamo o tehnici...Bar se nadam..

Sprava proizvodi neki priinos energije, svojim osobinama HHO da nekoliko puta brze sagoreva od standardne smese goriva(bilo dizel ili benzin).

Ta problematika je izrazenija na visim obrtajima, kada sagorevanje fluidizovanog standardnog goriva ne postize pun efekat, zbog brzine kretanja klipa(eksplozija ga jedva sustize), u trenutku sagorevanja-ekspanzije.

Znaci da u nekim uslovima, popravlja nesavrsenost motora, odnosno osnovni problem pretvaranja pravolinijskog kretanja u rotaciono, i problem brzina klipa..koje idu do nule, pa menjaju smer..

Usteda goriva je na nivou "pet kila gipsa", kojim ce se obmotati noge vozaca, pa nece moci uopste da vozi, znaci krajnje indirektno i poprilicno uslovljeno...

A sa druge strane, jeftine i prirucne sprave prosto ne rade posao, nesto rade ali to je samo pokazna vezba, ne rade do upotrebljivog nivoa.

Jednu stvar sam primetio, zbog koje sam ja licno odustao vise od razvoja doticne sprave. Vecina vremena se gubi na pogresnim postulatima, gubi se na oblicima i mastariijama oko elektroda, a regulacija proizvodnje, odnosno produkcije HHO se potpuno zanemaruje. Sistem radi u maksimalnoj produkciji i kada je nepotrebna, a zbog nezgodnih velikih struje, ne moze da radi u rezimu velikih opterecenj a motora, kada je vec navedena produkcija nedovoljna.

Uglavnom se primenjuje na prastarim benzincima i dizelima, posto niko ne zeli da izlaze nov i skup motor nezeljenim efektima plamena od 2700-2800C.
Sto je jos jedan od razloga zasto ga ne koristim za licnu upotrebu.

Poz
 
0

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 13:45 - pre 147 meseci
Nije fora u jeftinom uredjaju eto recimo da ga sam napravis potrebno ti je oko 2100din samo za isecene plocice od inoxa (sa busenjem to izadje 5000din)Pleksiglas ili neka deblja plastika neka bude 500 din.Uvodnice 60 din.Babler to barem se moze naci pa ga necu ni racunati takodje i creva koja nisu skupa i naravno unutrasnja guma od kamiona od koje se prave dihtunzi.Znaci da zaokruzimo na 3000 hiljade.Sto se tice struje po pricama iskusnijih ljudi koji vec duze vreme testiraju hho generatore ispostavilo se da je bolje da generator radi na manjoj amperazi od 6-8 A iako ce proizvoditi manje plina nego rokati generator na 10-15 A em taj plin nije kvalitetan em se prelazi dozvoljena granica za generator em se generator greje i smanjujemo zivotni vek celija.To su ustanovili ljudi koji se mnogo bolje razumeju od vas protivnika i nemam razloga da im ne verujem u ostalom napravicu ga i ja ne mogu nista da izgubim a sto se tice temperature motor mirnije radi i ne pregreva se kao sto vi mislite.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 13:57 - pre 147 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: To su ustanovili ljudi koji se mnogo bolje razumeju od vas protivnika

To niko ne spori. Naravno da se u budalastine razumiju bolje oni koji se njima bave, nego oni koji se njima ne bave.
Da se ti ljudi bolje od nas razumiju u ono sto nisu budalastine, bili bi oni na nasim radnim mjestima, pokusavali unaprediti tehniku za 1-2% i dobijali dobru platu za to i bolilo bi ih uvo da li ce potrositi litar-dva benzina vise-manje, a mi "protivnici" bismo "unapredjivali" tehniku za 20-30% i zbog toga bauljali po supama, garazama, otpadima i smetlistima sa tom nasom "pamecu".
 
0

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 14:09 - pre 147 meseci
Da sve su to budalastine kad od 8litara potrosnje spustis na 5litara to su velike budalastine.Jos samo kad bi ukapirao zasto su te budale napravile forum? Izgleda da se trkaju ko ce da napravi vecu budalastinu to je jako zanimljivo nema sta.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 14:16 - pre 147 meseci
Kad je vec tako, onda je budalastina ne prihvatiti ovu ponudu:

Citat:
Ako ti napravis samo 10% i to eksperimentalno dokazes i dokumentujes - imas od mene placen, put, hotel i sve usputne troskove, i garantovan intervju sa vodecim ljudima bilo kojeg automobilskog proizvodjaca u DE, koga izaberes po svom izboru.

