Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ekonomičnost skutera?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Ekonomičnost skutera?

[ Pregleda: 3113 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr. Vladan
instruktor vožnje
Beograd

Član broj: 301722
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Ekonomičnost skutera?08.04.2012. u 20:47 - pre 146 meseci
Nisam našao nigde u postojećim temama tačnu informaciju za ono što me zanima, pa reko aj da postavim novu temu sa pitanjima...
Najpre moram priznati da za dva točka stvarno nisam nikakav ekspert (iako se bavim poslovima u saobraćaju već 15god.) pa bi mi trebala pomoć i par saveta u vezi sa tim.
Nedavno sam bio prinuđen da prodam svoj auto (Peugeot 407 iz 2007god.) da bi pokrpio neke finansijske rupe i sad, pošto još neko vreme neću biti u prilici da kupim normalan auto, palo na pamet da ovo leto vozim nešto na dva točka umesto da kupujem neku kantu od automobila. I na taj način (nadam se) ostvarim neku uštedu u smislu goriva, održavanja, registracije i dr. što bih inače trošio na automobil.
Dakle, zamislio sam da uzmen neki skuter koji bi mi mogao pomoći tako što mi iz džepa neće izbijati mnogo para. Znači to je jedini moj parametar! Pre svega mislim na potrošnju, ali i na sve druge stvari koji mogu da me koštaju tokom 6 meseci koliko bih ga vozio. Sve druge stvari mi nisu toliko bitne, performanse, izgled i sl.

Nemam pojma na šta da obraćam najviše pažnju, da li da kupujem:

nov kineski ili polovan brendirani?
dvotaktni ili četvorotaktni?
50ccm ili više?
konkretni predlozi za brend i model?
i sve ostalo...

Još jednom, jedina stavka je: MALA POTROŠNJA tj MALI SVEUKUPNI TROŠKOVI!!!

A, da, možda bi bilo bitno da napomenem da imam 110kg...
I da živim na Bežanijskoj Kosi, tako da ima i uzbrdica...

Mislim da ovde ima mnogo vas koji imate mnooooogo više iskustva od mene u vožnji dvotočkaša pa se nadam da će biti korisnih informacija i saveta

Veliki pozzz svima


 
Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Ekonomičnost skutera?08.04.2012. u 23:00 - pre 146 meseci
Skutere vozim preko 20-tak godina. Da bi bio radostan na skuteru sa toliko kila moj ti je savet da se "dokopaš" A kategorije. Zatim malo pratiš oglase tipa "kupujemprodajem.com" itd. i kad vidiš korektan (a to posle mora da se čuje i proba) Piaggio Liberty 125 - to i pazariš. Isti mi je parkiran u garaži Uveženo par hiljada komada, rezervnih delova ima ne ograničeno, a uz malo sreće nisu ni potrebni. Skuter troši 3.5-3.9/100km. 8dl ulja godišnje i to je to. A ide 95km/h lagano. Moj je tačno prešao 10.000 od "rođenja", a kupio sam ga sa 285km i osim ulja nisam imao nikakvih troškova. Iskreno za čoveka tvojih gabarita 50ccm bi bilo mučenje i za skuter i za tebe (psihičko). A prednosti poštarskog kofera od 25 litara da i ne pominjem. Idealno za nekog ko nema auto. Uz njega dobiješ/kupiš i vetrobran za jesen proleće, mada ga ja vozim već sa +1°.

Ako ti se ne polaže onda free 50. Isto Piaggio. Ružan, ali pouzdan, ide 55-60km/h. ali troši više benzina (2takt)+ulje uz benzin.

O kinezima pored ove ponude zaista ne bih ni razmišljao.
Moj stav je takav.

Sad tek vidim da si instruktor vožnje Možda A već imaš u džepu, a ako ne - ti ćeš bar to lako ;-)
 
Odgovor na temu

Mr. Vladan
instruktor vožnje
Beograd

Član broj: 301722
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ekonomičnost skutera?09.04.2012. u 08:31 - pre 146 meseci
Hehe, jesam instuktor i specijalizovao sam se u Italjii i Austriji za vožnju vozila pod pratnjom i radio obuku bezbedne vožnje u NAVAKu,itd ali NEMAM A KATEGORIJU!
Ali, dobro, nije to problem, može da se završi ako treba

Elem, to je to, konkretna poruka sa jasnim predlogom. Gledao sam tog freeja, čak se drugar moj ozbiljno zapalio da ga on kupi, i jeste dobar, ali brate, ne da je ružaaaaan nego ubija
U svakom sl, uzeto u razmatranja, hvala na predlozima
 
Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Ekonomičnost skutera?09.04.2012. u 15:05 - pre 146 meseci
Ma ako se FREE ofarba u žuto ili crveno... možda može nešto da se postigne sa izgledom... Čudi me stvarno da su italijani mogli sebi da dozvole tako nešto po pitanju dizajna. FREE sam naveo samo kao baš krajnju soluciju. Na Liberty sam u stvari mislio kad sam "seo" za tastaturu i počeo da kucam ;-)

Sredićeš ti valjda to nekako za A. Znam da niko ne voli da uči i polaže ponovo, ali malo sa kolegama koji se znaju sa saobraćajcima... ovo-ono i gotovo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Ekonomičnost skutera?

[ Pregleda: 3113 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.