Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HHO generator - izrada

elitemadzone.org :: MadZone :: HHO generator - izrada
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 57529 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.233.*



+784 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 16:00 - pre 147 meseci
Jedan poznanik je na kadetu "suzi" sa 1,3 motorom ugradio umesto originalnog karburatora karburator za keca (z101) i tako je smanjio potrosnju sa 8 na 5 litara,mozda i manje
Nema neku metodu merenja potrosnje sem "odokativne". Ma covek se svima hvali da je mizerna potrosnja,u odnosu na prethodni karburator.
Sto sad neko ne bi poverovao u ovu pricu (kad je covek samo karburatorom smanjio za 3 litara potrosnju),sta bi tek bilo da ugradi i HHO? verovatno bi mu kadet trosio ispod 3
Kao sto cu poverovati u pricu iznad tako isto mogu da poverujem u ovo HHO "teoretisanje".
Kao sto neko iznad napisa,ZAKON OCUVANJA ENERGIJE je Zakon
Sto npr klimu (spoljnu jedinicu) ne bismo stavili u neki podrum ili vecu zatvorenu prostoriju gde zimi ne pada ispod nule T,i tako se grejali vrlo efikasno na klimu?
E pa ne moze zbog zakona iznad,jer da bi "upumpali" toplotu u sobu moramo je uzeti iz ovog podruma i on ce vrlo brzo otici u dobar minus.

Da ne smaram vise,mislim da i ako se postigne neka "usteda" u potrosnji,uredjaj ne vrsi posao jer ima lose uticaje na motor koji nije napravljen da radi na vodonik vec na benzin!!!


Sad videh ovaj poziv Odina D,nadam se da ce biti dogovora
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 16:16 - pre 147 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: Ti neke stvari ne shvatas kakve navlakuse? Pa niko te ne tera da kupis sve to mozes sam da napravis pa ako nemas ama bas nikakve znakove promena baci to i prezali tih 3 hiljada.Jos nesto ne kapiram zasto bi ljudi pisali svoja lazna iskustva? To onda ispada skup debila i prevaranta.Ja cu sigurno ugraditi generator pa nek bude sta bude a sta bi pa moglo da bude kad je sagorevanje potpuno.Gledao sam da je neko pricao da strada katalizator ali posto toga nema na starijim autima a auti koji ih imaju ih najcesce vade jer zbog ovog kvalitetnog goriva on se u potpunosti zapusi.


- Meni nešto ne pada na pamet da uništavam auto zarad neke kvazi uštede.
- HHO će za mene ostati skalamerija i navlakuša sve dok neko ne dokaže efikasnost i neškodljivost te aparature.
- Svakako da mogu i ja da nađem gomilu pozitivnih iskustava sa foruma koji se bave propagiranjem HHO-a. To nije nikakav dokaz.
- pa nek bude sta bude metod rada može jako puno da te košta. Od običnog uništavanja motora vozila do potencijalnih udesa sa smrtnim ishodima. U svakom slučaju ugradnja neproverene tehnologije kao što je HHO, predstavlja rizik.
- Došao na opšti forum da hvališeš tu skalameriju i onda se ljutiš što ne neko kritikuje.
Tvoj entuzijazam u kombinaciji sa "niskom" cenom ugradnje može lako da povuče labilnije i manje informisane osobe na sličnu intervenciju, pa bi red bio da pročitaju i neku kritiku te tehnologije.



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 16:37 - pre 147 meseci
Hajde da kazemo da je oprema skupa, i ona najosnovnija kosta vise od vozila u koje se zeli ugraditi.

Medjutim postoji nesto BESPLATNO(relativno, ako ne uzmemo cenu internet pretplate u obzir), a to je doticni tekst, sa linka, diplomski, sa (vec)obavljenim nekim merenjima...

I posle tog teksta se nastavlja sa pricanjem prica, i posle tog teksta mr"faca" pljuje po nekakvim "protivnicima".