Takodje, povezacu te sa ljudima koji ce ti na osnovu toga omoguciti da dobijes doktorat na Tehnickom univerzitetu u Becu, i dobices od Univerziteta placenu turneju da drzis predavanja sirom svijeta.

Za ovo nabrojano sam siguran, a ko zna sta ces sve dobiti povr' toga, sto prevazilazi moje mogucnosti.

Sve sto treba je da mjerenjima dokazes to sto tvrdis da si postigao.


Dokazi to sto tvrdis, i moci ces do kraja zivota da se vozis u automobilu od 10.000 kubika, trosis bez razmisljanja 50 litara na sto kilometara, imas jahtu sa 2000 konja dizel motorom, i privatni avion i nece te biti briga za litar-dva dolje gore.
Budalastina je lomatati se oko par litara benzina - a propustati milione dolara.
Eto sad, reci ti meni da to nije budalastina, pa da se svi smijemo.
 
+2

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 14:40 - pre 147 meseci
Ja sa tobom ne nameravam da ulazim u raspravu jer si ne dokazan a pritom garantujem da nisi ni pravio hho generator.Veruj mi cim kupim prohrom ugradicu ga i siguran sam da necu biti u gubitku ako ne dobijem na ustedi goriva sigurno cu dobiti na snazi automobila.Ljudi pricaju svoja iskustva i dele ih sa drugim a ne osporavaju sve sto neko okaci.A ti posto u tome nemas iskustva nemas ni sta da pricas sem neke teorije a nisi ni probao da vidis kako to funkcionise.Ja sam vam lepo rekao napravite hho generator za nekih 3000 moze i za manje ako vec posedujete creva bablere i td.Pa onda pricajte ovako je samo prepucavanje koje ne vodi nicemu.
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 14:58 - pre 147 meseci
Odin D. de mi samo reci cim se ti bavis inace? jesi ikad radio bilo sta samostalno na autu,popravljao nesto,opcenito dirao nesto po motorima? Ja vamo vidim da ti pojma o tome nemas nego samo prebacujes po nekim teorijama i glupostima sto sa stvarnoscu nema ama bas nikakve veze...jedno je teorija a drugo je praksa i z*ajebi vise te svoje price , ako nisi probao nista od toga nisi valjan za ikakvu raspravu o tome!
 
0

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:03 - pre 147 meseci
Nije bitno da li je radio ili nije, ako HHO zaista radi to što pričate da radi, zašto ne prihvatite taj izazov?

Pa ako ste vi u pravu, postaćete veoma poznati i bogati, a ako Odin ne ispuni svoja obećanja, javno ćemo ga ovde blatiti dok je sveta i veka, evo ja ću prvi. Ali morate dokazati! Onaj ko nešto tvrdi, mora da dokaže. Znaš kako moderni klinci kažu "pics or it didn't happen!". Samo što se ovde očekuju malo uverljiviji dokazi od slika i takotoga :D


Vi ste očigledno preskočili drugu godinu srednje škole. Ne znam šta da vam kažem. Reče mmx dvaes' puta, zakon o održanju energije je neumoljiv, a vi i dalje pričate neke perpetuum mobile gluposti. Pa kako da vas ljudi ne prozivaju, i kako da ne govore da pričate gluposti? Ne čitavo čovečanstvo je tupavo što izučava te zakone prirode, a vas par majstora ste pametni i vozite se jeftinije od ostalih. Nije nego!

Hajde dosta sa glupostima! Dokažite da to radi, i neka Odin onda ispuni svoj deo pogodbe (mada sam i ja obećao nešto slično o'ma posle njega), ili nemojte zamajavati ovde nekoga ko bi slučajno mogao da naleti na ovu temu.
when there is a why there is no how
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:10 - pre 147 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: A ti posto u tome nemas iskustva nemas ni sta da pricas sem neke teorije

Citat:
Cyber01001
: jedno je teorija a drugo je praksa


Teorija ili ne, ja stojim iza toga sto pricam, a to sto vi pricate je suplja prica i, pravo da ti kazem, po mom misljenju - obicno baljezganje.
Jedan od razloga je taj sto nemate nikakvih konkretnih podataka, a drugi razlog je taj sto nicim necete da stojite iza tih navoda, cime visestruko pojacavate utisak o baljezganju.
A to sto ja pricam je potkrepljeno spremnoscu da odgovaram za ono sto pricam, a to se jasno vidi odavde:
Citat:
Ko misli da se zaejbavam - mozemo se opkladiti u ozbiljnost ovih mojih namjera i deponovati novac kod nekog neutralnog ovdje, cisto da utvrdimo ko blefira, a ko stoji iza onoga sto prica.
, a sto je napisano na trecoj strani ove teme, tako da svako moze da procita, a i upuceno je svakom ko misli da je ono sto govori istina.

