Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4681 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 08:13 - pre 145 meseci
Slučajno gledam dnevnik RTS-a u 8 sati ujutru, drugog aprila 2012 u kome se saopštava da roditelji koji ne upišu decu u predviđenom roku mogu da budu kažnjeni novčano u inosima od 5 do 25 hiljada "dindži"!!!
Ko je taj što neće da upiše dete u školu i ko je taj koji će da "odrapi" kaznu???
Taj što "odrapljuje" kaznu očigledno nije ni svestan kakvu je glupost saopštio na prvom kanalu nacionalne televizije...
Onaj što namerno ili slučajno nije upisao dete, sigurno nema ni dveta dinara na današnji dan a kamoli od pet do dvadeset pet hiljadarki...
Postoji li u nekom hipotetičkom slučaju i neki drugi način da se roditelji "privole" na upis svojih potomaka?
 
Odgovor na temu

Svarog
PA

Član broj: 26424
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+75 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 08:33 - pre 145 meseci
Upis deteta u osnovnu skolu je zakonska obaveza.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 09:15 - pre 145 meseci
Zakonska obaveza jos od 2. Svetskog rata ja mislim.
Skolovanje je besplatno, sada kad se dele knjige potpuno besplatno.
Zakonska obaveza postoji da neki idiot ne bi bez razloga ostavio celjade kuci jer sta ce njemu skola. Ako je dete bolesno, moze da se uzme uverenje od lekara, ako je mentalno zaostalo postoji specijalna skola.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 09:40 - pre 145 meseci
Znaci... Ako sam voljan da platim 25 000din, ne moram da saljem dete u skolu? :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 09:47 - pre 145 meseci
Citat:
rade.zrnic
Onaj što namerno ili slučajno nije upisao dete, sigurno nema ni dveta dinara na današnji dan a kamoli od pet do dvadeset pet hiljadarki...
Postoji li u nekom hipotetičkom slučaju i neki drugi način da se roditelji "privole" na upis svojih potomaka?

Nema tu mnogo namerno ili slucajno, zakonski je obavezan svaki roditelj da upise svoje dete u skolu, ali tu postoji i problem sto su neka deca nezrela a opet hoce da ih poslaju po svaku cenu u skolu.

Inace, knjige su od prosle godine besplatne.

Citat:
Shadowed: Znaci... Ako sam voljan da platim 25 000din, ne moram da saljem dete u skolu? :)

Ispada tako, mada najavljuju i da ce srednja skola da bude obavezna :)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 10:01 - pre 145 meseci
Citat:
Shadowed: Znaci... Ako sam voljan da platim 25 000din, ne moram da saljem dete u skolu? :)



Koliko su meni pricali, dodje socialna, i oni preuzmu odredjene mere (upis u skolu, ili u ekstremnim slucajima i odvedu dete). Posto je nekima "lakse" to, nego da sami upisu, postoji i kazna, da ne bi morala socialna da vrsi upis ogromnog broja dece.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 11:27 - pre 145 meseci
Citat:
Shadowed: Znaci... Ako sam voljan da platim 25 000din, ne moram da saljem dete u skolu?


Aha...
Isto kao i za nepropisno parkiranje- platiš kaznu i možeš da ostaviš auto da stoji na tom mestu koliko hoćeš.

Naravno da moraš da upišeš dete i pored kazne. Kazna je zato što si se qrcio.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 12:27 - pre 145 meseci

Najcrnje u svemu je što ljudi nisu pravovremeno obavešteni o upisu.

Nekada su stizala obaveštenja na kućne adrese da se dete dovede na sistematski pregled radi upisa u školu tu i tu, u tom i tom periodu.
Danas šibnu neku kratku vest na tv-u o tome, pa ko prati tv, možda i vidi tu vest.

To je u najmanju ruku zlonamerno. Da drugar slučajno nije video obaveštenje o upisu, bio bi među onima koji plaćaju kaznu.


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 13:50 - pre 145 meseci
@Shaki

ne, platis kaznu pa dobijes resenje u kome ti se nalaze da postupis po istom...
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 13:57 - pre 145 meseci
Ja moram da pohvalim svoju opštinu (Palilula) pošto su na kućne adrese svih roditelja čija deca ove godine treba da se upišu u 1. razred poslali obaveštenje o tome, zajedno za besplatnim primerkom izvoda iz matične knjige rođenih koji je inače potreban za upis.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 16:07 - pre 145 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Najcrnje u svemu je što ljudi nisu pravovremeno obavešteni o upisu.

Nekada su stizala obaveštenja na kućne adrese da se dete dovede na sistematski pregled radi upisa u školu tu i tu, u tom i tom periodu.
Danas šibnu neku kratku vest na tv-u o tome, pa ko prati tv, možda i vidi tu vest.

To je u najmanju ruku zlonamerno. Da drugar slučajno nije video obaveštenje o upisu, bio bi među onima koji plaćaju kaznu.

Ma šta ima neko da te obaveštava. Valjda znaš koliko ti dete ima godina i sa koliko se kreće u osnovnu školu. Interesuj se.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 22:28 - pre 145 meseci
^

Mozda si mladji, pa ne znas.

Nekada je to bilo drugacije i organizovanije. Stigne ti na kucnu adresu poziv da dovedes dete tad i tad u to i to vreme. Izgleda da se vremena menjaju, ali ne znam da je na bolje.


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole02.04.2012. u 23:34 - pre 145 meseci
Dete saljes zbog njegovog dobrog a to sto sada uvode i kineski jezik to je katastrofa.Dok sam ja isao u skolu knjige su se kupovale a da bude jos gore nisam mogao ni sve knjige da koristim od starijeg brata :) Inace obrazovanje je palo na niske grane kad se samo setim kakvi su sve prolazili srednju skolu.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole03.04.2012. u 00:17 - pre 145 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel:  Inace obrazovanje je palo na niske grane kad se samo setim kakvi su sve prolazili srednju skolu.


Kakva je situacija s' tobom bila? Jesi li uspeo ti da prođeš?
about:networking
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole03.04.2012. u 00:30 - pre 145 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: to sto sada uvode i kineski jezik to je katastrofa.

To cemo jos da vidimo :)
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole03.04.2012. u 00:57 - pre 145 meseci
Citat:
Shadowed: To cemo jos da vidimo :)

Ma daj ajde Ruski,Francuski,Nemacki to su jezici koji su zastupljeniji a Kineski van svake pameti ne znam dali uce i u drugim zemljama Kineski (mislim na osnovne skole) Prece bih rekao da je to jos jedno politicko maslo.Jos samo fali i da Kinezi pocnu da gazduju u Srbiji sto nije iskljuceno kako su poceli.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole03.04.2012. u 00:57 - pre 145 meseci
Nihao mai

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole03.04.2012. u 01:04 - pre 145 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: Jos samo fali i da Kinezi pocnu da gazduju u Srbiji sto nije iskljuceno kako su poceli.

Sta znas, mozda ce biti bolji za tebe od Crnogoraca i Bosanaca :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole03.04.2012. u 01:07 - pre 145 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: Jos samo fali i da Kinezi pocnu da gazduju u Srbiji sto nije iskljuceno kako su poceli.

Zato ce i biti u prednosti oni koji znaju kineski jezik :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole03.04.2012. u 01:10 - pre 145 meseci
Ma kad on nije naucio crnogorski i bosancki, kako ce kineski... :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za one koji ne upišu dete u I razred osnovne škole

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4681 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.