Neka ga ugradi ko hoce, mene samo zanima namera ovolikog insistiranja na bajanju bajki, silnim ustedama ako se samo par limica poveze u nekom loncu(sto je ogromno "iskustvo" u izradi, koje daje za pravo da se pljuje i npr tehnicki savetnik instituta za fiziku, sa 15 godina nosenja tog zvanja i 25 godina radnog iskustva po laboratorijama), poboljsava kvalitet voznje i budzet..a parametri skalamerije se ocenjuju imaginarnim metodama, promene svakodnevnog ponasanja(kolicine goriva sipanog periodicno), procena struje i koncentracije i "iskustvenog odredjivanja kolicine proizvedenog HHO..koji ce u svakoj produkciji, makar bila 100 grama, tek da pucne, proizvesti 30-50% ustede goriva...

Poz
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 17:46 - pre 147 meseci
Citat:
vladd: Najveća zabluda kod HHO generatora u kolima je pogrešna predpostavka da: "struje ima - pa ima". Pa kad je već ima - daj da se ne troši uludo, već da se iskoristi.
E, a kad bi neko uspeo da shvati da struja u kolima nastaje sagorevanjem goriva (benzin, dizel), onda bi se razmislilo (možda)


Jasno je da ako se uključi neki potrošač struje, kao što je klima uređaj, da će se trošiti više goriva. Međutim, mene zanima da li isto važi za osloboženu toplotu. Naime, struja nema gde da se "odlije" van provodnika, osim jednog malog dela u vidu elektromagnetnih talasa, ali toplota se inače odliva u spoljašnjost. Da li bi se tu nešto moglo iskoristiti i da li se već koristi?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 18:03 - pre 147 meseci
Pa moze samo je pitanje koliko je to isplativo.
 
0

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-4.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 18:25 - pre 147 meseci
Sećam se neke BMW-ove reklame od pre par godina gde su reklamirali neko svoje hibridno vozilo. Uglavnom hvalili su se time da su uspeli čak i energiju kočenja da upotrebe, tako što se umesto u toplotnu ta energija (na neki način, ne znam kako) pretvara u električnu i time se puni baterija.

Na koju foru tačno to radi, zaista ne znam.
when there is a why there is no how
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 18:37 - pre 147 meseci
^ Svaki elektricni generator - kada ga opteretis, tj. kada pocnes da koristis struju koja se proizvodi dok mu okreces osovinu - pocne da pruza otpor tom okretanju, tj. osovina mu se teze okrece nego kad je u praznom hodu (to npr. ovi hahaohoho "strucnjaci" ne shvataju, pa misle - kad se vec alternator vrti "u prazno", zasto ne iskoristiti taj "visak" energije). Tako umjesto sto tockove kocis trenjem od pakne - ti ih spojis na osovinu tog generatora i on ih usporava, a tu struju koju si napravio kocenjem posaljes u akumulator ili negdje drugdje.
To je odavno poznat princip, i mislim da se prvi put poceo upotrebljavati kod tramvaja, gdje se to naziva - rekuperacija.
Kada tramvaj ide nizbrdo, onda njegov elektro-motor funkcionise kao generator, a tako dobijena struja se vraca nazad u mrezu, pa recimo pomaze onom tramvaju sto ide uzbrdo i ciji elektromotor trosi u tom momentu struju.
Moze da se primjenjuje bilo gdje gdje je nesto potrebno kociti, npr. lift koji ide na dolje i sl.
 
+3

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 18:45 - pre 147 meseci
Radi se o elektromagnetnom kocenju, tockovi vrte generator koji zbog niske impedanse na izlazu pruza veliki otpor i koci vozilo. Naravno do neke sile kocenja, preko toga koce diskovi i to se ne spasava, malo je nerealno imati trenje bez grejanja :).

Klima uredjaj u kolima ne radi na struju, kompresor je preko mehanicke sklopke nakacen na kajs i koristi mehanicku snagu motora. Nema rezona pretvarati tu energiju u elektricnu i onda iz elektricne u mehanicku u kompresoru.

Sto se tice termickog iskoriscenja u motorima sa unutrasnjim sagorevanjem toga nema, sistemi za konverziju toplote u druge oblike energije obicno zahtevaju masivnije agregate (para/turbine/isparivaci) i malo vece temperature od onoga sto se generise u kolima pa nema nekog rezona ugradjivati ih u kola.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+3

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 19:41 - pre 147 meseci
Citat:
Nedeljko: Jasno je da ako se uključi neki potrošač struje, kao što je klima uređaj, da će se trošiti više goriva. Međutim, mene zanima da li isto važi za osloboženu toplotu. Naime, struja nema gde da se "odlije" van provodnika, osim jednog malog dela u vidu elektromagnetnih talasa, ali toplota se inače odliva u spoljašnjost. Da li bi se tu nešto moglo iskoristiti i da li se već koristi?