Sve sto do sada od vas imamo je obicno baljezganje za koje niste spremni da odgovarate - i da iza njega stanate bilo cime - niti radom niti parama.

Da ti ja ponudim sledece:
- napravi meni taj generator, ali pod sledecim uslovima:
1. Ako radi - dobices 3 puta vise para nego sto si potrosio da ga napravis i bice ti placeno 20€ po satu rada koji si potrosio na izradu i ja cu ovdje javno napisati da sam pogresio i izvinuti se onima protiv cijih postova sam pisao;
2. Ako ne radi - sav trosak izrade pada na tebe i napisaces ovdje javno da nisi uspio i izvinuti se onima koje si svojim pisanjem mogao navesti na zabludu;
3. Ako ostetis motor - bilo npr. korozijom cilindra izazvanog kojekakvim hemikalijama koje ubacujete u to sokocalo ili na neki drugi nacin ciji je uzrok to sokocalo, i ako je vrednost stete veca nego sto je usteda u smanjenju potrosnje (sto se sigurno nece desiti, ali ajde da radi kompletnosti turimo i to) - snosis stetu koju si napravio.

Potpisemo ugovor, deponujemo pare kod advokata, ja kolicinu koja pokriva moj dio troskova, ti u kolicini koja pokriva tvoj dio.
Izvrsimo mjerenja pod strogo kontrolisanim uslovima sa i bez generatora - isti put, ista daljina, ista brzina, iste vremenske prilike, ista tezina.

Ja mogu od prijatelja pozajmiti mjerac protoka, mozemo u gram izmjeriti koliko benzina odlazi u svakom momentu, a mozemo i umjesto rezervoara koristiti providan bazdareni kanister, pa cemo lako vidjeti koliko se tacno benzina trosi. Tako da nece biti potrebe da se objasnjavamo sa "Prosli mjesec sam sipao 6 litara vise nego ovaj, tako da znam dobro o cemu pricam...", nego cemo fino kulturno mjeriti onako kako se mjeri.

Pristajes li neko od vas na ovo?
 
+1

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:25 - pre 147 meseci
Kakvih konkretnih podataka bi ti?? Sta trebamo , uzeti svu mogucu opremu za testiranje snage ,ispuha i jos sto cuda pa sve dokumentirati da bi tebi dusa bila na mjestu? Ako vec toliko ne vjerujes ,mozes slobodno doci kod mene u hr sa svim tim skalamerijama za mjerenje ,natocit cem pun tank i odvoziti odredjenu relaciju pa natociti opet do kraja i izracunati i nakon toga sve to ponoviti sa ukljucenim generatorom. Naravno sve ide na tvoj trosak jer ja novca nemam na bacanje -
gorivo , moje utroseno vrijeme i sta vec bude jos trebalo?
Ljudi probali i ljudi zadovoljni ,ako ti ne pase ovo ti slobodno mozes sam naruciti kit sa neta pa sam probati na nekom autu
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:27 - pre 147 meseci
Ne vredi da se svadjate, bez elemenata svadje a jos off.

Ako neko zeli da ga pravi, neka ga pravi. Ako neko hoce da prodaje bajke na forumu, neka prodaje, nase je da pitamo zasto to radi, i naravno, da komentarisemo.

Moze da se napravi "nesto" sto ce nesto i da "radi". Mozda cak dostigne nivo da ga je moguce bezbedno ugraditi u kola. Ali kucna radinost nece pokazati dramaticne ustede ni goriva ni vremena.

Usteda goriva od 10% se moze napraviti i bez HHO, samo pazljivom i odmerenom voznjom, koju ne aplicira bar 90% onih koji voze.
Ako neko ugradi skalameriju kojoj vise zice, i zbog toga lagano vozi, i napravi ustedu, svakako usteda ne potice od HHO.