Doticna toplota se ne moze koristiti, bar ne u ovom trenutku. Inace temperatura tela vozaca, bi mogla da bude iskoriscena na slican nacin. Recimo pri projektovanju rashladnih sistema, telesna toplota se racuna kao generator nekih 300W...

Ali nije poenta o prikupljanju svih kvantova energije i ustede, da kazem, fosilnog goriva(po meni je tacnija verzija mineralnog).

Sam motor je toplotna masina, i u savremenim motorima je podignuta radna temperatura za 15-ak stepeni, sa 80, i nesto malo vise, na skoro 95-98 stepeni Celzijusa. Tako je na odredjen nacin podignuta efikasnost.

Problematika oko HHo je poprilicno jasna. Odredjene verzije se postizu i prostim ubrizgavanjem vode u plazmu cilindra(potraziti water injection), a neki nedostaci samog (poprilicno starog) principa rada motora su, za potrebe trka, nadoknadjeni setom raznih zapaljivih supstanci. Od specijalnih mesavina metanola, do relativno prostog "nitra", tako da se poboljsavaju brzine sagorevanja i motori postizu bolje rezultate i bolji prinos snage na visokim obrtajima.

HHo bi mogao da bude nekakva kucna verzija poboljsanja brzine sagorevanja i iskoriscenja motora, ali bi bile neophodne i neke intervencije u zoni samog ciklusa, vremena otvaranja i zatvaranja ventila, i eventualno neke korekcije , odnosno pomeranja paljenja u kasnijem momentu.

Pa naci neki optimum na konkretnom motoru, ali je to previse posla za hobby pristup.

Poz

P.S.
Kod pojedinih hibrida, uz koriscenje inercijalne energije, koriste se i mali sus motori ali sa petotaktnim ciklusom, zarad vece efikasnosti i manjeg rasipanja energije proizvedene eksplozijom u cilindru.
 
+3

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 20:16 - pre 147 meseci
Citat:
Deep|Blue: - Meni nešto ne pada na pamet da uništavam auto zarad neke kvazi uštede.
- HHO će za mene ostati skalamerija i navlakuša sve dok neko ne dokaže efikasnost i neškodljivost te aparature.
- Svakako da mogu i ja da nađem gomilu pozitivnih iskustava sa foruma koji se bave propagiranjem HHO-a. To nije nikakav dokaz.
- pa nek bude sta bude metod rada može jako puno da te košta. Od običnog uništavanja motora vozila do potencijalnih udesa sa smrtnim ishodima. U svakom slučaju ugradnja neproverene tehnologije kao što je HHO, predstavlja rizik.
- Došao na opšti forum da hvališeš tu skalameriju i onda se ljutiš što ne neko kritikuje.
Tvoj entuzijazam u kombinaciji sa "niskom" cenom ugradnje može lako da povuče labilnije i manje informisane osobe na sličnu intervenciju, pa bi red bio da pročitaju i neku kritiku te tehnologije.

Cekaj pa ti si naso mene da lozis? Ma boli mene uvo ako neces sam da probas tvoj problem ljudi to koriste i imaju ustedu a te fore sa da steti motoru pricaj nekom drugom na primer Odinu jer po vama to su samo propagande nekih debila koji hoce da navucu kupce i da im pokvare motor.Vi bi ste hteli da se to naucno dokaze? haha pa dok je nafte toga nece biti a i kad nestane nafte oni ce verovatno preci na struju.Ako zelite propagandu pogledajte na kupindu te hho generatore koji kostaju 30 hiljada dinara a izrada ga je kostala koliko sam naveo u predhodnom postu.A ti Vladd mozes samo da lupas o loncima i limicama a kad bi malo pogledao video bi da dry cell moze da proizvodi 1l gasa u minuti na 8 ampera sto je dovoljno za od 1900 kubika.Vidim da ne vredi sto se raspravljam ovde nego bas me pa briga vracam se ja forumu gde samo lupaju gluposti i lazu sami sebe.
 
+1

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-4.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 21:04 - pre 147 meseci
Pa ti si taj koji ovde "loži" narod, da protiv osnovnih naučnih principa ta vaša sprava radi. I naravno da treba da se dokaže. Kada nešto tvrdiš, moraš i da dokažeš, a ne obratno. Živeo naučni metod! Dole sa šarlatanstvom!
when there is a why there is no how
 
+3

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 21:51 - pre 147 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: Cekaj pa ti si naso mene da lozis?

Tebe je neko vec nalozio, pa si se primio na pravljenje toga, nisi nista postigao, i vjerovatno da bi ispao manje glup sada pokusavas nagovarati sve zive da prave istu glupost.
Kakvi su tvoji konkretni rezultati? Sta si napravio, koliko si goriva ustedio? Gdje to moze da se pogleda?
 
+1

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 22:06 - pre 147 meseci
Ma vi ste neki faktori pa cu se ja vama dokazivati :) Ne lozim ja nikog ko zeli neka proba ljudi su probali i dobili ustedu a vi se zapitajte sta oni imaju od toga sto ce nekog loziti a pritom ne traze nikakvu nadoknadu i zele svakom da izadju u susret i podele svoja iskustva sa drugima.Najlakse je osporavati zasto bi uopste neko pokusao to da napravi i sam se uveri mnogo je lakse sve negirati i osporavati.Ja sam rekao da cu napraviti generator i sigurno cu ga montirati u auto a te price da steti motoru mozda oni generatori koji na svakoj celiji imaju po 13 volti to je takozvana V para koja ako se ne isfiltrira i dodje u motor moze imati lose uticaje na motor no takvi se uredjaji ne koriste jer vuku mnogo ampera a i greju se preterano.Ovo je poslednji komentar od mene i vise necu ni pisati u ovoj temi kada napravim gen.i montiram ga u auto svoje rezultate cu podeliti sa ostalom grupom ludaka ali ne na ovom forumu jer ovde nije moguce nista dokazati.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada30.03.2012. u 22:15 - pre 147 meseci
^
Citat:
Odin D.: Kakvi su tvoji konkretni rezultati? Sta si napravio, koliko si goriva ustedio? Gdje to moze da se pogleda?
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: HHO generator - izrada31.03.2012. u 02:49 - pre 147 meseci
Ne moze nigde da se vidi jer je jasno da radite za naftni lobi i ako vam pokaze uredjaj koji zaista radi ubicete ga, a uredjaj skinuti sa motora i odneti u onu arhivu iz Indijane Dzonsa, daleko od ociju jvnosti.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada31.03.2012. u 03:24 - pre 147 meseci
evo jos malo dokumentacije , doduse iz 1977. godine ali nije toliko bitno od kad je , http://www.hpstech.com/data/NA...ogen%20Enhanced%20Gasoline.pdf
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada31.03.2012. u 03:34 - pre 147 meseci
Bas logicno. Vas hahahaohoho konstruktora ima ko' muva, vozate se okolo, pravite, hvalite, stedite.... al' ne mozete danas nista od toga nikom pokazati nego morate navoditi radove Nostradamusa i kojekakvih jos alhemicara od prije 300 godina :)

Nego @Cyber, sta bi sa onom tvojom ponudom da dodjemo da mjerimo i mojim pristankom?
Da nisi ti malo zaboravan?
Mozda ti tako zaboravljas i koliko si benzina sipao, pa ti se cini kao da manje trosis?

Ocemo li mjeriti ili necemo?
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada31.03.2012. u 03:36 - pre 147 meseci
Ne ,nisam zaboravio nego ne vjerujem forum trolu poput tebe , da ti imas pare o kojima pricas vec bi ti testirao sve sam a ne mene zaje*avao
 
0

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: HHO generator - izrada31.03.2012. u 03:37 - pre 147 meseci
i cekaj ni ovo iz nase isto nije valjano ili?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HHO generator - izrada31.03.2012. u 03:38 - pre 147 meseci
Ajde nemoj se brukati.
Sram te bilo.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: HHO generator - izrada
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 57529 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.