Ozbiljniji sistemi se NE mogu napraviti amaterskim radom, kao ni sistemi sa regulacijom. I to je "kvaka 22", zbog koje ce svaki komercijalni sistem biti bolji od onog "iz garaze".
Osim ako se ne upotrebi malo jace znanje i oprema. Znanje o procesima, i znanje tehnologije koja ce da prilagodi razvojne zahteve(i izmerene rezultate) konkretnim resursima u okviru odredjene cene.

Elem, malo jace znanje i oprema postaju svesni ishodista pravljenja HHO, da je jedina ekonomija u komercijali i PRODAJI proizvoda korisnicima, a NE u samom koriscenju.

Stoga, onaj koji predje nekoliko nivoa igrice HHO, lako donosi odluku o nastavku razvoja, produkciji ili odustajanju od projekta.

Poz

P.S.
Samo za info, jedan Omegin maseni protokomer, za gasove, kosta oko 900€ bez PDV-a..ako se vec pokrecu price o "protocima" i "produkciji"..a tu spravu nema 99,99999% onih koji rade u garazi..

Znaci..pricamo o naponima bez voltmetra..kilogramima bez vage..produkciji volumena bez masenog protokomera...
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:32 - pre 147 meseci
Naravno da ne pristaje niko ...
Naravno ni da bilo kakva kritika hahaaoha metoda nije dobrodošla.
Inače zanimljiva mi je jedna izjava >> klasična navlakuša vezana za malu cenu i mogućnost velike uštede ...


Citat:
sad_ste_face_jel: ... To su ustanovili ljudi koji se mnogo bolje razumeju od vas protivnika i nemam razloga da im ne verujem u ostalom napravicu ga i ja ne mogu nista da izgubim ...


Ti "ljudi koji se mnogo bolje razumeju" nikada ne dozvoljavaju nezavisne analize i merenja te skalamerije, jer bi se verovatno utvrdilo da je ušteda mizerna ili ne postoji.
Drugi problem je uticaj toga na prosečan motor.
O toj tehnologiji se priča već duže vreme, ali nikako da se desi da neko dozvoli javnu analizu stanja vozila posle 100 000 pređenih km ...
Pa valjda je neko uspeo da pređe 100 000 km sa tom tehnologijom?!
Čega se onda plaše ti inovatori kad ne daju čak ni to.

Dakle to su dve tako jednostavne stavke.

Ako ste u stanju da pokažete nekoliko vozila kojima je pređeno 100 000 km tom tehnologijom i omogućite nezavisna merenja uštede u potrošnji goriva, verujem da će vam se otvoriti veliko tržište.
Pa čak do toga nivoa da ćete moći prodavati vaš prouizvod i po znatno višoj ceni.
Recimo za iznos ušteđenog goriva na relaciji od 30-40 000km.
Dakle pri prosečnoj ceni od 1,3 Eur/l, potrošnji od nekih 8l/100km i uštedom od 25%, vaš uređaj bi štedeo nekih 0,104 Eur/km
Za relaciju od 35000 km to bi dalo nekih 3640 EUR.
Dakle ekstremna zarada.
samo treba da se dokažete i bogatstvo je tu






"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:33 - pre 147 meseci
1.Smaras ali ozbiljno.
2.Provociras nekim glupostima.
3.Nemas pojma o konstrukciji dry cell-a jer pricas o stetnosti u motoru i koroziji.
4.O kojem protoku ti pricas? HHO generator moze bez problema da proizvodi 1L gasa u minuti bez grejanja generatora.
5.Za svaku kubikazu ide odredjeni generator mislim na recimo -NNNN+ ili -nnnn+nnnn- ili -nnnn+nnnn-nnnn+
6.Ustedu ne mozes odmah da dobijes jer mora neko vreme da vozis sa hho da bi se auto ocistio.
7.Procitaj malo o HHO generatorima pa onda kazi da neko lupa.
 
0

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:39 - pre 147 meseci
Citat:
Deep|Blue: Naravno da ne pristaje niko ...
Naravno ni da bilo kakva kritika hahaaoha metoda nije dobrodošla.
Inače zanimljiva mi je jedna izjava >> klasična navlakuša vezana za malu cenu i mogućnost velike uštede ...




Ti "ljudi koji se mnogo bolje razumeju" nikada ne dozvoljavaju nezavisne analize i merenja te skalamerije, jer bi se verovatno utvrdilo da je ušteda mizerna ili ne postoji.
Drugi problem je uticaj toga na prosečan motor.
O toj tehnologiji se priča već duže vreme, ali nikako da se desi da neko dozvoli javnu analizu stanja vozila posle 100 000 pređenih km ...
Pa valjda je neko uspeo da pređe 100 000 km sa tom tehnologijom?!
Čega se onda plaše ti inovatori kad ne daju čak ni to.

Dakle to su dve tako jednostavne stavke.

Ako ste u stanju da pokažete nekoliko vozila kojima je pređeno 100 000 km tom tehnologijom i omogućite nezavisna merenja uštede u potrošnji goriva, verujem da će vam se otvoriti veliko tržište.
Pa čak do toga nivoa da ćete moći prodavati vaš prouizvod i po znatno višoj ceni.
Recimo za iznos ušteđenog goriva na relaciji od 30-40 000km.
Dakle pri prosečnoj ceni od 1,3 Eur/l, potrošnji od nekih 8l/100km i uštedom od 25%, vaš uređaj bi štedeo nekih 0,104 Eur/km
Za relaciju od 35000 km to bi dalo nekih 3640 EUR.
Dakle ekstremna zarada. :)
samo treba da se dokažete i bogatstvo je tu

Ti neke stvari ne shvatas kakve navlakuse? Pa niko te ne tera da kupis sve to mozes sam da napravis pa ako nemas ama bas nikakve znakove promena baci to i prezali tih 3 hiljada.Jos nesto ne kapiram zasto bi ljudi pisali svoja lazna iskustva? To onda ispada skup debila i prevaranta.Ja cu sigurno ugraditi generator pa nek bude sta bude a sta bi pa moglo da bude kad je sagorevanje potpuno.Gledao sam da je neko pricao da strada katalizator ali posto toga nema na starijim autima a auti koji ih imaju ih najcesce vade jer zbog ovog kvalitetnog goriva on se u potpunosti zapusi.
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:39 - pre 147 meseci
Cuj svaki dan vozim iste relacije , znam kako mi auto trosi , neke od jednostavnijih osnovnih alata imam ,bas tocnu kolicinu plina ne znam posto neam kako mjeriti osim litrene boce u vodi i stoperice na iphoneu ali i to posluzi! Rezultati su u skladu sa mogucnostima naravno , bilo bi puno bolje kad bi tu postojala elektronika koja bi regulirala doziranje i proizvodnu hho-a ,drzalja potrosnju struje na minimumu i sl. ! Trenutno nisam u mogucnosti praviti nista od toga ali imam u planu ,meni se pokazalo da ipak ima nesto u tome u da je moguce poboljsanje pa kad budem morao prvo cu praviti elektroniku za napajanje same celije a kasnije mozda iskoristiti i neku elektroniku od LPG-a pa poboljsati to malo . Za sad je bitno da mi kojima je bitna svaka litra goriva ustedimo nesto i to se moze postici uz malo truda i volje!! Taman da je i pola litre manje na 100km ,vec je neko poboljsanje zar ne?
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 15:51 - pre 147 meseci
@Cyber
@faca

Baljezganje. Baljezganje. Baljezganje. Baljezganje....
Mozete baljezgati do sutra, ali to ce i dalje ostati samo baljezganje.

Citat:
Cyber01001: Ako vec toliko ne vjerujes ,mozes slobodno doci kod mene u hr sa svim tim skalamerijama za mjerenje ,natocit cem pun tank i odvoziti odredjenu relaciju pa natociti opet do kraja i izracunati i nakon toga sve to ponoviti sa ukljucenim generatorom.


Pristajem. S tom razlikom sto cemo prvo izmjeriti gorivo prije nego ga natocimo, pa cemo na kraju mjeriti preostalo gorivo.
Vozicemo istu relaciju, i istom brzinom, po stoperici, kako bi bilo tacno.
Vozice neko trece lice, koga cemo zajedno odabrati, obojica cemo biti prisutni u voznji i testiranju svo vreme.
Potpisacemo ugovor prije svega i deponovati novac kod advokata.

Citat:
Cyber01001: Naravno sve ide na tvoj trosak jer ja novca nemam na bacanje - gorivo , moje utroseno vrijeme i sta vec bude jos trebalo?

Naravno, ako se pokaze da si bio u pravu.
Ako izmjerimo drugacije - onda ces ti to sve meni da platis.

Imamo li dogovor?
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: HHO generator - izrada
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 57524 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.